Muziek in MTV Zeeuwen maar half uurtje zonder stroom Zeeuwse basisscholen gebruiken oude boeken Officiële Mededelingen Studie gaat voor Tumambities van de Provincie Zeeland Kort sport Weer in Oranje China van de baan IVeel meer dames dan heren Informatie over het provinciaal bestuur, zoals AbdijNieuws, vindt u op www.zeeland.nl Woensdag 14 maart 2007 - Pagina 7 door peter vrancken MIDDELBURG - Wanneer we vi- ce-voorzitter Janny Vermeule naar de kracht van MTV, de Mid delburgse Turnvereniging vragen klinkt het antwoord gedecideerd: "We geven goed les en het is bij ons bijzonder gezellig." Daarom keerde de voonnalige topturnster Monique Nuijten uit Goes, toen zij stopte met turnen op interna tionaal niveau, terug naar MTV, haar oude liefde, waar ze als klein meisje besmet raakte met de tumsport.Monique Nuijten werd door de Nijmeegse tumgoeroe Boris Orlov naar grote internatio nale hoogten opgezweept. Nu probeert Monique Nuijten, sa men met Jeannot Stroosnijder, alles wat ze geleerd heeft op een plezierige manier over te brengen op de Middelburgse jeugd. "En daar zijn we ontzettend blij mee. Toen ze nog turnde heb ik altijd contact met haar gehouden", zegt Janny Vermeule. "Turnen leeft, het verloop is minimaal. En het stijgende aantal leden is er-het bewijs voor. We beginnen al met peutergym vanaf anderhalf, twee jaar. En we zijn natuurlijk ontzet tend blij dat we een eigen tumhal hebben. Belangrijk is vooral, dat we een goede leiding hebben, die honkvast is.De turners en turn sters van MTV opereren niet al leen op recreatief en regionaal ni veau. "We hebben verschillende wedstrijdgroepen die naar leef tijd zijn onderverdeeld en sinds drie jaar ook een landelijke selec tie van zes tot twaalf jaar, die drie maal per week traint", zegt Janny Vermeule. Het zal de vice-voor- zitter van MTV.niet verbazen, wanneer de aanpak van Moni que Nuijten, en Jeannot Stroosnijder op termijn zal leiden tot de doorbraak van Middel burgse talenten. Meer info: 0622205383. Dennis van der Welle uit -Westkapelle vertrekt aan het einde van dit seizoen bij Hoek. Hij kan zijn studie niet meer combineren met voetballen en trainen bij de sterkste Zeeuwse hoofdklasser. Ver moedelijk gaat hij op zoek naar een andere hoofdklasser in de buurt van Amsterdam, waar hij studeert. HetTOV (TumoverlegVlissin- gen), een samenwerkingsver band van VTV, Oranje Nas sau, Dios.en Turnschool Zee land) overlegt met de ge meente Vlissingen over de bouw van een nieuw te bou wen turnaccommodatie in Zeeland. door ellen de vriend MIDDELBURG - Bijna zes honderdduizend leerlingen in het basisonderwijs moe ten werken met verouderde lesmethoden. Dat wees het onderzoek uit van TNS NI PO dat veel stof deed op waaien. Het lesmateriaal op Zeeuwse scholen is veelal moderner dan elders in het land. In Zeeland deden 199 van de 254 basisscholen mee aan het onderzoek. Basisscholen ge bruiken voor het merendeel van de vakgebieden een methode die actueler is dan gemiddeld. Dat geldt vooral voor de vakken taal en spelling. Wat ouder dan gemiddeld is met name het vak gebied Voortgezet technisch le zen. 42 procent van de basis- MIDDELBURG - In Zeeland is de uitval van elektriciteit in 2006 beperkt gebleven tot gemiddeld 27 minuten per huishouden, laat Delta weten. Landelijk ligt het gemiddelde zo'n dertig pro cent hoger. De betrouwbaarheid van de elektriciteitslevering in Neder land is nog altijd hoog in verge lijking met andere Europese landen. In vergelijking tot voor scholen in Zeeland werkt met sterk verouderde methoden, te gen 47 procent landelijk. Onder verouderd lesmateriaal worden methoden verstaan met een leeftijd van tenminste elf jaar. TNS NIPO onderzocht in totaal ruim 5400 basisscholen, waar van zeventig procent met sterk verouderde methoden werkt. Van deze groep gebruiken 1300 scholen lesmethoden van tus sen de twaalf en veertien jaar oud; 250 scholen werken met methoden die vijftien tot zeven tien jaar oud zijn en de rest, een kleine duizend scholen gebruikt methoden van achttien jaar of ouder. Vooral in de hoofdvakge bieden taal, spelling en begrij pend lezen gebruiken scholen oude lesmethoden. Het onder zoeksbureau concludeert ook dat de budgetten van de scho len groot genoeg zijn om sneller de lesmethoden te vernieuwen. gaande jaren is het aantal sto ringsminuten bij Delta werkbe- drijf vergelijkbaar met 2001 en 2003 (25 minuten). Ten aanzien van het jaar 2005 (95 minuten) is er een forse verbetering te zien maar dat heeft mede te maken met de grote stroomsto ring in november 2005 in Hulst. In 2006 hebben er zich in Zee land geen grote stroomstorin gen voorgedaan. Nota Handhaving Natuur en Milieu Gedeputeerde Staten hebben op 20 februari 2007de nota Handhaving Natuur en Milieu vastgesteld. Deze beleidsregel vervangt de nota Hand having omgevingsbeleid. Belangrijke beleidswijzigingen zijn: - de nalevingstrategie. De provincie wil ondermeer via voorlichting sti muleren dat bedrijven, instellingen en burgers zich conformeren aan de regels voor natuur en milieu en zal handhavinginformatie actiever in de openbaarheid brengen via de provin ciale website; - de toezichtstrategie. De provincie houdt via preventief en corrigerend optreden toezicht op het naleven van wetten, verordeningen en vergunnin gen door derden; - de sanctiestrategie. Bij het overtre den van regels kunnen bestuurlijke en strafrechtelijke sancties worden opgelegd. Dè nieuwe sanctiestrate gie onderscheidt twee reacties: een formele waarschuwing en een be stuursrechtelijke sanctiebeschikking Provincie Zeeland (evt. in. combinatie met een proces verbaal]; - de provinciale regierol. De provincie is belast met de coördinatie en uit voering van nieuwe wettelijke kwali teitseisen voor handhavingorganisa- ties. - Daarvoor is nieuw beleid geformu leerd. De nota treedt op 1 april 2007 in wer king, met uitzondering van de sanctie- strategie, die op 1 september 2007 in werking treedt. De nota is opvraagbaar bij het Informatiecentrum van de Provincie Zeeland (Nieuwe Burg 42, Middelburg, telefoonnummer 0118-631400, email infocentrum@zeeland.nl) en te down loaden (www.provincie.zeeland.nl/ milieu_natuur.nl). Bodemverontreiniging Veerseweg ong. te Middelburg Gedeputeerde Staten van Zeeland hebben op 17 januari 2007 de ontwerp beschikking betreffende de bodemver ontreiniging op de locatie Veerseweg ong. te Middelburg gepubliceerd. Het betreft het perceel kadastraal bekend, gemeente Middelburg, sectie N, num mer 2054. Naar aanleiding van deze ontwerpbeschikking zijn geen ziens wijzen ontvangen. Gedeputeerde Staten hebben vastge steld dat de bodemverontreiniging op deze locatie ernstig is, maar dat bij gebruik van het perceel als weiland de sanering niet-spoedeisend is (artikel 29 en 37 Wet bodembescherming). De beschikking ligt van 15 maart tot en met 25 april 2007 ter inzage bij de directie ruimte, milieu en water, Het Groene Woud 1 te Middelburg, op werkdagen van 8.00 -17.00 uur en des gevraagd buiten kantooruren, en bij de gemeente Middelburg, dienst ruimte, afd. vergunningen en handhaving, Kanaalweg 3, op werkdagen van',8.00- 15.30 uur en (na telefonische afspraak 0118-675000) op donderdagavond. Belanghebbenden die naar aanleiding van de ontwerpbeschikking een ziens wijze -naar voren hebben gebracht of belanghebbenden aan wie redelijker wijs niet verweten kan worden dat zij geen zienswijzen hebben ingebracht, kunnen binnen deze termijn beroep tegen de beschikking instellen bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. Gedurende de behandeling van het beroep kan op grond van artikel 8:81 van de Algemene wet "bestuursrecht, juncto artikel 36 van de Wet op de Raad van State, een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening worden ingediend. Dit verzoek moet worden gericht aan de voorzitter van de Afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's Gravenhage. De beschikking treedt 26 april 2007 in werking, tenzij binnen die termijn een verzoek om een voorlopige voorziening is gedaan. In dat geval treedt het besluit niet in werking, voordat op dat verzoek is beslist. Voor het inzien buiten kantooruren, mondelinge toelichting en kopieën van ter inzage gelegde stukken kunt u zich wenden tot mevrouw A. van Hartevelt (tel. 0118-631722). Vergunning Natuurbescher mingswet 1998 Gedeputeerde Staten van Zeeland delen mede dat zij in week 10 in het kader van artikel 19d, eerste lid, van de Natuurbeschermingswet 1998 de vol gende vergunning heeft verleend. Voor het vangen en zenderen van zee honden ten behoeve van onderzoek ter plaatse van de Natura 2000-gebieden Oosterschelde en Westerschelde Saeftinghe is vergunning verleend aan IMARES. Bezwaar De vergunning ligt 6 weken ter inzage bij de Directie Ruimte, Milieu en Water, Het Groene Woud 1, Middel burg, werkdagen van 8-17 uur en des gevraagd buiten kantooruren. Voor het inzien buiten kantooruren, monde linge toelichting en kopieën van ter inzage gelegde stukken'kunt u zich wenden tot Mevrouw M. Pross (tel. 0118-631988) of de heer B. Bouwman (tel. 0118-631795). Belanghebbenden kunnen tot 6 weken na bekendmaking van het besluit tot verlenen van de vergunning bezwaar tegen de vergunning indienen bij het college van Gedeputeerde Staten van Zeeland, Postbus 6001, 4330 LA Middelburg Voor de goede orde wijzen wij erop dat het bezwaar niet de werking van het besluit schorst. Op grond van art. 8.81, lid 1 van de Algemene wet bestuurs recht kan de indiener van een be zwaarschrift bij de voorzitter van de Afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State een verzoek om een voorlopige voorziening indienen, indien - gelet op de betrokken belangen - onverwijlde spoed dit vereist. Na zijn goede optreden vorige week tegen Excelsior is Istvan Bakx (Vlissingen) door bonds coach Marcel Bout opnieuw opgenomen in de selectie van het Nederlands amateurelftal tot 23 jaar. Vanavond speelt Oranje een oefenwedstrijd te gen Ierland. Voor Arjan Human volgt geen Chinese avontuur. Hij zou volgens de Chinezen te weinig naam hebben. Zaakwaarnemer Ger Lagen dijk gaat nu op zoek naar een mogelijk ander buitenlands avontuur voor de Middelbur ger. Meer dan vierhonderdvijftig namen prijken op de ledenlijst van MTV. Het merendeel er van, ongeveer driehonderdvijftig, zijn meisjes en dames. MTV ontwikkelt zich goed, mede dankzij het bezit van tumhal De Zandkuil in Middelburg, foto: cor dorland

de Faam | 2007 | | pagina 7