Zweeftanks met moeite onder controle Big Band speelt in Ter Reede Bijeenkomst Dexia-affaire Springen in bizarre race Taizé-dienst in Gapinge Graaien tussen het kindergoed Koersbaltoemooi op Walcheren iulv/*"<'iftiïtlDe Faam Woensdag 14 maart 2007 - Pagina 45 MIDDELBURG - De Dexia aandelenlease-affaire na dert zijn ontknoping. De re cente ontwikkelingen zijn van. groot belang voor de tienduizenden Dexia gedu peerden en tevens indirect voor de eveneens tiendui zenden gedupeerden van andere banken in Zeeland. Omdat veel gedupeerden over onvoldoende informa tie beschikken om een juis te en afgewogen beslissing te kunnen nemen organi seert de Stichting PAL op 15 maart een informatie avond in Hotel Arneville in Middelburg. Meer informa tie via: 06-44422838. VLISSINGEN - De Big Band van de Zeeuwse Muziek school is zondag 18 maart om 14.30 uur te beluisteren in het atrium van Zorgcen trum Ter Reede in Vlissingen. De instrumentele bezetting van de Big Band bestaat uit saxo foon (alt, tenor en bariton), trompet, trombone, keyboard, bas, gitaar, drums en percussie. De band wordt aangevuld met een zangeres en zanger. De Big Band wordt gevormd door leer lingen en oud-leerlingen van de Zeeuwse Muziekschool. Het optreden begint om 14.30 uur. Sterren VEERE- Over enkele weken be ginnen in Veere de opnamen van een speelfilm. Het voormalige mijnendepot wordt tijdelijk om gebouwd tot filmstudio. Wan neer de draaidagen precies zijn, is nog niet bekend, maai" de plan ning is dit voorjaar. De avontu renfilm heet 'Kapitein Rob en het geheim van professor Lupardi'. De film wordt op 29 november in de Nederlandse bioscopen uitgebracht. Het verhaal van de film is gebaseerd op de stripverhalen over Kapitein Rob van tekenaar Pieter J. Kuhn. Deze verhalen ver schenen in de periode 1945 tot en met 1966 in Het Parool en werden later als stripboek uitgegeven. Kapitein Rob en zijn hond Skip beleven spec taculaire avonturen met hun zeiljacht De Vrijheid. In de film heeft een bekende tegenstan der van Kapitein Rob, professor Lupardi, een machine ontwik keld waarmee hij het klimaat naar zijn hand kan zetten. Kapi tein Rob moet de wereld behoe den voor een ramp. Aan de film werken bekende acteurs en actri ces mee. Thijs Römer is kapitein Rob. Katja Schuurman speelt zijn vriendin Paula. Arjan Ederveen is professor Lupardi. Het scenario voor de film is geschreven door Simon de Waal en Hans Pos, die ook de regie van de film doet. De film wordt geproduceerd door Shooting Star Filmcompany, in coproductie met de KRO en pro ductiemaatschappij Screenpart- ners. Er is inmiddels ook een website voor de echte fan: www.kapiteinrobdefilm.nl. VLISSINGEN - Betalen met een Ruyter in plaats van een euro. Het kan vanaf 24 maart in Vlissingen. Speciaal voor De Ruyter jaar zijn er bij de Koninklijke Nederlandse Munt in Utrecht munten geslagen. Er is een 2Ruyter (twee euro), de lRuyter (één euro) en de VaRuyter (vijftig eurocent). De munten zijn tot 6 no vember geldige betaalmiddelen binnen de stadsgrenzen bij deelnemende winkeliers en horecabedrijven, foto: pr GAPINGE - In de Torenkerk in Gapinge wordt 18 maart een dienst gehouden in de stijl van de geloofsgemeenschap van Taizé. Kenmerkend hiervoor zijn onder meen rust om tot jezelf te komen, liederen zin gen als vorm van gebed en lui steren naar teksten. Wie kan maakt de viering zittend op de grond mee. Voor mensen die dat niet kunnen, zijn er stoe len. De dienst wordt gehou den van 19.30 tot 20.30 uur. SEROOSKERKE Tweedehands kinder- zomerkleding, speel goed en boekjes zijn vrijdag 16 maart te koop in de peuter speelzaal De Vrolijke Keet in Serooskerke. De beurs is van 19.30 tot 21.00 uur open. Aan bieders kunnen te verko pen spullen op woensdag 14 en donderdag 15 maart van 11.00 tot 11.45 inleveren bij de speelzaal. De helft van de verkoopprijs gaat naar de peuterspeelzaal. KOUDEKERKE- De Stichting Welzijn Veere houdt op don derdag 15 maart het Walchers Koersbaltoemooi in sporthal De Couburg in Koudekerke. Aan de vijftiende editie van het toernooi doen een groot aan tal teams mee. De wedstrijden beginnen om 9.30 uur en du ren tot 15.00 uur. Burgemees ter Rob van der Zwaag van Veere reikt de prijzen uit. Soms is er niets zo leuk als met belachelijke snelheden een gro te truck door een wild land schap te sturen. Excite Truck is een echte arcade racer, dus ver wacht geen realistisch rijgedrag. Sterker nog: deze race game heeft meer weg van de aloude snowboard game 1080 voor de N64. Door de Wii afstandsbe diening te kantelen bestuur je de truck. Als je een sprong maakt kun je de wagen ook in de lucht enigszins draaien om zo je landing te timen. Doe je dit goed dan krijg je extra snelheid. Ook kun je symbolen aanraken die het landschap veranderen: opeens verrijst er een berg voor je, of loopt er juist een vallei vol water. Dit voegt bizarre en spannende momenten toe aan de race. Vooral als je met zijn tweeën speelt. Grafisch ziet Ex cite Truck er prima verzorgd uit. De races geven een enorm ge voel van snelheid, met veel spectaculaire stunts. Knap is dat de game voor iedereen heel makkelijk te spelen is, ook voor niet-gamers. De besturing is bij zonder intuïtief en 'voelt' ge woon goed. Als we nog één wens hadden, dan was het on line racen. Helaas is dat niet mogelijk. Misschien in Excite Truck 2? Voor: Wii Er zijn heel wat oorlogsspellen met de Tweede Wereldoorlog als achtergrond. Battlestations: Midway onderscheidt zich in dit 'sub genre' door de speler het commando te geven over schepen en vliegtuigen tijdens zeeslagen in de Stille Oce aan. Het verhaal gaat over een jonge soldaat van af het moment dat Pearl Harbor door de Japan ners wordt aangevallen. Wat volgt is een aaneen schakeling van missies waarbij de speler steeds meer toestellen mag commanderen. Uniek is dat je orders kunt geven aan de eenheden, maar ook zelf achter de stuurknuppel of het roer kunt krui pen om direct invloed uit te oefenen op de ge beurtenissen. Vooral online zorgt dit voor span nende tactische zeeslagen waarbij je als een jong leur alle eskaders in de gaten moet houden. Wat we wel jammer vonden was dat de missies voor één speler soms wat saai zijn, en dat de online ge vechten erg lang kunnen duren. Wees niet ver baasd als één 'potje' Battlestations: Midway de hele middag duurt. Voor: Xbox 360 In de begintijd van videospellen, in de vroege jaren tachtig, was Battle Zone uniek. Dit automatenhallen spel toverde 'driedimen sionale' beelden op het scherm met lijntekeningen. Als speler keek je door een heuse periscoop die op de kast was gemonteerd. Je stuurde met twee knuppels een futuristische tank door een oor logsgebied om andere tanks weg te schieten. Op de PSP ziet het spel er natuurlijk heel anders uit dan een kwart eeuw geleden. De w ;relden waar je met je tank doorheen beweegt zijn kleurrijk en ge- detailleerd. Wat hetzelfde bleef is het doel: knal andere tanks om ver. Dit zou, zeker :egen levende tegenstanders, een plezierige be zigheid zijn, als de besturing wat beter was. Het kostte ons bijzon der veel moeite om de 'zweeftanks' onder controle te krijgen. Ook is het spel voor één speler wat aan de korte kant. Binnen een paar uur hadden we alle toernooien voltooid. Battle Zone is een aardige update van het klassieke spel, maar mist (eigenlijk net als het origi neel) diepgang. Probeer 'em voor je hem koopt. Voor: PSP Laten we eerst even heel dui delijk zijn: The Warriors is ab- so-luut niet bedoeld of ge schikt voor kinderen. Nu we dat uit de weg hebben meer over het spel. The Warriors is gebaseerd op een cultfilm uit de jaren zeventig. In New York zijn diverse straatbendes actief. De leider van een van deze groepen bedenkt het plan om al deze bendes te verenigen om zo de politie te sterk af te zijn. Maar deze leider wordt ver moord en de bende 'The War riors' krijgt (onterecht) de schuld. In het spel speel je de maanden die vooraf gaan aan dit filmverhaal. Je bestuurt verschillende leden van de Warriors tijdens allerlei vechtpartijen met rivalen in de strijd om 'turf (grondgebied waar je bende de baas is) en ook moetje inbraken plegen, graffiti spuiten en autoradio's jatten om aan geld te komen. Alles bij elkaar is dit spel de nachtmer rie van iedere fatsoensrakker, maar daarom niet minder leuk. Het spel is grafisch zeer indrukwek kend en de besturing tijdens de straatgevechten is nagenoeg perfect. Voor wie volwassen genoeg is, is The Warriors zeker de moeite waard. Voor: PSP

de Faam | 2007 | | pagina 45