Jeugdteam Swift wint NK korfbal Vernieuwde site provincie Zeeland is in de lucht Nieuwe maaltijden uit een nieuwe keuken KV Atlas in grondzaken Ouderen bundelen krachten Dieven stelen lantaarnpalen Cursus voor zwangeren De Faam Cirkels in de tijd Woensdag 14 maart 2007 - Pagina 44 De Faam is uw clubblad! Ook iets te melden? Mail dan naar red.faam@whk.wegener.nl VLISSINGEN - Vrijdag 9 maart was de feestelijke over dracht van de 3D-kunstkij- ker, een kunstwerk van An na Thalia Benus aan de wijk Rosenburg door de wethou der van cultuur J. Seijbel. De kijker zal geplaatst worden op de terp in de notenboom gaard aan de Han Diekman- nlaan. Voor de kinderen is er een verrassing. De 3D-kunstkijker is ontwikkeld door voornoemd beeldend kun stenaar en het resultaat van een jarenlange inspanning om voor deze wijk een bijzonder werk te realiseren. De geschiedenis van een plek is vaak het uitgangs punt in het werk van Anna Tha lia Benus. Bij de start van het project in 1999 moest de ge schiedenis van de wijk nog ge schreven worden. De opdracht vanuit de bewo nerswerkgroep: 'een overbrug ging in de tijd', waarin vooral het groener maken van de wijk voor de bewoners belangrijk was, heeft uiteindelijk zijn vorm gekregen in het interieur van de ze kijker. Een sprookjesachtige groene omgeving, kinderen met fanta siemaskers in een boomgaard en op Zeeuwse dijken. Het kunstwerk is een geschenk waar je iemand mee naar toe neemt om te kijken naar een ge droomd landschap. De organi satie was in handen van de Ad viescommissie Beeldende Kunst in samenwerking met Buro Beeldende Kunst Vlissingen. De verspreiding van de maaltij den gebeurt door vrijwilligers. In de gemeente Vlissingen en Mid delburg zijn deze van Zorg- stroom en in Veere van Stichting Welzijn Veere. Met de strenge eisen van tegen woordig is het vrijwel niet meer mogelijk om warme maaltijden bij de mensen thuis te bezorgen. Koelverse maaltijden zijn dan het beste alternatief. De koelvers maaltijden worden op traditione le wijze met verse producten uit de regio bereid. Meteen na be reiding worden ze gekoeld en luchtdicht verpakt. De maaltijden kunnen zo bij een temperatuur van tussen de twee en zeven gra den voor langere tijd worden be waard. Het voordeel ten opzich te van de warme maaltijden, is dat men nu niet gebonden in aan een vaste tijd maar zelf be paalt wanneer van de maaltijd te genieten. Men hoeft ook niet meer iedere dag op een bepaald tijdstip thuis MIDDELBURG - Het C1 team van de Middelburgse korf balvereniging Swift is zater dag in het Friese Wolvega Nederlands kampioen bij de districts C-jeugd geworden. De Middelburgse formatie met spelers tot vijftien jaar won in een zeer spannende finale van het favoriet geachte SDO uit Kamerik met 6-2. Nooit eerder werd een jeugdteam van Swift Nederlands Kampioen. De jeugdige ploeg van coaches Kristian Huisman en Dennis Plantinga begon stroef aan het toernooi, in de 1e poule-wed strijd tegen EKVA uit Almere werd een ongelukkige neder laag geleden, in de slotsecon den werd het 3-4 voor de ploeg uit Almere. Daarna leek de spanning eraf bij de körfballers van C1 en groeide het team in het toer nooi. De volgende poulewed strijden werden eenvoudig ge wonnen; 5-1 tegen Antilopen uit Leusden en 5-2 tegen het (bijna) thuisspelende Blauw-Wit Heerenveen. Op doelsaldo werd Swift C1 eerste in de pou le en haalde daarmee de finale. In de finale speelde de Swift C1 technisch en tactisch ijzersterk. Het Kamerikse SDO, winnaar van de andere poule, was dan wel favoriet, maar had in de poulefase veel krachten ver speeld. Swift - dat fitter oogde in de finale - kon een voor sprong nemen en via 1-1 en 3- 2 (rust 4-2) werd de voor sprong langzaam uitgebouwd tot een 6-2 eindstand. Het toernooi is een bekroning op een zeer sterk zaalseizoen van Swift C1, dat eerder kam pioen in haar klasse werd en ook het districtskampioen schap van Zuid-West wist te pakken. Voor komend zaalsei zoen heeft het team zich ge plaatst voor de Landelijke Hoofdklasse. RITTHEM - Korfbalvereniging Atlas uit Ritthem is bezig met het bouwen van een nieuw clubgebouw. Om dit te kunnen financieren worden er allerlei ac ties gehouden, waaronder een potgrondactie. Zaterdag 17 maart gaat KV Atlas potgrond verkopen in Souburg en Rit them. Vrijwilligers gaan vanaf 9.00 uur zaterdag 17 maart langs de huizen in Souburg en Ritthemom 1071 zakken te ver kopen. Vanaf 21 maart 2007 van 19.45 uur tot 21.00 uur wordt in Middelburg de cursus NVFB-Zwangerfit gegeven. De cursus is bedoeld voor de ac tieve zwangere, die al vanaf de zestiende week van haar zwan gerschap kan meedoen. Al vroeg in de zwangerschap kan preventief getraind worden met het bekken en de bekkenbo- demspieren zodat de fitheid en de spierkracht langer behouden blijven. Meer informatie of aan melden kan bij Marja Henderikx of Annet van de Kreke: 0118- 551477. Informatie is ook te krijgen via www.fysiotherapie- koudekerke.nl. Een 3D-kunstkijker van kunstenares Anna Thalia Benus. Foto: PR OOSTKAPELLE - De ouderen- organisaties ANBO (Algemene Bond voor Ouderen), KBO (Ka tholieke Bond voor Ouderen, PCOB (Protestantse Christe lijke Ouderenbond) en NBP (Nederlandse Bond van Pen- sioenbelangen) werken sinds begin dit jaar officieel samen in het nieuwe verenigingsver band POSO (Provinciaal Over legorgaan Samenwerkende Ouderenorganisaties). Hierdoor hopen de ouderenorga nisaties sterker te staan in hun ge meenschappelijke doel: een opti male belangenbehartiging van al le ouderen in Zeeland bij beleids ontwikkeling en bepaling. Voor heen werd vaak gedacht dat ou derenorganisaties uitsluitend werkzaam zijn voor hun aangeslo ten leden. Om dit imago te verbeteren heeft men nu heel duidelijk in de statu ten van de vereniging laten vast leggen dat er aan belangenbehar tiging wordt gedaan ten behoeve van alle ouderen die in Zeeland wonen. Voorzitter van de vereni ging is J. de Jonge uit Goes, secre taris C. Lambermont uit Oostka- pelle en penningmeester G. Zaad- noordijk uit Vlissingen. Het secre tariaat is gevestigd aan de Mag nolialaan 17, 4356 JE in Oostka- pelle. RITTHEM - Dieven hebben de afgelopen week twee lanta renpalen gestolen van zes me ter lang en een roestvrijstalen pijp van tien meter. Geen din gen die je in een personenwa gen stopt. Het Waterschap Zeeuwse Eilanden is de laatste maanden al voor tienduizen den euro's bestolen. Bij de diefstal in Ritthem werd ook in totaal vijfentwintig meter aan koperen pijpen en een raamwerk van zes meter gestolen. Ook wer den de laatste restjes meegeno men van de in november al ge stolen bliksemafleiders van alle gebouwen op de rioolwaterzuive ring. De bliksemafleiders zijn de laatste tijd nogal in trek bij het die vengilde. Sinds oktober vorig jaar zijn naast die in Ritthem, ook de bliksemafleiders gestolen van acht andere gebouwen en gemalen gestolen. Naast bliksemafleiders worden ook veel verkeersborden en paaltjes meegenomen. Zeeuwse Eilanden heeft in alle ge vallen aangifte gedaan bij de poli tie. VLISSINGEN - Cirkels en handen in de tijd houdt zaterdag 17 maart de workshop mandalate kenen in het centrum Integrale Gezondheid aan de Edisonweg in Vlissingen. De workshops duurt van 13.30 tot 16.30 uur. Aanmelden via: 06-46496345. De website is vollediger, interactie ver, flexibeler en persoonlijker en is één van de manieren waarop de Provincie Zeeland de communica tee/ wat ouderen in Zeeland zijn afhankelijk van maaltijdendien- tie met Zeeuwse inwoners, bedrij sten. Foto: Felice Buonadonna ven en bezoekers wil verbeteren MIDDELBURG Vanaf maart bereidt zorgorganisatie Zorgstroom maaltijden voor Walcheren vanuit één cen trale keuken. Vanuit de nieu we keuken aan de Middel burgse Diodeweg worden, onder de naam Tafel Thuis, voortaan koelverse maaltij den bereid. Deze maaltijden zijn bedoeld voor mensen die om wat voor reden dan ook niet zelf kunnen koken. te zijn. De vrijwilligers komen na melijk twee keer week meerdere maaltijden tegelijkertijd bezor gen. Voor meer informatie 0118- 632030 of tafelthuis@zorg- stroom.nl. Voor info over de maaltijden in de gemeente Veere info@welzijnveere.nl. en de betrokkenheid van Zeeu wen bij Zee-land verder te vergro ten. Een eerste verbetering is dat de website vollediger is. Tot zaterdag was er op www.zeeland.nl alleen bestuurlijkebeleidsinformatie te vinden, terwijl veel websitebezoe kers informatie zoeken over de provincie Zeeland als gebied. Men wil weten wat er te doen is, waar men kan overnachten en waar be paalde voorzieningen zich bevin den. Op de nieuwe site kan men bij binnenkomst gelijk kiezen of men informatie of diensten zoekt als burger, bedrijf of toerist. Als be drijf kan men vervolgens ook aan geven in welke sector men actief is. Een andere selectie die al op de homepage kan worden gemaakt is die tussen de twee verticale ko lommen 'Uit de provincie' (met in formatie over de regio) en 'Van de provincie' (met informatie over het provinciaal bestuur en beleid). Met de uit-breiding van informatie over de regio is de website eigenlijk een portaal van Zee-land geworden. De tweede verbetering is dat de website interactiever is geworden. Rondom allerlei thema's, beleids trajecten en projecten worden Zeeuwen nu ook via de website uitgenodigd en uitgedaagd om hun mening of reactie te geven en actief mee te denken. MIDDELBRUG - Gedeputeerde George van Heukelom, porte feuillehouder communicatie, heeft zaterdag 3 maart, de vernieuwde provinciale web site geopend. Het is een eerste stap op weg naar een Zeeuws portaal, waar een breed aan bod van informatie en dien sten te vinden is voor burgers, ondernemers en toeristen van Zeeland.

de Faam | 2007 | | pagina 44