Emergis: Blowen is soms wel verslavend BR0ODWEEK Zes granen EUROKNALLER Gevulde koek SUPERWEEKEND Fries suikerbrood Pinxo stokbrood 1,59 Moorkoppen Een lekker gezond meergranenbrood! Gevuld met roomboter amandelspijs 1 euro per stuk Gevuld met echte slagroom! 3 1 Gratis Het originele Friese suikerbroodje! 1,49 Een lekker Spaans stokbroodje 1,29 Kwekerij IZware criminaliteit Liefde Bijeenkomst over praktijken loverboys (vrijdag zaterdag) BROODDAG MAANDAG DINSDAG WOENSDAG DONDERDAG MAANDAG WOENSDAG Oliebollen 6 voor 1,95 DONDERDAG www.bliekmeesterbakkers.nl U kunt een keuken kiezen die goedkoop is, maar heeft u niet liever een SieMatic? Speciaal voor u ontworpen, Individueel Design, waardoor u er meer en langer tevreden over bent. Onbetaalbaar? Het plezier wel maar de keuken niet. Wij respec teren ieders wensen, ook qua budget. Goed advies is bij ons niet afhankelijk van wat u besteedt maar van wat u wilt: de beste en mooiste keuken. Welkom! Grenadierweg 17a 4338 PG Middelburg Telefoon 0118-629522 naast de Baderie Woensdag 14 maart 2007 - Pagina 3 keuken De politie van Zeeland geeft prioriteit aan het opsporen van wietkwekerijen. "Wij hebben het constant onder de aandacht. Zodra er een vermoeden van-een plantage is gaan wij op pad", vertelt een politiewoordvoerder. "In 2005 zijn er 130 opgerold. Vorig jaar al 156. Dat is een behoorlijk aantal. Ik denk dat dit te danken is aan het convenant dat gesloten is tussen de politie, Delta Nuts, gemeenten, Openbaar Ministerie en woningbouw verenigingen. Als Delta een hogere energie rekening onder ogen krijgt gaan daar meteen alarmbellen rinkelen. Dan geven ze dat aan ons door." "Het is een georganiseerde vomi van zware criminaliteit rond om de hennepkwekerijen. Wij hebben ook signalen dat dealers buiten de coffeeshops verhandelen. Zodra er signalen zijn komt er een onderzoek en houden wij verdachten aan", aldus de po litiewoordvoerder. roen bezig met de installatie van ventilatie en verlichting. "De bu ren zien alles. Dus alle materia len brengen we 's nachts naar binnen als ze liggen te slapen", zegt André tenslotte. "De THC in Nederwiet is toegenomen. In de periode 1999-2000 was dat negen procent, in 2005 zat er acht tien procent THC in wiet" zegt Lenneke Strijd van Emergis-preventie uit. "Uit onze laatste gegevens blijkt dat dit vorig jaar stabiel is gebleven." THC is een waamemingsveran- derend middel. "De gebruiker ervan ervaart kleuren anders, beleeft muziek intenser en er gaan bij wijze van spreken hon derdminuten in een uur. Stoned zijn bereik je bij veel wietge- bruik. Het als een steen zijn. Ie mand komt niet meer in bewe ging en vlakt af." Blowen is niet gezond, stelt Strijd. "THC is net als tabak schadelijk voor de lon gen. Het is zeven tot tien keer schadelijker dan tabak. Je hoort van mensen die willen stoppen dat ze last angstgevoelens, pa ranoia en psychoses krijgen", zegt de medewerkster van Emergis. Ze neemt de onzekerheid of wiet wel of niet verslavend is weg. "Ja, het kan verslavend zijn. Niet li chamelijk, maar geestelijk bij frequent gebruik. Wij horen: 'Als ik geen joint rook, dan kan ik niet slapen.' Iemand kan er tus sen de oren veel last van hebben en zich ongelukkig voelen." Ik was ze al de hele winter kwijt. Elke avond als ik met mijn herders- j hond het laatste rondje maakte zag ik ze lopen. Altijd samen. Door niets of nie mand van hun stuk te 'v' brengen. "3 Soms probeerde mijn niets ontziende viervoeter ze uit elkaar te jagen. Glimlachend zag ik ze zich dan enkele meters verderop weer ver enigen. Lekker verder kwek kend. Liefde zoals het zou moeten zijn. Waarschijnlijk hadden ze weinig luxe nodig in het leven. Slechts de warmte van elkaar als ik ze weer eens heerlijk tegen el kaar aan zag schurken. Daarom was ik ook zo ver baasd ze niet meer samen tegen te komen. Er zou toch niets gebeurd zijn? Soms had ik het idee één van hen te treffen. Maar aangezien ik dè individuen slechts als duo kende, wist ik het niet zeker. Het gebeurt me wel vaker. Dat ik me ga hechten aan duo's. En dat die wreed uit elkaar getrokken wor den. Door scheiding, levens- groei of, erger nog, dodelijke ziektes. Het leven zou eigen lijk niet zo mogen zijn. Sa- men uit, samen thuis. Zoiets als 'tot de dood ons samen scheidt'. Als ik al die ellende om me heen verneem, schiet het schrikbeeld regel matig door mijn hoofd. Doodgeschoten worden door een ex tbs-er, door fi nanciële problemen totaal gedeprimeerd je gezin uit roeien of een dodelijk onge luk in het verkeer. Afgelopen weken was het weer één en al droefenis. Daarom was ik ook zo blij mijn gelukzalige duo gisteren weer te treffen. Al sjokkend naast mijn hond zag ik ze vanuit mijn oog hoeken weer schuifelen. Twee eendjes die als van ouds door het leven waggel den. Waar waren ze toch ge bleven? Om te kunnen ge nieten van hun geluksbeeld bleef ik even staan. Me vrouw eend had iets in haar bekje. Liefdevol gaf ze het aan meneer eend. Verbeeld de ik het me nou, of keken ze me aan? Ik voelde dat mijn verharde aangezichts spieren een glimlach niet konden onderdrukken. Dit was liefde pur sang. Zoals iedereen ter wereld het ei genlijk zou moeten kunnen beleven. VLISSINGEN - Bij Stich ting Dunya in Vlissingen is donderdag 15 maart een informatieavond over de praktijken en werkwijze van Lover boys. Na de inleiding over het the ma 'Daad uit 'liefde' is er de film Verhandelen of behan delen over het VALOR-pro- ject India van de Hoenderloo Groep en een lezing van Judy Hooymeyer namens het meldpunt Loverboys Zee land. Daarna is er gelegen heid voor discussie en vra gen. De bijeenkomst is in het pand van Dunya, aan de Bonedijkestraat 50 en begint om 20.00 uur. 5 broden 5,50 wit/bruin/volkoren Amemuiden Zoutelande Westkapeile (Eurospar) Veere, Souburg Vrouwenpolder Vlissingen Middelburg *4 2 Gratis 3 1 Gratis 't Liefst een SieMatic.

de Faam | 2007 | | pagina 3