Walcheren Anders dan anders Aanwinst voor het milieu 'Nieuw' muziekcentrum Relaxed naar de kapper Allerlekkerste kamer Uit het Zakenhart van... Spektakel in acties 25 jaar Hans Anders Foto Verschoore gaat op filmtour Hot: avondshoppen Schoonenberg test ieders gehoor nnygMTMinpe FaamWoensdag 14 maart 2007 - Pagina 16 MIDDELBURG - Brillen, contactlenzen en hoortoe- stellen behoren tot het as sortiment van Hans An ders. De keten die een kwart eeuw bestaat, viert dit jubileum met een aan tal spectaculaire acties. Hans Anders heeft ruim 250 vestigingen in Nederland. Er zijn winkels in Middelburg, Vlissingen, Goes, Terneuzen en Hulst. De optiekketen is niet meer weg te denken. Volgens cijfers van het concern koopt één op de drie brildragers een bril bij Hans Anders, wat neerkomt op één miljoen brillen per jaar. Toch is er maai- weinig bekend over de onbetwiste marktlei der, die als rebel van buiten de markt begon. "Wij ontdekten dat de hoge prijs van een bril voor een groot deel verklaard kon worden uit het feit dat de Nederlandse opticien een one venredige marge opstreek", verklaart John Keijsers, de hui dige directeur van Hans An ders. Anders dan velen denken is Hans Anders geen mens van vlees en bloed. De naam is be dacht door de initiatiefnemers, van wie er enkele Hans heet ten. Zij wilden het anders doen dan andere opticiens door de klant een eerlijke prijs voor brillen te laten betalen. Hans Anders viert de vijfen twintigste verjaardag met ac ties. Het concern gaat de ko mende weken op zoek naar de klanten van het eerste uur. Wie zich op de website www.25jaarhansanders.nl meldt, maakt kans op één van de tweehonderdvijftig gratis brillen. Nieuwe klanten krijgen bij aanschaf van een bril vijftig euro korting. MIDDELBURG - Consu menten doen steeds va ker hun boodschappen pas laat in de avond. De omzet van de grootgrut ters in de avonduren steeg vorig jaar met zes procent naar 2,58 miljard euro. De meest verkochte artikelen zijn bier, babyvoeding en pizza's. Vooral jongeren winkelen 's avonds. Twee verdieners en alleenstaan den doen voor 23 procent hun inkopen na 18.00 uur. De gegevens zijn afkomstig van een onderzoek van het marktonderzoeksbureau Gfk. MIDDELBURG - Donder dag 1 maart heropende Muziekcentrum Middel burg onder veel belangstel ling met een demonstratie keyboards en zaterdags een gitaarshow. Er waren veel positieve reacties van klan ten. Nieuw is de aparte gi taarafdeling waai- de gitarist alles van zijn gading kan vinden. Daarnaast een gro te collectie akoestische gi taren. Keyboards kregen een overzichtelijkere plek. De piano's zijn uitgebreid en er is een grote collectie pianomuziekboeken. Bin nenkort verwacht de zaak aan de Lange Delft een nieuw topmerk akoestische gitaren op te nemen. VLISSINGEN - De 2de Ka mer op het adres Walstraat 30 in Vlissingen is een de tailhandel in koffie (acht soorten), thee (50 soorten), chocolade delicatessen en aanverwante artikelen, ook in de kado-sfeer. Eigenaar Hans de Klerk: "Mijn zoon runt op Bellamypark Ka mer 42, dus bedachten wij dat dit De 2de Kamer zou heten." De koffie wordt we kelijks vers gebrand bij een brander in Den Bosch en de bonbons, pralines, betrekt de Klerk rechtstreeks van chocolatier uit Brugge. Spe ciale bestellingen in de rela tiesfeer kunnen verzorgd worden. Informatie via 0118-415544 InekePouwer. foto léon janssens ARNEMUIDEN - Kapsalon No 24 werd in januari geo pend door Ineke Pouwer en is te vinden op Middelgat 24 in Arnemuiden. Met ruim vijftien jaar ervaring maakte Ineke haar plan nen, om een eigen kapsa lon te beginnen, waar. Ineke Pouwer: "Ik had altijd ambitie om iets voor mezelf te doen. Ik ben ook 's avonds open; dat vinden klanten makkelijk." Kapsa lon No 24 is een dames-, heren- en kinderkapsalon met twee kapplaatsen. Avonds en op zaterdag werkt Ineke op afspraak, verder kunnen klanten ge woon binnenlopen. Info via 0118 - 603600 Volgens de politie zijn de populaire motorfiets jes levensgevaarlijk, om dat ze zo gemakkelijk over het hoofd te zien zijn. Maai- jongeren scheu ren er graag op rond. Vier jaar geleden vonden volwas sen motorrijders het ook ineens leuk om er een minibike bij te hebben. "Eerst van die goedkope Chinese modellen, maai- later de betere uit Italië. Die kosten onge veer 2500 euro, maai- dan heb je ook wat", zegt Jan Poppe uit Ser- ooskerke. "Gasten van pakweg twaalf tot vijftien jaar mogen nog geen brommer rijden en vinden het leuk om op wedstrijdniveau met een minibike op een circuit of binnen te racen." Poppe is eigenaar van de gelijk namige Motopartswinkel in Ser- ooskerke en sponsort sinds kort een minibike-team. Eén van de teamleden is zijn zoon Malcolm (14), die de minibikes in de win kel van zijn vader wel eens wilde Het minibiketeam met vlnr. Kim, Evelien, Malcolm, Jan en Leen. foto izaak verkeste testen. Met zijn Italiaanse GRC vindt hij het vooral leuk om op een buitenbaan te rijden. Team genoot Kevin (15) kreeg het vims twee jaar geleden tijdens de Kap- pelsedag te pakken. Hij reed eerst op een zelfbouwmotor en nu op een fabrieksbike. Hetzelfde geldt voor Kim Jobse (20), die na ver schillende zelfbouw minibikes onlangs ook een fabrieksbike kocht. Leendert Hakkeituit Kloe- tinge is met zijn 42 jaar naast teamlid ook de manager. Evelien van der Moere (19) uit Goes is het enige meisje in het team en rijdt voor de lol. Sinds oktober heeft zij haai- eigen pocketbike, die een lekkere uitlaatklep is voor ener gie. Het Jan Poppe Minibiketeam rijdt op 1 april de eerste wedstrijd van tien om het Belgisch kam pioenschap in Francochamps. "We hebben voor België gekozen om de mooie banen. Verder is het dichtbij en is de sfeer er gemoe delijk", zegt Jan Poppe. Hij spon sort het team, samen met enkele andere ondernemers, om te be ginnen voor één jaar. Dichter bij huis, op de kartbaan in Middel burg, is er 26 maait van 18.00 tot 20.00 uur een minibike-avond. VLISSINGEN - Foto Ver schoore in Vlissingen is tijdelijk ingetrokken bij bioscoop CineCity. Dit omdat de fotovakhandel aan de Walstraat 109-111 wordt verbouwd. In de tijde lijke winkel is gewoon de fo toservice beschikbaar. Ook kunnen studio- en pasfoto's gemaakt worden en zijn ca mera's, harddiskrecorders, televisies en andere appara tuur te koop. De verbouwing duurt de hele maand maart. MIDDELBURG-In Mid delburg kampt één op de tien mensen met hoor- klachten. Tweederde daarvan doet hier niets aan of is zich er niet van bewust. Totaal zijn er in Nederland maar liefst 1,6 miljoen men sen met gehoorproblemen. Daarvan blijkt slechts een derde een hoortoestel te dra gen. Schoonenberg Hoor- comfort Middelburg biedt daarom tijdens de Hoortest Dag op wij dag 16 maart de mogelijkheid gratis het ge hoor te laten testen. Volgens Hemy Weaver, audicien bij Schoonenberg Middelburg is goed horen belangrijk om optimaal te kunnen com municeren. Het verbouwde en vernieuwde Muziekcentrum. Hans de Klerk, foto léon janssens Crossen JÊ. door ellen de vriend SEROOSKERKE - Met een hoog en snerpend geluid scheurt het Jan Poppe Mini biketeam over de Middel burgse kartbaan. Het ziet er wat vreemd uit, van die dubbelgevouwen men sen op een speelgoed motortje. Maar de am per veertig centime ter hoge voertuigen halen met honderd kilometer per uur. MIDDELBURG - Zaterdag 17 maart opent Kringloop- bedrijf De Aanwinst op het adres Zusterplein 13 in Mid delburg. Het bedrijf van Martin Holles- telle en Patrick de Jongh heeft een ruim assortiment. "Wij bie den allemaal nog goed bruikba re spullen, van serviesgoed tot kleding, van meubelen tot boe ken", zegt Patrick. Zijn zakelijke partner Martin Hollestelle bezocht altijd al kringloopwinkels: "Maar in Middelburg was er geen. Daar om zijn wij ermee gestart. Spul len worden gebracht of opge haald. Een percentage van de opbrengst gaat naar Clinic Clowns." P. de Jongh en M. Hollestelle van De Aanwinst, foto léon janssens De zaak is op maandag geslo- 10.00 uur. Meer informatie via ten, andere dagen open vanaf www.deaanwinst.nl of 0118- 12.30 uur, op zaterdag vanaf 638579

de Faam | 2007 | | pagina 16