A EXTRAATJE CHRONISCH ZIEKEN, GEHANDICAPTEN EN OUDEREN De Faam Ballonnen als start voor bouw Keetenstraat Nieuwe stenen in Nieuwstraat Lilil Woensdag 7 maart 2007 - Pagina 9 Deze informatiepagina van de Gemeente Middelburg wordt samengesteld door communicatie. Reacties zijn welkom! Per e-mail naar info@middelburg.nl of per telefoon op (0118) 67 50 00. Voor informatie, folders en inzage van stukken kunt u terecht in het stadskantoor aan de Kanaalweg 3. Meer info; www.middelburg.nl Maximaal Text: vanaf pagina 830 Door kinderen beschilderde panelen vrolijken de bouwplaats aan de Keetenstraat op. foto's Stromenwijk: Anja Jonkman In de Faam van 24 januari is aan dacht besteed aan een eenmalig extraatje voor chronisch zieken, gehandicapten en ouderen van Middelburg 2006. Per abuis zijn er in dit artikel verkeerde inko menseisen genoemd. De juiste tekst en bedragen staan hier onder vermeld. De Wet Werk en Bijstand (WWB) staat niet toe om groepen mensen iets extra's te geven. Voor chronisch zieken, gehandicapten en ouderen vanaf 65 jaar mag echter een uitzon dering worden gemaakt. Aan deze groepen verleent de gemeente Middelburg nog een extraatje voor 2006. De uitvoering van deze rege lingen gebeurt door de Sociale Dienst Walcheren (SDW). Chronisch zieken en gehandicapten Mensen met een chronische ziekte of handicap hebben als gevolg van hun omstandigheden vaak meerkosten, die niet of slechts gedeeltelijk door andere regelingen worden vergoed. Het gaat dan vooral om zogenaamde 'verborgen' kosten. Uit onderzoek is gebleken dat deze kosten gemiddeld 250 per jaar bedragen. Dit zijn vaak kosten die niet direct aan de hand van bonnetjes of betaalbewijzen kunnen worden aangetoond, zoals hogere telefoonkosten, extra kosten energieverbruik, extra kledingsslijta- ge en verhoogde .(risico)premies. Personen tussen 18 jaar en 65 jaar met een chronische ziekte of met een handicap kunnen een extraatje krijgen van 250. Wanneer komt u in aanmerking Met chronisch zieken bedoelen wij patiënten met onomkeerbare aan doeningen, zonder uitzicht op volle dig herstel met een gemiddeld lange - ziekteduur, die belemmerend is voor het 'leven van alledag'. Onder gehan dicapten verstaan wij mensen die door ziekte of gebrek aantoonbare beperkingen ondervinden op het gebied van wonen of werken. Er is ook een inkomenseis. Uw inkomen mag niet hoger zijn dan 110% van de toepasselijke bijstandsnorm (exclu sief vakantietoeslag). De afgeronde bedragen per 1 januari 2007 zijn netto: personen 21 - 65 jaar: Alleenstaande 885 Alleenstaande ouder €1.137 Echtpaar/samenwonenden 1.264 Als u alleenstaande bent mag uw vermogen niet hoger zijn dan 5.180. Bent u een alleenstaande ouder of, samenwonend of gehuwd dan mag uw vermogen niet hoger zijn dan 10.360. Beschikt u over een eigen woning, dan wordt nog eens 43.700 vrijgelaten. Deze regeling geldt voor personen tussen de 18 jaar en 65 jaar. Ouderen vanaf 65 jaar Uit onderzoek is gebleken dat vooral ouderen met een minimuminkomen te maken hebben met koopkracht verlies. Dat geeft soms financiële problemen. Aan deze ouderen wil de gemeente Middelburg voor 2006 ook een eenmalig extraatje geven. De hoogte hiervan hangt af of u.alleen staande, alleenstaande ouder, gehuwd of samenwonend bent. Het extraatje bedraagt: voor een alleenstaande van 65 van jaar en ouder 105 alleenstaande ouder 155 gehuwden/samenwonenden 130 gehuwden/samenwonenden met thuiswonende kinderen 18 jaar 180 Wanneer komt u in aanmerking Uw inkomen mag niet hoger zijn dan 110% van de toepasselijke bijstands norm (exclusief vakantietoeslag). De afgeronde bedragen per 1 juli 2006 zijn netto: personen van 65 jaar en ouder: Alleenstaande 961 Alleenstaande ouder €1.193 Echtpaar/samenwonenden 1.328 Als u alleenstaande bent mag uw ver mogen niet hoger zijn dan 5.180. Bent u een alleenstaande ouder of, samenwonend of gehuwd dan mag uw vermogen niet hoger zijn dan 10.360. Beschikt u over een eigen woning, dan wordt nog een 43.700 vrijgelaten. Vragen over deze regeling Ontvangt u een uitkering van de SDW en u heeft vragen over deze regeling, neemt u dan contact op met uw klantmanager (van 9.00 tot 10.30 uur). Ontvangt u geen uitkering van de SDW, maar u denkt wel recht te hebben op een bijdrage, dan kunt u de SDW bellen voor informatie. Het telefoonnummer is (0118) 43 27 00. Openingstijden op werkdagen zijn: van 8.00 tot 15.30 uur en don derdagavond van 18.00 tot 20.00 uur. Aanvragen kan tot en met 31 maart 2007. Let u er op dat deze publicatie een herhaling is van een eerdere publicatie in november 2006 en januari 2007. Deze extra's gaan dus over 2006. Kinderen van kinderdagverblijf Bommes, basisscholen de Bever- burch en Cederhof trotseerden vorige week dinsdag de stromen de regen. Zij hebben met zijn allen 525 ballonnen de lucht ingelaten als startsein voor de bouw van de multifunctionele accommodatie aan de Keeten straat in de Stromenwijk. Tegelijkertijd werden er twintig geverfde panelen onthuld. Deze panelen zijn door de kinderen beschilderd om de bouwplaats op te vrolijken, totdat de multifunctionele accommodatie gerealiseerd is. Het is de bedoeling dat het gebouw medio 2008 haar deuren opent. Basisschool de Beverburch, basis school Cederhof, kinderdagverblijf Bommes, consultatiebureau Zorg- stroom en het wijkondersteunings- punt worden in het pand onderge bracht. Naast de scholen en andere voorzieningen krijgt het ook een belangrijke woonfunctie. Woongoed Middelburg realiseert 37 levensloop- bestendige woningen op het com plex. Dat betekent dat de woningen ook geschikt zijn voor mensen met een zorgindicatie. De Nieuwstraat ligt er weer netjes bij. Onlangs zijn de keien vervangen door vlakke stenen. De kinderkopjes waren voor fietsers vervelend om overheen te fietsen. Ook de bestra ting in de Sint Barbaragang, die de Nieuwstraat met de Segeersstraat verbindt, is vernieuwd. foto: Chris Marijs

de Faam | 2007 | | pagina 9