DE WIJK IN: NIEUW- EN SINT JOOSLAND HET WOORD AAN RAADSLID WIM STEKETEE Mindervalidenlift stadskantoor Bergbezinkvoorziening Arie van Driellaan Commissievergaderingen in maai^ Met de komst van de SDW en het CWI heeft het stadskantoor veel nieuwe bezoekers erbij gekre gen. Speciaal voor mindervalide bezoekers is er een lift in het stadskantoor. Voor sommige bezoekers van het stadskantoor is de hellingbaan naar de hoofdingang een moeilijk te nemen obstakel. Vooral voor minder- validen, ouders met kinderwagens en kortademigen kan dit lastig zijn. Speciaal voor die bezoekers is een lift gemaakt. De lift bevindt zich aan de zijkant van het stadskantoor aan de Kanaalweg. Wie vanaf de straat in de lift gaat, komt bovenaan de hel lingbaan, vlakbij de schuifdeuren er weer uit. De judolessen in Nieuw- en Sint Joosland zijn een groot succes. Onlangs is voor iedere Middel burgse wijk een wijkplan versche nen. Samen met de bewoners zijn er op de wijktafel voorstellen voor dit jaar gemaakt. De voor stellen, die volgens de wijktafel de meeste prioriteit hebben, zijn opgenomen in het wijkplan. De komende tijd leest u op deze pagina iedere week over een ander wijkplan. Nieuw- en Sint Joosland bijt het spits af. Wegen, verkeer, groen en de kinde ren. Dat zijn onderwerpen die vol gens de bewoners van Nieuw- en Sint Joosland belangrijk zijn voor het dorp. Als belangrijkste wens in het wijkplan staat de verbetering van het wegdek van de Oude Rijksweg. Ook vinden de bewoners dat het sluipverkeer in de polder rond Nieuw- en Sint Joosland moet afnemen. Het Water schap heeft inmiddels geteld hoeveel sluipverkeer er is en gaat hierover overleggen met de dorpsvereniging. Tevens wordt de Walravenstraat dit jaar aangepakt. Activiteiten voor kinderen De bewoners willen graag meer acti viteiten voor de kinderen. De Stichting Welzijn Middelburg gaat deze dit jaar samen met de bewo ners opzetten. Welke activiteiten dit moeten zijn is nog niet helder. Daarom gaat de stichting kinderen en ouders interviewen om een duidelij ker beeld te krijgen. Een activiteit dat al wel een succes is, is de wekelijkse judoles. De kinderen kunnen hiervoor sinds begin dit jaar terecht in het dorpshuis. De dorpsvereniging zorg de voor de leraar en een spekcheque van de gemeente bekostigde de sportmatten. Groen Een veelgehoorde opmerking op de wijktafel is dat het onderhoud van het groen beter kan. Aandacht voor onkruidbestrijding en het groen in en rond De Leefkuil en de grasmaaier foto: Harry Siebelink mag ook vaker over het veld op de Veerdam. De gemeente wil het onderhoud graag evalueren door samen de wijk in te trekken. Misschien is het mogelijk om op onderdelen samen met bewoners het groen te onderhouden. Wijktafel Het wijkplan 2007 staat op dinsdag 13 maart op de agenda van de wijk tafel Nieuw- en Sint Joosland. De bij eenkomst begint om 20.00 uur in het dorpshuis. Ook vertelt de opbouw werker van de Stichting Welzijn Middelburg over de laatste ontwik kelingen op het gebied van jeugdacti- viteiten. De wijktafel is voor iedereen vrij toegankelijk. Harry Siebelink van de gemeente Middelburg is wijkma- nager van Nieuw- en Sint Joosland; Huub van Klinken is de wijkwethou der. Beiden zijn iedere wijktafel aan wezig om met bewoners te praten over Nieuw- en Sint Joosland. Volgende week: Nieuw-Middelburg Deze week zijn de werkzaamhe den voor de aanleg van een bergbezinkvoorziening Arie van Driellaan afgerond. Het water in de Prooijense Sprink zal er zeker van opknappen en daarbij zal de stankoverlast voorbij zijn. De aanleg van een bergbezinkvoor ziening in het voetpad en groen strook langs de Prooijense Sprink in de omgeving van de Arie van Driellaan en Gen. Hakewill Smithlaan is na enkele tegenslagen klaar. De werkzaamheden liepen twee maan den uit doordat het peil van het grondwater niet voldoende verlaagd kon worden. Het grondwater spoelde het zand rond en onder de putten weg. Met het gevolg dat de grond ging verzakken. Door de ontstane verzakkingen sprongen diverse keren de waterleiding en gasleiding. Als oplossing tegen het wegspoelen van .het zand heeft de aannemer gekozen voor een extra bekisting rond de putten. Door deze extra werkzaamheden heeft het werk lan ger geduurd dan gepland. Door het regelmatig uitbrengen van een nieuwsbrief werden de direct omwo nenden op de hoogte gesteld over de stand.van zaken. Natuurvriendelijke oever De asfaltering van het voetpad langs de Prooijense Sprink wordt nog even uitgesteld. Dezelfde aannemer is namelijk voor de gemeente Middel burg begonnen met de aanleg van een natuurvriendelijke oever langs deze watergang. Daarom is het voet pad nu nog voorzien van een funde ring van menggranulaat, zodat het wel begaanbaar is. Het voetpad wordt pas geasfalteerd als de groen voorziening is afgerond. Tevens wordt langs het voetpad openbare verlichting aangebracht. Als laatste worden de afrondende werkzaamhe den aan de overstortput en het trot toir uitgevoerd. raad van Middelburg niet meer geko zen zal kunnen worden. Op dit moment wordt er namelijk al een stu dentenraad gevormd die Middelburg gaat besturen in 2010. De raadsver gaderingen zullen plaatsvinden in het gotische deel van het stadhuis op de Markt. Gelukkig hoeven we ons geen zorgen te maken over onze kunstcollectie. De gemeente heeft voor bijna 27.000 euro per jaar een oppasser (suppoost) benoemd. Zodra één van de leerlingen met zijn vingers deze kunstcollectie aanraakt, krijgt hij van de oppasser een tik op zijn vingers met een grote liniaal. Dat geeft best een gerust gevoel. Jammer, dat de samenstelling van de gemeenteraad niet bestaat uit meer geboren en getogen Middelburgers. Dan had dit alles wellicht voorkomen kunnen worden. Wim Steketee Fractievoorzitter Middelburg Transparant wsteketee@zeelandnet.nl www.middelburgtransparant.nl Verkwanseling Op maandag 26 februari jl. is tijdens de raadsvergadering om ongeveer 20.00 uur in Middelburg de kogel niet door de kerk gegaan, maar door het mooie gotische deel van het stad huis op de Markt. Symbolisch werd op die avond anno 2007 de sleutel van ons stadhuis overhandigd aan de Roosevelt Academy. Weinig Middel burgers hebben er iets van gemerkt. De publieke tribune was, zoals tegen woordig gebruikelijk is, nagenoeg leeg. Echte Middelburgers, waarom heerst er zo'n jansaliegeest onder u? Ik had minstens tweehonderd echte Middel burgers verwacht met spandoeken, toeters enz. Nu was er alleen een vertegenwoordiger van de Stichting Vrienden van Middelburg aanwezig. Het gaat toch niet altijd om persoon lijk belang als u het niet eens bent met het gemeentelijk beleid? Wij als Middelburgers dienen toch ook reke ning te houden'met de algemene belangen van onze stad? Uw mooie stadhuis werd op die avond verkwanseld aan, zoals onze nieuwe minister van Onderwijs, Ronald Plasterk (PvdA) het zo verras send verwoordde "de crèche voor rij keluiskinderen", oftewel de Roosevelt Academy. Het einde van de annexatie door deze school zal nog wel lang niet in zicht zijn. Ik wil u erop wijzen, dat u als burger van Middelburg er rekening mee dient te houden, dat bij de volgende verkiezingen in 2010 de gemeente Een raadscommissie is het orgaan dat kan worden gebruikt door bur gers en belangengroepen om in een vroeg stadium invloed uit te oefenen op de geagendeerde pun ten. Via de griffier van de commis sie kunnen zij spreektijd aanvra gen om de wensen en meningen duidelijk te maken. Voorafgaand aan de maandelijkse gemeenteraadsvergadering komen de raadscommissies bij elkaar. Een belangrijk deel van het raadswerk wordt hierin voorbereid. In deze com missie worden geen besluiten genomen. Daar is de raadsver gadering voor be doeld. Die staat op voor maandag 26 maart. De commissie Maatschappelijke Zaken vergadert op donderdag 15 maart. Aan de orde komt het kunstwerk bij het Palet, een presentatie en rapportage boks school 'De Stads Ring' en wethouder Albert de Vries, beant woord vragen over de zorgen afname kwaliteit huishoude lijke hulp binnen de Wmo. Op maandag 19 maart komt de commissie Ruimte bij elkaar. In deze vergadering wordt een presentatie gegeven over 'Beheerplan onderhoud wegen 2007- 2010'. Een dag later op dinsdag 20 maart vergadert de Commissie Algemeen Bestuur. Op de agenda staat onder andere een presentatie over het dekkingsplan brandweer Zeeland. U bent welkom om de vergaderingen vanaf de publieke tribune bij te wonen. De commissies beginnen om 19.30 uur in de raadzaal van het stadskan toor.

de Faam | 2007 | | pagina 8