De volgende dag... Makelaar...? ([jP Presenteer uw woonaanbod GRATIS op Huislijn.nl Wat kunnen wij voor u doen Veel jongeren stappen met drank op achter het stuur 'Eén op de vijf mensen raakt verslaafd aan de drank' vol overtuiging voor Zeeland m Alcoholist zweert vijftien liter drank per dag af Voor officiële mededelingen zie ook elders in dit blad Nieuwe Burg 42, postbus 6001, 4330 LA Middelburg Bel: 078 - 677 57 57 E-mail: info@huislijn.nl Huislijn.nl nu al: 1.500 makelaars; 65.000 woningen; 550.000 bezoekers koop nieuwbouw huur zakelijk agrarisch SGP Fluitend naar muziekschool Stijldansen op live muziek Bingo in Regenboog AbdijNieuws, de informatierubriek van het provinciaal bestuur, vindt u op www.zeeland.nl/abdiinieuws Bel Geen internet? voor een afdruk van AbdijNieuws naar het informatiecentrum: 0118-631400 Provincie Zeeland EP v' Ef Tegenwoordig geeft Huib Cor- nelisse als coördinator van Zeeland voor Stichting Voor kom verslavingspreventie. Hij bezoekt scholen en geeft uit leg tijdens drie lessen. In één daarvan komt een verslavings- deskundige aan het woord. Ook deelt hij de Clean Card uit. Daarop staan de gevaren van drank en drugs. "Eén op de vijf mensen raakt verslaafd, ik merk dat door mijn gesprek ken mensen gestopt zijn", zegt Comelisse. Info: Postbus 345, 4380 AH in Vlissingen. Huib Comelisse vocht tegen de alcoholverslaving. Nu hij de strijd heeft gewonnen geeft hij de jeugd voorlichting over de gevaren van drank. JAAP WOLTERBEEK Een meisje vertelt in de klas dat ze in een dronken bui naakt in een lokaal loopt. Haar vader kijkt toe en grijpt niet in. Ze schaamt zich diep. Dit is één van de meest bizarre ervaringen van Huib Comelisse als voorlichter van Stichting Voorkom. "Je vindt iets leuk, maar de rekening krijg je de volgende morgen ge presenteerd als mensen over je praten. In mijn eigen drankver leden hebben wij iemand twin tig minuten in een draaimolen gezet. Om te lachen. Maar niet heus" DOOR MARCEL VAN DER VOORT VLISSINGEN - Huib Comelisse (60) woont tegenover een slijterij in de Vlissingse wijk Pauwen burg. Maar hij drinkt géén drup pel alcohol. Jaren geleden afge zworen. En dat na een leven van ontwenningskuren en ontelbare kratjes bier. "Ik ben als twaalfjarige met drin ken begonnen. Om stoer te doen, want eigenlijk was ik verlegen. Dan nam ik een biertje. Later op rugby werd het meer. De derde helft was het belangrijkste. Toen ik bij de PSD werkte pakte ik acht flessen bier tijdens een dienst, terwijl dat niet mocht. Ik dacht aan mezelf, plezier en lol trappen en niet aan de verantwoordelijk heid die ik had bij het laden en lossen." Na zijn scheiding ging het hard achteruit met Comelis se. "Regelmatig moest ik naar het ziekenhuis. Ik kreeg last van hart- ritmestoomissen, te hoge bloed druk, long- en neusbloedingen. Ze konden me niet opereren, omdat ik te veel alcohol in mijn bloed had. Ik dronk vanwege de regen, want buiten werd ik nat. En in de zo mer zat ik ook binnen aan de drank, want ik kon niet tegen de zon. Allemaal smoesjes. Op een gegeven moment dronk ik vijf tien liter per dag", weet Comelis se nu. Tot 26 november 1988. "God kwam mij in het café halen. Ik mocht tegen de kastelein zeg gen: 'Ik stop met drinken.' Toen hij vroeg voor hoe lang, zei ik: 'Voor altijd.' Ik ben naar huis ge gaan en heb nooit meer gedron ken. Moest wel eerst negen maanden afkicken. Mijn rem men hoeven niet meer los. Doe maar gewoon. Dan hoor je er ook bij." voor:|4 Woensdag 7 maart 2007 - Pagina 6 MIDDELBURG - Tijdens de projectweken van dit jaar houdt de Zeeuwse Muziek school twee fluitdagen. De eerste is op 10 maart in het Sint Willibrordcollege in Goes. De tweede fluitdag is op 21 april in Middelburg. De bekende fluitist Wil Of fermans geeft workshops. Verder is er een lezing over de dwarsfluit, demonstraties en het instuderen van een gezamenlijk stuk. Het resul taat wordt aan het eind van de dag beluisterd. Iedereen die dwarsfluit speelt, van be ginner tot gevorderd, kan meedoen. Het project staat ook open voor fluitisten die niet op de muziekschool les hebben. De kosten zijn tien euro voor de hele dag. Aan melden kan via www.zeeuw- semuziekschool.nl of 0118- 633095. MIDDELBURG - De Alge mene Danssport Vereniging Zeeland houdt zaterdag 10 maart een stijldansavond in wijkcentrum Het Palet in Middelburg-Zuid. Er wordt vanaf 20.00 uur gedanst op live muziek van dansorkest Les Autres uit Zoetermeer. De entree is vijf euro. OOST-SOUBURG - In wijk centrum De Regenboog aan de Middelburgsestraat in Oost-Souburg is zaterdag 10 maart een bingoavond. Er zijn tien ronden, plus één su perronde. Het eerste spel be gint om 19.30 uur. (h ifei nuitli Partij MIDDELBURG - Veel jonge automobilisten in Zeeland kruipen met alcohol achter het stuur. Van de 1738 bestuur ders die in 2006 betrapt zijn op dronken rijden, was bijna een kwart beginnend automobi list, zo bleek onlangs uit cijfers. Huib Comelisse van Stichting Voorkom vindt dat "heel bed roevend." Comelisse, zelf ooit aan de alco hol verslaafd, geeft nu voorlich ting aan jongeren. "Die jonge mensen hebben niet geleerd ver antwoordelijkheid op zich te ne men. Terwijl er tegenwoordig meer voorlichting is dan vroeger. Wij weten wat voor effect alcohol op de hersenen heeft. Toch slaan ze de adviezen in de wind", zegt de Vlissinger. Hij merkt dat de be stuurders van nu al vroeg naar de fles grijpen. "Kinderen beginnen met twaalf jaar te drinken. Als ik voor de klas sta voor Stichting Voorkom vraag ik hoeveel leerlin gen er hebben gedronken. Bree- zer, bier of een glas wijn. Dan steekt 75 procent van de leerlin gen de hand op. Per klas zijn er twee of drie echt dronken ge weest." Hij vindt dat ouders hun kroost doelgericht moeten voor lichten en een streng beleid ho ren te voeren. "Deze generatie zakt al zo vroeg door. Ze gaan buiten drinken. Op hangplekken en in caravans in boomgaarden.

de Faam | 2007 | | pagina 6