anenmarkt 'Henk, wij staan achter je!' PERSONEEL GEZOCHT FUNCTIE Presentatie Politiek Zeeuwse adviseurs geven tuinadviezen Jan Tetteroo vertelt over De Ruyter Zang en muziek I Powered by JobTrack.nl STOFFELS CLEANING ORDINA ZOEKT PLC/SCADA EN MES ENGINEERS ORDINA. OPGELOST. Impulsis ACCEPTANT A Projectverantwoordelijke onderhoud KMTOBEffilDe Faam Woensdag 7 maart 2007 - Pagina 51 Schrijver piekt met vrije val door josie kneepkens VEERE - "Hoe rampspoed iets aan je leven toevoegt", zegt de 52-jarige kinderboe kenschrijver Ben Slingen berg uit Veere. Zeven jaar geleden kreeg hij enkele hartinfarcten waardoor hij zijn grootste hobby en be roep, het voor de klas staan, moest opgeven. Uit verve ling ging hij schrijven. Zijn eerste boek ontving zelfs enkele prijzen en heeft nu een vijfde druk. Donderdag 8 maart komt 'Vrije Val' uit. En ook dat boek kwam niet zonder slag of stoot "Twee jaar geleden kreeg ik een herseninfarct", vertelt Slingen berg. Aanvankelijk voelde ik mij goed, maar de volgende dag las ik een boek en begreep de woorden niet. Ook de krant en het nieuws gingen volledig aan mij voorbij. Behoorlijk beang stigend." In het ziekenhuis constateerde de neuroloog een herseninfarct. Slingenberg werd in een revali Donderdag 8 maart om 19.30 uur is de boekpre sentatie in De Drvkkerij Middelburg. Slingen berg reikt een aantal exemplaren uit aan leerlingen van het Goe- se Lyceum die de uitzet ting van Olga en Jordy van dichtbij meemaak te. Slingenberg heeft tij- L dens het schrijven veel vuldig contact gehad met Amnesty en Vluchte lingenwerk. Laatstgenoemde is tijdens de presentatie 8 maart met een standje aanwezig. datiecentrum stap voor stap be geleid, want schrijven was niet meer mogelijk. Een tweede hobby leek hem te worden afge pakt. Met glimmende oogjes zegt hij: "Ik vind schrijven zo leuk om te doen. De personages die voor je ogen beginnen te leven. Dat vind ik uiteindelijk nog leuker dan dat er een kaftje omheen komt en verkocht wordt." Hart- en herseninfarcten weerhielden Ben Slingenberg niet van het schrijven, foto: manfred berrevoets "Voor het infarct was ik in een klas aan het voorlezen uit eigen werk. Ze vertelden me dat ze net afscheid hadden genomen van een al jaren in Nederland wo nend buitenlands klasgenootje, dat uitgezet was. De woede in de ogen van de klasgenoten raakte mij zo, dat ik besloot daar mijn zesde boek over te laten gaan. Het revalideren zorgde dat ik weer kon schrijven. Dat boek moest af', zegt Slingen berg. Vrije Val gaat over de der tienjarige Floortje, al jaren be vriend met Farid. Als Farid te horen krijgt dat hij terug moet naar Somalië, stort hun wereld in. Floortje mobiliseert alles en ie dereen om dat te voorkomen en schrijft een boek, in de hoop dat het de politiek aan het denken zet. "Vrije Val staat voor: dat je weet waar je aan begint, maar niet waar het eindigt", legt Slin genberg uit. "Het leven is een vrije val. Als ik geen hartinfarcten had gehad, was ik nooit gaan schrijven en dat is wat ik nu het liefste doe", besluit de Veerse schrijver met een grote glimlachr MIDDELBURG - Zes Zeeuwse tuinadviseurs zijn zaterdag 10 maart tussen 11.00 en 15.00 uur in De Drvkkery in Middelburg aanwezig om bezoekers te adviseren. Iedere ontwerper onderscheidt zich door een eigen stijl. De deelnemers zijn: Adrienne Albrecht, Lies- beth Hamelink, Anita van der Hoek, Petra Kas, Harry de Visser en Carla Berg. MIDDELBURG Ter gelegen heid van de heruitgave van De lieveling van de zee, de roman over Michiel de Ruy ter, door Jan Tetteroo is er 9 maart een lezing in De Drvk kery in Middelburg. Jan Tet teroo is het pseudoniem van het schrijversduo Hans Münsterman en Jacques Hendricx. De lieveling van de zee is eerder verschenen onder de titel Korte historie van het Nederlandse volk. De lezing is gratis bij te wo nen en begint om 16.00 uur. MELISKERKE De koren Met Hart en Stem uit Meliskerke, Soli Deo Gloria uit Oostka- pelle en Muziekensemble Musica Juventa verlenen hun medewerking aan de zang en muziekavond op za terdag 10 maart in Melisker ke. Er is een collecte voor stichting Dacca Home, een stichting die zich inspant voor kansloze kinderen in Bangladesh. Het zingen in de Ichtuskerk begint om 19.30 uur. Voor opgave van uw advertentie of informatie, bei: (0113) 27 40 00 De juiste koers in schoonmaken Wij zoeken enthousiaste schoonmaakmedewerkers voor het schoonmaken van recreatiebungalows op Schouwen-Duiveland. De werkzaamheden zijn op maandag en/of vrijdag van 10.00-15.00 uur. Wij bieden u de mogelijkheid om gebruik te maken van georganiseerd vervoer. meewerkende voorvrouw die binnen ons team verantwoordelijk zal zijn voor het aansturen van een team schoonmaakmedewerksters op een bungalowpark. De werkzaamheden zijn op maandag en/of vrijdag van 09.30-15.00 uur. Bent u die leidinggevende die er zorg voor draagt dat de gasten naar volle tevredenheid hun vakantie aanvangen, reageer dan nu! Heb je interesse? Neem dan snel contact op met Emmy van der Hooft, tel. 0115-687410 of u kunt uw gegevens per e-mail versturen naar info@stoffels.nl o.v.v. vacaturenr. 13961. I^LÜlUEl regio Zuid Nederland ONS AANBOD Ruimfe voor persoonlijke ontwikkeling Een goed salaris Eigentijdse secundaire arbeidsvoorwaarden waaronder een leaseauto GEÏNTERESSEERD? Stuur direct je CV naar esther.gijse@ordina.nl of ga naar onze website www.ordina-TA.nl en solliciteer online. Wil je weten welke projecten wij uitvoeren, kijk dan op http://jobportal.ordina.nl. Heb je vragen, neem dan contact op met Esther, Oó 250 788 16. CONSULTING I ICT OUTSOURCING Zit u vanuit het UWV minimaal een half jaar in de WW of in de WAO en u wilt weer aan het werk? Dan moet u bij ons zijn! Bel ons voor een afspraak: 06-20546065 Harrie van der Peljl Centrum Loopbaanrealisatie Zeeland info@clrwèrkc.nr Hoofdkantoor 076-5317970 www.clrwerkt.nl centrum loopbaanreallsatle bv projectontwikkeling Ontdek op www.impulsfs.nl hoe we uw ontwikkelingsproject een impuls kunnen geven, financieel en met deskundigheid. fCBF| impuls;-. Is een Initiatief von Edukans, ICCO en Kerklnactle V.C.N. Verzekerings Combinatie Nederland is een backoffice-organisatie voor onafhankelijke intermediairs en heeft als assuradeurenbedrijf 14 schadevolmachten, met twee vestigingen: Nuenen en Middelburg. Vanwege sterke groei zijn wij voor onze vestiging in Middelburg op zoek naar een fulltime Functie: - acceptatie van particuliere en zakelijke verzekeringen - het op enthousiaste wijze onderhouden van contacten met tussenpersonen en maatschappijen - (mede)verantwoordelijkheid voor de dagelijkse gang van zaken - commercieel en oplossingsgericht meedenken met tussenpersonen - verzorgen van de polisopmaak Profiel: - MBO/HBO werk- en denkniveau met bij voorkeur vakgerichte diploma's - klantgerichte en commerciële instelling - verantwoordelijkheidsgevoel - ambitieus in je vak en pro-actief - enthousiaste persoonlijkheid met teamspirit - goede mondelinge en schriftelijke uitdrukkings vaardigheden - relevante werkervaring Jonge, ambitieuze mensen kunnen ook in ons opleidingstraject worden opgenomen en worden opgeleid tot volwaardig (hypotheek)acceptant. V.C.N. biedt uitstekende primaire en secundaire arbeidsvoorwaarden, optimale doorgroeimogelijkheden met volop ruimte voor eigen initiatief. Bent u geïnteresseerd? Stuur dan uw sollicitatie met cv binnen 10 dagen naar V.C.N. Verzekerings Combinatie Nederland BV, t.a.v. personeelszaken, Postbus 130, 5670 AC Nuenen of naar dtoelen@vcn.nl Bel voor nadere inlichtingen Daniïlle Toelen, telefoonnummer 040-2907575. Voor meer informatie kunt u terecht op www.vcn.nl t AllEMEKINDERS - BEVELAND groenprojecten Per direct gevraagd Voor verdere informatie over deze vacature kijkt u op www.allemanskinderen.nl Oude Rijksweg 97, 's-Heer Arendskerke, tel.: 0113-563798 Voor de regio Zuid-west Nederland (Zeeland/Brabant) zijn wij dringend op zoek naar gemotiveerde en ervaren arbeidskrachten. le EN 2e STEIGERBOUWMONTEURS Voltaweg 31 4338 PS Middelburg 0118 - 466550 info@hdvsteigerbouw.nl www.hdvsteigerbouw.nl

de Faam | 2007 | | pagina 51