Analoog - digitaal Di^itclcllin en uit ontdekken elkaar MUUR ALS PROJECTIESCHERM en zonder irritatie dé Weekkrant De Faam Woensdag 7 maart 2Ó07 - Pagina 44 Mobiel werken is al geruime tijd geen enkel probleem meer. Bijna ieder denkbaar apparaat kan overal mee naartoe. Het was een kwestie van wachten op een combinatie van die apparaten en dat wachten is nu over. Onder de naam 'Greta' is namelijk een mobiele fax, kopieermachine, scanner, printer en telefoon geïntroduceerd. Door Greta via de USB aan te sluiten op een laptop of PDA, kan het mobiele kantoor in gebruik genomen worden. De levering van Greta wordt in juni verwacht. Meer informatie is te vinden op www.mygreta.com. Wat je ook wilt projecte ren... een scherm past niet overal en een witte muur kan uitkomst bieden. Maar 1 een onbehandelde witte wand biedt vaak geen ge- sing geboden. Altijd exact ll -TjE de juiste grootte en beeld- verhouding (4:3,16:9, enz.). ^f!T &ÊL Altijd perfect vlak en recht. .-1^ Altijd precies het juiste schermoppervlak v voor het type projector, de projectoipositie en de hoe- :J veelheid licht in de ruimte. Bovendien is het onzicht- baar wanneer de projector niet wordt gebruiktHoe? Met projectieschermverf. Schilder het scherm ge- woon op de wand en geniet van een perfect beeld. Kristalhelder en met een hoog contrast. Kijk voor meer info op ww.vogels.com. Begin februari is een belangrijke samenwerking tot stand gekomen, dat de productie van omrolbare displays mogelijk gaat maken. Het is de bedoeling dat dit apparaat, bedoelt voor boeken en kranten, dit jaar ook op de markt gebracht zullen worden. Het apparaatje, dat op dit moment 'Cellular Book' wordt genoemd, biedt een display dat groter is dan het apparaat zelf en is gebaseerd op het concept Readius, dat zo'n 18 maanden geleden werd gepre senteerd. Zestien grijsniveau's in combinatie met een hoog contrast maakt zelfs lezen in helder zonlicht mogelijk. Door een combinatie met een mobiele service, kan persoonlijke data, e-mail, nieuws, boeken en plattegronden overal opgehaald worden. Ook het downloaden en afspelen van muziek en audioboeken is met dit bijzondere ap paraat mogelijk, dat zo'n tien dagen vooruit kan zonder tussentijds opgeladen te hoeven worden. Meer informatie is te vinden op www.polymervision.com. Voor wie nog steeds een sterke emotionele band voelt met singletjes, is het raadzaam om niet door te lezen. Voor wie geen idee heeft wat een 'single' is: het is de voorloper van de CD, waarbij de muziek op vinyl werd gegroefd, i 'Oud' en 'nieuw1 komen el- I kaai- tegen in deze bijzondere Ipod case, want de hoesjes I zijn gemaakt van echte sing- f les. De opening van de single, waarbij deze muziekdrager op de platenspeler kon worden 'vastgezet', past exact over de click-weel van de Ipod. Alsof de singles jaren geleden al zijn ge maakt voor de iPod! En ja, de hoesjes worden dus gemaakt van echte singles en je kunt zelf kiezen welk singeltje je graag omgebouwd wilt hebben om jouw iPod mee op te leu ken. Meer informatie is te vinden I opwww.45ipodcases.com. Voor het handfree bellen zijn er te genwoordig vele mogelijkheden die, wat kwaliteit betreft, niet voor elkaar onder doen. Als het onderwerp ech ter op 'comfort' komt, wordt het een heel ander verhaal. Neem bijvoorbeeld headsets. In middels beschikbaar voor over het hoofd, om de nek en over het oor, maar ze hebben allemaal één ding gemeen: hoe klein of hoe licht zo'n headset ook is, uiteindelijk begint het te irriteren. In een poging om deze irritatie te verbannen, is de GE Shoulder-Rest Hands-Free Headset ontworpen. Een mond vol voor een klein appa raatje, waarbij de microfoon en con troleknoppen op de schouders rus ten. Meer info is te vinden op www.jascoproducts.com. Wat zijn drie belangrijke elemen ten die jouw reis kunnen veraan genamen? Het begint natuurlijk met een navigatiesysteem, zodat je weet hoe en hoelang je moet reizen. Ook een weersvoorspel ling en plaatselijke tijd kan reuze handig zijn. Maar minstens zo belangrijk is contact. Bereikbaar zijn voor de achterban, contact kunnen leggen met het einddoel en gesprekken voeren om de reis gezelliger te maken. Maar niet al leen praten, ook e-mail checken of internetverbinding kunnen maken is inmiddels onmisbaar. En natuurlijk wil je tijdens de reis ook vermaakt worden. Met favo riete muziek, met foto's, met vi deo's en met games. Het nieuwste reismaatje dat deze drie elementen - in een heel compact jasje- heeft zitten, heet iPAQ rx5915 en meer informatie over deze Travel Companion is te vinden op www.HP.com. En omdat de techniek niet stil- Digitale weergave zonder verlies van kwaliteit...dat is wat HDMI (High-Definition Multi-media) mogelijk maakt en dat is wat in een rap tempo de markt momenteel verovert. HDMI is een soort tolk die iedere bepaalde digitale bron van audio/video, zoals een set-top box, DVD-speler, versterker kan la ten communiceren met een pas-_ send scherm zoals een plasma scherm of een LCD-scherm. Aangezien er geen compressie van data plaatsvindt, is er ook geen kwaliteitsverlies. staat, is er al reserve ruimte inge- bouwd voor nieuwe ontwikkelin- gen in de toekomst zoals beveili- gingen tegen kopiëren. De eerste apparatuur met HDMI aansluitingen druppelen al binnen in de vooral duurdere segmenten. Meer informatie over HDMI en de laatste ontwikkelingen is te vinden op www.philips.com.

de Faam | 2007 | | pagina 44