Walcheren Omzetgroei verdubbeld Mariëtte wordt Minoyche Vijfentwintig jaar slank Alles over belastingen Van bus tot luxe camper Uit het Zakenhart van... CBS: Horeca groeide vorig jaar hardst Vermelding foutief telefoonnummer Website Tapas- restaurant Deksels Intratuin heeft huismerk voor groen Rozen leren snoeien Veldman is klaar voor de horeca Woensdag 7'maart 2007 - Pagina 39 Afvallen met steun van de groep, foto Léon Janssens MIDDELBURG - De richt lijn is gemakkelijk: 'Eet op een gezonde manier vol gens de richtlijnen van het voedingscentrum. Daar naast: voldoende bewe ging'. Cora Dagevos geeft deze richtlijnen met Slank'82 al 25 jaar: "Het aantal deelnemers dat onze wekelijkse bijeenkomsten bezoekt is wisselend, soms 25, soms 12 personen. Ze worden gewogen. Voor de dames zelf ligt de stimulans in de groep zelf, ze steunen elkaar. Dat is een beetje het geheim om tot resultaten van wel veertig kilo minder te komen." Wie het streef- gewicht bereikt, krijgt een speldje. Info: 0113-572214. Stoel is zó gepimpt door ellen de vriend MIDDELBURG - Mi Mooi Sani. "Dat is Surinaams voor 'mijn mooie spullen', maar in het Zeeuws zeggen ze tegen tweedehands spul len ook 'ouwe sanni'... dus dat kan ook", grapt Eury Dest van de Middelburgse tweedehands winkel. Zij opende in april vorig jaar de deuren van Mi Mooi Sani aan de Kromme Weele 13. Vijf maanden later trok zij ook het pandje op nummer 9 bij haar winkel. Daar staan nu wat gro tere meubelstukken, zoals een schitterende metalen wieg, kas ten en tafels. Op nummer 13 kijk je je ogen uit. Niks muf, ar moedig of vies, maar mooie kroonluchters, reclameborden, retrospullen en klokken. In kastjes staat serviesgoed, snuis terijen in bonte kleuren, lamp jes, boeken, kasten en stoelen. Bij Mi Mooi Sani stappen zowel koopjesjagers als fervente ver zamelaars naar binnen. Dest probeert hierop in.te spelen door voor iedereen iets in huis te hebben. "In het begin kocht ik regelmatig stoelen in en meu beltjes, maar échte handel zit daar niet in. Tot mijn verbazing loopt de verkoop van kasten veel beter. Ik hoorde van ande ren dat kasten juist één van de moeilijkste dingen zijn. Maar ik doe het blijkbaar goed." De nieuwe onderneemster ver telt eerlijk dat ze ook verkeerde aankopen heeft gedaan. "Ik merk dat ik nu kieskeuriger koop en gerichter op pad ga." Wat goed verkoopt zijn volgens haar de jaren vijftig spullen, brocante en serviesgoed. Maar soms heb ik iets in de winkel waarvan ik denk dat ik dat nooit verkoop en dan is het zó weg. Kroonluchters bijvoorbeeld, die vind ik zelf mooi, maar die ver kopen niet zo geweldig." Waar ook veel belangstelling voor is, zijn de gerestylde meubelstuk ken. Dest 'pimpt' zelf oude stoelen, tafeltjes en kastjes met een mooi stofje en een lik verf. "Eerst schilderde ik alles wit, maai- nu pak ik ook zwart of paars", vertelt Dest. Zij wil ook meer tweedehands boeken in Mi Mooi Sani gaan verkopen en ook naar cd's en lp's is veel waag. En dat grote Mariabeeld in de hoek? Dest heeft het hoog geprijsd omdat ze het eigenlijk niet wil verkopen. "Als er ie mand komt die het bedrag biedt... dan zeg ik misschien toch nog dat het al verkocht is", lacht ze. Rondneuzen bij Mi Mooi Sani kan elke middag van 12.00 tot 18.00 uur en tijdens de koop avond en koopzondag. door ellen de vriend VLISSINGEN - Vorig jaar is de omzet van de horeca flink gegroeid. De groei was bijna twee keer zo groot als het jaar daarvoor en kwam daarmee uit op vijf procent. De verkopen namen met bijna drie pro cent toe. Over de hele linie was er sprake van groei maar de omzet in de hotels en restaurants steeg het meest. Dit blijkt uit voorlo pige cijfers van het CBS. Na vijf jaren van een dalende verkoop, zijn de cafetaria's (in clusief snackbars, lunchrooms en fastfoodrestaurants) vorig jaar uit het dal gekomen. Hun verkopen namen met bijna twee procent toe. Vooral het laatste kwartaal van 2006 steeg de groei fors. Ook bij de cafés namen de verkopen met 1,7 procent toe. Omdat de prijzen daar twee procent stegen, kwam de omzet bijna vier pro cent hoger uit dan in 2005. Hotels De hotels en restaurants heb ben vorig jaar, mede als gevolg van de stijgende zakelijke be stedingen, de grootste bijdrage geleverd aan de sterke omzet groei in de horeca. De hotels boekten met een toename van ruim zes procent de hoogste omzetgroei. De restaurants be haalden 5,5 procent meer om zet in 2006 dan een jaar eerder. Het omzetvolume nam met 3,5 procent toe.De cijfers van de cateringbedrijven en ver- blijfsrecreatie zijn in deze cij fers niet opgenomen. De groeicijfers zijn steeds geba seerd op een vergelijking met de overeenkomstige periode in het voorgaande jaar. ■i f Is» Uns VLISSINGEN - Na dertig jaar heeft Nel van der Lin den kapsalon Minouche en kinderkapsalon Minousja overgedragen aan Chris McEvoy. Mariëtte Geldof wordt de nieu we bedrijfsleidster van de da mes-, heren- en kinderkapsa lon. "Het is een goede mogelijk heid om deze kapsalon over te nemen," legt. ze uit. "De zaak is een begrip in Vlissingen. Voor lopig laten wij alles zo als het was. Alle medewerkers blijven actief." Met een receptie in Raymon- do's nam Nel van der Linden onlangs afscheid van haai" klan ten. Vlnn Mariëtte Geldof, Nel van der Linden en Chris McEvoy. Minouche en Minousja, twee zaken onder één dak, zijn te vin den aan de Paul Krugerstraat 61-63 in Vlissingen. Er wordt ook zonder afspraak geknipt. Meer informatie: 0118-412867 MIDDELBURG - In onze editie van vorige week is in de rubriek Zakenhart van Walcheren bij Bath Body Company op de Nieuwe Burg in Middelburg een ver keerd telefoonnummer ver meld. Het juiste nummer is: 0118-620 827. MIDDELBURG - In onze editie van vorige week is de website van Tapas-restau- rant Deksels niet correct vermeld. Het juiste adres moet zijn: www.dekselseta- pas.nl KOUDEKERKE - Intratuin is de eerste retailketen in Ne derland die met een huis merk voor groenproducten komt. Sinds deze week zijn alle 57 Intratuinvestigingen voorzien van het huismerk dat bestaat uit vaste plan ten, sierstruiken en rozen. MIDDELBURG - Rozen snoeien is een handigheid je. Daarom heeft tuincen trum Groenrijk in Middel burg zaterdag 17 maart de expert van Rozenkwekerij De Wilde uitgenodigd. De eerste demonstratie begint om 10.00 en de laatste om 16.00 uur. De toegang gratis. MIDDELBURG - Bij stome rij Veldman in Middelburg is een grotere mangelma chine geïnstalleerd. Hier door heeft Veldman nu drie keer meer capaciteit dan voorheen. In de mangelma chine worden grote stukken linnen zoals tafelkleden en beddengoed netjes gestre ken. Door de uitbreiding kan Veldman zich meer richten op grootschalige ho recabedrijven. Het bedrijf heeft depots op de Bevelan- den en op Walcheren. Stephan Jongedijk. foto léon janssens MIDDELBURG - Fiscoop neemt alle belastingzorgen over. Fiscoop weet alles op het gebied van belastingen, aangifte, bezwaarschriften en beroepsschriften. Vestigingsmanager van de in januari geopende zaak, Stephan Jongedijk, vertelt: "Een aangifte kost slechts 24.95 euro, een aangifte sa men met de fiscale partner kost tien euro meer." Voor meer informatie kan de Fiscoop afsprakenlijn gebeld worden: 088- 0700700 of surf naar www.fiscoop.nl. E-mailen kan natuurlijk ook: middelburg@fis- coop.nl Cor Versluijs in een afgebouwde camper. MIDDELBURG - Je bestel bus ombouwen naar een tweepersoonscamper? Cor Versluijs van Sunset Campers voert dat perfect uit. "Goed rijden, een vast bed, een aantal praktische vindingen, heel comforta bel. Ik kreeg steeds veel en thousiaste reacties en ben dit werk daar door beroepsmatig gaan doen. Ik stop mijn eigen vindingen in het ontwerp. Ik kan elke opdracht aan. Kom met een busje en ik maak er een camper van." De showroom van Sunset Campers is te vinden aan de Nieuwe Vlissingseweg 76, Middelburg, tele foon 0118-636534. Eury Dest lapt oude meubels op met een mooi stofje en een lik verf.

de Faam | 2007 | | pagina 39