Tien kunststof steigers voor het Veerse Meer Cursus NVFB-zwangerfit voor de actieve zwangere Oranje fonds geeft vijf mille voor buurtinitiatief Roosevelt en gemeente tekenen een convenant Fonds Monuta schenkt geld aan de reumavereniging Double Deux is verplaatst Deejay P. speelt de Bommel in Middelburg vol Groene Laken zoekt nieuwe biljarters Seizoen betaald parkeren volgende maand van start Woensdag 7 maart 2007 - Pagina 36 Het Veerse Meer. foto: Jaap Wolterbeek VLISSINGEN - De uitvaartver zorger van Monuta de Voor zorg uit Vlissingen heeft gi steren namens het Monuta Charity Fund een cheque van 1500 euro overhandigd aan Reumavereniging Midden Zeeland. De uitreiking was in 's-Gravenpolder. Tijdens een lustrumdag op 25 maart zal een boekje ten behoe ve van de leden van de reum avereniging door het bestuur MIDDELBURG - Donderdag 1 maart ondertekenden de burge meester van Middelburg, J. Schouwenaar en algemeen di recteur van de Roosevelt Acade my, H. Verwijs de beheerover- eenkomsten gotisch deel stad huis en kunstcollectie. Omdat de gemeente sinds de verhuizing naar het stadskan toor aan de Kanaalweg letterlijk 'op afstand' zit, bleek een goed beheer van het gotisch gedeelte van het stadhuis aan de Markt niet langer mogelijk.Na de on dertekening voert de Roosevelt Academy het beheer over het MIDDELBURG - Vanaf 21 maart 2007 van 19.45 uur tot 21.00 uur wordt in Mid delburg de cursus NVFB- Zwangerfit gegeven. NVFB-Zwangerfit is een nieuwe cursus die gegeven wordt door fysiotherapeuten die werkzaam zijn in de pre- en postpartum gezondheidszorg. Het is een be schermde titel die alleen voorbe houden is aan fysiotherapeuten die een geregistreerde NVFB- Zwangerfit opleiding hebben gevolgd. De cursus is bedoeld voor de ac tieve zwangere, die al vanaf de zestiende week van haar zwan gerschap kan meedoen. Al vroeg in de zwangerschap kan preventief getraind worden met het bekken en de bekkenbo- demspieren zodat de fitheid en de spierkracht langer behouden blijven. De cursus onderscheidt zich van andere vormen van zwangerschapsbegeleiding door de intake, theorielessen en ac tieve lessen. Na het persoonlijk intakege sprek wordt de cursus gestart. De cursus bestaat uit tweederde actief bezig zijn en een derde theorie. De actieve lessen hebben een vaste opbouw: eerst is er aan dacht voor de warming up en lichte fitheidtraining ter verho ging van de conditie. Daarna wordt gericht geoefend op ver sterking en coördinatie van di verse spieren. Speciale aandacht wordt besteed aan coördinatie, worden uitgereikt. Dit boekje wordt door het geldbedrag be kostigd. Het eerste boekje wordt uitgereikt aan S. Buys van het CDA. Hij heeft in de tweede kamer gezeten voor het CDA. Er zullen verschillende activiteiten plaatsvinden die dag. Geef 't leven kleur is het thema van Monuta Charity Fund voor mensen die zich vrijwillig inzet ten voor hun medemens. Meer info staat op www.monutacha- rityfund.nl. gotisch deel van het stadhuis. Uitgangspunt is dat er voor de bestaandegebruikers vrijwel niets verandert. VLISSINGEN - Het concert Dou ble Deux dat gepland stond voor 11 maart in het Atrium van Ter Reede in Vlissingen is verplaatst naar donderdag 3 mei. De tijd 15.00 tot 16.30 uur is gelijk ge bleven. stabilisatie en spierversterking van het bekken en de bekken bodem. Er wordt geëindigd met ontspanningsoefeningen en ademhalingsoefeningen. Dit al les gebeurd op muziek en er wordt gebruik gemaakt van grote ballen, dumbels en dyna- bands. In de theorie lessen komen alle onderwerpen die betrekking hebben op de zwangerschap, MIDDELBURG - DJ P. zet vrijdag 9 maart Café Bommel in Middel burg weer op stelten. Hij is be kend van diverse grote feesten in discotheken en danscafés in Ne derland en België en van de zen der VTM. Hij was al eerder in Middelburg te gast tijdens de tra ditionele Kerstnacht en de That was Yesterdag feesten in Café Bommel. Het draaien begint om 21.30 uur en de toegang is gra tis. VLISSINGEN - Biljartvereniging Het Groene Laken in Vlissingen is op zoek naar nieuwe leden. De club bestaat sinds 1968. Lid van de vereniging kan iedereen wor den vanaf 55 jaar en die niet meer aan het arbeidsproces deel neemt. De leden spelen op dins dag en woensdag van 8.30 tot 12.00 uur in het Theo van Does burgcentrum. Ook zijn er wed strijden tegen andere clubs van Walcheren. De contributie kost twintig euro per kwartaal Voor meer inlichtingen: Nico But, 0118-416667. de bevalling en de periode na de bevalling aan bod. De totale cursus bestaat uit ne gen lessen van vijf kwartier. De cursus wordt gegeven door twee NVFB-Zwangerfit docen ten, die beiden ook fysiothera peut zijn. Bij inschrijving bij de Provinciale Entadministratie en Kraamzorg Zeeland wordt er 50 euro reductie op het cursusgeld gegeven. VEERE - Tien nieuwe kunst stof steigers voor het Veerse Meer zijn vrijdag te water gelaten bij Landbouwhaven de Piet in Wolphaartsdijk. Daarna bracht de onder- houdsboot De Lemmer van waterschap Zeeuwse Eilan den de steigers naar hun be stemming. De nieuwe stei gers zijn niet meer van staal gemaakt maar van kunst stof. Kunststof is inmiddels goedkoper dan staal, gemak kelijker te onderhouden en gaat langer mee. Bij de Zandkreekdam bij Kats MIDDELBURG - De stichting Bomenbuurt Griffioen Duur zaam uit Middelburg krijgt een bijdrage van vijfduizend euro voor een ontmoetings pleintje met jeu-de-boules- baan en voor een kinder tuin. Beide projecten zijn on derdeel van een heel pro gramma van de stichting om de beeld, woon en leefkwa liteit van de buurt te verbe teren. Met het pleintje met jeu-de- boulesbaan krijgt de buurt als het ware een natuurlijke plaats om elkaar ongedwon- MIDDELBURG - Volgende maand gaat op de Walcherse parkeerterreinen van het waterschap en de terreinen langs het Veerse Meer en de Banjaard het seizoen voor betaald parkeren in. Het sei zoen loopt vanaf 1 april tot en met 31 oktober, dagelijks van 8.00 tot 18.00 uur. Het parkeren kost op alle terrei nen 0,70 per uur en maximaal 4,- per dag,. Voor mensen die regelmatig op deze terreinen vervangt het waterschap vier stalen drijfsteigers. Ook zijn er nieuwe skisteigers voor Veere en Wolphaartsdijk gemaakt. De vier vaste steigers bij de Omloop .(nabij de Grote Piet) zijn straks niet alleen van kunststof, maar worden ook drijvende steigers. Hierdoor neemt de afmeercapa- citeit toe, omdat er dan aan bei de kanten afgemeerd kan wor den. Stalen steigers hebben veel last van algengroei, waardoor de steigers zwaarder worden en la ger in het water komen te lig gen. Dit vergt extra onderhoud en bovendien moeten deze stei gers om de tien jaar worden ge- gen te ontmoeten. De plaats is zo gekozen dat ook de toe komstige bewoners van het een tegenovergelegen woon zorgcomplex met zo'n 50 wooneenheden, daar vanzelf gebruik van zullen gaan ma ken. Het pleintje zal bestaan uit een vleugelnootboom met daaromheen de jeu-de-bou- lesgelegenheid en een aantal bankjes. Het geheel omsloten door een laag haagje. Het ont werp is in nauw overleg met de gemeente en met Woon- goed, die het zorgcomplex bouwt, tot stand gekomen. parkeren is het aanschaffen van een parkeerkaart aantrekkelijk. Deze kost 60,- en is geldig ge durende het hele parkeersei zoen. Het parkeergeld gebruikt het waterschap voor het beheer en onderhoud van de terreinèn. Ook worden de borden en in gangen aangepast zodat het voor de parkeerder duidelijker is. Daarnaast gebruikt het water schap de opbrengsten voor het verbeteren van afvalvoorzienin- gen en het groen op de par- conserveerd. De vaste steigers worden zo veel mogelijk vervan gen door drijvende steigers. Omdat binnenkort het Veerse Meer geen zomer- en winterpeif meer heeft, bemoeilijkt dit het onderhoud van de vaste stei gers. Er is namelijk een laag peil nodig om de vaste steigers goed te kunnen .onderhouden. Waterschap Zeeuwse Eilanden heeft deze nieuwe steigers kun nen realiseren in goede samen werking met de Gebruikersraad Veerse Meer. Deze nieuwe stei gers helpen mee om het gebied in en rondom het meer aantrek kelijk te maken en te houden voor recreatie. Het is goed ingepast in de her inrichting van de Olmenlaan. Nodig door de bouw van het woonzorgcomplex en omdat de bestaande grote olmen door de iepziekte zijn getrof fen. Het rooien van de be staande bomen het planten van de nieuwe en de aanleg van de ontmoetingsplaats start binnenkort. Doordat de gemeente werk met werk kan maken en door inzet van eigen vrijwilligers bij de aanleg heeft de bijdrage van het Oranje Fonds de uitvoering mogelijk gemaakt. keerlocaties. De opbrengsten van het parkeergeld bij het Veer se Meer en de Banjaard worden ook gebruikt voor voorzienin gen op en rond het Veerse Meer. Zo worden onder andere steigers en fietspaden beheerd en onderhouden. De parkeerop- brengsten zullen ook gebruikt worden om de komende-jaren de parkeerplaatsen beter aan te geven. Dit zal gebeuren door ruim van tevoren op de omlig gende wegen verwijzingsbor den te plaatsen. De cursus is bedoeld voor de actieve zwangere, die al vanaf de zes tiende week van haar zwangerschap kan meedoen, foto: pr

de Faam | 2007 | | pagina 36