Schoolsport is cool Lentefestival met Jan en Robbie... raassen SKS Show vol modetrends TEGEN OUTLETPRIJZEN ACTIE 50% KORTING Speurders Praktijk voor Chinese geneeskunde Hans Visser Acupunctuur Kruidentherapie Electro-acupunctuur (MORA) De Paashaas heeft er weer zin in" Alencia for Kids Kinderkleding Kinderschoenen (tussen 5,- en 35,-) Provincie Zeeland Officiële Mededelingen OP DE 10 NEDERLANDERS KAN NAUWELIJKS RONDKOMEN. fif:1 V/ST3MDe Faam Woensdag 7 maart 2007 - Pagina 17 Dief aast op vracht Dieven weten steeds vaker uit vrachtwagens te stelen. Daarom is er nu een speciaal politieteam in het leven geroepen, foto: jaap wolterbeek door marcel van der voort VLISSINGEN - Dieven weten ook de weg naar de Zeeuwse trans portbedrijven en havens te vin den. Een vrachtwagen en regel matig een doos goederen, dat is de buit. Zowel het haventerrein als de wagens, van de onderne mers zijn tegenwoordig extra be veiligd. Sinds kortis er ook een speciaal recherche team actief. Een transportondernemer uit Vlissingen beaamt dat zijn vrachtwagen naar het dievengil de is gegaan. Hij wil niet met zijn naam in de krant en verder over de brutale diefstal vertellen. Pra ten wil Jan Wielemaker wel. Hij heeft op Walcheren een trans portbedrijf. "Als de chauffeur ligt te slapen snijden ze het zeil ach ter open en pakken ze er een doos met spullen uit. Terwijl wij vooral afvalstoffen vervoeren. Ons bedrijf doet veel aan beveili ging. We zorgen dat we een groot terrein hebben met voldoende ruimte voor alle voertuigen. Ook onderweg is de chauffeur in zijn cabine beveiligd. Dat weerhoudt de dieven er echter niet van om hun slag te slaan", zegt de onder nemer. "Ik weet dat diefstal van ladingen schering en inslag is. Wij hebben er tot op heden zelf geen door bo van scheyen MIDDELBURG - Drie basis scholen op de Bevelanden wor den een sportieve proeftuin. Onder begeleiding van studen ten van de sportopleiding CIOS maken de leerlingen de komen de drie jaar kennis met sport in de breedste zin van het woord. De kinderen gaan elke dag een uurtje bewegen en sporten. Om dit mogelijk te maken, is vorige week in Middelburg het conve nant sCOOLsport ondertekend. De initiatiefnemers van dit am bitieuze project zijn de Zeeuwse sportraad SportZeeland, het CIOS, de provincie, de gemeen ten Borsele, Kapelle en Goes en de kinderopvang De Bevelan den. Zij hebben met elkaar afgespro ken dat de leerlingen van Zeeuwse basisscholen meer moeten bewegen. Kinderen in de groepen 1 tot en met acht be wegen te weinig. Veel basis scholen hebben geen eigen be wegingsdocent of, zoals het vroeger heette, gymleraar, meer. De juf of meester die wel de bevoegdheid heeft om bewe- gingslessen te geven sterft lang zaam uit. Het vereist speciale kwaliteiten om kinderen in contact te laten komen met het brede spectrum van wat sport precies te bieden heeft. De scholen De Tweemas ter in Goes, de Don Bosco- school in 's Heerenhoek en De Moolhoek in Kapelle gaan hun leerlingen minimaal 1 uur per dag laten bewegen. Studenten van het CIOS worden ingezet om op de scholen, maar ook bij de tussen- en naschoolse op- last van. Beveiliging? Wij doen er alles aan. Zodra een dief het hek werk doorknipt, gaat het alarm af. En er rijdt een medewerker in een wagentje rond, er zijn camera's en de bezoekers hebben pasjes", zegt Danny Gruyarts namens Verbmgge Zeeland Terminals in Rithem. De Belg legt uit dat de klanten dit eisen. "Wij werken met diefstalgevoelige producten, zoals nieuwe auto's. Anders wil de klant niet met ons werken en dat spanningsveld willen wij voorkomen." H. Versluis is nau tisch beleidsmedewerker van Zeeland Seaports. "Uiteraard hebben wij ook wel eens met cri- De Bovenregionale Recher che Zuid-Nederland is vorige maand van start gegaan met het projectteam Ladingdief stallen Ook Zeeland krijgt aandacht van de speurders. Het team richt zich speciaal op de bestrijding van georga niseerde transportcriminali- teit. Els Reijnders is woord voerder van het team. "Als het om een incident gaat is het een zaak van de politie in Zee land. Anders komen wij in ac tie. Het kan goed voorkomen dat wij elders in het land ver dachten van diefstal aanhou den en via hen terecht komen bij helers. Zo'n heler kan in Zeeland wonen. Bij ons gaat het dus vooral om langlopen de onderzoeken." minaliteit te maken", zegt hij over de activiteiten van de organisatie in de havens van Zeeland. "Nooit rechtstreeks. Iemand is slacht offer en doet aangifte bij de poli tie en regelt de zaken met justitie wat betreft dader en slachtoffer. Wij horen er wel van. Elk bedrijf in de haven heeft zelf verant woordelijkheid over zijn eigen beveiliging. De manier waarop verschilt. De olieraffinaderij doet het anders dan de zaad- en grind- handel. Dat er een projectteam ladingdiefstallen is gekomen, vind ik prima. Ik neem aan dat de politie argumenten heeft om het goed aan te pakken", stelt hij vast. MIDDELBURG - Jan Smit en Lange Frans Baas B zijn de grote publiekstrekkers van het allereerste Lentefestival in Middelburg. Op zaterdag 24 maart zijn er vanaf 11.00 tot middernacht doorlopend activiteiten op de Markt in Middelburg. Het evenement is het nieuwste initiatief van Café Nationaal Mid delburg, dat een aantal jaren ge leden ook de Danceparade lan ceerde. De organisatie van de he le festivaldag is in handen van Sjaqra Productions in Vlissingen. Om 11.00 uur begint het Lente festival met een kinderfestijn met springkussens, clowns en schminken. "Ook komen er op tredens van een fitnesscentrum, salsadansers en een breakdance- groep. Ook kunnen de sponsors van het evenement zich presen teren", somt Ratan Groot van Sjaqra Productions kori op. "Dat Café Nationaal Jan Smit naar Middelburg haalt, is natuurlijk helemaal geweldig. Dat is een pu bliekstrekker van formaat." Het muziekspektakel begint om 19.00 uur met. een optreden van het veertig musici en zes zangers tel lende Benny's Big Show Orches tra. Daarna treedt Just like Robbie (Williams) voor het voetlicht, een act van entertainer Henri Toon ders. Rond 21.00 uur galmen nummers als Zinloos en Moppie over de Middelburgse Markt, ge zongen door de rappers Lange Frans en Baas B. Daarna komt de Volendammer voor het voetlicht, die geen nadere introductie meer nodig heeft: Jan Smit. Benny's Big Show Orchestra sluit het Lente festival af. "De gemeente Middel burg zorgt voor alle vergunnin gen, maar Café Nationaal draagt alle onkosten. Zelf heb ik er ook geld ingestopt. Alleen aan artie sten kost het ons al 50.000 euro", verklapt Ratan Gibot. Inmiddels zijn 2900 van de 4500 beschikba re kaarten verkocht. Kaarten zijn in de voorverkoop voor 15 euro te koop bij bioscoop CineCity in Vlissingen, de ToeristShop in Domburg en Middelburg, Café Nationaal in Middelburg en de bibliotheek in Goes. KOUDEKERKE - In het Panne- koekenhuisje Dishoek in Koude- kerke zijn zaterdag 14 maart de nieuwe modetrends voor het voorjaar en de zomer te zien. De Lenteshow is van 18.30 tot 20.30 uur. Zaken die meedoen zijn Just Kidding Kidswear, Op Top Zij, Mirjam Huidverzorging en Na gelstudio Typical Nails uit Vliss ingen en Wolter Vos Haarverzor- ging uit Zoutelande. "We laten de nieuwe collecties en trends voor kinderen en dames zien, zowel op het gebied van kleding als de verzorging. Er is geen di recte verkoop, wel delen we kor tingsbonnen uit", legt Karin van Steeg van het Pannekoekenhuis- je uit. De toegang aan de Kaap- duinseweg 19 is gratis. vang, docenten en kinderen te begeleiden in het ontdekken van plezier in sport. Er kan tus sen de middag bij het overblij ven bijvoorbeeld eens gehoc keyd of gedanst worden in plaats van altijd maar dat partij tje voetbal. De kinderen leren zo wat het is om samen met elkaar sport en sportiviteit te ontdekken. Als dit experiment na drie jaar succes vol blijkt dan hoopt directeur Kienhuis van SportZeeland dat er meer scholen in Zeeland zul len volgen. "Durf te investeren in bewe gingsonderwijs", zegt Kienhuis. "Het profijt voor kinderen in hun toekomstige leven is van onschatbare waarde!" Wij behandelen: pijnklachten; menstruatieproblemen; rugklachten; psychische klachten; moeheid; allergieën; hooi koorts; maag- en darmproblemen; etc. Voor afspraken: maandag, dinsdag, woensdag en donderdag van 9-17 uur. Amstelstraat 49, Oost-Souburg, tel. 0118-490084 www.praktijkvisser.nl Vergoeding via diverse zorgverzekeraars mogelijk u Het verzorgen van de bekende Verrassingsreis... op 2e paasdag. Voor info boekingen: 0118-419220 E-mail: vanfraassenbv@planet.nl Merk en non-merk zoals: Schoeffies, RYB, Mexx, Ducky Beau en Go On Openingstijden: Ma. 13.00 uur -17.00 uur Di. t/m do. 9.30 uur - 17.00 uur Vr. 9.30 uur -18.00 uur Za. 9.30 uur - 17.00 uur Informatie over het provinciaal bestuur, zoals AbdijNieuws, vindt u op www.zeeland.nl WWW. .zoekdebalans.nl GIR0456 Milieu Subsidieverordening Bodemsanering Bedrijfsterreinen Zeeland Gedeputeerde Staten van Zeeland maken bekend dat de Subsidieveror dening Bodemsanering Bedrijfsterreinen Zeeland per 1 januari 2006 is ver vallen en vervangen is door het Besluit financiële bepalingen bodemsane ring (Staatsblad 2005 nummer 681) en de Regeling financiële bepalin gen bodemsanering (Staatscourant 23 decem ber 2005, nummer 250). De subsidieregeling voor de bodemsanering van bedrijfsterreinen wordt ook de bedrijvenregeling genoemd. Aanmelden verontreinigd bedrijfsterrein voor 1 janu ari 2008 De bedrijvenregeling geeft de voorwaarden om subsi die te kunnen aanvragen voor de sanering van een ernstig verontreinigd bedrijfsterrein. Een belang rijke voorwaarde is, dat de eigenaar of erfpachter het bedrijfsterrein vóór 1 januari 2008 bij de pro vincie moet aanmelden. De aanmelding regelt dat u ook na deze datum nog subsidie kan aanvragen voor de sanering van een verontreinigd bedrijfster rein. Ook als het niet zeker is of u moet sane ren of u nog niet op korte termijn gaat saneren, meldt u zich dan in ieder geval aan. Overigens betekent de aanmelding niet, dat u daarmee automatisch in aanmerking komt voor subsidie. Meer informatie over de aanmeldingsregeling en aanmeldingsformulier vindt u op www.meldbedrijvenre- geling.nl Informatie over en de voorwaarden van de bedrijvenregeling kunt u vinden op www.senterno- vem.nl/bodemplus/ of www.vrom.nl. Tevens kunt u contact opnemen met de medewerkers van de cluster bodem van de afdeling milieuhygiëne, telefoonnummer 0118- 631700.

de Faam | 2007 | | pagina 17