De Faam V' Streekdracht van de straat Cabaret en veel muziek metOnda Disco in De Paraplu Woensdag 7 maart 2007 - Pagina 14 Grotere jongens in koers DOOR PETER VRANCKEN GOES - Vraag het aan een jongetje: 'Wat wil je later wor den?' Het antwoord zou kun nen luiden: 'Een grote jon gen.' David Luteijn (Delta Profronde) en Ronald Apers (OZ Wielerweekend) moeten zich ongetwijfeld grote jon gens voelen. Voor hen komt namelijk een wielerdroom tot werkelijkheid. De beide voorzitters van de organisatiecomités zijn ervan overtuigd, dat samenvoeging van beide wielerfestijnen in 2008 niet alleen Zeeland (nog) beter op de kaart zét, maar dat het evenement ook zal uitgroeien tot een wielere- venement met een Pro Tour-uit- straling. Ofwel: de beste profwiel renners gaan elkaar op Zeeuwse bodem bestrijden. "Het besluit om samen te gaan is unaniem geno men, anders hadden we het niet gedaan", laat Apers gedecideerd weten. En even overtuigd vervolgt hij: "13, 14 en 15 juni 2008 zijn ideale data. We zitten dan net na Veenendaal-Veenendaal en vlak voor de Ster Elektrotour en dan wil len de profrenners graag naar Ne derland komen." "Delta en OZ zul len als hoofdsponsor aanblijven. Verder rekenen we op de Zeeuwse overheden en een aantal subspon sors. Want het budget gaat naar een kwart miljoen euro", weet Da vid Luteijn. Dat moet ook de basis vormen voor een hoger plaatsje op de internationale wielerkalenden de Hors Categorie. 1 H Een heel markante passage voor de profwielrenners in de Delta Prof ronde: de vaak helse passage over de Oosterscheldekering. Wanneer de plannen van de organisatiecomités van Delta Profronde en OZ Wielerweek end doorgaan - niemand twijfelt er inmiddels aan - blijft de Oosterscheldekering opgenomen en wel in de tweede etappe in de dan driedaagse van het Zeeuwse Wielerweekend. "We rekenen op minimaal zes of zeven Pro Tour- ploegen", zegt de zelfverzekerde Ronald Apers. foto: frans meijer VEERE - Het Zeeuws Muse um uit Middelburg houdt morgen (8 maart) de specta culaire modeshow Going Local in de Grote Kerk in Veere. Te zien zijn streekdrachten, gecombineerd met streetwe- ar van Gsus en Converse. De kleding wordt door Zeeuwse modellen geshowd. De kunstenaars Paul en Menno de Nooijer maken opnamen voor een mode- film die in het nieuwe muse um te zien is. De modeshow in Veere be gint om 19.30 uur. Het pu bliek wordt verzocht dres- sed-up te komen. Kaarten kosten tien euro en zijn te re serveren via: 0118-653000. R1TTHEM - De Brassband Oefening Na Den Arbeid (Onda) uit Ritthem houdt zaterdag 10 maart de jaar- flijkse uitvoering in Ons r Dorpsleven in Ritthem. Vanaf 19.30 uur treedt ON DA op met een afwisselend programma en enkele solis tische optredens. Na de pauze treedt cabaret groep Bonte Avond Club uit i Sluiskil op. VLISSINGEN - In het jonge rencentrum De Paraplu in de Vlissingse wijk Paauwen- burg is vrijdag 9 maart een disco voor kinderen van acht tot dertien jaar. DJ Koen draait van 19.30 tot 22.00 uur. Entree kost één euro.

de Faam | 2007 | | pagina 14