NINGIN BEATRIX WERK IN UITVOERING MORGENRAAD NIEUWE WETHOUDER ONDERTEKENING IN GOVAN MBEKI WOENSDAG 7 MAART 2007 Redactie: afdeling Communicatie postbus 3000, 4380 GV Vlissingen telefoon: (0118) 487100 communicatie@vlissingen.nl www.vlissingen.nl/gemeente Fotografie: Ruben Oreel KUNSTKIJKER ROSENBURG Vrijdag 9 maart draagt cul tuurwethouder Conny Seijbel een 3D kunstkijker over aan de wijk Rosenburg. De inwo ners van de wijk en andere belangstellenden zijn om 16.00 uur welkom op de terp in de notenboomgaard aan de Han Diekmannlaan. Voor de kinderen zal er een verras sing zijn. De 3D-kunstkijker is ontwik keld door beeldend kunste naar Anna Thalia Benus (Bre da) en is het resultaat van een jarenlange inspanning om voor deze wijk een bijzonder werk te realiseren. www.burobk.nl KALENDER Vrijdag 9 maart 21.00 uur Groove to Chill Techno-Dance-Event Arsenaaltheater Woensdag 14 maart 20.15 uur 'Fortuyn' Helmert Woudenberg (toneel) Vestzak 99 www.vlissingen.nl/ uitgaansagenda Hare Majesteit Koningin Beatrix komt vrijdagmiddag 23 maart 2007 naar Vlissingen. Ze geeft dan in de St. Jacobskerk het startsein voor het herdenkings jaar van Michiel de Ruyter. De Koningin komt aan op het De het schip De Zeven Provinciën van Michiel de Ruyter door de Konin gin. Ook wordt de aftrap verricht van het landelijk onderwijsproject over Michiel de Ruyter. In de kerk zullen alle vaandels van de Konink lijke Marine present zijn. Dit om het belang van de zeemacht in de geschiedenis van het ontstaan van Nederland en de rol die Michiel de Ruyter hierin speelde te benadruk ken. Onderdeel van het program ma is ook de aankondiging van de De Ruyter-tentoonstelling in het Zeeuws maritiem MuZEEum op de Nieuwendijk. De muzikale omlijs ting van de openingsceremonie is in handen van Het Zeeuws Orkest en het Scheldeloodsenkoor. 16.45 uur Vertrek Koningin Beatrix bij de Sint Jacobskerk. Rit per hofauto naar de helikopter op het KSG-terrein bij de Com- mandoweg. Vertrek Koningin Beatrix per heli kopter. www.400jaarmichielderuyter.nl Programma 23 maart 2007 15.10 uur Aankomst Koningin Beatrix per helikopter op het KSG-terrein bij de Commandoweg. Rit per hofauto via Gravestraat, Zeilmarkt en Nieuwendijk naar De Ruyterplein. 15.15 uur Ontvangst Koningin Beatrix op De Ruyterplein. Aubade van speciaal gecompo neerd lied door 1.500 Vlissingse schoolkinderen. Wandeling Koningin Beatrix door Sarazijnstraat, Provooststraat, Schuitvlotstraat en Achter fle Kerk naar de Sint Jacobskerk. Ruyterplein en wandelt naar de Sint Jacobskerk. Alle Vlissingers, Souburgers en Ritthemers kun nen haar begroeten! Om de dag extra feestelijk te ma ken, mag de Nederlandse vlag uit (zonder wimpel). 15.25 uur Aankomst Koningin Beatrix bij de Sint Jacobskerk. 15.30 uur Openingsplechtigheid voor geno digden in de Sint Jacobskerk. Dit programma omvat onder ande re het luiden van de scheepsbel van Na de wijk Vredehof wordt deze week begonnen met riool reiniging in het gebied Zeewijksingel en omgeving te Oost- Souburg. Te beginnen vanaf Zuiderzeestraat naar de Zeewijk- singel. Vervolgens komen het deel vanaf de Zeewijksingel tot aan de Burg, Stemerdinglaan aan de beurt. Dit kan wat stank overlast in huis geven. Oplossing: deksel dichtlaten en na de werkzaamheden de kraan even open zetten. In Paauwenburg zuilen half maart de grotere bagger- en oeverwerken gereed komen. Twee kleinere baggerwerk- jes starten deze week al: aan de zuidzijde van de Vlissingse Kleiweg(fietspad) tussen de Boksweg en het Paauwenburgpad en de ringsloot om Westerzicht. Het fietspad Vlissingse Klei weg en de fietspad-doorsteek bij Westerzicht 343-345 worden tijdens de werkzaamheden afgesloten. Voor nadere informatie kunt u contact opnemen met de heer J.C.J. van Maldegem van het Cluster Nieuwe werken en Be heer, tel. 48 74 57, www.vIlssingen.nl/werkinuitvoeiing Vorige week keerde een delegatie van de gemeente Vlissingen onder leiding van burgemeester Anne van Dok terug uit Zuid- Afrika. Het gezelschap was op bezoek in de zusterstad van Vlissingen Govan Mbeki. Er werd een 'action plan' getekend over de bouw van hostels (woningen) en de samenwerking bij huisvesting en ruimtelijke ordening. Op de foto van links naar rechts: directeur van de woningbouwvereniging Thulani Ng- omoburgemeester Anneke van Dok van Vlissingen en burge meester Sipho Nkosi van Govan Mbeki. Morgen, donderdag 8 maart 2007 vergadert in het stadhuis de com missie wgh (wonen, grondgebied en havens) van de gemeenteraad om 19.30 uur. De vergadering is openbaar en er is spreekrecht voor bezoekers. Op de agenda staat onder andere het afwijzen van de monumentenstatus voor hotel Britannia. De volledige agenda staat op de zwart/wit in formatiepagina van de gemeente hiernaast www.vlissingen.nl/ gemeenteraad Ton Croné (52) uit Scharendijke is de nieuwe wethouder van Vlis singen voor de Partij Souburg Rit- them. Hij werd vorige week tot wethouder benoemd door de ge meenteraad van Vlissingen. Hij volgt de afgetreden wethouder Maaike Walraven - van der Sloot op. Croné kreeg van de raad gedu rende maximaal een jaar onthef fing om in de gemeente te wonen. Zijn portefeuilles zijn: ruimtelijke ordening, archeologie, openbare werken en verkeer, groenbeheer, afvalverwerking, milieu, onderwijs (behalve de bouw van scholen) en Antillianenzaken. Hij is'net als zijn voorganger contactcollegelid voor Oost-Souburg en Ritthem. Ton Croné woont aan de Ring dijk 4, 4322 TC SCHARENDIJKE. Zijn telefoonnummer is (0111) - 67 13 49. Scheepsagent STT in Vlissingen en Inchcape Shipping Services (ISS) zien kansen voor de Zeeland Cmise Terminal in de Buitenhaven van Vlissingen. Vorige week presenteer den zij hun plan met een luxe bro chure. Wethouder Conny Seijbel van economische zaken vindt het plan een goede impuls voor Vlis singen. Inchcape vertegenwoordigt 65 van de 67 cruiselijnen die er op de wereld zijn. Vlissingen voldoet volgens het concern aan alle crite ria voor de vestiging van een ter minal. Er is een goede spoorverbin ding, Vlissingen ligt direct aan de snelweg en binnen een straal van 250 kilometer liggen internationa le luchthavens. Het is de bedoeling dat middelgrote schepen met zo'n 700 passagiers aan boord de Bui tenhaven aandoen. De eerste sche pen worden in de tweede helft van 2008 verwacht. Om Zeeland Cruise Port te promoten presenteren STT, Inchcape Shipping en de Amadore groep Zeeland zich op de Seatrade cruise shipping convention. Die wordt van 12 tot en met 15 maart gehouden in Florida. df. Op 23 maart 2007 gaat het De Ruyterjaar officieel van start. Plaats van handeling: de Sint jacobskerk. Deze kerk is onlosmakelijk ver bonden met Michiel. Hij is er gedoopt, beklom ooit de toren en zal er menig kerk dienst hebben bijgewoond. Bij de grootscheepse her denking in 1957 wordt het idee geopperd een gedenk raam in de kerk te plaatsen. De beroemde Haagse glaze nier P.A.H. Hofman krijgt in 1962 opdracht het raam te ontwerpen, maar overlijdt in 1965. Zijn collega W.L. Wa- gemans voltooit het raam, dat in 1966 wordt onthuld. www.400jaarmlchielde- ruyter.nl OFFICE foto: Lex de Meester^

de Faam | 2007 | | pagina 11