GEMEENTE VLISSINGEN BEKENDMAKINGEN VLISSINGEN PARKEREN IN VLISSINGEN VERGADERINGEN COMMISSIES WET WAARDERING ONROERENDE ZAKEN (WOZ) GEM E E N T E INFORMATIEPAGINA VOOR DE INWONERS VAN DE GEMEENTE VLISSINGEN Ingediende aanvragen A) Lichte bouwvergunning: 1. aanbouwen woning Gerbrandystraat 100 2. uitbreiden woning Vrijburg straat 27 3. verbouwen berging Kreekrug 31 B) Reguliere bouwvergunning: 1. verbouwen winkelpand aanbrengen reclame Lange Zelke 16 2. vernieuwen reclameobjecten Industrieweg 19 3. plaatsen tuinhuisje Vlissingsestraat(K)27 Levens lust tuinnr 14 4. plaatsen fiets/voetgangersbrug over de Vlissingse Watergang 5. verbouwen winkepui Walstraat 109 6. uitbreiden woning Bastion 25 C) Sloopvergunning: slopen aan bouw Gerbrandystraat 100 D) Aanvraag monumentenver gunning: verbouwen woning Groenewoud 65 Tegen deze aanvragen kunnen geen bezwaarschriften worden ingediend. Verleende bouw-, sloop- en gebruiksvergunningen 1. bouwen 37 woningen Meiveld 1 t/m 30 en Palts 2 t/m 14, 23-02-2007 2. bouwen 28 woningen Kroon juweel 2 t/ 38 en 11 t/m 27, 23-02-2007 3. wijziging bouwvergunning 06- 039 Boulevard de Ruijter 428, 23-02-2007 4. plaatsen raamkozijn Luzacstraat 14, 26-02-2007 Tegen deze besluiten (vergunnin gen) kan door een rechtstreeks be langhebbende binnen de termijn van 6 weken na de dag van verzen ding van de vergunning (dus niet de datum van publicatie), schrif telijk bezwaar worden gemaakt bij ons college. De verleende vergun ningen met bijbehorende tekenin gen kunnen na een telefonische afspraak met de medewerker Pu- bliekszaken (487339) worden in gezien. Welstandscommissie De welstandscommissie vergadert in het openbaar eens in de veertien dagen op een donderdag. De stuk ken ter behandeling moeten uiter lijk één week voor de vergadering (woensdagmiddag uiterlijk 17.00 uur) bij bouw- en woningtoezicht ingediend zijn. U kunt de behan delde bouwplannen vanaf dinsdag voorafgaand aan de vergadering, raadplegen op www.vlissingen.nl/ welstandscommissie. De agenda is dan ook in te zien in het stadhuis, Paul Krugerstraat 1De data van de volgende welstandsvergaderingen zijn 8, 22 maart en 5 april 2007. Voorbereidingsbesluit Burgemeester en wethouders van Vlissingen maken bekend, dat de gemeenteraad in zijn vergadering van 1 maart 2007 heeft verklaard, dat een bestemmingsplan wordt voorbereid voor de plangebieden Dokkershaven en Westduin. De gemeenteraad heeft bepaald, dat deze besluiten op de dag na deze publicatie in werking treden* dus op 8 maart 2007. De besluiten met bijbehorende tekening liggen met ingang van 8 maart 2007 ter inza ge in de publieksbalie van het stad huis, Paul Krugerstraat 1 in Vlissin gen. De besluiten vervallen binnen één jaar na de datum van inwer kingtreding, dus op 7 maart 2008, tenzij binnen die termijn een ont werp van een bestemmingsplan ter inzage is gelegd. Belangheb benden kunnen, op grond van de Algemene wet bestuursrecht, gedu rende een periode van zes weken (dus van 8 maart 2007 t/m 18 april 2007) een gemotiveerd bezwaar schrift indienen bij de gemeente raad van Vlissingen, Postbus 3000, 4380 GV Vlissingen. Het indienen van een bezwaarschrift heeft geen schorsende werking. Tijdens de termijn van indiening van een bezwaarschrift bestaat daartoe de mogelijkheid door de Voorzie- ningenrechter van de Rechtbank Middelburg te verzoeken een voorlopige voorziening (schorsing van het besluit) te treffen, indien onverwijlde spoed, gelet op de be trokken belangen, dat vereist. Voor het indienen van een verzoek om voorlopige voorziening is griffie recht verschuldigd. Inspraak voorontwerp vierde herziening bestemmingsplan 'Industriegebied Vlissingen-Oost' (herziening Windenergie) In het provinciale en gemeentelijke beleid is het gebied Vlissingen-Oost aangewezen als vestigingsplaats voor windturbines. Het geldende bestemmingsplan voorziet in de mogelijkheid om windturbines op te richten tot een tiphoogte van maximaal 45 meter. In het voorontwerp van de 4e her ziening is een juridische regeling opgenomen die er in voorziet dat windmolens in beginsel niet zijn toegelaten. Echter met toepassing van een in de 4e herziening opge nomen wijzigingsbevoegdheid, op grond van artikel 11 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, kunnen onder bepaalde voorwaarden en binnen nader aangegeven zones, windturbines wél worden opge richt met een tiphoogte variërend van 100 tot 175 meter. Tevens is de toegestane bouwhoogte van bouwwerken, geen gebouwen zij nde, aangepast. Door deze nieuwe planologische regeling kan er ener zijds ingespeeld worden op de be hoefte naar hogere windturbines terwijl er anderzijds eisen gesteld kunnen worden aan de plaatsbe paling van windturbines. Het gel dende bestemmingsplan "Indu strieterrein Vlissingen Oost" biedt daartoe onvoldoende sturings- en beoordelingsmogelijkheden. De gemeenten Borsele en Vlissingen hebben een nieuwe uniforme re geling gemaakt en in een vooront werp van een bestemmingsplan vastgelegd. Inspraak Het voorontwerp vierde herzie ning bestemmingsplan "Industrie terrein Vlissingen-Oost" is gereed voor inspraak. Het plangebied wordt globaal begrensd door de Westerschelde, de gemeentegrens van Borsele, de Sloeweg-Noord, de Krukweg en Schorerpolderweg. Burgemeester en wethouders van Vlissingen maken bekend, dat vanaf donderdag 8 maart 2007 tot en met woensdag 4 april 2007 in het stadhuis te Vlissingen, R Kru gerstraat 1 alsmede in de open bare bibliotheek 't Spui aan de Spuistraat 6 en de bibliotheek in Oost-Souburg in de Kanaalstraat ter inzage ligt het voorontwerp van de 4e herziening van het be stemmingsplan Industrieterrein Vlissingen-Oost. Het stadhuis is geopend van maandag t/m vrij dag van 09.00 uur tot 16.30 uur. Op donderdag tot 19.00 uur. Te vens is het voorontwerp in te zien via de website www.vlissingen.nl. Belanghebbenden kunnen schrif telijke reacties gedurende boven genoemde termijn indienen bij het college van burgemeester en Begin februari maakten omwonenden van de Gra- vestraat de wethouder met een handtekeningenactie duidelijk dat ze het parkeerbeleid in Vlissingen zat zijn. Als bewoner van de binnenstad onderken ik hun par keerproblemen. Maar hun voorgestelde oplossing, een parkeervergunning invoeren voor bewoners, voor 24 uur per dag en zeven dagen van de week, is volgens mij niet de juiste oplossing voor alle problemen. Er zijn in Vlissingen meerdere wijken met parkeerproblemen zoals de stra ten rondom het ziekenhuis, de boulevard en zeker ook de Rooie buurt. In de Rooie buurt heeft de PvdA Vlissingen een enquête gehouden om de parkeerproblemen daar te inventariseren. De resultaten zijn met de wet houder en vakambtenaren besproken, maar tot nu toe zijn er geen oplos sende maatregelen genomen. De gemeenteraad is beloofd dat er begin maart een nieuw parkeerplan gereed zal zijn. Dat zal door de (nieuwe) wethouder worden gepresenteerd. Dan zal ook blijken of er rekening ge houden is met de klachten en de wensen die inwoners van Vlissingen de laatste jaren herhaaldelijk hebben geuit. Volgens mij moeten er in het nieuwe verkeersplan de volgende onderwer pen duidelijk vermeld staan: - Tarieven en (langere)openingstijden van de parkeergarages. - Hoeveel parkeerplaatsen er per wijk zijn en hoeveel vergunningen er uitgegeven zijn. - Wie er recht heeft op een parkeervergunning. - Goedkoper tarief voor mensen die in bedrijven en instellingen in de par keergebieden werken, eventueel in de parkeergarages. - Waar de bussen voor het Arsenaal en het MuZEEum bezoekers kunnen lossen en inladen. En welke route die bussen vervolgens moeten rijden naar een ruime parkeerplaats. - Nieuwe invulling van het parkeerterrein bij de Aldi die daar weggaat. Hierdoor zou de parkeerdruk in de Rooie buurt kunnen verminderen. - Aangeven waar, als de parkeerplaatsen bij de Stenenbeer verdwijnen, bezoekers van het Arsenaal kunnen parkeren. - Enkele grotere parkeerterreinen op loopafstand van binnenstad en bou levard gratis houden. - Bij grote evenementen een transferium inrichten, bijvoorbeeld bij het station. Dit zijn punten waarop de PvdA-fractie het nieuwe parkeerplan kritisch zal beoordelen. Mocht u als inwoner van Vlissingen ook wensen over het parkeerbeleid hebben, laat het ons dan s.v.p. weten. Raadslid Geert Meijering, fractie Partij van de Arbeid telefoon: 41 63 60 gmg@vlissingen.nl www.vlissingen.pvda.nl wethouders van Vlissingen, Post bus 3000, 4380 GV te Vlissingen of per e-mail naar gemeente@vlis- singen.nl Inspraak- en informatiebijeenkomst De gemeentebesturen van Borsele en Vlissingen bieden daarnaast gezamenlijk de mogelijkheid over de inhoud van de respectievelijke herzieningen van gedachten te wisselen tijdens een inspraak- in formatieavond. Deze wordt gehou den op maandag 26 maart 2007, aanvang: 19.30 uur in Restaurant Partycentrum Landlust, Landlust- weg 1 te Nieuwdorp. Tijdens deze bijeenkomst kunt u mondeling uw reactie kenbaar maken. Meer informatie Nadere informatie is te verkrijgen bij de heer W.Vael, tel. 0118 - 48 73 16. Vlissingen, 7 maart 2007 B&W van Vlissingen Postbus 3000,4380 GV VLISSINGEN WOENSDAG 7 MAART 2007 Redactie: afdeling Communicatie postbus 3000, 4380 GV Vlissingen telefoon: (0118) 487100 www.vlissingen.nl/gemeente Stadhuis Vlissingen Ingang: Stadhuisplein 2 Aanvang: 19.30 uur Donderdag 8 maart 2007 Commissie wonen, grondge bied en havens 1Opening. 2. Actuele zaken. 3. Raadsvoorstellen. 1Nieuw budget voor 2007 (VROM) startersregeling. 2. Advies op aanvraag van de Bond Heemschut tot aanwij zing van hotel Britannia als beschermd rijksmonument. 3. Positie griffie in gemeente lijke organisatie. 4. Rondvraag. 5. Sluiting. Maandag 12 maart 2007 Commissie verkeer, ruimte lijke ordening, onderwijs, groen, afval en milieu 1. Opening. 2. Actuele zaken. 3. Beantwoording vragen SP over vervoer gevaarlijke stoffen. 4. Raadsvoorstellen. 1Planexploitatie in voorberei ding Kenniswerf. 2. Reglement van orde 2007. 3. Verordening op de raads commissie 2007. 5. Rondvraag. 6. Sluiting. Donderdag 15 maart 2007 Commissie financiën, eco nomische zaken, sport en cultuur 1. Opening. 2. Actuele zaken. 3. Raadsvoorstellen. 1NV Economische Impuls Zeeland. 2. Nota waarderen en afschrij ven activa. 3. Wijziging programmabegro ting 2007. 4. Rondvraag. 5. Sluiting. www.vlissingen.nl/ gemeenteraad Vorige maand ontving u de aanslag gemeentelijke belastingen. Als u eigenaar bent van een woning staat daarop ook de WOZ-beschikking. De WOZ-waarde geldt voor één jaar. Volgend jaar krijgt u weer een nieuwe WOZ-waarde. Waardepeildatum De waardepeildatum is 1 januari 2005. Bij bouw, verbouwing of sloop tussen 1 januari 2005 en 1 januari 2007, is de toestand beoordeeld naar de situatie op 1 januari 2007. Ook als de woning op 1 januari 2007 nog in aanbouw was, wordt een waarde vastgesteld. Dit is de waarde van het gedeelte dat op 1 januari 2007 al is gerealiseerd. Taxaties Bij de taxaties van woningen wordt de economische waarde vastgesteld. Dat is de prijs die een pand bij verkoop in onge bruikte staat zou kunnen opleveren. Om deze economische waarde te kunnen vaststellen wórdt gebruik gemaakt van verkoop cijfers rond de waardepeildatum. Deze verkoopcijfers worden gebruikt om vergelijkbare woningen te waarderen waarbij rekening wordt gehouden met verschillen (bijv. inhoud, oppervlakte etc.). De WOZ-waarde is zorgvuldig en op basis van de geldende landelijke wetgeving vastgesteld. Als u wilt weten hoe de waarde van uw onroerend goed is bepaald en met welke objecten het is ver geleken, dan kunt u een taxatieverslag opvragen. Dit kan met de aanvraagkaart in de belastinggids, aan de publieksbalie of telefonisch (0118-487200). Bezwaar Als u van mening bent dat de waarde niet juist is vastgesteld kunt u binnen zes weken na de dagtekening van de aanslag bezwaar maken. U kunt hiervoor gebruik maken van het reactieformulier bij de aanslag. Het is belangrijk dat u uw bezwaarschrift goed motiveert. Het feit dat u het stijgingspercentage te hoog vindt is geen reden om de WOZ-waarde te verlagen. Wij beoordelen namelijk of de huidige waarde juist is vastgesteld.

de Faam | 2007 | | pagina 10