GEEN STEMPAS? VRAAG SNEL EEN DUPLICAAT AAN INFORMATIEBIJEENKOMST HAVENDIJK, PUNT EN OOSTPERKWEG De Faam Plannen voor Middelburgse wijkei^ Roosevelt Academy onderzoekt stemgedrag yu Woensdag 28 februari 2007 - Pagina 9 Deze informatiepagina van de Gemeente Middelburg wordt samengesteld door communicatie. Reacties zijn welkom! Per e-maii naar info@middelburg.nl of per telefoon op (0118) 67 50 00. Voor informatie, folders en inzage van stukken kunt u terecht in het stadskantoor aan de Kanaalweg 3. Meer info: www.middelburg.nl Maximaal Text: vanaf pagina 830 Fotografie: Mieke Wijnen Gemeente Middelburg werkt aan een wijkgericht beleid. Beleid dat de wijken versterkt en bewoners meer inspraak geeft. De bewo ners kunnen dan meer invloed uitoefenen op wat er bij hen in de wijk gebeurt. Samen met de bewoners zijn er in de wijktafel voorstellen voor 2007 gemaakt. De voorstellen, die volgens de wijktafel de meeste prioriteit hebben, zijn opgenomen in het wijkpian 2007. Vorige week dinsdag presenteerde wethouder Albert de Vries met trots de wijkplannen van de tien Middel burgse wijken. De plannen zijn het resultaat van de door het gemeente bestuur twee jaar geleden ingesla gen weg om de bewoners meer te betrekken bij. hun eigen wijk. Naast de wensen van de bewoners, zijn ook de plannen van de gemeente Middelburg, Woongoed, Politie, Stichting Welzijn Middelburg en Algemeen Maatschappelijk Werk Walcheren in de wijkplannen opgeno men. Ook is er een hoofdstuk gewijd aan buurtbemiddeling. Wethouder Albert de Vries kan niet garanderen dat alle in deze eerste wijkplannen genoemde voorstellen gehonoreerd of uitgevoerd kunnen worden. De zaken die in deze plan nen staan hebben in ieder geval de hoogste prioriteit. Het is volgens de Vries een stap in de goede richting om de wijken in de toekomst verder te kunnen ontwikkelen. En hij hoopt dat het wijkpian de motor is voor nog meer betrokkenheid van de bewo ners, zodat samen gewerkt kan wor den aan een goede en een prettige woonomgeving. De wijkplannen 2007 staan op de agenda van alle eerstvolgende wijk- tafels. Daar worden zij aan de aan wezigen uitgereikt. Ook zijn alle plan nen te raadplegen op het internet via www.middelburg.nl wijken en dor pen. Wijktafel bijeenkomsten Wijktafel Zuid heeft morgen, 1 maart, zijn bijeenkomst in het Palet. Op de agenda staat een presentatie door directeur SBKM, Rutger Wolfson, over het kunstwerk van Ana Tavares bij het Palet. Op dinsdag 6 maart komt wijktafel Griffioen in het wijkver- enigingsgebouw (OPDC) bij elkaar. Aan de orde komt onder andere uit- laatplaatsen voor honden. Beide wijk- tafels beginnen om 20.00 uur. Een dag later, woensdag 7 maart, vergadert wijktafel Stromenwijk/'t Zand in de Vergulde Baars. Hier wordt een presentatie gegeven over Veilige -Linten, verkeersveiligheid in de Stromenwijk. Deze wijktafel begint om 19 .30 uur. Op alle drie de wijktafels staan ook de wijkplannen op de agenda. In Middelburg mag u stemmen in een stembureau naar keuze zonder dat u daarvoor iets extra's moet regelen. Mocht u geen stempas hebben ont vangen, dan kunt u contact opnemen met de afdeling Publiekszaken van de gemeente Middelburg, telefoon 67 54 41 of 67 55 00. U krijgt (als u kiesgerechtigd bent) alsnog een vervangende stempas. U kunt tot en met dinsdag 6 maart aanstaande een vervangende stem pas aanvragen. Bewaar deze stem pas goed, want zonder stempas kunt u geen stem uitbrengen. Neem bij het stemmen naast uw stempas ook een identiteitsbewijs mee (bijvoorbeeld paspoort, identi teitskaart of rijbewijs). De voorzitter van het stembureau kan u hierom vragen. Waar u kunt stemmen? Vanaf 07.30 tot 21.00 uur mag u op 7 maart met een stempas overal binnen de gemeente stemmen. Hieronder vindt u een overzicht van alle gebouwen waar een stembureau is gevestigd 1 Zorgcentrum St. Willibrord, Bachtensteene 1, 2 Acaciahof, Zuidsingel 128, 3 Ver.gebouw Chr. Geref. Kerk, St. Barbaragang, 4 Ver.gebouw St. Laurens, van Cittersstraat 64, 5 Zorgcentrum Eben-Haëzer, Briandlaan 2, 6 't Gasthuis, Noordpoortplein 2, 7 Wijkgebouw Nieuw Middelburg, Sportlaan 23a, 8 De Uilenburch,. Nederstraat 37, 9 Praktijkschool Het Bolwerk, Teresastraat 2a, 10 Dorpshuis Nw. en St. Joosland, Veerstraat 2, 12 Cederhof, Henry Dunantlaan 4/6, 13 Zorgcentrum Swerf-Rust, Laurens Stommesweg 1, 14 Kerkgebouw de Hoeksteen, ingang Vrijlandstraat, 16 Kerkgebouw de Morgenster, A. Lauwereyszstraat 6, 17 De Ontmoetingskerk, Oosterscheldestraat 1, 19 De Woelige Werf, ingang IJsselstraat, 20 Wijkcentrum Palet, J. v. Reigersbergstraat 2 22 R.K. Franciscusschool, Westmede 71, 23 Zorgcentrum Rustenburg, Vrijlandstraat 28, 24 Verpleegcentrum/Grand Café Buitenrust, Buitenruststraat 221, 25 De Dolfijnenburch, Gen. H. Smithlaan 15, 26 Wijkcentrum Palet, J. v. Reigersbergstraat 2, 27 Cypressenhof, Rentmeesterlaan 245, 28 Zeeuwse Bibliotheek, Kousteensedijk 7, 29 Clubgebouw Zeelandia Middelburg, M.H. Boassonlaan 6, 31 Ver.gebouw achter Hervormde Kerk, Markt, Arnemuiden, 32 Ver.gebouw de Arne, Radermacherstraat 32, Arnemuiden, 33 't Vierschip, Oostgat 15, Arnemuiden. De meeste stembureaus zijn toegan kelijk voor rolstoelgebruikers. De Woelige Werf, ingang aan de IJsselstraat, is niet geschikt voor rol stoelgebruikers. Bij de Uilenburch, Nederstraat en 't Vierschip, Oostgat moeten minderva- lide kiezers een andere ingang nemen of met hulp van de stembu reauleden het gebouw binnengaan. Verhinderd? Als u op woensdag 7 maart zelf niet kunt stemmen, dan kun u dat door iemand anders laten doen. U kunt iedere kiesgerechtigde inwoner van Middelburg machtigen. U en de gemachtigde moeten een handteke ning plaatsen op de achterkant van de stempas. Wanneer deze persoon zelf gaat stemmen, levert die tegelijk met de eigen stempas de uwe in. Zo wordt uw stem toch uitgebracht. - Zelf stemmen buiten de gemeente Als u op de dag van de stemming in( een andere gemeente binnen Zeeland wilt stemmen, dan moet u een kiezerpas hebben. Zo'n pas kunt u krijgen door met uw stempas naar de afdeling Publieks zaken te gaan. Daar wordt dan uw stempas omgezet in een kiezerspas. Het omzetten van een stempas in een kiezerspas kan tot en met vrijdag 2 maart. In de tweede helft van dit jaar wil Rijkswaterstaat beginnen met de aanleg van de N57. Vooruitlopend op deze klus vindt op dit moment een aantal voor bereidende werkzaamheden plaats, ook binnen de gemeente Middelburg. Op 13 maart kunt u meer horen over de plannen om Havendijk, Punt en Oostperkweg aan te passen aan de nieuwe ver keerssituatie. Het is de bedoeling dat de N57 in 2010 gereed is. Met de komst van de N57 komt er straks een mooi netwerk van wegen buitenom Middel burg. Dat betekent dat de verkeers stroom in het centrum van Middel burg en daarbuiten zal veranderen. Het verkeer richting het centrum komt straks onder andere door de wijk Ramsburg. Vooral op de Oostperkweg wordt het dan drukker. Om Havendijk, Punt en Oostperkweg gereed te maken voor de nieuwe verkeerssituatie, moeten deze wegen worden aangepast. Het idee is om bij de Punt een vrijliggend fiets en voetpad aan te leggen. Ook de Oostperkweg zal enigszins verande ren, vooruitlopend op de definitieve inrichting van Ramsburg. Wilt u meer weten over de plannen? Op 13 maart vindt er een informatie bijeenkomst plaats in de Zeeuwse Bibliotheek aan de Kousteensedijk. De bijeenkomst begint om 19.30 uur. U bent van harte welkom om hierbij aanwezig te zijn. De deuren zijn open vanaf 19.00 uur. Wat staat er op het programma? Het voornaamste doel van de bijeen komst is om omwonenden en andere belanghebbenden te informeren over de plannen om Havendijk, Punt en Oostperkweg aan te passen aan de nieuwe verkeerssituatie. Als inleiding hierop zal een medewerker van Rijkswaterstaat uitleg geven over het foto: Jacky Nijsen project N57 en. de consequenties voor Middelburg. Daarnaast kunt u een presentatie verwachten over het nut- en noodzaakonderzoek van de langzaamverkeersbrug tussen Rams burg en Arnestein. Als deze brug er (versneld) komt, komt deze immers in hetzelfde gebied te liggen. Tot slot is er gele genheid voor het stellen van vragen aan wethouder Frank Streng en spre kers. Studenten van de Roosevelt Academy houden op woensdag 7 maart in zeven stembureaus een exitpoll. De exitpoll is een klein onderzoek waarbij kiezers vra gen beantwoorden naar aanlei ding van de Provinciale Staten verkiezingen. Gemeente Middelburg heeft aan de studenten van de Roosvelt Academy toestemming gegeven om een onderzoek uit te voeren naar het stemgedrag. De studenten vragen de kiezers om een korte schriftelijke vragenlijst in te vullen naar aanleiding van het uitbrengen van hun stem. De studenten zijn herkenbaar voor de stemmer. Medewerking is vanzelf sprekend op vrijwillige basis. De studenten zijn van 9.30 tot 12.30 uur en van 17.00 tot 20.00 uur aan wezig in De Uilenburch, kerkgebouw de Morgenster, de Ontmoetingskerk, Wijkcentrum Palet, Grand Café Buitenrust en de Zeeuwse Biblio theek.

de Faam | 2007 | | pagina 9