workshop rondom arnemuiden voorzichtig met asbest www.middelburg.nl het woord aan raadslid hayati akdag Nieuwe woonwijk in Sint Laurens A Vijftig jaar Boomfeestdag Informatiegids en nieuwsbrief Gemeentelijk Minimabeleid Hoe kunnen we de omgeving van Arnemuiden nog mooier maken? En welke mogelijkheden zijn er voor (water)recreatie en natuur? Dat zijn de vragen die het project Rondom Arnemuiden wil beant woorden. Toekomstdromen t Het project Rondom Arnemuiden wil proberen om een toekomstbeeld te schetsen voor de Oranje-, Suzanna-, Elisabeth- en Wilhelminapolder. Een grote groep mensen gaat daarbij samen aan de slag. Want vooral inwo ners en andere betrokkenen weten hoe het leven in Arnemuiden is. Zij hebben een idee over wat ze willen houden zoals het is. En hebben wen sen en ideeën voor verbeteringen. 2007 opgesteld en gaat vervolgens naar de Middelburgse gemeenteraad. De gemeenteraad moet een besluit nemen over de uiteindelijke inrichting van het projectgebied. Op 30 januari vond een eerste work shop plaats. In subgroepen hebben de deelnemers aangegeven welke dromen zij hebben voor het gebied. Die dromen spitsten zich toe op vier thema's: - Water en natuur - Water en recreatie - Water en historie - Water en wonen Doe mee met de workshop op 6 maart! Op dinsdag 6 maart vindt weer een workshop plaats. Deze wordt gehou den in sporthal De Blikken en begint om 19.30 uur. U bent van harte wel kom om hierbij aanwezig te zijn. Begeleiders van de sessie op 30 janu ari hebben de droomscenario's op papier gezet en proberen deze samen met de deelnemers te verfij nen. Ook gaan de deelnemers tijdens deze workshop hun dromen waarde ren: welke aspecten van het droom beeld vinden zij het belangrijkst? En waarom? Ook u kunt hierover uw mening geven. We vragen u uw stem te laten horen tijdens de workshops, om zo tot een gezamenlijk advies te komen. Hoe gaat het verder? De deelnemers aan de workshops worden ondersteund door experts van organisaties met een professio neel belang in het gebied. Denk bij voorbeeld aan Rijkswaterstaat, ZLJO, het Waterschap, Staatsbosbeheer, Dienst Landelijk Gebied, Recron, Kamer van Koophandel en de wijkbe- heergroep Arnemuiden. De leden van de expertgroep zullen de ontwikkelde scenario's toetsen op haalbaarheid en uitvoerbaarheid en doen voorstellen ter verbetering. Vervolgens gaan de inwoners en andere ervaringsdeskun digen weer met de scenario's aan de slag. Meer weten? Neem dan eens een kijkje op www.middelburg.nl. Via Projecten en plannen Rondom Arnemuiden leest u het laatste nieuws over het project. De gemeente wil in Sint Laurens een nieuwe woonwijk realiseren. De planvoorbereiding is inmid dels gestart. De verwachting is dat er circa 150 woningen in ver schillende categorieën gebouwd kunnen worden. Het gaat om goedkopere en duurde re woningen, zowel huur als koop, projectbouw en wellicht een beperkt aantal vrije kavels. Als onderdeel van het plan zal hier ook een woonzorg cluster gerealiseerd worden. Landschappelijke inpassing is een belangrijk aandachtspunt. Op maan dag 5 maart geeft de gemeente een toelichting op de plannen voor de nieuwbouw. De informatiebijeen komst begint om 20.00 uur en vindt plaats in wijkcentrum Van Cittershof, Van Citterstraat 64. Tijdens de bijeenkomst gaat de gemeente in op het proces (hoe komt het plan tot stand en wanneer) en op de randvoorwaarden/uitgangs punten (aan wat voor soort plan denkt de gemeente). Er wordt deze avond nog geen plan gepresenteerd, maar uiteraard heeft u wel de gele genheid om vragen te stellen of uw visie op de planontwikkeling te geven. Ook kunt u zich opgeven voor deel name aan een klankbordgroep. Deze groep komt tijdens het proces ver schillende keren bij elkaar om mee te denken over de invulling van de nieuwbouwwijk. De inwoners van Sint Laurens heb ben voor de informatiebijeenkomst een uitnodiging ontvangen, maar andere belangstellenden zijn uiteraard ook van harte welkom. Hoe gaat het in z'n werk? In workshops werken ervaringsdes kundigen diverse scenario's uit. Iedere groep krijgt de opdracht een droomscenario te ontwikkelen voor het gebied. De scenario's die voort komen uit de workshops moeten uit eindelijk leiden tot een advies over de toekomst van het gebied rondom Arnemuiden. Dit advies wordt eind Bij sloopwerkzaamheden in of rond de woning kunnen asbest- deeltjes vrij komen. Deze deel tjes kunnen gezondheidsproble men veroorzaken. Neem altijd contact op met de gemeente als u met asbest aan de slag gaat. Asbest treft u onder andere aan in oude golfplaten dakbedekking, oude vloerbedekking (bijvoorbeeld zeil), Stadsgenoten, De afgelopen periode zijn er twee onderwerpen nadrukkelijk op de agenda geweest van het gemeente bestuur, namelijk: Invulling Ramsburg, beter gezegd de toekomstige ontwikkeling van genoemd gebied en het eventueel realiseren van een brug over het kanaal van Ramsburg naar Arnestein voor het langzaam verkeer. Graag geef ik mijn visie als PPM-er met betrekking tot deze brug en de ontwikkeling van Ramsburg. Wat betreft de brug Wij hebben op dit ogenblik rond de 400 woningen in Ramsburg. De bewoners zijn stedelijk georiënteerd en van uiteenlopende leeftijdscatego rieën, leefstijlen en gezinnen, met een Middelburgse achtergond. Tevens zijn er hier een beperkt aantal bedrijven gevestigd waarvan de meeste vertrekken of overwegen te vertrekken naar de Mortiere of Arnestein II. Volgens de planning van Rijkswater staat zal er over drie jaar een aqua duct onder het kanaal komen naast de plaats waar nu ongeveer aan een brug wordt gedacht. Wanneer het aquaduct is gerealiseerd zal de func- eterniet (vlakke platen, vroeger gebruikt voor brandwering), spuitas best rond schoorstenen, bloembak ken en vensterbanken van voor 1985. Asbest mag niet met het huisvuil worden aangeboden. U dient het te verpakken in speciaal plastic en met een 'bewijs van melding' af te geven bij de milieustraat. Daar is het plastic verkrijgbaar tegen kostprijs. Een bewijs van melding kunt u kosteloos tie van de langzaamverkeersbrug beperkt blijven voor een handvol gebruikers van de toekomstige bewo ners van Ramsburg en een enkeling vanuit Arnemuiden en eventueel f ietstoeristen. De brug zal geen meerwaarde heb ben voor het oplossen van de ver keersproblematiek van Middelburg. Medio 2002 heeft bovendien een onderzoek uitgewezen, dat een der gelijke brug tussen 12 a 15 miljoen afhalen bij de vakbalie van dienst Ruimte in het stadskantoor en de gemeentelijke buitendienst aan de Waldammeweg. Tot 35 m2 mag u het asbest zelf verwijderen. Is het meer, dan moet u een gespeciali seerd asbestverwijderingsbedrijf inschakelen. Voor meer informatie over het verwij deren van asbest kunt u bellen met de gemeente, telefoon 67 53 22. euro zal gaan kosten. Wie gaat dat betalen? Ontwikkeling Ramsbrug Ramsburg is kleinschalig. Grenst direct aan de oude binnenstad, ligt tussen het Kanaal door Walcheren en de Veerse Watergang en heeft een recreatieve fietsroute naar Vee re. Naar mijn mening moet de ontwikke ling aansluiten op het karakter van de historische binnenstad, met een hof jesstructuur en moet er ruimte komen voor verschillende soorten woningen. Ook zal de Veerse Watergang verder moeten worden ontwikkeld in het ver lengde van de Middelburgse vesten. Het gebied langs het kanaal, tussen de Oude Veerseweg en de Punt, moet behouden blijven als natuurland schap, zodat als het ware de koeien daar kunnen blijven grazen. Met deze visie zullen wij naar de bevolking gaan voor het creëren van een draagvlak. Het gaat ten slotte om hun belang. Trouwens, u kunt op onze website, www.politiekepartijmiddelburg.nl de visie van PPM nogmaals lezen en eventueel hierop reageren. Wij zullen uw mening zeker meene men in onze besluitvorming. H. Akdag, raadslid PPM hakdag@zeelandnet.nl. Op woensdag 21 maart is het voor de vijftigste keer Nationale Boomfeestdag. Dit jubilieum wil gemeente Middelburg als accent gemeente voor de provincie Zeeland niet ongemerkt voorbij laten gaan. Daarom maken we er op de Bolwerken een bijzondere en leuke ochtend van. De Bolwerken zijn de oude verdedi gingswerken van Middelburg. Aan het einde van de Tweede Wereldoorlog is de beplanting met de inundantie ver loren gegaan. Door het zoute water verdwenen nagenoeg alle bomen en struiken. Als onderdeel van een grote Walcherse beplantingscampagne, plantte onder andere de Middelburg se Catharina van der Slikke op 4 Vorige week is huis aan huis de nieuwsbrief 'Gemeentelijk minimabe leid en bijzonder bijstand' bezorgd. Deze nieuwsbrief geeft uitleg wat bij zondere bijstand is, en bij wie u deze moet aanvragen. Verder staan er voorbeelden in van minimabeleid, zoals Gemeentelijk Sociaal Fonds, wat te doen bij schulden en kwijt schelding gemeentelijke belastin gen. Informatiegids De regels over minimabeleid en bij zondere bijstand worden door de gemeenten op Walcheren zelf opge steld. Dat betekent dat de gemeente Middelburg zelf bepaalt wat zij belangrijk vindt voor de inwoners met november 1947 een boom bij de Seismolen. Momenteel krijgen de Bolwerken weer een opknapbeurt. En het leuke is dat de bomenplantster van zestig jaar geleden nu weer in actie komt. Samen met Commissaris van de Koningin Karla Peijs plant zij een koninglinde. Gemeente Middelburg hoopt dat Middelburgers die zestig jaar geleden ook een boom op het Bolwerk plantte bij het jubileum aanwezig zijn. Daarna planten leerlingen van de ABS, De Uilenburch, Herman Fauke- liusschool en Acaciahof samen met medewerkers van de gemeente bomen en struiken op het Seisbol- werk. Na het planten kunnen de kin deren meedoen aan een belevings- spel en een bomenspel. De Seismolen is open voor bezichtiging. r een minimuminkomen. Door diverse ontwikkelingen was het noodzakelijk een nieuwe en aangepaste informa tiegids Minimabeleid uit te brengen. Met deze nieuwe gids brengt de gemeente haar inwoners met een inkomen rond het sociaal minimum volledig op de hoogte. Zo kent Middelburg naast het Gemeentelijk Sociaal Fonds een spe ciale regeling voor duurzame gebruiksgoederen. Heeft u geen nieuwsbrief ontvangen of heeft u belangstelling voor de informatiegids? Deze zijn af te halen bij de informatiehoek van het stads kantoor. Ook staan ze op www.middelburg.nl werk en inko men gemeentelijk minimabeleid.

de Faam | 2007 | | pagina 8