Alstublieft! 0118-635256 of 0117-440433 Delta Gasservice -essent Bel nu ons informatienummer of stuur de antwoordstrook op. dé Weekkrant Huur, lease of koop nu uw CV-ketel bij Delta Gasservice en u ontvangt een waardecheque! Deze cheque geeft u recht op een eenmalige korting van 125 euro. Deze korting krijgt u als u uw oude ketel vervangt door een energie-zuinige HR-ketel uit de Delta Gasservice Keurselectie. www.deltagasservice.nl jonger dan 12 jaar ouder dan 12 jaar een vrijblijvende afspraak met een adviseur een afspraak voor een serviceabonnement Stuur mij een informatiepakket Postcode Woonplaats Telefoon E-mail Naam VoorlettersDhr. Mevr. Straat Huisnummer samen met Verkiezingen Ruiterpaden Leden houden vinger aan de pols Jongerendienst CSW Omgaan met schuldgevoel Op de foto met John de Wolf Brainstormavond over jongerenwerk De Faam Woensdag 28 februari 2007 - Pagina 5 Hoe oud is uw CV-ketel? Bel mij voor: Vul deze antwoordstrook in en stuur deze op naar Delta Gasservice, Antwoordnummer 613, 4330 WB Middelburg. (Postzegel niet nodig) ook wel zaken in, die spelen in het dorp." Het algemeen belang en de leefbaarheid van het dorp zijn bij alle onderwerpen voor Landzaat en Marcusse de twee criteria die voorop moeten staan. De dorpsraadsleden proberen zo goed mogelijk de vinger aan de pols te houden in het eigen doip. Publiek mag vragen stel len en meningen geven tijdens de vergaderingen van de raad. Voor hete hangijzers zijn de dorpsraadsleden zelfs bereid huis-aan-huis om een mening te vragen. Dat gebeurde bij voorbeeld met het parkeerbe leid. Bijna niemand in Zoute- lande wilde betaald parkeren, bleek uit het onderzoek van de dorpsraad. De gemeente be sloot hier toen vanaf te zien. De dorpsraadsleden bezoeken zelf ook veel gemeentelijke ver gaderingen en nemen deel aan werkgroepen, die bijvoorbeeld verkeersproblemen aanpakken. Wat Landzaat en Marcusse zeer waarderen is de instelling van de Veerse kwaliteitskling. Dat is een overlegorgaan van de ge meente met verschillende par tijen waarin snel kleinere pro blemen aangepakt kunnen worden. Het werk in de dorps raad mag dan veel tijd kosten, het is zeker de moeite waard, vinden Landzaat en Marcusse. Na advies van de Veerse dorpsraden worden in be staande plannen soms nog heel wat extra verbeteringen aangebracht. Zo komen er in de nieuwe bossen langs de Walcherse kust ook ruiter paden te liggen. Dorpsraad MIDDELBURG - Jongeren uit vijf verschillende kerkelijke ge meenten op Walcheren hou den zondag 4 maart een inter kerkelijke jongerendienst in het gebouw van de CSW aan de Elzenlaan in Middelburg. Het thema van de dienst is Lek ker uit je vat gaan. Spreker is Jan Zwart. De dienst is om 14.00 uur. VLISSINGEN - De cursus Op een gezonde manier omgaan met schuldgevoel begint mor gen (1 maait) in het centrum voor Integrale Gezondheid in Vlissingen. De cursus wordt van 20.00 tot 22.00 uur gegeven door Marian Lijnse en kost 150 euro. Aanmelden via 0118- 552135. DOMBURG - John de Wolfis bereid gevonden om vrijdag 2 maart de prijzen uit te reiken van de voetbal- kleuiwedstrijd die Pannenkoekhuis Vierwe- gen in Domburg had. Hij wordt rond 13.00 uur aan 't Groentje verwacht om met de kinderen op de foto te gaan en te signeren. VEERE - Het jongerenwerk van Stichting Welzijn Veere houdt morgen een brainstormavond over de te vormen jongeren- raad in de gemeente Veere. Dé bijeenkomst begint om 19.30 uur in het kantoor van de Stichting Welzijn Veere aan de Schoolstraat 4 in Oostkapelle. door ineke van wallenburg ZOUTELANDE - Toen tien jaar geleden de gemeente Veere werd gevormd, bete kende dat voor veel inwo ners, dat de afstand naar het gemeentehuis groter werd. Een eigen stads- of dorpsraad moest ervoor zorgen dat de plaatselijke belangen niet vergeten wer den. Met de communicatie met de gemeente gaat het prima, vin den voorzitter Jeannette Mar cusse en secretaris Ans Land zaat van de dorpsraad Zoute- lande. Marcusse: "Je moetje als dorpsraadslid realiseren dat je niet in alles je zin kunt krijgen. Er moet bijvoorbeeld geld zijn voor extra wensen. Maar onze contacten met de gemeente zijn heel positief. Ze willen echt lui steren en ze proberen wat te doen met onze opmerkingen." De raden geven gevraagd en ongevraagd advies aan de ge meente over zaken die voor de inwoners van hun kem van be lang zijn. De agenda's van de ra den kunnen zo heel wisselend zijn. Er staan zaken op als kleine plaatselijke verkeersproblemen, maai- ook een enorm project als de kustversterking wordt be sproken. "Je zit er natuurlijk niet om beleid te maken", zegt Ans Landzaat. "Daar is de gemeen teraad voor. Je geeft commen taar op plannen, soms vooraf en soms achteraf. We brengen zelf In alle dertien kernen van Veere is een stads- of dorps raad. De raadsleden houden zich vooral bezig met zaken die in hun kem spelen. Ze ge ven gevraagd of ongevraagd advies aan de gemeente. Net zoals bij de gemeenteraad wisselen de leden van de stads- of dorpsraden om de vier jaar. Vaak hoeven er geen verkiezingen te wor den gehouden omdat er mëer zetels dan kandi daten zijn. Dat is ook dit jaar het geval. Big- gekerke, Koudekerke, Oostkapelle, Westkapelle en Zoutelande waren aan de beurt, gelijk met de provin ciale verkiezingen op 7 maart. Maai' alle nieuwe kan didaten en heiverkiesbare le den kunnen zonder verkie zingen benoemd worden. Jeannette Marcusse en Ans Landzaat kijken naar het stuk land waar dit jaar een nieuw Waichers bos moet verrijzen, foto: ineke van wallenburg Vraag naar de voorwaarden. Niet in combinatie met andere acties.

de Faam | 2007 | | pagina 5