V Gember en gamba 3 5 1 7 7 2 4 8 5 9 3 9 4 4 1 9 7 6 9 8 7 3 4 4 1 8 5 6 2 7 2 9 Vissen dé Weekkrant De Faam Horoscoop f Woensdag 28 februari 2007 - Pagina 52 m i •7. Ram Lijkt het u ook zo fijn om eens enige tijd in een totaal andere wereld te leven? Vaak is dat onmogelijk, maar met enkele aanpassingen kan uw wereld ook danig veranderen. En nee, dat hoeft zeker niet altijd negatief te zijn. Zeker niet in uw geval. Stier Heeft u het gevoel dat u terrein verliest ten opzichte van uw concurrent? Een nieuwe en verrassende tactiek kan best eens de oplos sing voor uw problemen vormen. Bovendien zal alertheid een goed wapen blijken voor de nabije toekomst Tweelingen De ontdekking van vorige week achter volgt u nog steeds. Blijven piekeren is niet de juiste aanpak. U bent niet medeplichtig, is het wel? Als de druk van anderen u teveel wordt, is het mogelijk belangrijk er even tussenuit te knijpen. Kreeft Zwoegen en zweten* kan heerlijk zijn. Dat weet u als geen ander. Maar neem ook eens de tijd om lekker te ontspannen. Gun uzelf de komende week wat meer mst dan voorheen. Denk wel om de dagelijkse zaken, wat die kunnen niet zonder uw aandacht. A tjjx Leeuw Het heeft er alle schijn van dat u de laat ste tijd erg veel met uw eigen persoon bezig bent. Steek uw tijd wat vaker in de relatie met uw partner, want die kan zo af en toe een op pepper goed gebruiken. gpÉ| Maagd Wyy Van gokjes wagen houdt u niet erg, maar soms kunt u het niet laten. Denk de ko mende tijd twee keer na voordat u toestemt in een weddenschap, want het geluk lijkt niet op uw hand. En zonder geluk is het gevaarlijk bluf fen. Weegschaal Wanhopig bouwen aan een mooie lijst van resultaten komt uw reputatie niet ten goe de. Wees blij met wat u kunt, maar door te pronken met uw kunnen, stoot u anderen gauw voor het hoofd. Zoals met veel zaken: doe het slechts met mate. p Schorpioen Jaren wachten op het ene moment kan een romantisch idee lijken. Voor hetzelfde geld wacht u echter op helemaal niets. Wellicht is wat meer nadruk op het heden raadzaam. Ook daar liggen genoeg kansen voor u. Boogschutter Liefde is als water. Het kan zo uit uw handen glippen. Maar dat laat u vast niet ge beuren. Koester datgene wat u heeft en kijk niet altijd naar de kleur van het gras bij de buur man. Wat, zoals u weet, altijd groener is. Steenbok Sporen leiden naar een onwerkelijke si tuatie, denkt u. Maar niets is wat het lijkt de ko mende tijd. Gebruik uw hersens en kraak het raadsel. Anderen kunnen uw handelen' afkeu ren, maar zij zijn niet goed op de hoogte van uw plan. ffigji Waterman Uw dreigementen aan het adres van die ene persoon zijn hard aangekomen. De ander stelt het mogelijk op prijs dat u uw veront schuldigingen aanbiedt. Volharding kan echter eveneens eén slimme zet zijn. Een keuze op ge voel lijkt de beste remedie. Het gebrek aan informatie breekt u zo af en toe op. Misschien is het daarom verstandig personen in uw omgeving of andere relaties achter hun vodden aan te zitten. Dat kan zowel uw als hun gemoedsrust ten goe de komen. Puzzel mee! dochter van Cadmus lansier groot moeder naar persoon begin nen te ontstaan dun stuk hout vogel spil T was- bakje ken teken plaat 2 Russi sche zweep gesloten stand 8 werp- koord avond mantel biet bol gewas keuken gerei rivier in Frankrijk naast 9 water geul T 3 voeg woord mist 1 plaag geest klooster linge cijfer graveren vergif fenis hoofd stad in Europa vrouw T 5 land 7 weelde kolonist 6 lor manne lijk dier verhoog de toon zee groen grond toon muziek noot op grote afstand T werktuig muziek noot gewezen T drank T 4 geslepen 10 snij- werktuig Gember is in de meeste keukens een onderge waardeerd product. En toch wordt de gember wortel al ruim 3.000 jaar geteeld en gebruikt. Oer oud dus en een smaakmaker van formaat! Niet al leen, zoals de misvatting veelal is, als het zoete ge rechten betreft, maar ook in marinades, vinaig rettes en sauzen. Probeer eens deze combinatie van grote garnalen (Gamba's) met gember en li moensap. Dat levert een heerlijke smaaksensatie op. Reuze makkelijk en vooral als lunchgerecht een aanrader! Ingrediënten (voor vier personen): 16 grote garnalen, 20 gram verse gemberwortel, twee eetlepels olijfolie, vier eetlepels limoensap, een eetlepel sojasaus, gehakte verse koriander en versgemalen peper. Bereidingswijze: Meng in een platte schaal de olijfolie en twee eet- O» lepels limoensap. Rasp er de in stukjes gesneden gemberwortel bij en voeg de sojasaus toe. Laat de gamba's een uur of twee in het mengsel marine ren. Af en toe even omscheppen. Overigens kan een eetlepel olijfolie vervangen worden door een eetlepel sesamolie. Dat haalt de smaak nog meer op. Haal de gamba's uit de marinade en bewaar de laatste. Bak de schaaldiertjes in wat olie op hoog vuur gedurende twee minuten. Niet langer, an ders worden ze taai! Voeg aan de marinade wat peper toe en de rest van het limoensap. Even aan de kook brengen en een halve minuut door laten koken. Leg de gamba's op een serveerschaal, giet er de marinade over en bestrooi het geheel met de ge hakte koriander. Direct op tafel brengen en er een mooi glas koele jonge beaujolais bij drinken. Zorg wel voor vingerkommetjes en servetten! Anneke Kaiser Puz2eiland.c0m 1 23456789 10

de Faam | 2007 | | pagina 52