van Twentse orkaan zweert bij muziek spelersstreken .VI.NL Medunjamn mogelijk Bosnisch international de wereld kennen Stekelenburg leert dé Weekkrant De Faam Telex Mogelijk uitbreiding De Euroborg Feyenoord krijgt anderhalf miljoen van Cruzeiro Eredivisieclubs volgen Ogunsoto Woensdag 28 februari 2007 - Pagina 50 ixMeivr saveJ €*4**4- PSV zou weinig kans hebben tegen Arsenal, zo was de voorspeiling. Maar na negentig minuten stond niet ak \ieen camavalsstad Eindhoven, maar ook het Philips Stadion opzijn kop. De regerend landskampioen ver sloeg de Engelsen met 1-0 (doelpunt Mendéz, foto) een heeft plotseling uitstekende vooruitzichten op een plaats in de kwartfinales van de Champions league. De retumwedstrijd in Londen is op Bk woensdag 7 maart. Dankzij een bijna onmogelijk •f doelpunt van Barry Opdam in de slotfase heeft AZ zich ten koste van Fenerbah<?e (2-2) ge- plaatst voor de volgende ronde van het UEFA Cup-toernooi. De Alkmaarders wachten nu een confrontatie met New- castle United. Ajax won knap van Werder n 7* Bremen (3-1), maar na een eerdere ne derlaag (3-0) bleek dit onvoldoende. weer in mijn tas moet Vorig seizoen was hij nog te speels voor de basis, maar de af gelopen maanden vormt Karim El Ahmadi (22) het oog van de verwoestende Twentse orkaan die door de Eredivisie raast. Zelfkritisch, maar zelfverzekerd; het jongetje is een man ge worden. Eerder maakte El Ahmadi de keuze om voor zijn ge boorteland Marokko in plaats van Nederland te spelen. El Ahmadi:De eerste keren dat ik met de nationa le ploeg op pad was, zagen mensen me als een buitenlander. Nu waarderen de mensen me, hebben me in hun hart gesloten. En juist daar voor maakte ik in 2005 de keuze voor Marokko.' El Royston Drenthe voelt zich het pret tigst bij een wedstrijdvoorbereiding met muziek. De jeugdige linksback (19) houdt het liefst zijn oordoppen in tot kort voor de aftrap. 'Toen ik bij het i eerste kwam, mocht je nog muziek Jj luisteren wanneer je wilde, maar daar heeft trainer Erwin Koeman een einde aan gemaakt', legt tM Drenthe uit. Vroeger moest de f coach telkens vragen de oordopjes 8 uit te doen voordat hij iets kon zeg- 1, 1 gen. Nu luistert iedereen meteen. Zelf zou ik graag een kwartiertje voor 1 de wedstrijd nog wat deuntjes horen. 1 Als ik mijn voetbalschoenen al aan - heb. Maar goed, ik snap de trainer wel en heb respect voor zijn maatregelen. Ik ben er al aan gewend geraakt dat ik op een gegeven moment mijn iPod Sparta-speler Harïs Medunja- nin (21) oförweegt voor zijn geboorteland Bosnië te gaan voetballen. Daar wil hij uit groeien tot een ster. 'In Bos nië heb ik tot mijn zevende alleen maar op straat ge speeld', zegt Medunjanin. 'Ik wist amper dat er voetbal clubs bestonden. Voetbal heeft mij door de oorlog ge leid, ik had afleiding, waar door ik niet stilstond bij aile ellende. Terwijl mijn moeder zich vreselijk zorgen maakte om mijn zusje en mij, voet balde ik onbevangen op straat. En het was natuur lijk gevaarlijk. We zaten in de bus toen Serviërs met wapens kwamen binnenstormen. De vijan- den. De enige reden dat ze niet schoten, was omdat ze zelf ook kinderen hadden ik was niet bang, wist amper wat er gebeurde, maar de tranen van anderen maak ten wel indruk. Die moeilijke tijd heeft mijn karakter ge vormd. Soms ga Ik over lij ken, maar de kleinste tegen slag zal mij niet laten afhaken.' FC Groningen start in sa menwerking met Euroborg NV een haalbaarheidsonder zoek naar uitbreiding van het stadion. Directeur Hans Nij- land legt uit wat de bedoeling is: 'Wij zitten al aan de grens van onze groei. Er bestaat een wachtlijst voor seizoenkaar tenen en ook de skyboxen zijn uitverkocht. Met de di rectie van De Euroborg zijn we in gesprek over de mitsen en maren. Misschien komt er wel uit dat we kunnen uit breiden van twintigduizend naar dertigduizend plaatsen, maar wellicht is de conclusie ook wel dat helemaal niks mogelijk is.' FC Groningen speelt sinds afgelopen sei zoen in De Euroborg en de accommodatie zit steevast vol bij thuiswedstrijden. Ko mende zomer worden in het stadion wedstrijden voor het EK Onder-21 gespeeld, waar onder de finale. Feyenoord verwacht binnen kort anderhalf miljoen euro te incasseren van het Brazili aanse Cruzeiro. Dat geld is af komstig van de transfer van spits Fred van Cruzeiro naar de Franse topclub Olympi- que Lyon. Feyenoord bezat nog tien procent van die rechten, na een ruil met Gers- on Magrao, omdat Fred niet naar Rotterdam wilde. Cru zeiro bestreed die claim, maar de arbitragecommissie voor sport in Lausanne, het CAS, stelde Feyenoord in no vember al in het gelijk. Het geld uit Brazilië is geen ex traatje voor de Rotterdam mers, omdat de club dat be drag al had begroot. Patrick Ogunsoto is dit sei zoen de revelatie van de Bel gische competitie. De Nigeri- aanse spits van Westerlo trof al zeventien keer doel in 22 duels en heeft daarmee de in teresse gewekt van Feye noord (waarmee Westerlo een samenwerkingsverband heeft), SC Heerenveen, NEC, PSV, FC Utrecht en Sparta Rotterdam. De aanvaller heeft in België een contract tot medio 2009. Ahmadi oog Maarten Stekelenburg doorliep de jeugdoplei ding van Ajax fluitend. Niemand twijfelde aan de capaciteiten van de 24-ja- rige doelman. Na zijn de buut in het eerste elftal merkte hij dat natuurlijke aanleg alleen niet vol doende is om te slagen aan de top. 'Keeper wor den is niet zo moeilijk', blikt Stekelenburg terug. 'Keeper blijven wel. Om dat je elke wedstrijd weer wordt gewogen en beoor deeld. Als je vanuit de jeugd bij de eerste selectie komt, weet je nog niet hoe die wereld in elkaar steekt. De mentaliteit is harder, de trainingen zwaarder, ineens letten de media op je. Die factoren hebben al lemaal hun invloed. Daar wordt nog wel eens aan voorbij gegaan. Je bent nog tiener, maar wordt behandeld als een vol wassene, mogen is moe ten geworden. Eigenlijk is profvoetbal bij Ajax een versnelde inburgering cursus in het leven.'

de Faam | 2007 | | pagina 50