Stem 7 maart CDA, lijst 1 Riant wonen in Souburg-Noord Uw regionale kandidaten staan voor u klaar. Open Dag Een parel van een beurs www.cdazeeland.nl Zaterdag 3 maart 2007 bouwfonds mab fill De Faam Debuut Agenda Caljouw Rademaker VERHUIZINGEN Verhuizingen in binnen- en buitenland Piano- en vleugeltransport Antiekvervoer Meubelopslag Overzeeverpakkingen Wij zijn gevestigd te: www.caljouw-rademaker.nl van 11.00 tot 14.00 uur. www.woneninsouburg.nl 'WatCeeft, Reeft ruimte nodig... Woensdag 28 februari 2007 - Pagina 49 Een schaamteloos mooi gevend muziekblad OOR over het door josie kneepkens MIDDELBURG - Toen hij klein was wist hij het al: 'Dit wil ik.' Opgegroeid in een muzikaal nest werd muziek hem met de paplepel ingegoten. In 1999 won hij de Grote Prijs van Ne derland, daarna speelde hij met Caesar op Pinkpop en nu heeft de 29-jarige Marien Dorleijn, de van oorsprong uit Middelburg afkomstige zanger van MOSS, het voor elkaar. Vorige week presenteerde MOSS het de buutalbum 'The Long Way Back' in Paradiso onder het pla tenlabel Excelsior Records. 'Een schaamteloos mooi debuut, volgens toonaangevend mu ziekblad OOR. "Mijn moeder zingt. Mijn vader weet geluid te halen uit elk ins trument dat hij ziet en ook mijn broer en zus bespelen een ins trument. Het moest dus ge woon zo lopen", zegt Dorleijn. Hart uitstorten "Ik begon op trompet, maar dat lag me niet zo, tot ik ontdekte dat ik kon zingen. Er stond al ja ren een gitaar in de kamer waar niemand wat mee deed en zo begon het." Al snel was muziek voor Dorleijn meer dan muziek maken alleen. "Ik moet mijn ei kwijt. Muziek maken is voor mij debuut, zegt toonaan- album van MOSS, foto: pr heel mijn hart uitstorten, emo ties vertalen", zegt Dorleijn. Beatles "Best eng dus als mensen daar iets van gaan vinden. Je gaat niet zomaar naar je werk. Je bent open, het is een kunst vorm, het is iets van jou. Maar gaandeweg groei je daarin. Je krijgt meer zekerheid, naarmate je meer erkenning krijgt van pu bliek en recensenten. Ik kreeg iets van: 'Ze vinden het dus ken nelijk tof wat ik doe?' Maar nu we bij Excelsior zitten en ons eerste album af is, hebben we wel iets van: 'Dit is allemaal wel heel erg echt nu'." Zanger Marien Dorleijn speel de voorheen in de Nederland se band Caesar, waar het klik te met toenmalig lichtman Bob Gibson. Samen begon nen zij muziek te schrijven en in de volgende twee jaar slo ten ook de Engelsman Finn Kruyning en bassist Jasper Verhulst zich bij hen aan. Sa men werkten zij aan de de buutplaat The Long Way Back. 'Veertien pakkende lied jes... arrangementen kloppen precies', schreef Het Parool. 'Dorleijn is een getalenteerde en gepassioneerde popjon gen... Zowel catchy, superin getogen als melodieus bezingt hij de wereld vol twijfels, me lancholie, hartzeer, afscheid nemen, harde waarheden, maar ook hoop', aldus OOR. The Long Way Back is een al bum met alternatieve poplied jes. Melodieuze gitaarpop met een knipoog naar de jaren ze stig. Recensenten leggen wel eens een verband met The Beatles. "Een hele eer", vindt Dorleijn. Diep ongelukkig "Zelf ben ik ook erg blij met de plaat. Ik sta echt achter het re sultaat. En dat is het allerbe langrijkste. Van muziek kunnen leven is uiteindelijk wel de be doeling, maar- mijn gevoel over brengen in muziek is waar het om draait. Ik zou zonder mu ziek diep ongelukkig zijn." DONDERDAG Vlissingen, Bibliotheek 't Spui, hulp invullen formulieren, 11 - 16 u Vlissingen, Hogeschool Zeeland, verkiezingscafé voor jongeren, 12.30-16 u Middel burg, ZVU, Spanjaardstraat, le zing, 'Grieken op Sicilië', 19.30 u Oostkapelle, St. Welzijn Veere, Schoolstraat, brain- stormavond, jongerenwerk, 19.30 u VRIJDAG Meliskerke, Ons Huis, jaarver gadering, Oranjever. Melisker ke, 19.30 u Domburg, 't Groentje, uitreiking, prijzen kleurwedstrijd door John de Wolf, 13 u Vlissingen, De Con current, DJ Brian, Old Skool, 22 u ZATERDAG Vlissingen, Mensa Campus De Ruyter, verzaineldag, Vliss. Fi latelisten Ver., 10-17 u Oost- Souburg, De Zwaan, sjoeltoer- nooi Schijf 83, 10.30 u Oost- Souburg, De Regenboog, line- dansen, 20 u Middelburg, Provincie Zeeland, filmzaal, première, film 'Eva', 11.30 u ZONDAG Middelburg, CSW, interkerke lijke jongerendienst, 'Lekker uitje vat gaan', 14 u Oost-Sou burg, Open Haven Kerk, we reldgebedsdag, 19 u MAANDAG Vlissingen, In- en Uitloophuis, hulp invullen formulieren, 10- 16 u Middelburg, Zeeuwse Bi bliotheek, lezing, 'Deugden en multiculturaliteit', Koorkerk Middelburg, 20 u Vlissingen, CasAllijn, thema-avond, 'Dys lexie', 20-22 u DINSDAG Middelburg, ZVU, Spanjaard straat, workshop, 'Windgong- beeld', 9.30-15 u WOENSDAG Vlissingen, In- en Uitloophuis, hulp invullen formulieren, 10- 16 u Middelburg, Vrijland straat 65, lezing, 'Hulp en gene zing langs geestelijke weg', leer Bruno Gröning, 19.30-21.30 u Middelburg, Het Palet, kaarten maken 50+, St. Welzijn Middel burg, 9.30-11.30 u GOES - Handgemaakte sie raden maar ook kralen en materialen om zelf kettin gen en armbanden te ma ken. De Zeelandhallen in Goes staan zaterdag 10 en zondag 11 maart in het te ken van de sieradenbeurs. Er is van alles te zien en te bele ven. Zo zijn er oorbellen en an dere sieraden uit verschillende culturen te bewonderen. Daar naast heeft iedere standhouder speciaal voor de beurs een aan tal aanbiedingen. Maar ook als iemand zelf een uniek sieraad wil maken, zit diegene op deze beurs goed. Bezoekers vinden er niet alleen allerlei materialen ze kunnen ook kosteloos een workshop volgen. De beurs is zaterdag 10 maart oppen van 12.00 tot 17.30 en zondag 11 maart van 11.00 tot 17.30 uur. Entree kost vijf euro, kinderen tot twaalf jaar mogen onder be geleiding gratis naar binnen. Meer informatie over de beurs is te vinden op www.sieraden- beurs.nl. staand vlnr. Jan Bergen, Toine Poppelaars, Annemiek Koppejan, zittend vlnr. Kees van Beveren, Marcel Migo Kuipersweg 23/25 De Rote rij 17 Verrijn Stuartweg 26 Ambachtsstraat 20 4338 PH Middelburg .4328 BB Burgh-Haamstede 4462 GE Goes 4538 AW Terneuzen •a 0118 - 626 649 s 0111 -650 165 s 0113 - 227 062 s 0115-617 840 Locatie: Nieuw Bachtenpoorte Oranjeplein 80 Oost-Souburg In Oost-Souburg worden in de nieuwe wijk Souburg- Noord riante woningen gebouwd met een klassieke uitstraling. 28 fraaie herenhuizen, stadswoningen en hoekwoningen grote' variatie in ruimte, kleur en gevelbeeld geeft elke woning een eigen identiteit zeer hoog afwerkingsniveau drie woonlagen (inhoud 400 tot wel 800 rrci grote kavels met voor- en achtertuin eigen parkeerplaats of inpandige garage kindvriendelijke, groene wijk op loopafstand van voorzieningen Prijzen van 219.700,- v.o.n. tot 487.900,- v.o.n. Inlichtingen en verkoop: ontwikkeling Boulevard Bankert 158 4382 AC Vlissingen Tel. 0118 440800 Fax 0118 440801 Email: vlissingen@sinke.nl www.sinke.nl

de Faam | 2007 | | pagina 49