Oog voor goed doel Bouw start van multifunctionele pand Stromenwijk Inspraak start voor Zeeuws plan voor opvang ganzen G-voetballers hebben het naar hun zin Leden van Zeeuwse biebs krijgen voordeel bij Koninklijke Bibliotheek Oud-marinier De Wijs krijgt een onderscheiding De Faam uw clubblad... dé Weekkrant De Faam Speciale actie voor vrijwilligers Studenten leren van opzetten mini-festival Woensdag 28 februari 2007 - Pagina 48 MIDDELBURG - De Stichting FOCUS2 zet zich al jaren in voor mensen in ontwikkelingslanden met eenoogheelkundige aan doening, met name in Burkina Faso (West-Afrika). Tweemaal per jaar reist een team van FOCUS? voor veertien dagen af naar West-Afrika. In deze korte periode worden 100 tot 150 ogen geopereerd, door één oogarts en twee assistenten van het Oosterscheldezieken- huis in Goes/Zierikzee. Voor de financiering is de Stichting ge heel afhankelijk van sponsors. De leden van Focus2 waren dan ook zeer content met het initia tief van MITEC advies, ZEC en maKata stoelmassage uit Hein- kenszand om de opbrengst van de giften tijdens hun opening in november 2006 geheel ten goe de te laten komen aan deze vorm van ontwikkelingshulp. Op 23 februari overhandigde P. de Koster van MITEC advies me de namens ZEC en maKata een cheque van 2000 euro aan de voorzitter van de Stichting FO CUS 2 aan A. van Opdorp. eniging afdeling Zeeland.- De Wijs is medeoprichter van de ver eniging en heeft 35 jaar de func tie van penningmeester vervuld. Daarnaast heeft hij zich ingezet voor landelijke evenementen op het gebied van de schietsport. VLISSINGEN - De oud-marinier J.P. de Wijs uit Vlissingen is ko ninklijk onderscheiden als lid in de Orde van Oranje Nassau. Hij kreeg de onderscheiding we gens zijn verdienste voor de Contact Oud Mariniers schietver- MIDDELBURG - Op dinsdag 27 februari is aan de Keeten straat het startsein gegeven voor de bouw van de multi functionele accommodatie Stromenwijk. De planning is dat het gebouw medio 2008 haar deuren opent. De partijen die straks een plaats in het gebouw krijgen zijn: ba sisschool de Beverburch, basis school de Cederhof, kinderdag verblijf Bommes, consultatiebu reau Zorgstroom en het wijkon- dersteuningspunt. Stichting Werkt voor Ouderen is eerste verantwoordelijke voor de zorg. Stichting Welzijn Middelburg is verantwoordelijk voor de activi teiten in het welzijnscentrum. De multifunctionele accommo datie komt op de plaats van de oude school, die vorig jaar is ge sloopt. Naast de scholen en an dere voorzieningen krijgt het ook een belangrijke woonfunc tie. Woongoed Middelburg re aliseert 37 levensloopbestendige woningen op het complex. Dat betekent dat de woningen ook geschikt zijn voor mensen met een zorgindicatie. De multifunctionele accommo datie zal een aanwinst zijn voor de Stromenwijk. Doordat er veel functies in het gebouw worden ondergebracht, wordt het een gebouw voor iedereen. MIDDELBURG - Zorgstroom ver zorgt onder de naam Tafel Thuis al enkele jaren een maaltijdservi ce. Mensen die om wat voor re den dan ook niet zelf kunnen koken, kunnen zo toch genieten van een warme maaltijd. De maaltijd wordt bezorgd door vrij willigers. In de gemeente Veere gebeurt dit door vrijwilligers van Stichting Welzijn Veere en in de gemeente Vlissingen en Middel burg door vrijwilligers van Zorg stroom. Vooral in de laatste twee kan Zorgstroom nog wel wat hulp gebruiken. Daarom organi seerde de organisatie gisteren voor al haar vrijwilligers een High Tea in Grand Café Buitenrust in Middelburg. Speciale hulp in de horeca was Leon Phernambucq, voorzitter van de Raad van Be stuur van Zorgstroom. Om zijn waardering voor de vrijwilligers te uiten, werkte hij als kelner. Aanmelden als vrijwilliger kan via: 0118-491391. MIDDELBURG - Zondag 4 Maart organiseren vijf eerste jaars Communicatie studenten van de Hogeschool Zeeland een muziek- en kunstevenement in het schuttershof in Middelburg. Voor het vak 'evenement orga nisatie' kreeg het vijftal de op dracht een evenement op touw te zetten, en er werd gekozen voor een combinatie van ver schillende soorten muziek ge mengd met kunst. Deze bonte mix is zeer toegankelijk voor ie dereen die geïnteresseerd is, mede doordat er geen entree wordt gevraagd. Het spektakel vangt aan om 17.00 uur en duurt tot ongeveer 20.00 uur. Tijdens deze avond zullen er op tredens zijn van de veelzijdige funk, soul en klezmer DJ Mar cellus en funckrock band Sonar Phonic. Deze laatste band ge niet inmiddels grote Zeeuwse bekendheid door onder andere een optreden in het voorpro gramma van Blof en Guus Meeuwis op de grote markt in Goes. Tijdens de muzikale op tredens zal kunstenaar Martijn Prins live verschillende artistieke hoogstandjes vervaardigen. Dit alles onder zijn slogan: 'The in your face showcase'. MIDDELBURG - Een verslag van dé plaatselijke derby of zoekt uw club nieuwe leden? Krijgt uw vereniging nieuwe spullen van de sponsor of behaalt uw club een topprestatie? De Faam is ook uw clubblad. Nieuwtjes, primeurs of gewoon een goed verhaal? De Faam is uw krant. Voor al die berichten en artike len is de redactie afhankelijk van u, de lezer. Heeft u iets te melden, aarzel niet en pak de telefoon: 0113-274023. Mail en kan ook: red.faam@whk.wegener.nl. MIDDELBURG - Gedeputeer de Staten hebben het voor ontwerp Beheersge-bieds- plan ganzenopvang Zeeland vastgesteld. In dit plan staat waar in de winter in Zeeland opvanggebieden voor gan zen komen. De opvanggebieden bieden gan zen en smienten een rustige om geving en voldoende voedsel om te overwinteren. Verspreid over Zeeland is ruim 15.000 hectare opvanggebied aangeduid. Ruim de helft hiervan is bestaand of toekomstig natuurgebied. Het resterende deel van 7.000 hecta re is agrarische grond. Buiten de aangewezen gebieden in het plan komen er ruimere maatre gelen om ganzen en smienten te verjagen. Het Beheersgebieds plan ligt vanaf 2 maart tot en met 29 maart ter inzage. Na verwer king van de reacties op het plan zal het plan voor de zomer wor den vastgesteld. Het Beheersplan is het vervolg op de Provinciale Subsidierege ling Natuurbeheer (PSN) en de Provinciale Subsidieregeling Ag rarisch Natuurbeheer (PSAN). Deze regelingen maken het mo gelijk dat grondeigenaren in de opvanggebieden een vergoeding krijgen voor de opvang van gan zen. Het plan ligt ter inzage bij het in formatiecentrum van de Provin cie Zeeland en bij de Zeeuwse gemeentehuizen. Ook is het plan te vinden op de provinciale website: www.zeeland.nl. Be langstellenden kunnen het plan ook opvragen bij het provinciaal informatiecentrum, 0118- 631400. Veel plezier op de voetbalinstuif voor voetballertjes met een beperking, foto: pr MIDDELBURG - Vorige week was er op sportpark Veerse Poort in Middelburg een voetbalinstuif voor kinderen met een lichamelijke beper king, beter bekend als: G- voetballers. Twaalf enthousiaste kinderen hadden zich hiervoor inge schreven. Ze kwamen uit alle windstreken van de provincie. Veel kinderen waren blij dat ze nu eens een echte training kre gen (dribbelen en afwerken). Het slot was een partij, en net als bij iedereen was dat het hoogtepunt. Ook de penalty's mochten niet ontbreken. De middag zelf was voor kinde ren en ouders een groot succes. Tot aan eind van de competitie gaat de organisatie proberen om woensdag 28 maart, 25 april en 23 mei te trainen. Vol gend seizoen zou dan een echt G-team geformeerd kunnen worden onder de vlag van Zee- landia Middelburg. De KNVB is de eerste voetbalbond in de wereld die competities organi seert voor kinderen met een beperking. Het Jeugd G-voet- bal groeit explosief. Het aantal jeugdige G-voetballers dat in clubverband voetbalt is in vijf jaar gestegen van tachtig naar achtgonderd. MIDDELBURG - De Koninklij ke Bibliotheek, Provincie Zee land en Zeeuwse Bibliotheek hebben een convenanm on dertekend. Voor abonnees van de Zeeuwse bibliotheken betekent dat allerlei voorde len. In de overeenkomst zijn afspra ken vastgelegd waardoor het vanaf mei 2007 voor leden van de Zeeuwse bibliotheken moge lijk is tegen een gereduceerd ta rief van 7,50 euro, een jaarpas van de Koninklijke Bibliotheek aan te schaffen. Met deze jaar pas is het niet alleen mogelijk om publicaties te lenen, maar ook om gebruik te maken van ver schillende digitale diensten van de Koninklijke Bibliotheek. Uit onderzoek is gebleken dat er onder klanten van de Zeeuwse bibliotheken veel behoefte is om thuis digitale bestanden op het gebied van literatuur en geestes wetenschappen te kunnen raad plegen. De exclusieve bestanden van de Koninklijke Bibliotheek op deze gebieden voorzien in deze behoefte. Door de jaarpas van de KB wordt het mogelijk deze bestanden te raadplegen. Op de site van de Zeeuwse Bibli otheek www.zeeuwsebiblio- theek.nl kunnen belangstellen den voor een KB jaarpas nu al een formulier invullen. P. de Koster van MITEC advies geeft ook namens ZEC en maKata een cheque van 2000 euro aan de voorzitter van de Stichting FO CUS2 A. van Opdorp. foto: pr

de Faam | 2007 | | pagina 48