Ontwerp-beheerplan Voordelta open voor inspraak Donderdag i maart tot en met woensdag ii april 2007 dé Weekkrant De Faam Filmagenda Rijkswaterstaat Provincie Zeeland Woensdag 28 februari 2007 - Pagina 47 Drama geeft kick CINE CITY Hannibal Rising Voorpremière. Za 00.15 u. La Vie En Rose Voorpremière. Di 19.30 u. Kicks Première. Do tlm di 13.45,16.30,19,21.45 u. Za ook 00.15 u. Zo ook 11 u. Wo 13.45,16.30,21 u. Music Lyrics Wo 19,19.15,20,20.15 u, Dreamgirls Do t/m di 19,21.45 u. Wo 18.30 u. Dead Or Alive Dag 14 u. Beestenboel Do, vrij, za,zo, ma, wo 13.45, 16.15U. Zo ook 11 u. Night At The Museum Do t/m di 13.45,16.15,19,22 u. Zo ook 11 u.Wo 13.45,16.15,21 u. Blind Do, ma 19 u. Ernst, Bobby En De Geslepen Onix Dag 14,16 u. Zo ook 11 u. The Good Shepherd Dag 21.15 li. The Prestige Do, yrij, za, zo, di 19,21.45 u. Mal9u. Wo21 u. Miss Potter Dag 16.15 u. Smokin' Aces Do t/m di 22 u. Za ook 00.15 u. An Inconvenient Truth Dag 16 u. Vrij t/m zo ook 19 u. Casino Royale Zo 11 u. Arthur en de Minimoys NL Dag 13.45 u. Zo ook 11 u. Blood Diamond Do tlm ma 18.45,21.30 u. Di 18.45 u. Wo 21.30U. Persuit of Happyness Dag 16,18.45U. Happy Feet NL Dag 13.45 u. Zo ook 11 u. Snowcake Di 14 u. SCHUTTERSHOF Moviezone: A History of Violen ce Do20u. An Inconvenient Truth Vrij 19.30 u. Za 22.15 a. Zo, di 20 u. Perfume: The Story of a Murde rer Vrij 22 iL Za 19.30 u. Ma, wo 20 u. De Kleine Ijsbeer 2 - Het geheimzinnige eiland Wo 14 u. 'T BEEST Taxidermia Do, vrij 20.30 u. The Fish fall in Love Di, wo 20.30 u. door ellen de vriend VLISSINGEN - In bioscoop Cine City in Vlissingen is morgen de release van de film Kicks. Als de jonge rapper Redouan wordt neergeschoten door een blanke politieman, wordt dit afgedaan als noodweer. De Marokkaanse gemeenschap ziet het echter als racisme, waardoor allochtonen en autochtonen tegenover elkaar komen te staan. Het schietincident brengt de le vens van diverse mensen op hef tige, hilarische, maar ook con fronterende wijze met elkaar in aanraking. De hoofdrol is voor Mimouan Oaïssa (31), die Saïd speelt. Hij is kickbokser en jeugd trainer en woont samen met De- nise (Chantal Janzen). Saïd is een rolmodel en held voor veel jonge, kansloze landgenoten. Maai' als zijn broertje Redouan (Iliass Ojja) wordt doodgeschoten, belandt hij in een onmogelijke situatie en vinden zijn vrienden hem een overloper en nep-Marokkaan. Schrijver en regisseur Albert ter Heerdt en de cast, onder meer bekend van de bioscoophit Shouf Shouf Habibi, maken van Kicks een aangrijpende en warmbloedige film, die verschil len tussen mensen signaleert, maar vooral hun overeenkom sten benadrukt. De titelsong van Kicks is het nummer Close Your Eyes van Racoon. Scène uit de film Blind, foto: victor Arnolds Ministerie van Verkeer en Waterstaat Inspraak De Voordelta, de ondiepe zee en omringende stranden voor de Zuid-Hollandse en Zeeuwse eilanden, is een voor Nederland waardevol natuurgebied. De minister van Landbouw, Natuur en Voedselkwaliteit heeft de Voordelta om die reden aangemeld als Natura 2000- gebied, een Europees netwerk van natuurgebieden. De minister heeft het ontwerp-aanwijzingsbesluit hiervoor in januari ter inspraak aangeboden. Het ontwerp- beheerplan is een uitwerking van dit besluit. In het beschermde Voordeltagebied wordt naar verwachting vanaf 2008 Maasvlakte 2 aangelegd. Volgens de Natuurbeschermingswet 1998 is compen satie van het verlies aan natuur verplicht. Voor de natuurbescherming en natuurcompensatie bevat het ontwerp-beheerplan als maatregelen het realiseren van een bodembeschermingsgebied en daarbinnen rustgebieden. Het bodembeschermingsgebied werd eerder zeereser vaat genoemd. Dit suggereertten onrechte dat het gaat om een gebied waar veel beperkingen zouden geiden voor menselijke activiteiten. Het gaat echter met name om bescherming van de zeebodem. De spelregels om de waardevolle natuur en menselijke activiteiten in de Voordelta te combineren hebben als doel het in stand houden van de beschermde natuur, compenseren van verlies aan beschermde natuur bij aanleg van Maasvlakte 2 en binnen deze natuur bescherming ruimte bieden voor recreatie, visserij en andere activiteiten. Het ontwerp-beheerplan geeft een overzicht welke menselijke activiteiten op welke plaatsen en gedurende welke perioden van het jaar uit het oogpunt van natuurbescherming wel of niet zijn toegestaan. Voor activiteiten die bij het vaststellen van dit beheerplan in de Voordelta plaatsvonden, geeft het plan aan of ze zonder voorwaarden, onder voorwaarden of niet meer kunnen worden voortgezet. Voor nieuwe activiteiten of uitbreiding van bestaande activiteiten beschrijft het plan de procedure waarin getoetst wordt of de activiteit is toegestaan en of een vergunning vanwege de Natuurbeschermingswet 1998 nodig is. Het ontwerp-beheerplan is onderbouwd door twee documenten waarin de afwegingen bij het opstellen van het ontwerp-beheerplan zijn vastgelegd: De 'Passende beoordeling huidig en toekomstig gebruik in Natura 2000-gebied Voordelta', een overzicht en beoordeling van de effecten van .bestaande activiteiten op de natuurdoelstellingen. Het'Plan-MER beheerplan Voordelta', waarin is onderzochtwelke mogelijkheden en alternatieven er zijn voor het optimaliseren van de maatregelen in het beheerplan Voordelta. Het ontwerp-beheerplan is opgesteld door het mini sterie van Verkeer en Waterstaat en de provincies Zuid-Holland en Zeeland in samenwerking met het Project Mainport-ontwikkeling Rotterdam en maat schappelijke organisaties. Het beheerplan heeft een looptijd van zes jaar. In die periode worden realisatie en maatregelen gevolgd. Het ontwerp-beheerplan, de passende beoordeling en het plan-MER staan gedurende zes weken open voor inspraak. Hoe komt u aan meer informatie? Tijdens de inspraakperiode kunt u het ontwerp-beheer plan Voordelta, het plan-MER beheerplan Voordelta en de passende beoordeling inzien bij: de hoofdvestigingen van openbare bibliotheken van Rotterdam, Hoek van Holland, Hoogvliet, Schiedam, Maassluis, Spijkenisse, Goedereede, Vlissingen, Westvoorne, Rockanje, Burgh Haamstede, Zierikzee, Domburg en Brielle; de (deel)gemeentehuizen van Rotterdam, Hoek van Holland, Hoogvliet, Schiedam, Maassluis, Spijkenisse, Goedereede, Vlissingen, Noord-Beveland, Hellevoetsluis, Schouwen-Duiveland, Westvoorne, Brielle en Rozenburg; de provinciehuizen van Zuid-Holland in Den Haag en Zeeland in.Middelburg; de bibliotheken van Rijkswaterstaat Zeeland in Middelburg, RijkswaterstaatZuid-Holland in Rotterdam en Rijkswaterstaat Noordzee in Rijswijk; de bibliotheken van de ministeries van Verkeer en Waterstaat en van Landbouw, Natuur en Voedsel kwaliteit, beide in Den Haag; de stadsregio Rotterdam en het Havenbedrijf Rotterdam; de bibliotheken van de waterschappen Hollandse Delta in Dordrecht en Zeeuwse Eilanden in Middelburg en van het Hoogheemraadschap van Delfland in Delft. Voor vragen of nadere informatie over de inhoud van het ontwerp-beheerplan of het opvragen van een exemplaar hiervan kunt u contact opnemen met Rijkswaterstaat Noordzee, telefoon 070 3366600. Een digitale versie is te raadplegen op www.rijkswaterstaat.nl/noordzee. Hier vindt u ook meer informatie over het ontwerp- beheerplan. Voor vragen over de procedure kunt u terecht bij het Inspraakpunt, tel. 070 351 8016. Waarom inspreken? U kunt laten weten wat u vindt van ruimtelijke plannen. U kunt onderwerpen aan de orde stellen of oplossingen aandragen. Op eventuele onjuistheden kunt u ook rea geren. Door te reageren kunnen bijvoorbeeld (plaatse lijke) belangen beter worden beschermd. Inspreken kan zorgen voor nieuwe invalshoeken. Daarom is het belangrijk dat u reageert op overheids- plannen. Inspreken is mogelijk van 1 maart tot en met 11 april 2007 mondeling, schriftelijk en online via een reactie formulier. Hoe kunt u reageren? Schriftelijk Stuur uw zienswijze naar: Inspraakpunt Ontwerp-beheerplan Voordelta Postbus 30316,2500 GH Den Haag Via internet Op www.inspraakvenw.nl kunt u online uw mening geven door het invullen van een reactieformulier. Mondeling Tijdens vier hoorzittingen hebt u de mogelijkheid om mondeling in te spreken. dinsdag 27 maart 2007 Gemeentehuis Schouwen-Duiveland Laan van Sint Hilaire 2 in Zierikzee donderdag 29 maart 2007 Dorpstienden Dorpstienden 4 in Ouddorp maandag 2 april DeZandput Zandput 5 in Serooskerke Walcheren dinsdag 3 april Het Wapen van Marion Zeeweg 60 in Oostvoorne Het programma van de avonden is als volgt: 18.30 uur: informatiemarkt 19.00 uur: plenaire presentatie 19.15 uur: plenair vragen beantwoorden 20.30 uur: officiële hoorzitting Als u tijdens de hoorzitting wilt inspreken, stellen wij het op prijs als u dit uiterlijk drie dagen van te voren aan het Inspraakpunt kenbaar maakt, telefoon 070351 8016. Wat gebeurt er met uw reactie? De ingebrachte reacties worden verwerkt in een nota van bevindingen. Iedere inspreker krijgt deze toegestuurd. Na de inspraakperiode stellen mini sterie en provincies het even tueel aangepaste beheerplan vast. Het besluit over het definitieve beheerplan staat open voor beroep bij de Raad van State. In het ontwerp-beheerplan zijn de maatregelen opgenomen die betrekking hebben op de instelling van een bodembeschermingsgebied De instelling van dit bodembeschermingsgebied js een van de verplichte natuurcompensatie maatregelen, die voortvloeit uit de aanleg van Maasvlakte 2. De aanleg van Maasvlakte 2 is onderdeel >'an het Project Mainport-ontwik keling Rotterdam PMR). PMR heeft tot doel de mainport Rotterdam te versterken, maar ook de leefbaarheid van de regio Rijnmond te vergroten. Het project bestaat verder uit de bijbehorende verplichte natuurcompensatie: het realiseren van een bodembeschermingsgebied, de aanleg van 750 ha natuur- en recreatiegebied en de verbetering van Bestaand Rotterdams Gebied. In de Planologische Kernbeslissing PMR heeft het rijk de ruimtelijke voorwaarden vastgelegd voor de uitvoering van deze deelprojecten die onlos makelijk met elkaar verbonden zijn. PMR is een samenwerkingsverband van rijks- en regionale overheden en Havenbedrijf Rotterdam. Havenbedrijf Rotterdam draagt verantwoordelijk heid voor de aanleg van maasvlakte 2. Kijk ook op www.mainport-pmr.nl PZUIDHOLLAND Kicks is een aangrijpende Nederlandse film die verschillen tussen mensen signaleert, maar vooral ook hun overeenkomsten bena drukt. foto: victor arnolds

de Faam | 2007 | | pagina 47