'Gewoon blijven ademhalen' Etmaal vriendschap over de hele wereld RICO Muziekcentrum Middelburg gefeliciteerd met de heropening mi Qort Laney Muziekcentrum Middelburg is up to date dat staat! Oudste man van Zeeland weer een jaartje ouder y iTSÖNÖR inrichters van projecten en winkels Kapelle Tel. 0113 344 151 Wij wensen Muziekcentrum Middelburg veel succes! De Klerk Elektro rf=iw3J!wiMinpe Faam Woensdag 28 februari 2007 - Pagina 46 door leon janssens HANSWEERT - Zijn huiska mer getuigt van zijn leven. Aan de wanden en aan een deur hangen de herinneringen aan de mooie momenten. Zijn fa milie, Nederlands Indië, de Orde van Oranje Nassau en zijn speciale vriend wijlen prins Bernhard. Zaterdag 3 maart hoopt Adrie van Eijke- ren, ook wel bekend als de Ma joor, 104 jaar te worden en is daarmee de oudste man in Zeeland. Hij woont nog steeds zelfstan dig op de Sluisburg, eet van Tafeltje Dekje en is dagelijks onder de hoede van de Thuis zorg. Hij mag per teletaxi nog graag een kaartje gaan leggen in café Baarends in Goes of bij Kaj Munk bij hem in de straat. Hij is al vanaf 1952 gepensio neerd en trekt al meer dan de helft van zijn leven pensioen. Hoe word je zo oud? "Gewoon ademhalen", is de laconieke reactie, "Mijn pols is pas ge broken maar dat komt weer goed hoor." Zaterdag is er een familiefeestje dat door zijn jongste dochter Ria geregeld wordt. -f FPj i rtósl De oudste man van Zeeland, Adri van Eijkeren, voor zijn favoriete fotowand. foto: leon janssens door peter vrancken MIDDELBURG - Over de ge hele wereld wordt morgen World Friendship Day ge vierd. Ook de Zeeuwse afde ling doet mee. "De aarde draait in 24 uur rond. Als alle clubs over de hele we reld morgen om twaalf uur be ginnen, zijn alle clubs geduren de die 24 uur aan het vieren", vertelt vice-voorzitter Joke Brouwer uit Middelburg. El ke club doet dat op zijn ma nier. De leden van afde ling Zeeland komen morgenmiddag om 17.00 uur bijeen voor een gezellige avond. Friendship Force is een internationale organisatie, die als doel heeft vriendschap en begrip voor el kaar in de we reld te bevor deren en kennis te maken met andere culturen, ongeacht financiële, godsdienstige, politieke of welke achter gronden dan ook. "Bij het streven naar een leefbare en vredelievende wereld kun nen persoonlijke contacten van onschatbare waarde zijn", stelt Brouwer. Friendship Force International werd in 1977 opgericht door Wayne Smith in Atlanta met di recte steun van de toenmalige president Jimmy Carter. Er zijn ruim 360 clubs in meer dan vijf tig landen aangesloten. Neder land telt vijf afdelingen, waar onder de Rabobank BOG Het is tijd voor de Rabobank K&Mf "W TtEEHLTlP iitra mnwummmmmm Na een grondige verbouwing heropent donderdag 1 maart Muziekcentrum Middelburg. Alles is gemoderniseerd, nieuwe vitrinekasten, nieuwe vloerbe dekking, alles aangepast aan de eis van de tijd. De heropening krijgt een feestelijk tintje met 's middags een Yamaha Keyboard show door Michel Voncken. Zaterdag is er een gitaar demonstratie op Yamaha door Joost Vergoossen bekend van Ilse de Lange, Kayak en Bert Heerink. Pieter Martin en Jules Petiet, de drijvende krachten achter Muziekcentrum Middelburg, vonden dat het tijd werd voor een moderne look, een up-date van de voorzij de uit1993 en een groter oppervlak om de instrumenten te presenteren. Dat resulteerde in een nieuwe gitaar-afdeling en een grotere keuze van electri- sche gitaren ondermeer Yamaha en Fender. De achterzijde van de winkel is voor de akoestische instrumenten, zoals klassieke- en western gitaren alsme de piano's. De keyboards, zoals Yamaha en Roland, blijven aan de voorzijde. De muziekschool blijft op de bovenverdieping. Er zijn speciale cursussen voor 55- plussers en kinderen op gitaar, keyboard, saxofoon, dwarsfluit, blokfluit, gegeven door ervaren docenten. De cursus kan op alle uren van de dag gevolgd worden en is niet aan leeftijd gebonden; de lesmethodes bevatten een flexibel lespakket. Hierin is nog plaats voor nieuwe leelingen. Klassieke bladmuziek voor de piano heeft een flinke uitbreiding ondergaan, twee maal per week worden muziekboeken aangeleverd. De piano's zijn Uitgebreid met nieuwe merken zoals Petrof, Schimmel, Suter, Yamaha en Kawai. Naast nieuwe- is er tevens verkoop in tweedehands piano's. Alle muziekinstrumenten worden met juist advies en uitgebreid servicepakket, geleverd. Voor keyboards verzorgt Muziekcentrum Middelburg regelmatig workshops. Muziekcentrum Middelburg, Lange Delft 80, Middelburg, telefoon 0118 -635252 www.mcmiddelburg.nl Aanleg en onderhoud van licht- en krachtinstallaties Verkoop van kleine huishoudelijke apparatuur Verkoop verlichting en elektrische materialen Nederstraat 29 (richting Veere) 4332 AX Middelburg Tel.: 0118-613193 Fax: 0118-640 026

de Faam | 2007 | | pagina 46