sprintphoto.nl FOTO'S OP POSTERFORMAAT EN CANVAS Overzicht Demo's Mosselrock Live in Heartbreak Tentoonstelling over De Schelde Ledenvergadering van Hartezorg IDEEËNWINKEL Lilil De Faam Woensdag 28 februari 2007 - Pagina 44 Cameraman is 'n echte hoogvlieger door marcel van der voort VLISSINGEN - "Ik heb al tijd een voorliefde gehad voor vliegers. Ik maakte ze op jonge leeftijd van hout je, touwtje en papier", ver telt Norman van der Muil uit Vlissingen. Nu hij een camera aan de vlieger heeft gehangen, gaat er een totaal andere wereld open. Van der Muil heeft samen met Bob Focke uit Oost-Souburg het bedrijf Hoogvlieger. Samen 'spotten' ze mooie plekjes in binnen- en buitenland. En dat allemaal omdat een jongen gek is van vliegeren. "Na de eenvoudige vliegers kwamen hoogwaardigere modellen. Toen ik zestien jaar oud was, stopte ik ermee. Tot vier jaar geleden. Ik wilde meer met mijn handen doen en kocht een naaimachine en vlieger doek. Daarmee maakte ik een vlieger. Toen die in de lucht hing, werd mij duidelijk dat ik De Zeeuwse hoogvliegers hebben veel werk in Duits land. "Daar bouwen ze bij voorbeeld in Cochem een bungalowpark. Het verloop zetten wij vanuit de lucht op de foto. Wij lopen met de vlie ger een paar keer over en rond het gebied. Zo krijg je een goed overzicht", vertelt Nor man van der Muil. Naast pro jectontwikkelaars en make laars doen ook andere onder nemers en particulieren een beroep op de luchtfotografen. er iets leuks uit kon halen. Dus moest er een camera aan mijn vlieger." Nieuw is het niet. In 1906 gebruikte een man na een grote aardbeving in San Fran cisco een vlieger om vanuit de zee een overzichtfoto te ma ken. "In Nederland gebeurt het ook. Meestal in de hobbysfeer. Twee jaar terug bevestigde ik tijdens mijn vakantie in Portu gal een camera aan de vlieger. Ik kreeg leuke resultaten en Bob Focke (links) en Norman van der Muil. foto: richard de noouer wilde mijn werk ervan maken", zegt Van der Muil. Vooral in Duitsland is er veel werk voor het vliegerende tweetal. Als ze in actie zijn trekt dat veel be kijks. De camera is gemon teerd in een radiografisch be stuurbaar rek. Zo kunnen de luchtfotografen de pan, tilt, zoom en shutter op afstand bedienen. Als Van der Muil de vlieger bedient, is het een in drukwekkend gezicht. Vlieger in de hand, videobril op zijn hoofd en ontvanger aan de broekriem. Van der Muil: "De volwassen digitale fotografie is een voordeel voor het werk met de vlieger. Er gaan veel fo to's op één geheugenkaart en geen ontwikkelkosten. Het is milieuvriendelijker dan met een vliegtuig. Wel weersafhan kelijk. Het kan niet als het windstil is en niet tussen ge bouwen." Dus gaat er nu ook een heliumballon de lucht in. De mannen kijken naar de toe komst. Er zijn plannen voor luchtvideo met een miniheli- kopter. Met een draaiende ca mera vliegt deze door een huis en erover heen. Soms gaat het mis. "Tijdens Small Sail in Vlis singen viel door een manke ment alles in het water. De vlieger was nog goed, maar de camera kon ik weggooien", be sluit hij. GOES - In het Heartbreak Café op de Grote Markt in Goes treden zondag 4 maait vanaf 15.30 uur diverse Zeeuwse bands op. Blendid (bluesrock covers); The Straits (gitaarpop); MILF (he avy rock covers); .Doo Ron Rons (gouwe ouwe showrock covers) en Djazarhoo (pop/rock) zijn achtereenvol gens te horen. Ieder band heeft een half-uur om het Mosselrockbestuur én pu bliek overtuigen, dat zij op zaterdag 18 augustus onmis baar zijn op het Mosselrock- podium in Yerseke. Het twee de gedeelte van de demopre sentaties is op zondag 18 maart. De toegang is gratis. MIDDELBURG - In Galerie De Cleene Houttuyn in Mid delburg is tot en met 24 maart de groepsexpositie met het thema De Schelde te zien. Werken van zestien Neder landse- en Belgische kunste naars zijn te zien aan de Lan- geviele 45. De expositie is van donderdag 1 tot en met zon dag 4 maart te zien van 13.00 tot 17.00 uur. MIDDELBURG - Hartezorg, de vereniging van hartpatiën ten houdt donderdag 8 maait een ledenvergadering in de Zeeuwse Bibliotheek in Mid delburg. De zaal gaat om 19.30 uur open. Ook is er een lezing door cardiologisch ver pleegkundige Sanny Tim merman. DE LEUKSTE F OTO - I D E EE N W I N KE L AFDRUKSERVICE Digitale albums en lijsten Foto's op mousepads, t-shirts, wenskaarten en mokken etc. Dired-klaar foto's ook van mobiele telefoon Geheugenkaarten altijd voor de laagste prijs Spaar voor leuke foto-kado's Fotoprinters voor thuis Pasfoto's met acceptatiegarantie Foto's ook online te bestellen Middelburg, Markt 29 Goes, Lange Vorststraat 36 Bergen op Zoom, Van der Rijtstraat 1 Roosendaal, Nieuwe Markt 64 Etten- Leur, Hof van den Houte 115/117 (WC Etten-Leur) 1 s °4 t/m 11 maart 2007 -* i 'lipi pfipjiraiua firfejaj 00.00 00.00 LIJF-stijl Roosevelt Magazine Acedemie Het magazine Escha voor de Tanihatu gaat Zeeuw met kijken hoe het Stijl. Gepre- er bij de septeerd door Roosevelt Miranda Acedemie Slabber aan toe gaat. 00.12 00.12 Provinciale Watersport Staten land Verkiezingen Regionaal Talkshow watersport gepresen programma teerd door met aandacht Siem Buijs. voor vaar routes en Deze week andere water een gesprek sportzaken. met Lia Lie- vaart (SP) en Johan Robe sin (Partij voor Zeeland) 00.42 00.30 Kabelkrant Kabelkrant 00.00 Provinciale Staten Verkie zingen Gepresenteen door Siem Buijs. Tien lijsttrek kers in vijf verschillende afleveringen. leder uur een andere aflevering. 00.30 Kabelkrant ■•iSiTOrafSpTSl 00.00 00.00 Maximaal LIJF-stijl - Anders Magazine Wekelijks gaat Het magazine 1 Escha voor de Tanihatu Zeeuw met op stap met Stijl. Gepre een Zeeuwse senteerd door kandidaat van Miranda top tot teen Slabber wordt veranderd. 00.15 00.12 Wonen in Hartje Winter Zeeland Korte reporta- Regionaal tie over een Woonmaga- winterse zine activiteit in Zeeland 00.30 00.14 Straatpraat Top Speed Programma Martin Utberg waarin de gaat op zoek mening van de naar alles wat Zeeuwse met snelheid bevolking te maken centraal staat. heeft. 00.35 00.34 Kabelkrant Kabelkrant 00.00 Muziek Festival programma waarin het Nederlandse en Vlaamse product centraal staat. 00.15 The Clash Of Coverbands In Clash of coverbands gaan bands uit heel Neder land 10 weken de strijd aan om de titel Clash of the coverbands. 00.25 Kabelkrant 00.00 De Zeeuwse Week Overzicht van het Zeeuwse nieuws van de afgelopen week. 00.08 Maximaal Anders Metamorfose programma. Zie dinsdag 00.22 Wonen in Zeeland Sanne de Regt gaat op zoek naar alles over wonen in de provincie Zeeland. 00.32 Kabelkrant KIJK VOOR MEER INFO OP WWW MAX I MAAL N L

de Faam | 2007 | | pagina 44