Walcheren of toch gezond? Voor vakantiefietsers Verwen het lichaam... Swiss Figure verhuist Uit het Zakenhart van... De Faam CWI houdt infodag over transport Woonbladweken bij Intratuin Manege De Kroo mag uitbreiden Alles nu Logus Voor consument blijft het een moeilijke keuze aid Woensdag 28 februari 2007 - Pagina 27 VLISSINGEN - Imabo-Anker Desein in Vlissingen gaat voortaan verder als LOGUS. Het naastgelegen Murre Moens heet vanaf nu LO GUS Afbouw. LOGUS is een intensief samenwerkings verband tussen een aantal ondernemingen in bouw- en afbouwmaterialen. MIDDELBURG - Zaterdag 3 maart houden de CWI's in Zeeland een transportinfor matiedag. Geïnteresseerden kunnen om 10.00 en 13.00 uur terecht voor informatie over de beroepen vrachtwa genchauffeur en (interna tionaal transportplanner. De dag is bedoeld voor kan didaten die werkloos zijn (al dan niet gekwalificeerd) en mensen die graag van baan zouden willen veranderen. Lekker (bio) logisch door ellen de vriend Rl l'l HEM - De vraag naar biologische producten stijgt. Vooral de ver koop van duurzaam geteelde groenten groeit. Dat biologische producten voor alle leeftijden smaakvol en lekker zijn, laat de Zeeuwse Milieu Federa tie (ZMF) zien tijdens de biologische maand maart ook erg geïnteresseerd in biolo gische catering." Ook de onder nemers van biologische ver kooppunten in Zeeland zien een stijgende vraag naar biologische producten. "Dat is eigenlijk iets van de laatste vier jaar. Ieder jaar verkoop ik weer iets meer, vooral groenten", zegt Alexander Pelle van boerderijwinkel Ter Linde in Oostkapelle. Hij verkoopt brood, zuivel, kaas, droogwaren, vlees en groente van het eigen erf. Ook bij kwekerij Zuidbos in Noord- gouwe wordt een toenemende belangstelling voor de biologi sche producten gesignaleerd. Het bedrijf heeft een winkel, ver koopt op markten en heeft groenteabonnementen met af- haalpunten in onder meer Goes, Heinkenszand en Kortgene. "Er zit een flinke stijgende lijn in", zegt meewerkend echtgenoot Ad van Oorschot (het bedrijf is van zijn vrouw). Hij verkoopt veel meer groenten en fruit dan een paar jaar geleden, vooral op markten. Een deel van de groen ten komt uit eigen productie, maar op dit moment is er niet veel: postelein, veldsla, kruiden en uit opslag aardappelen en ui en. De ZMF zet in maart biologische groenten in het zonnetje, foto archief whk KOUDEKERKE - Intratuin werkt samen met de drie populairste woonbladen van Nederland, namelijk VT Wo nen, Ariadne at Home en 101 Woonideeën. Tot 17 maart organiseren zij de Woon bladweken waarin het op doen van inspiratie centraal staat. De stylistes van de tijd schriften zijn door Intratuin uitgenodigd 'gast-presenta- ties' te maken in de vestigin gen van Intratuin. In deze presentaties zijn onder an dere planten, potten en ac cessoires terug te vinden die geheel aansluiten bij de stijl van het woonblad. Op Wal cheren is er een vestiging in Koudekerke. NIEUW- EN SINT JOOS- LAND - De Kroo Ruitersport in Nieuw- en Sint Joosland mag uitbreiden met een gro te evenementenhal. De pro vincie heeft daarvoor toe stemming gegeven. De nieu we hal kan gebruikt worden voor grote indoor evene menten. De manege heeft al een binnenhal en een bui tenpiste. MIDDELBURG - De win kelvisie van The Bath Bo dy Company op Nieuwe Burg 3 is gebaseerd op een concept waarin de consu ment de beleving en het as sortiment ervaart als de 'verwenwinkel' voor je li chaam met unieke kwalita tieve verzorgingsproduc ten. Eigenaar Joan Ver- beem brengt zeep, douche- en badproducten van on dermeer Arran Cosmetics, Boitanical Spa, Body Col lection, op natuurlijke ba sis: "Prettige geuren voor bad en douche. Mensen hechten aan goede li chaamsverzorging", weet zij. Meer informatie via 0118-633195 Inmiddels is Wilma's dochter Christel er bijgekomen. "Onze schoenencollectie enorm uitge breid, zeker met kinderschoe nen zoals Petit Shoes, Red Rag, Pinocchio, Rënata en Lumber jack. De nieuwe zomercollecties zijn al in de winkel", aldus Wilma, "En de populaire Crocs.". Het tienjarig jubileum wordt ge- Vlnr. Wilma, Neel en Christel van Belzen. foto léon janssens vierd met een tekenwedstrijd voor. volwassenen. Eerste prijs: voor kinderen, ontwerp je eigen een paar schoenen. Telefoon: schoen, of een woordzoeker 0118-603805 Adri de Visser met ID Worx. foto léon janssens GOES - De tien grote su permarktketens in ons land maken het hun klan ten moeilijk om te kiezen voor gezonde voeding. De- kaMarkt, Coop en de win kels van Dirk van den Broek en Plus scoren het slechtst, blijkt uit het Su per Gezond onderzoek van de Consumentenbond. Klanten van Albert Heijn zijn nog het best af. Al is ook daar nog voldoende ruimte voor verbetering. Per dag komen vier miljoen Nederlanders in een supermarkt. De Consu mentenbond bezocht per ke ten twintig filialen en beoor deelde deze op etikettering en aanprijzing. De conclusie van het rapport is dat de super markten het voor hun klanten niet makkelijk maken om te kiezen voor gezonde en ver antwoorde producten. Boven dien zijn vaak de ongezonde producten in de aanbieding, behalve bij de Lidl en de Cl000. Als er geen voedings- waardegegevens op verpak kingen staan is het moeilijk te bepalen of lightkaas echt min der vet is dan gewone kaas en of jam een dikmaker is of niet. De bond oordeelde dat Albert Heijn het als enige goed doet op het gebied van etikettering van huismerkproducten. Bij C1000 en Albert Heijn staat ook het aantal calorieën per portie op het etiket. De Consu mentenbond bekeek ook de producten die bij de kassa's staan kritisch en oordeelde dat er vooral bij de Albert Heijn, de C1000 en Super de Boer vaak zoete en vette lekkernijen lig gen. DekaMarkt en Coop hebben geen filialen in Zeeland. ARNEMUIDEN -Tic jaar geleden open den Neel en Wil ma van Belzen Wal Schoenmode, dames-, he ren- en ldnderschoenen, op het adres Langstraat 83 in Amemuiden. vendelkleuren. Het is volle dig naar mijn inzicht inge richt en heeft de uitstraling die ik het wilde geven. Be langrijk is ook dat nu alles gelijkvloers is." Bij Swiss Fi gure kan men gratis en vrij blijvend een afspraak ma ken voor figuur-analyse. Meer informatie via 0118-633601 "Een paar zorginstellingen in Zeeland begint met biologi sche maaltijden. In de maand maart, die we tot de bio logische maand hebben gebom bardeerd, kunnen de bewoners voor een biologisch menu kie zen. Dit project begint bij Ter Reede in Vlissingen en de locatie Randhof van Zorggroep Ter Weel in Goes", vertelt Melissa Ernst van de ZMF. De biologi sche maaltijden zijn niet alleen door de bewoners van de zorg centra te bestellen, maar ook door deelnemers aan Tafeltje Dekje. Aanstaande vrijdag om 14.00 uur is gedeputeerde Toine Poppelaars in Vlissingen voor de aftrap van het biologische cate ringproject. Van alle kanten sig naleert Ernst een toenemende belangstelling voor de biologi sche producten en de biologi sche hap. "Overheidsinstellin gen die zich bezinnen op duur zamer inkopen, overwegen bio logische producten. De Hoge school Zeeland, het Groencol- lege en wat gemeenten zijn Amsterdam, zeer bekend bij vakantiefietsers." End- ura Sport brengt de Idworx (it works), de ideale vakan- tiefiets en is dealer van San tos, op maat gemaakte fiet sen. Endura Sport heeft comfortabele (met verende voorvork) en betaalbare fietsen. Maandag dicht, in fo 0118- 650485, Joan Verbeem. foto léon janssens Binnen wordt nog hard gewerkt, foto léon janssens MIDDELBURG - Endura Sport, Achter de Houttui nen 12, de speciaalzaak voor wie fietsen als sport er vaart. Eigenaar Adri de Vis ser startte met Vakantie Bi ker, alles op het gebied van fietsvakantie. Fietsen, tas sen, kooktoestelletjes, slaapzakken. "Ik laat me adviseren door Erik Schuit, MIDDELBURG - Swiss Fi gure verhuist van de Lam- merensteeg naar Heeren straat 6b. Na vier maanden verbouwen begint eigena res Leonie van Dijke maan dag 5 maart op haar nieuwe adres. Van Dijke: "Het was mogelijk om dit pand te be trekken. Het interieur is fris en nieuw in sfeervolle la-

de Faam | 2007 | | pagina 27