Zondagsclub... Prostop succesvol bij stoppen met roken Archeologen nemen loep Onze Club C. J. Brouwer v.o.f. Faam Kort sport Met pensioen Squashgoud Juniorenrecord Dammen om beker Revanche op mat NIEUW Siemens wassen nieuwe stijl KOOP BIJ DE MAN... TECHNO JANSSEN DIE 'T 00K REPAREREN KAN! gratis stnikiizer Meubelstoffeerderij Vrijblijvend prijsopgaaf bij U aan huis. www.stoffeerderijbrouwer.nl Woensdag 28 februari 2007 - Pagina 20 Roy Hendriksen zet op zijn 38-ste een punt achter zijn voetballoopbaan. De Mid delburger speelde betaald voetbal bij RBC, Eindho ven, Cambuur Leeuwar den, W Veendam en laat stelijk bij Helmond Sport. Na het seizoen 2004-2005 speel de hij voor hoofdklasser Hoek, maar keerde toch te rug bij Helmond Sport. Dankzij het lage ledenaantal mag badmintonvereniging ZOC met recht een gezelligheidsclub wor den genoemd. Maar weinig leden zorgen ook voor een schaduwzijde: het wordt steeds moeilijker voor de club om de financiële eindjes aan elkaar te knopen, foto: cor dorland Squaser Piedro Sch- weertman uit Koude- kerke won zondag het in ternationale Wilsontoernooi in het Belgische Boom. Taxateur Willem van Molf neemt op de open dag bij SCEZ munten onder de loep. foto: ramon de nennie door peter vrancken MIDDELBURG - Het begint zo'n beetje een kwart eeuw geleden op een zondagmorgen. Enkele enthousiaste badmintonners be sluiten in Middelburg een bad mintonvereniging op te richten. Als eerste heb je natuurlijk een clubnaam nodig en dat wordt ZOC, zondagochtendclub. Sim peler kan het eigenlijk niet. In middels bestaat ZOC nog steeds, al wordt er nu op zondagavond het spelletje met de shuttle ge speeld in thuishaven De Kruit- molen. Voor de ledenadminis tratie is weinig werk aan de win kel. "We hebben zo'n twintig le den, waarvan acht vrouwen. De laatste jaren is het ledenaantal zo'n beetje gehalveerd. Mensen willen zich niet meer zo binden aan een vereniging. Daarnaast is de zondagavond niet de ideale avond", weet Lia Buteijn van ZOC. "Omdat we zo weinig leden hebben is het financieel ook moeilijk. We hebben al afscheid moeten nemen van een betaalde trainer en inmiddels huren we op de zondagavond nog maar een halve zaal. Af en toe hangen we wel eens posters op in super markten, maar dat levert weinig nieuwe leden op. De mensen voelen zich momenteel meer aangetrokken tot fitness." Oplos singen zouden kunnen zijn het samengaan met een andere ver eniging of op zoek naar een goedkopere speelruimte. Lia Bu teijn ween "Daar hebben we nog niet over nagedacht. Bij een fusie ga je toch met z'n allen op in de grote massa en onze vaste kem speelt badminton voor het ple zier op de zondagavond. Al jaren lang. Een goedkopere speelruim te vinden is niet mogelijk. De be zettingsgraad van de sporthallen is al zo hoog in Middelburg." Hoewel het recreatieve de bo ventoon voert, neemt ZOC ook nog met twee teams deel aan de regionale bedrijvencompetitie. Annemarie Pasveer heeft het Zeeuwse schaatsrecord op de honderd meter verbeterd. De Amemuidense klokte op de overdekte baan in Breda 15.36,51 seconden. Aagtekerke en PWG 's Gra venpolder gaan op maandag 26 maart uitmaken wie in het bezit komt van de Zeeuwse dambeker. In de halve eind strijd versloeg Aagtekerke ver rassend GZC uit Zierikzee ter wijl PWG Middelburg klopte. Judoka Elisabeth Willeboord- se heeft zich gerevancheerd voor haar matige optreden in Parijs, eerder deze maand. Zondag werd ze derde bij het toernooi in Hamburg. MIDDELBURG - Een soort Tussen Kunst en Kitsch'. Zo zou je de bijdrage van Stich ting Cultureel Erfgoed Zee land (SCEZ) aan de open dag van de Provincie Zee land zaterdag 3 maart kun nen noemen. Wie oude voorwerpen heeft, maar geen idee heeft waar het voor dient, kan het meenemen naai- de determinatiedag in De Burg aan de Groenmarkt 13. Ar cheologen, monumentenwach ters en een muntentaxateur zit ten er klaar om meegebrachte spullen en archeologische vondsten onder de loep te ne men. Ook kunnen bezoekers langs komen met munten, pennin gen en Zeeuws papiergeld. Wil lem van Moll, muntentaxateur die regelmatig voor lezers van De Faam gratis taxeert, is ook de hele dag aanwezig om papier geld, munten en penningen te determineren. Bezoeker kunnen verder een bezoek brengen aan de Erf goedmobiel of de tentoonstel ling Stiekeme Slopers. Op het gebied van het culturele erfgoed is de SCEZ de belangrijkste uit voeringspartner van de provin cie. Deze erfgoedorganisatie heeft veel kennis in huis over ar cheologie, erfgoededucatie, ge schiedbeoefening, monumen ten en streektalen. Wie niet in de gelegenheid is naar de open dag te komen kan ook via de mail een beroep op de deskundigen doen. De vraag en eventueel een afbeelding van het voorwerp kan naar info@scez.nl. Bellen of schrijven kan ook en wel naar SCEZ, post bus 49, .4330 AA Middelburg of 0118-670870. De voorjaarszon breekt weer door. U komt weer uit uw winter blues. Heerlijk, weer naar buiten. Lekker de warme zon in. Dat is toch een ideale tijd om eindelijk te stoppen met roken. De behandeling van Prostop is uniek en specifiek voor Prostop ontwikkeld. Tijdens de behande ling worden een aantal acupunc- tuurpunten op o.a. uw oren, voorhoofd en handen behandeld. Hierdoor ondervindt u minder ontwenningsverschijnselen en neemt de drang naar nicotine af. Binnen een halfjaar biedt Prostop u een na-behandeling aan, geheel gratis. De behandeling is eenmaling, de prijs hiervan bedraagt 157,50*. advertorial Bel vandaag nog voor een vrijblij vende brochure, meer informatie of een afspraak en stop met roken! 0800 - 77 67 867 www.prostop.nl/win actiecode: wh3710 Prostop heeft praktijken in: Almelo, Almere, Amersfoort, Amsterdam, Apel doorn, Arnhem, Boxtel, Den Haag (Rijs wijk), Deventer, Dronten, Eindhoven, Groesbeek, Hengelo, Hillegom, Hilver sum, Hoogeveen, Meppel (Uffelte), Raamsdonksveer, Schiedam, Tiel, Til burg, Woerden, Zwolle of op uw bedrijf. Prijswijzigingen onder voorbehoud. De behandeling wordt tevens gedeeltelijk vergoedt (mits aanvullend verzekerd) door een groeiend aantal zorgverzekeraars waaronder Achmea Zilveren Kruis, Achmea Groene Land, Achmea PWZ, Menzis, Trias, Zorg en Zekerheid. 8 kg wasmachine Zeer grote vuldeur Vario soft trommel Energieklasse A Aquastop Eenvoudige bediening Leverbaar met of zonder speciaal vlekkenprogramma Leverbaar in 1400 of 1600 toeren Extra klasse Alleen bij de vakhandel Scheldestraat 82 Vlissingen, tel. 415737 Nu roe* Wij leveren en plaatsen ook inbouwapparatuur Nieuwe Rijksweg 8, 's-Heer Hendrikskinderen (gem. Goes) tel.: (0113) 21 36 42 - Fax (0U3) 22 28 69 Uw adres voor de stoffering van: klassiek en modem meubilair boot- en caravankussens projectmeubilair autobekleding reparatie aan antieke meubelen Dealer van o.a. Ploegstoffen (NL) Kvadrat (DK) JAB (D) Monkwell (UK) Marvic (UK) The Isle Mill (UK) G.P.J. Baker (UK) Jero Tissus (F) Lelievre (F) Pierre Frey (F) Kraver (USA) Stroheim and Romann (USA) De Prostop Laser therapie geeft u de lichamelijke ondersteuning die u nodig heeft om de moeilijke periode van het stoppen m?t roken door te komen. 'Ruim 40^/^van alle door ons behandelde mensen is na één jaar nog steeds gestopt', aldus Pro stop. Dit hoge succespercentage is uiteraard niet op losse feiten gebaseerd. De Radboud Univer siteit te Nijmegen heeft grondig onderzoek gedaan naar het sla gingspercentage van Prostop. Het succespercentage van Prostop steekt met kop en schouders boven andere hulpmiddelen zoals Zyban, nicotinekauwgom en -pleisters (allen 12-17%) uit.

de Faam | 2007 | | pagina 20