Een cd met verhalen over wat ooit was uitvoering Rhei in de as Sterrenwacht open voor verduistering Jeugdzorg doet boekje open STUDIUM ZEELAND Huiswerkbegeleiding, bijles Remedial Teaching Sinds ljanuari 2007 zijn leerkrachten, docenten remedial teachers in en buiten Zeeland enthousiast van start gegaan!!! Huiswerkbegeleiding - bijles - remedial teaching voor basis en voortgezet onderwijs. Zowel individueel als groepsgewijs huiswérk maken! Gratis kennismakingsgesprek Nieuwsgierig Kijk dan eens op www.studiumzeeland.nl mmi Ms VLISSINGEN - Strandpaviljoen Panta Rhei in Vlissin- gen is zaterdagochtend door een uitslaande brand in de as gelegd. Volgens de eigenaar van de strandtent loopt de schade in de tonnen. De politie vermoedt brandstichting, foto: izaak verkeste Woensdag 28 februari 2007 - Pagina 19 WESTKAPELLE - Gedepu teerde H. van Waveren (Cultuur) kreeg gisteren in Het Polderhuis in Westka- pelle het eerste exemplaar van een cd met twaalf ver halen. Deze cd krijgen be zoekers van twaalf musea in Zeeland en Oost- en West-Vlaanderen gratis. De cd is tot stand geko men met financiële onder steuning van het Europees Fonds voor Regionale Ontwikkeling. Het vormt het startschot van het in- terregproject Culurele Biografie onder de pu- blieksnaam Tijdssporen. In Tijdsporen zijn twaalf historische locaties ge bundeld, rond de brede Scheldemond in Vlaande ren en Zeeland. Dat zijn: het Archeologisch Muse um in Aardenburg, bezoe kerscentrum Bulskamp- veld in beernem, Het Bol werk in Ijzendijke, Dron- gengoedhoeve in Knesse- lare, Fort Liefkenshoek in Beveren, Bezoekerscen trum Middelburg (B), Ter ra Maris in Oostkapelle, Stedelijk Archeologisch Museum in Oudenburg, Bezoekerscentrum Bevrij ding in Ramskapelle, Be zoekerscentrum Huis Mulle de Terschueren in Tielt, Kasteel van Wijnen- dale in Torhout en Het Polderhuis in Westkapelle. Aan de hand van de cd met verhalen die typisch zijn voor de verschillende sites, kan de toerist zelf zijn keuze maken uit die verhalen, om daarna te beleven wat ooit was. MIDDELBURG - De ster renwacht Philippus Lans bergen in Middelburg is op vrijdag 2 en zaterdag 3 maart vanaf 19.30 uur open voor bezoekers. Tij dens de landelijke sterren kijkdagen zijn er doorlo pend interessante lezingen over de sterrenhemel. Za terdag is er een totale maanverduistering. de verduistering begint om 22.30 uur en denmaan is volledig verduisterd tussen 23.44. en 0.58 uur. De toe gang is gratis. MIDDELBURG - De cliëntvertrouwensperso nen Jeugdzorg van Klaver blad Zeeland hebben twee boekjes samengesteld. Eén voor jongeren onder de twaalf en één voor daarbo ven. De boekjes zijn ver stuurd aan de tweedui zend jongeren die te ma ken hebben met Bureau Jeugdzorg Zeeland of die in een instelling voor jeugdhulpverlening wo nen. In het boekje van 12- plus staat bijvoorbeeld wie de nieuwe vertrouwens personen Pepijn van den Beemt en Sjoek de Vries zijn, wat zij doen en wan neer zij een spreekuur houden. De hulpverleners zijn niet iun dienst van het Bureau Jeugdzorg en we ten niets over de jongeren. Ook leggen zij in het boek je uit dat zij een geheim houdingsplicht hebben. Verder staan er artikelen in over dromen, MSN'en, merkkleding en eten. Sjoek is bereikbaar via: s.dvries@klaverbladzee- land.nl en Pepijn via p.vd- beemt@klaverbladzee- land.nl. Spoorwerkzaamheden in uw regio Wegens slijponderhoud aan de spoorbaan vinden er werkzaamheden plaats in de nachten van 14 tot 16 en 18 op 19 maart op het traject Roosendaal - Vlissingen. In Middelburg, Vlissingen en in de omgeving hiervan kunt u mogelijk hinder ondervinden. Het onderhoud wordt in opdracht van ProRail uitgevoerd door BAM Rail bv. Onze excuses voor de mogelijke overlast. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met projectcoördinator]. Weststrate 078 - 6551115 •—ivrvr-—

de Faam | 2007 | | pagina 19