Nederland verdient méér DSB Bank opent haar deuren in Middelburg DSB BANK EESÜBM Russische wetenschappers verruilen Amerika voor het Zeeuwse land J Goed voor je geld Open dag Halve finales van de voorieeswedstrijd Cup en Jacobs in Galerie-T Popcovers tussen de boeken... Zaterdag 3 maart a.s.: De opening van het DSB Bank filiaal in Middelburg. Deze wordt verricht door Joost Bellaart. Van 12.00 tot 16.00 uur is iedereen welkom in het pand aan de Londensekaai 39 te Middelburg. Lukt het ons om uw huidige financiering voordeliger te maken? Lukt het ons niet, dan ontvangt u van ons 50,- tegoed op een DSB Internetspaarrekening. Komt u langs en ontdek zelf wat DSB Bank voor u kan betekenen! www.dsbbank.nl Opening DSB Bank Middelburg, 3 maart om 12.00 uur! TT^Vi" 177:1111De Faam Woensdag 28 februari 2007 - Pagina 16 Dasha Krijanskaia en Sergey Avrutin voelen zich helemaal thuis in Middelburg. "We wandelen graag door de kleine straatjes en genieten van de historische gebouwen." foto: izaak verkeste tenvoorstelling van de Acade mie. Sergey doceert kenniswe tenschap aan zowel de universi teit van Utrecht als aan de Roos evelt Academy. Sergey: "Ameri ka bood grootse mogelijkheden maar ik voel me een Europeaan. Ik miste de saamhorigheid en de culturele diversiteit van Europa. De gezelligheid van Nederland vind je nergens. We voelen ons hier thuis. Middelburg is als één groot museum. We wandelen graag door de kleine straatjes en genieten van de historische ge bouwen. We ervaren Zeeland als een fris land. Met veel ruimte en heerlijke stranden waar we graag de zonsondergangen be wonderen." Dasha: "We willen niet meer terug. Ook niet naar Rusland. Daar gaan we alleen nog heen om mijn ouders te be zoeken. In Middelburg leren we langzaamaan ook mensen bui ten de academie kennen." Volgens het Russische echt paar is de RA een verrijking voor de stad. "De universi teit zet Middelburg interna tionaal op de kaart. Studen ten komen en gaan maar ne men de naam Middelburg over de hele wereld mee." MIDDELBURG - De Zeeuwse Bibliotheek en de Walcherse bibliobussen houden op de woensdagmiddagen 7 en 14 maart weer de halve finales van de Nationale Vooriees wedstrijd Walcheren. Vanaf 14.00 uur lezen de winnaars van de deelnemende scholen een stukje voor uit een kinder boek. De beste kandidaten mogen door naar de provin ciale finale, die op zaterdag 14 april is in de Zeeuwse Biblio theek. De beste Zeeuwse voorlezer mag op 23 mei de provincie vertegenwoordigen bij de landelijke finale in Utrecht. MIDDELBURG - Zondag 4 maart is het de Kunst- en Cul tuurroute Middelburg met het thema Doorgeven. Op de par terre en in de kelder van Gale rie-T in Middelburg exposeren Yvonne Cup en Sjer Jacobs hun schilderijen. Van Jacobs is ook keramiek en bronswerk te zien. Hij is de kunstenaar van het Kussende meisje op de Vismarkt in Middelburg. MIDDELBURG - Het duo WE 2@1 brengt zaterdag 3 maart popcovers ten gehore in de brasserie van de Drvkkery in Middelburg. Het duo bestaat uit leadzangeres Suzan Steke- tee en gitarist en zanger Mar tin Hoff. Zij spelen tussen 15.00 en 16.30 uur covers van Fleetwood Mac, Ilse de Lange, Bonnie Raitt, Eurythmics, Eric Clapton en Sas Jordan. 'Middelburg is museum' door elly de feijter MIDDELBURG - Dasha Krij anskaia en Sergey Avrutin zijn beiden in hun studen tentijd uit Rusland wegge gaan. Amerika was het ide aal. Nu doceren ze aan de Roosevelt Academy in Mid delburg. Wat brengt een succesvol academisch echt paar ertoe om het land van de onbegrensde mogelijk heden te verlaten en in Mid delburg aan het werk te gaan? Hij emigreerde naar Amerika in 1987 uit onvrede met de politie ke situatie in zijn land, zij kon in 1993 op een studentenvisum colleges gaan volgen aan de School of Drama op de Yale uni versiteit. Daar ontmoetten ze el kaar en begonnen hun leven als Amerikaanse burgers. Ze stu deerden, promoveerden en do ceerden aan verschillende uni versiteiten. Na een aantal be zoeken aan Nederland besloten ze in 2000 naar Amstelveen te verhuizen. Sergey kreeg een aanstelling op de Universiteit van Utrecht als onderzoekslei der op het gebied van psycho linguïstiek, een wetenschappe lijke studie die de invloed van de menselijke geest op het taalge bruik onderzoekt. Dasha ging regelmatig naar Denemarken om daar theaterwetenschappen te doceren. Ze richtte een De Roosevelt Academy (RA) opent op 7 maart voor Vrije Kunst en Wetenschap de deuren voor leerlingen van 5 en 6 VWO. Een studie aan de RA leidt op tot een Bachelor Degree en vormt een opstap tot een academische carriè re. Studenten krijgen alle aan dacht door toewijzing van een persoonlijke coach die hen adviseert in studiekeu zes en begeleidt gedurende de drie jaar waarin ze hun studie moeten voltooien. Ongeveer eenderde van de totale capaciteit van zeshon derd studenten komt uit het buitenland. De open dag biedt gelegenheid om te proeven aan het studenten leven in Middelburg en deel te nemen aan speciale proefcolleges. theaterjoumaal over Russisch theater op en werd lid van zowel de adviesraad voor Slavische en Oost-Europese Performances als het Europese Festival Re search Project. Een hectisch le ven en voor Dasha vaak ver van huis. Toen de Roosevelt Acade my werd opgericht solliciteer den ze in Middelburg. Dasha werd hoofd Theater en Drama en produceerde dit jaar voor de derde keer de jaarlijkse studen Vraag naar de voorwaarden.

de Faam | 2007 | | pagina 16