BLAUW GERUITE KIEL STADSBOMEN VLISSINGEN ACTUEEL m MORGENRAAD SPORTBOULEVARD WERK IN UITVOERING GA VOLGENDE WEEK STEMMEN! www,40Qjaarmkhtalde" ruyter.nl C E M t E N I E Burgemeester en wethouders van Vlissingen vinden dat het voormalige hotel Britannia aan Boulevard Evertsen niet moet worden aangewezen als beschermd rijksmonument. De Bond Heemschut wil dat. B&W stellen de gemeenteraad voor negatief te adviseren aan de minister van Onderwijs, Cultuur en Weten schappen. Het college besloot al in 1998 dat Britannia gesloopt moet worden en plaats moet maken voor een splinternieuw ho tel. Het beleid is sindsdien niet gewijzigd: de sloopvergunning is verleend, het bestemmingsplan voor de bouw van het nieu we hotel is gewijzigd en de bouwvergunning is verleend. B&W kiezen nog steeds voor deze optie omdat - zo is de vrees - er nog meer stagnatie en een complexe herontwikkeling volgen als Britannia een monument zou moeten worden. Bovendien vinden B&W dat de historische betekenis van het huidige hotel gering is en dat de mozaïeken niet uniek zijn. Ook de bouwme thode is niet bijzonder en de architect is niet bepalend voor de stijlperiode van de jaren 1950-1965, aldus het college. www.vlissingen.nl/college Bomen in een stedelijke omge ving hebben het steeds moeilij ker. De bomen staan vaak in de straat met stenen of tegels tot tegen de stamvoet. Het zonlicht en de warmte wordt door de ver harding gereflecteerd zodat de verdamping extra groot is. Toch planten mensen al eeuwenlang bomen in stad en dorp. Tot niet zo lang geleden ging dat ook zonder veel moeilijkheden. Nu komt er veel meer bij kijken om een boom nog groeikansen te bie den in de stad. Door de verbeterde technieken om straten aan te leggen en het toegenomen autoverkeer is de ondergrond in de straten zo sterk verdicht, dat boomwortels daar niet meer in door kunnen drin gen. Ook liggen er veel kabels en leidingen in de grond. De straat boom is dus aangewezen op het kleine beetje grond dat hij bij aanplant mee krijgt. Dat is te weinig om zo'n boom van vol doende vocht, voeding en* zuur stof te voorzien en goed te laten groeien. Er wordt veel onderzoek gedaan naar de groeiplaatsen van bomen in een stedelijke omgeving en er wordt gezocht naar technieken om bomen toch zo goed mogelijk in dostad te laten groeien. De afde ling Beheer Leefomgeving maakt gebruik van deze onderzoeksresul taten bij de aanplant van nieuwe straatbo'men. Zo wordt steeds vaker een ruime plantplaats van speciaal bomenzandmengsel of boom substraat toegepast bij bomen in verharding. Dit zijn mengsels die goed doorwortelbaar zijn en toch draagkrachtig genoeg zijn om ér verharding op aan te brengen zon der dat deze gaat verzakken. Het beste blijft natuurlijk toch om de bomen gewoon te planten in Vlissingen en Middelburg hebben een akkoord over de stads gewestelijke sportBoulevard, De wethouders van sport van de beide gemeenten Conny Seijbel van Vlissingen en Albert de Vries van Middelburg tekenden twee weken geleden een over eenkomst met projectontwikkelaar Arcus/Roompot. Op de sportboulevard bij het zwembad komen de sportvelden van atletiekvereniging Dynamica, de hockeyclubs uit beide steden, zorgwoningen, zorgvoorzieningen en een beautycentrum. www.vlisslngen.nl/sport KALENDER Vrijdag 2 maart 20.15 uur'Klem' cabaret door Femmage Arsenaaltheater Zaterdag 3 maart 21.30 uur Headmode Viberider emo, stoner, pop, rock De Piek Vanaf 23 maart De trots van Zeeland expositie over de wereld van Michiel de Ruyter MuZEEum www.vlissingen.nl/ uitgaansagenda NIEUWSPAGINA VOOR DE INWONERS VAN DE GEMEENTE VLISSINGEN DIENSTVERLENING Bibliotheek Vlissingen, met locaties in Vlissingen en Oost- Souburg, streeft ernaar een zo goed mogelijke dienstver lening te bieden. De menin gen en wensen van zowel klanten als niet-klanten, staan hierbij centraal. In de maand maart zal de bibliotheek een schriftelijk marktonderzoek houden on der beide groepen. Met de re sultaten van deze meting wil zij haar dienstverlening ver der aanscherpen. Wellicht dat ook bij u een vragenlijst op de mat zal vallen. Mogen zij op uw medewerking rekenen? www.vlissingen.nl/ bibliotheek Morgen, donderdag 1 maart 2007 vergadert in het stadhuis de gemeenteraad om 19.30 uur. De vergadering is openbaar en er is spreekrecht voor bezoekers. Op de agenda staan onder andere twee voorbereidingsbesluiten (Westduin en Dokkershaven) en de benoeming van de nieuwe wethouder. De volledige agenda staat op de zwart/wit informa tiepagina van de gemeente hier naast. www.vlissingen.nl/ gemeenteraad WOENSDAG 28 FEBRUARI 2007 Op 23 maart komt HM Koningin Beatrix naar Vlissingen voor.de officiële opening van het De Ruyterjaar. Natuurlijk moet de Oude Markt dan zo goed als mogelijk zijn ingericht. Daarom zet de ge meente extra stratenmakers in. Het kruispunt voor de ingang van de St. Jacobskerk is vanaf afgelopen maandag afgesloten. Door gaand autoverkeer is niet meer mogelijk. www.vlissingen.nl/werkinuitvoering andere gemeente in Zeeland. U moet dan in het stadhuis uw stern- pas laten omzetten in een kiezers pas. Dat kan tot uiterlijk vrijdag 2 maart 2007. Iemand machtigen U kunt iemand anders machtigen om voor u te stemmen. Dat kunt u aangeven achterop uw stempas. De gemachtigde kan iedereen zijn die in de gemeente Vlissingen woont en ook een stempas heeft ontvangen. De gemachtigde mag niet meer dan twee machtigingen aannemen en moet de volmachtstem gelijktijdig met de eigen stem uitbrengen. Het geven van de machtiging kan tot en met de dag van de verkiezingen. www.vlissingen.nl/ verkiezingen Redactie: afdeling Communicatie postbus 3000, 4380 GV Vlissingen telefoon: (0118) 487100 communicatietsMissingen.nl www.vlissingen.nl/gemeente Fotografie: Ruben Oreel Woensdag 7 maart 2007 zijn de verkiezingen voor provinciale staten van Zeeland. U hebt een stempas ontvangen, waarmee u mag stemmen in elk stembureau in Vlissingen, Oost-Souburg of Rit- them. De deelnemende partijen zijn: 1. CDA, 2. PvdA, 3. WD, 4. SGP, 5. Partij voor Zeeland, 6. Groen Links, 7. Christen Unie, 8. SP, 9. D66, 10. Zeeuws Belang! U hebt thuis de kandidatenlijsten ontvangen. Stembureaus De stembureaus zijn op woensdag 7 maart open van 07.30 - 21.00 uur. Op de zwart/wit informatie pagina vindt u een overzicht van de stembureaus. Mobiel stembureau U kunt zélfs gebruik maken van een mobiel stembureau! Dit staat op woensdag 7 maart 2007 bij: bibli otheek Vlissingen 10.00 - 11.00 u, Scheldehof Stadhuisplein 22 11.30 - 12.30 u, ziekenhuis Walcheren 13.30 - 16.00 u, De Gouwe Tuyn 16.30 - 18.00 u, Bachteripoorte 18.30 - 19.30 u en Theo van Does burgcentrum 20.00 - 21.00 u. Stempas kwijt? Bent u uw stempas kwijt, dan kunt u uiterlijk 6 maart 2007 een. ver vangende stempas aanvragen in het stadhuis. In andere gemeente U kunt ook gaan stemmen in een een ruime groenstrook. Maar daar is niet altijd voldoende ruimte voor en dan bieden de speciale boomsubstraten een oplossing. Waar nodig gebruikt de gemeen te Vlissingen dan bomenzand of -substraat. Want gezonde bomen maken straten en pleinen niet al-< leen mooier, ze dragen ook bij aan een prettige woonomgeving. Michiel de Ruyter staat niet alleen als held bekend. Hij bleek ook een succesvol han delaar. Zijn leerschool lag voor de hand. jarenlang werkte hij voor Cornells Lampslns, die als ondernemer enorme rijk dom vergaarde met onder meer de kaapvaart. Michiel heeft in zijn Vllsslngse jaren gezien dat deze succesvolle ondernemer uiterlijk vertoon niet schuwde. Enkele jaren nadat Lampslns de buiten plaats Lammerenburg liet bouwen, verrees In 1641 aan de Nieuwendljk een prachti ge woning, voorzien van een voorname natuurstenen ge vel. Tegenwoordig hoort het pand bij het complex van het Zeeuws Maritiem MuZEEum, Aanbrengen van boomsubstraat in de President Rooseveltlaan in 2006 foto: Mieke Wijnen (gemeente Middel huig

de Faam | 2007 | | pagina 11