GEMEENTE VLISSINGEN BEKENDMAKINGEN VLISSINGEN ONTWIKKELINGEN IN VLISSINGEN VERKIEZINGEN PROVINCIALE STATEN VERGADERINGEN GEMEENTERAAD EN COMMISSIES GEMEENTE INFORMATIEPAGINA VOOR DE INWONERS VAN DE GEMEENTE VLISSINGEN Ingediende aanvragen (art. 41 Woningwet) De volgende aanvragen om te bouwen en/of te slopen zijn ingediend: A) Aanvraag lichte bouw- - vergunning: 1. plaatsen hekwerk Spuikomweg 2. aanbouwen woning de Mey van Steefkerklaan 19 3. verbouwen carport Westerzicht 564 B) Aanvraag reguliere bouwvergun ning: 1. wijziging op verleende bouw vergunning 07-710, (AVB) Sint Maartenlaan 5 2. wijziging op verleende bouwver gunning 05-675 (AVB), Bachlaan 40 C) Aanvraag sloopvergunning: 1. slopen hoofdverdeelstation Volta- weg 6 De publicatie van de ingediende aan vragen heeft een infonnatief karakter. Tegen deze aanvragen kunnen geen bezwaarschriften worden ingediend. Het is mogelijk dat de tekeningen, waarop de vergunning wordt verleend, afwijken van de ingediende aanvraag. Verleende bouw-, sloop- en gebruiksvergunningen In de afgelopen periode zijn de vol gende vergunningen verleend: 1. slopen bedrijfsgebouw van Imtech (op het Scheldeterrein) Glacisstraat 165,15-02-2007 2. verbouwen voorgevel Beursplein 3, 15-02-2007 3. vrijstelling artikel 19, lid 2 WRO voor Bellamypark 20/Nieuwstraat 1, 09-02-2007 4. slopen aanlegsteigers de Ruijterplein 1,16-02-2007 5. plaatsen rondgaande steiger langs de kademuren met dwars daarop aanlegsteigers de Ruijterplein 1, 16-02-2007 6. bouwen techniekhal Oude Veerha- venweg 3, 20-02-2007 7. verbouwen garage Esdoomstraat 50, 20-02-2007 8. verbouwen winkel Papegaaienburg 16, 20-02-2007 9. verbouwen voorgevel Breestraat 16, 21-02-2007 10. verbouwen kantoorgebouw Piet Heinkade 94,21-02-2007 Tegen deze besluiten (vergunningen) kan door een rechtstreeks belangheb bende binnen de termijn van 6 we ken na de dag van verzending van de vergunning (dus niet de datum van publicatie), schriftelijk bezwaar worden gemaakt bij ons college. De verleende vergunningen met bijbehorende te keningen kunnen na een telefonische afspraak met de medewerker Publieks- zaken (487339) worden ingezien. Vrijstellingen (Wet op de Ruimtelijke Ordening) Wij willen positief beslissen op de hierna genoemde verzoeken om vrij stelling in combinatie met ingediende bouwaanvragen: 1. vergroten woning Ritthemsestraat 38 2. plaatsen veranda Rosenburglaan 254 3. vergroten serre van Kamebeekstraat 23 4. plaatsen garage Jacob Isaac Sander- sestraat 18. Artikel 19, lid 3 van de Wet op de Ruim telijke Ordening, juncto artikel 20 van het Besluit op de Ruimtelijke Ordening opent daartoe de mogelijkheid. Voordat wij een beslissing nemen op voornoemde aanvragen, liggen de bouw- en situatietekeningen geduren de zes weken, ingaande 1 maart 2007 t/m 11 april 2007 ter inzage in het stad huis, Paul Krugerstraat 1. Gedurende deze termijn kan een ieder schriftelijk en/ of mondeling zijn zienswijze bij ons college indienen (ter attentie van Afd. Strategie, Beleid en Projecten Postbus 3000, 4380 GV VLISSINGEN). Voor een mondelinge zienswijze dient u vooraf een afspraak te maken met dhr. Huige (0118-487339). Welstandscommissie De welstandscommissie vergadert in het openbaar eens in de veertien dagen op een donderdag. De stukken ter be handeling moeten uiterlijk één week voor de vergadering (woensdagmid dag uiterlijk 17.00 uur) bij bouw- en woningtoezicht ingediend zijn. U kunt de behandelde bouwplannen vanaf dinsdag voorafgaand aan de vergade ring, raadplegen op www.vlissingen. nl/welstandscommissie. De agenda is dan ook in te zien in het stadhuis, Paul Krugerstraat 1. De data van de volgen de welstandsvergaderingen zijn 8 en 22 maart 2007. Wet Milieubeheer Burgemeester en wethouders van Vlis- singen maken bekend dat op grond van artikel 8.40 en 8.41 van de Wet mi lieubeheer meldingen zijn ingekomen ingevolge het: Besluit horeca-, sport- en recreatie inrichtingen •van Evangeliegemeente 'De Wijn gaard' te Middelburg voor het van toepassing worden van het Besluit horeca-, sport- en recreatie- inrich tingen milieubeheer. De inrichting is gelegen op het perceel Kanaalstraat 8 te Oost-Souburg. Ter inzage De meldingen en alle relevante stuk ken liggen van donderdag 1 maart t/m 11 april 2007 elke werkdag tijdens openingstijden ter inzage in het stad huis, Paul Krugerstraat 1. Op afspraak kunnen de stukken ook op donderdag avond van 17.00 tot 20.00 uur worden ingezien, telefoon 0118-487339 of 0118-487300 (e-mail whe@vlissingen. nl). Desgewenst wordt er onder kan toortijden door de afdeling Veiligheid, Vergunningen en Handhaving een mondelinge toelichting gegeven op de voornoemde stukken. Wet Milieubeheer Ter inzage legging melding van veran deringen inrichting artikel 8.19 Wet milieubeheer Burgemeester en wethouders van Vlis- singen maken bekend dat de volgende melding van veranderingen of uitbrei ding is ontvangen: Van Pfauth Logistieke Dienstverle ners BV te Vlissingen met betrekking tot de inrichting gelegen aan de En- gelandweg 13 te Vlissingen. De ver andering betreft een aangepaste ken nisgeving BRZO. De voorgenomen veranderingen van de inrichting leiden niet tot andere of grotere nadelig gevolgen voor het milieu en de veranderingen dienen, krachtens de geldende voorschriften, binnen 3 jaar gerealiseerd te worden. De voorgenomen veranderingen geven gelet op de inhoud van de meldingen geen aanleiding tot wijzigingen van de vergunningen. Om die reden hebben wij besloten akkoord te gaan met de genoemde meldingen. Ter inzage De meldingen en alle relevante stukken liggen van donderdag 1 maart tot en met 11 april 2007 elke werkdag tijdens kantooruren en op donderdagen van 17.00 uur tot 20.00 uur ter inzage (in de centrale hal van het Stadhuis van de ge meente Vlissingen (Paul Krugerstraat 1). Alleen op afspraak kunnen de stukken op donderdagavond tussen 17.00 uur en 20.00 uur worden ingezien, telefoon 0118-487339 of 0118-487300 (e-mail whe@vlissingen.nl). Desgewenst wordt er onder kantoortijden door de afdeling Veiligheid, Vergunningen en Handha ving een mondelinge toelichting gege ven op de voornoemde stukken. Opnieuw komt het fusiespook tevoorschijn. In 2002 was het tekort aan kinderartsen het excuus om een samenwerkings verband tussen ziekenhuis Walcheren en het Oosterschelde ziekenhuis bespreekbaar te maken, nu is het verhaal dat we anders kwalitatief geen goede zorg meer kunnen leveren. In een verslag van de Raad van Bestuur Ziekenhuis Walcheren met de leden van de gemeenteraden Middelburg, Veere en Vlissingen (31 -3-2005) lees ik dat de heer Zomer (vz. Raad van Bestuur Ziekenhuis Walcheren) van mening is dat specialisatie een minimale om vang van aantal patiënten vraagt, maar dat het uitgangspunt thans is dat er niet gemorreld wordt aan locaties en dat de basisvoorzieningen blijven bestaan. Eind 2005 is er een rapport gepubliceerd over de toekomst van de ziekenhuiszorg in Zeeland. In dit rapport staat dat samenwerking van ziekenhuizen op Zeeuws ni veau wordt gepropageerd. Uitgangspunt is dat de huidige locaties blijven bestaan. De basiszorg is gegarandeerd. Daarnaast vindt een ontwikkeling "over de locaties" heen om de ziekenhuiszorg op een hoger niveau te brengen. Op 26 januari 2007 heeft de heer Simons, vz. Raad van Bestuur Oosterschelde Ziekenhuis, nog eens duidelijk gemaakt dat hij van mening is dat de kwaliteit van de zorg in Zeeland omhoog moet. Alle aanwezigen konden dat beamen. Hij was ook van mening dat specialisatie een minimale omvang van patiënten vraagt. Op nieuw konden alle aanwezigen dat beamen. Het idee van de heer Simons dat we om deze redenen maar moesten verhuizen naar Goes, omdat we anders "de klan ten" van Schouwen Duiveland en Tholen kwijt zouden raken, ging er echter bij de aanwezigen niet in. Immers, er wonen meer mensen op Walcheren dan op de Be- velanden en de insteek van de aanwezigen was "Breng de zorg naar de mensen", in plaats van "Laat de mensen achter de zorg aangaan". De heer Simons was het hier duidelijk niet mee eens. Helaas kon de heer Zomer niet aanwezig zijn. Ik had graag van hem willen horen of hij nu opkomt voor de inwoners van Walcheren, of dat hij zich de kaas van het brood laat eten door de heer Simons. Als Partij Souburg Ritthem zijn we het eens met de commissie Vierhout, samen werking wordt gepropageerd, maar van ons mag de concentratie plaatsvinden op Walcheren. Raadslid Alex Achterhuis, fractie Partij Souburg Ritthem Tel: 47 38 08, E-mail: aai@vlissingen.nl, http://communities.zeelandnet.nl/dat/psr Bezwaar Tegen ons besluit kan iedere belang hebbende, binnen zes weken na de datum van bekendmaking van de be schikking, schriftelijk bezwaar aante kenen op grond van de Algemene wet bestuursrecht en de Wet milieubeheer. Het bezwaarschrift moet worden ge richt aan burgemeester en wethouders. Het bezwaarschrift moet worden on dertekend en bevat tenminste de naam en adres van de indiener, de dagteke ning, een omschrijving van het besluit waartegen het bezwaar is gericht en de gronden van het bezwaar. Beroep en voorziening Na onze eventuele beslissing op be zwaar is beroep mogelijk bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State. De voorzitter van dit rechtscol lege beslist tevens over een verzoek om schorsing of een voorlopige voorzie ning. Belanghebbenden kunnen een gemotiveerd verzoek indienen mits zij tevens een bezwaarschrift hebben inge diend. Een verzoek om schorsing dan wel een voorlopige voorziening wordt alleen toegewezen als onverwijlde spoed dit vereist, gelet op de betrokken belangen. U moet een afschrift van uw bezwaarschrift dan wel beroepschrift bij het verzoekschrift om een voorlo pige voorziening overleggen. Als tegen de beslissing op bezwaar schrift beroep wordt ingesteld, moet griffierecht worden betaald. Dit geldt ook voor een verzoek om voorlopige voorziening. Informatie hierover kunt u verkrijgen bij de Raad van State. (tel. 070-3624871). Melding kabel- en leidingwerk zaamheden Op grond van de Telecommunicatie wet is melding gedaan door KPN voor het leggen van kabels aan de Hermes- weg 3-3i. De planning voor uitvoering van de werkzaamheden is tussen 5 maart en 1 mei 2007. Volgens de Te lecommunicatiewet is de gemeente verplicht deze werkzaamheden toe te staan. De werkzaamheden kunnen pas wor den uitgevoerd nadat de gemeente een zogenaamd instemmingsbesluit heeft afgegeven. Tegen de ingekomen melding(en) kan geen bezwaar worden gemaakt. Dat kan straks wél tegen het instemmingsbesluit. Voor meer informatie over de melding(en) kunt u contact opnemen met de heer Risseeuw, afdeling Beheer Leefbaarheid, telefoon 0118-487232. Vlissingen, 28 februari 2007 B&W van Vlissingen Postbus 3000,4380 GV VLISSINGEN Woensdag 7 maart 2007 zijn de verkiezingen voor provinciale staten van Zeeland. De stembureaus zijn open van 07.30 - 21.00 uur. Hier zijn de stembureaus: 1Hal Stadhuis, Stadhuisplein 2 2. Lokaal speeltuinvereniging "De Oude Stad", Paardenstraat 68 3. Gymnastiekzaal "Frans Naereboutschool", Grote Markt 1* 4. Lokaal Gereformeerde Kerk Vrijgemaakt; ingang Van de Spiegelstraat 5. Lokaal Milieu Educatie Centrum, Korenbloemlaan 5 6+7. Atrium zorgcentrum "Ter Reede", Vredehoflaan 370 8. Welzijnscentrum, Adriaen Coortelaan 1 9. Lokaal R.O.C. Zeeland, sector M.D.G.O. 10. Wijkcentrum Open Hof, Alexander Gogelweg 59 11Theo Thijssenschool, Troelstraweg 475 12. Lokaal Apostolisch Genootschap, Rosenburglaan 310 13. Lokaal basisschool "De Vlieger", Westerzicht 64 14. Lokaal basisschool "Franciscusschool", Flamingoweg 51 15. Adventkerk, Kerklaan 17-19 16. Lokaal "Tennisclub .Souburg", Koopmansvoetpad 69 17. Zorgcentrum "De Zoute Viever", Dongestraat 1 18. Lokaal activiteitencentrum "De Kwikstaart", Nagelenburgsingel 2 19. Lokaal Centrum voor Kunsteducatie, Braamstraat 3 20. Lokaal wijkgebouw "De Zwaan", Kromwegesingel 1 21Wijkgebouw "Ons Dorpsleven'VDorpsstraat te Ritthem" Niet toegankelijk voor invaliden WOENSDAG 28 FEBRUARI 2007 Redactie: afdeling Communicatie postbus 3000, 4380 GV Vlissingen telefoon: (0118) 487100 www.vlissingen.nl/gemeente Stadhuis Vlissingen ingang: Stadhuisplein 2 Aanvang: 19.30 uur donderdag 1 maart 2007 Gemeenteraad 1. Opening 2. Vaststellen van de agenda 3. Spreekrecht burgers 4. Vragenhalfuur raadsleden 5. Vaststelling notulen van de vergadering van 1 februari 2007 6. Schriftelijke vragen op grond van artikel 41 reglement van orde 7. Over te leggen stukken 8. Te behandelen punten: 1Raadsvoorstel voorbereidings- besluit Westduin. 2. Raadsvoorstel onttrekking aan het openbaar verkeer ingevolge de Wegenwet. 3. Raadsvoorstel voorbereidings- besluit Dokkershaven. 4. Raadsvoorstel planexploitatie in voorbereiding Binnenha ven. 5. Raadsvoorstel aangaan standaardachtervangovereen- komst voor een geldlening van l'Escaut. 6. Raadsvoorstel benoeming lid commissie Scheldemond. 7. Raadsvoorstel benoeming voorzitters en plaatsvervan gend voorzitter commissies. 8. Initiatiefvoorstel Lokale Partij Vlissingen over het vernoe men van de raadzaal naar Mi- chiel Adriaenszoon de Ruyter. 9. Raadsvoorstel benoeming wethouder. 9. Moties 1Groen Links: motie van Olden- zaal betreffende de humane aspecten van de oude vreem delingenwet. 2. Lokale Partij Vlissingen: motie Britannia, intrekking bouwver gunning en opstarten onteige ningsprocedure. 3. Christen Unie: motie Stichting Fonteyne Activiteiten, uitgaven geld. 10. Rondvraag. dinsdag 6 maart 2007 Commissie wimo (werk en inkomen, maatschap pelijke ontwikkeling) 1. Opening. 2. Actuele zaken. 3. Raadsvoorstellen. 1Eerste begrotingswijziging 2007 Sociale Dienst Walcheren. 4. Rondvraag. 5. Sluiting. donderdag 8 maart 2007 Commissie wgh (wonen, grondgebied en havens) 1. Opening. 2. Actuele zaken. 3. Raadsvoorstellen. 1Besluiten om voor 2007 een nieuw budget voor de (VROM) startersregeling beschikbaar te stellen. 2. Adviesaanvraag door de Minister van OCW inzake de aanvraag van de Bond Heem schut, Provinciale Commissie Zeeland tot aanwijzing van hotel Britannia tot beschermd rijksmonument. 3. Positie van de griffie in de gemeentelijke organisatie. 4. Rondvraag. 5. Sluiting. www.vlissingen.nl/ gemeenteraad

de Faam | 2007 | | pagina 10