BON VOOR GRATIS VERVOER Zaterdag 3 maart Open dag Provincie Zeeland Riant wonen in Souburg-Noord a Open Dag Open dag Provincie Zeeland Zaterdag 3 maart 2007 bouwfonds mab www.zeeland.nl/verkiezingen Sociale Dienst Walcl t Bekendmaking verordeningen Locatie: Abdij Middelburg, 10.00 -16.00 uur www.woneninsouburg.nl 'Ik ben voor werk en vooruitgang' 'Ik kies voor groen en ruimte' Kijk voor het volledige programma op: www.zeeland.nl/verkiezingen van 11.00 tot 14.00 uur. KMWiEMTMUlDe Faam Woensdag 21 februari 2007 - Pagina 9 Door de zachte 'rW winter laten ratten zich meer en meer in tuinen zien. Rattenvan gers zijn echter het^hele jaar door op jacht naar het knaagdier. fotüTaap wolterbeek door ellen de vriend VLISSINGEN - Ratten, mui zen, kakkerlakken. Bij de meeste mensen breekt het angstzweet uit als ze de beestjes zien lopen of horen rondscharrelen. Ongedier- tebestrijder Rudy Marinisse uit Vlissingen vindt het juist een uitdaging om de dieren te vangen. En hij heeft er door de warme winter zijn handen vol aan. Zo zoeken ratten steeds vaker de tuinen op. Zo heeft een be woonster van de Groen van Prinstererlaan in Vlissingen de laatste weken een paar keer een bruine rat in haai" tuin zien lo pen. Marinisse kwam direct poolshoogte nemen. "Het is lo gisch dat de ratten naar de mensen toe komen. De tuinen liggen vol met voer voor de vo gels, terwijl die dit niet nodig hebben omdat het niet vriest. Vetbollen bijvoorbeeld vinden ratten fantastisch. En 's avonds gaat een restje van het avond eten ook naar buiten. Dat is vra gen om problemen.", zegt Mari nisse. Hij heeft een paar dozen met gif geplaatst en controleert nu re gelmatig hoeveel ervan gegeten is. Ook bij de westemmanege in Koudekerke heeft de ongedier- tebestrijder een paar dozen staan. Marinisse doet één van de kindveilige, zwarte dozen open. Er zitten blokjes samen geperst graan in. "In het lokaas zitten bloedverdunners. Als een rat of muis daar een paar keer van heeft gegeten, krijgt hij een hersenbloeding. Sterker gif, dat in één keer werkt, kan wel maar die beesten zijn zo slim dat een volgende er niet meer in trapt. Marinisse maakt heel wat mee met de slimme muizen en rat ten. Een muis heeft maar een halve centimeter nodig om bin nen te komen en een rat twee centimeter. Ze zitten in schu ren, op zolders en in gootsteen kastjes. Natuurlijk maakt hij ook bijzondere dingen mee, zoals de enorm grote muskusrat, die vrolijk in een vijvertje in Vlissin gen rondzwom. En de rat die de parkieten in een volière opvrat. Dat de ratten zich nu meer laten zien heeft met het zachte weer te maken. Dat er nu in Vlissin gen een rattenplaag is gelooft Marinisse niet. "De beesten vluchten ook de grachten uit die nu uitgebaggerd worden. En het werk aan de rioleringen speelt natuurlijk mee." met de lijnbussen van Connexxion en Veolia en fast ferry Stempel heenreis: Bon geldig voor één persoon en uitsluitend op 3 maart 2007. Op het Abdijplein kan een bon voor de terugreis worden opgehaald. Kijk voor de spelregels en de speciale vervoersregeling vanuit Tholen op VERKIEZINGEN PROVINCIALE STATEN ZEELAND 7 MAART Provincie Zeeland Het Dagelijks Bestuur van de Sociale Dienst Walcheren (SDW) maakt bekend dat het Algemeen Bestuur in zijn vergadering van 13 februari 2007 heeft besloten tot het vast stellen van de volgende verordening: Verordening behandeling bezwaarschriften SDW 2006 Deze verordening regelt de instelling van een bezwaarschriftencommissie SDW. Deze commissie brengt advies uit aan het Dagelijks Bestuur van de SDW over bezwaar schriften. In de verordening is ook geregeld hoeveel leden de commissie heeft, wie lid kan zijn van de comissie enz. Deze verordening ligt met ingang van heden voor een ieder tijdens kantooruren ter inzage in de publiekshal van: het Stadskantoor van de gemeente Middelburg Kanaalweg 3 te Middelburg het stadhuis van de gemeente Veere, Traverse 1 te Domburg het stadhuis van de gemeente Vlissingen, Paul Krugerstraat 1 te Vlissingen Vlissingen, 21 februari 2007 In Oost-Souburg worden in de nieuwe wijk Souburg- Noord riante woningen gebouwd met een klassieke uitstraling. 28 fraaie herenhuizen, stadswoningen en hoekwoningen grote variatie in ruimte, kleur en gevelbeeld geeft elke woning een eigen identiteit zeer hoog afwerkingsniveau drie woonlagen (inhoud 400 tot we! 800 m3) grote kavels met voor- en achtertuin eigen parkeerplaats of inpandige garage kindvriendelijke, groene wijk op loopafstand van voorzieningen Prijzen van 219.700,- v.o.n. tot 487.900,- v.o.n. Een bijzondere open dag met spetterende optredens, verrassende ontmoetingen, indrukwekkende demonstraties en heel veel andere belevenissen. De hele dag (tot 19.00 uur) gratis lijnbus en fast ferry naar Middelburg en terug (zie de bon elders op deze pagina). ontwikkeling 'Wat keft, heeft ruimte noty... VERKIEZINGEN PROVINCIALE STATEN ZEELAND 7 MAART Provincie Zeeland Inlichtingen en verkoop: KI Boulevard Bankert 158 4382 AC Vlissingen Tel. 0118 440800 Fax 0118 440801 Email: vlissingen@sinke.nl www.sinke.nl

de Faam | 2007 | | pagina 9