wisselvallig in Europa Mogelijke speie streken Weet alles... Overall Nederlandse clubs NAAR WWW.VI.NL Ragnar Klavan, trotse Est van Heracles Almelo Probeer gratis VI op mobiel! sms: VI naar: 2233 Telex Jan van Dijk weg bij FC Emmen FC Twente ziet af van Denneboom Eto'o sluit vrede met Ronaldinho Woensdag 21 februari 2007 - Pagina 42 AZ wil Ajax voorbijstreven op nationaal ni veau, In Europees verband lijkt dit In elk ge val al gelukt. De kans is groot dat de Alk- maarders komende donderdag in eigen huis de achtste finale van het UEFA Cup-toernooi bereiken na een 3-3 gelijkspel uit tegen het Turkse Fenerbahpe. AZ vergat alleen te win nen in Istanbul, maar kan verder positief vooruit kijken naar de returnwedstrijd. Dat geldt niet voor Ajax. De Amsterdammers werden afgedroogd door Werder Bremen (3-0, op de foto Kenneth Perez) en zijn in principe kansloos om het Europese avontuur nog een vervolg te kunnen geven. Ajax mocht nog blij zijn dat de nederlaag in Noord- Duitsland niet groter uitviel. Klaas-Jan Huntelaar (foto), vorig jaar met 33 doelpunten topscorer van Nederland, heeft zijn basis plaats bij Ajax verloren. Het is de eerste keer in zijn loopbaan dat de 23-jarige spits op de bank zit. 'Het is voor mij een totaal nieuwe erva ring, die ik weer meeneem in mijn bagage', vertelt de aanvaller. 'Laat ik duidelijk stellen dat ik het niet leuk vind. Ik zit niet blij op de bank, maar moet er wel mee omgaan. Ik zou liegen als ik zeg dat het me soms jF niet frustreert. En f toch, als ik er dan t goed over kan praten met mensen die ik belangrijk vind, verdwijnt dat gevoel vanzelf weer. Ik zal me zelf moeten terug- knokken. Dat heb ik in elk geval in de hand en daarop zal ik me moe ten concentreren.' Jan van Dijk is niet langer hoofdtrainer van FC Emmen. Het vertrouwen tussen de coach en de spelersgroep was weg, waarop de clubleiding besloot Van Dijk per direct op non-actief te stellen. Begin de ze week kwam naar buiten dat zeventig procent van de selec tie geen vertrouwen had in de oefenmeester. Een door de coach zelf georkestreerde nieuwe stemming had een an dere uitkomst; een meerder heid schaarde zich achter Van Dijk. Desondanks moet hij plaatsmaken. Zijn taken wor den voorlopig waargenomen door assistent Alphons Arts. FC Twente biedt Romano Denneboom geen contract aan. De club wilde de 26-jari- ge spits van NEC in de afgelo pen winterperiode dan wel na dit seizoen overnemen, maar heeft de onderhandelingen nu gestaakt. 'Wij willen ab soluut niet voldoen aan de financiële eisen van Denne boom', verklaart FC Twente- voorzitter Joop Munsterman. Overigens zijn de Tukkers druk bezig met hun uitbrei dingsplannen voor het Arke Stadion. Nu al is er een wacht lijst voor de seizoenkaarten en de club verwacht dan ook straks twintigduizend mensen te ontvangen bij thuiswed strijden. Samuel Eto'o en Ronaldinho, twee van de sterspelers van Barcelona, voerden afgelopen week een korte, verbale oor log. Inmiddels hebben zij de vrede weer getekend. De com motie begon tijdens de com petitiewedstrijd tegen Racing Santander, toen Eto'o kort voor tijd weigerde in te vallen. Ronaldinho reageerde in de Spaanse pers op de werkwei- gering van zijn ploeggenoot uit Kameroen. Die vatte dat omgekeerd weer op als een zware belediging, waarop hij Ronaldinho verweet niet col legiaal te zijn. Met het oog op de belangrijke Champions League-wedstrijd tegen Liver pool, komende woensdag, sloten beiden vrede. Een publieke omhelzing op het trainingsveld was daarvoor het symbool. primeur voo Xiang Sun, linksback van PSV, maakt vanavond (dinsdag) kans op een unicum. Als trainer Ronald Koeman (foto) een beroep op hem doet in het Champions League-duel met Ar senal, is de 25-jarige verdediger de eerste Chinees die speel minuten krijgt in 's werelds belangrijkste clubtoemooi. Sun kwam tijdens de winterstop op huurbasis over van Shanghai Shenua, een club uit de hoogste Chinese competitie. PSV geeft hem zes maanden de tijd een volwaardig contract af te dwin gen. Doordat Sun vóór 1 februari een tewerkstellings- en ver blijfsvergunning kreeg, mochten de Eindhovenaren hem in schrijven voor de CL. Ragnar Klavan (21, foto) staat sinds jaar en dag op vele scoutinglijstjes, maar Heracles Almelo was de enige club die toehapte. De Est, die twee seizoe nen geleden overkwam van het Noorse Valeren- gen IF, is jong, ambitieus, linksback en trots op zijn vaderland. 'Wij Esten zijn er bijzonder trots op dat we andere talen kunnen spreken', vertelt Klavan. 'Het is voor ons een last die we van onze schou ders hebben laten vallen. Sinds de onafhankelijk heid van Estland bestaat er voor jongeren de mo gelijkheid andere talen te leren. Dat' kon eerst niet, toen ging alles in het Rus sisch. Nu kun je Engels, Frans, Spaans aan de uni versiteit studeren. Engel se televisieprogramma's worden ondertiteld in plaats van nagesynchro niseerd. Esten vormen een trots volk, dit geeft ons het gevoel dat we als land beginnen mee te tel len.' Weinig profvoetballers spre ken vrijuit over hun geloofs- overtuiging. FC Utrecht-aan valler Alt Boussaboun (27, foto) vormt daarop een uit zondering, Zonder gêne ver telt de van Feyenoord ge huurde Marokkaan, over tuigd moslim, over het lasti ge parket waarin hij zich soms bevindt. ik héb gebeden na de moord op Pim Fortuyn, dat de dader geen Marokkaan was', bekent Boussaboun, 'Na de moord op Theo van Gogh deed ik hetzelfde, maar toen was het wél een IViarokkaan. Dat is verschrik kelijk voor ons volk. Wij willen integreren.' Over de vermeende achtergestelde positie van de vrouw in de moslimcultuur is hij nog fel ler. 'Als het sluierverbod weer ergens opduikt, denk ik; Vraag eens aan die vrou wen of zij er óók zo over den ken. De hoofddoek is er maar voor één reden: andere mannen niet te verleiden. Als je dat verbiedt, zeg je ei genlijk dat Marokkaanse vrouwen hun geloof niet mo gen uiten. Je kunt een ka tholiek toch ook niet verbie den zich te laten dopen?' tottmntem érniimmmw

de Faam | 2007 | | pagina 42