De Faam uw clubblad... Vlissingen wijzigt regels windmolens Woongoed bouwt aan een fysiopraktijk Nieuw uitvaartcentrum H. Jobse is klaar Een kwart eeuw bij Walchers Mannenkoor Proef met posters op elektriciteitshuisjes Zorgstroom haalt ouderen uit isolement dé Weekkrant De Faam Stadsraad van Veere vergadert Ton Croné krijgt zelfde portefeuilles Woensdag 21 februari 2007 - Pagina 35 MIDDELBRUG - Op vrijdag 2 maart zal het uitvaartcen trum H. Jobse aan de Bach- weg 2 in Middelburg, wor den geopend. De officiële opening en ingebruikname zal geschieden door burge meester Schouwenaar. Het ronde, eigentijdse en multi functionele gebouw is ontwor pen door architect Joos Nijsse uit Middelburg. Het moderne ge bouw is gerealiseerd door aan nemingsbedrijf Fraanje uit Lewe- dorp. De bouw heeft 9 maan den* in beslag genomen. In het uitvaartcentrum zijn twee 24-uurs kamers aanwezig, deze kamers kunnen op ieder ge wenst moment door de familie leden gebruikt worden. Door het ontwerp, de inrichting en de veelzijdigheid van het gebouw is een omgeving gecreëerd die het gebouw voor iedereen geschikt maakt, ongeacht diens (ge loofsovertuiging of achter grond. Het centrum beschikt voorts over twee van elkaar te scheiden koffiekamers waar na bestaanden in alle rust -voor of na de uitvaart - bij elkaar en tot elkaar kunnen komen. De aula, die 110 zitplaatsen telt, is rond. Er is er voor gekozen om dicht bij de kern te blijven. Door de toepassing van verschillende soorten natuurhout en aardetin- ten is een ruimte van rust ge creëerd. Op de eerste verdieping bevindt zich een derde familiekamer die er speciaal op is toegerust om de uitvaart (of andere zaken) te bespreken. Daarnaast bevinden zich op deze verdieping kanto ren voor personeel en directie. Op zaterdag 3 maart is er open huis. Peter Jacobse en Cees de Visser. foto:pr VEERE - Op de jaarvergadering van het Walchers Mannenkoor werden Peter Jacobse uit Oost- Souburg en Cees de Visser uit Veere gehuldigd omdat ze 25 jaar lid zijn van het koor. Ze kre gen een speldje in de vorm van een G-Sleutel uitgereikt. MIDDELBURG - Een verslag van dé plaatselijke derby of zoekt uw club nieuwe leden? Krijgt uw vereniging nieuwe spullen van de sponsor of behaalt uw club een topprestatie? De Faam is ook uw clubblad. Nieuwtjes, primeurs of gewoon een goed verhaal? De Faam is uw krant. Voor al die berichten en artike len is de redactie afhankelijk van u, de lezer. Heeft u iets te melden, aarzel niet en pak de telefoon: 0113-274023. Mailen kan ook: red.faam@whk.wegener.nl. VLISSINGEN - De gemeenten Borsele en Vlissingen hebben nieuwe richtlijnen opgesteld voor windmolens op hun grondgebied. De oude richt lijnen dateren van de jaren negentig. Dat plan hield re kening met windmolens van ongeveer vijftig meter, ter wijl inmiddels molens van ruim honderd meter worden gebouwd. De herziening van het bestem mingsplan is tot stand gekomen in nauwe samenwerking tussen beide gemeenten, aangezien in feite sprake is van één industrie gebied, liggend op het grondge bied van twee gemeenten. De belangrijkste wijziging van de richtlijnen zit in de hoogte. Die is door Borsele aan banden gelegd vanuit landschappelijk oogpunt. Anders gezegd: Borsele wil windmolens toestaan, maar wil de harmonie met het landschap en de leefomgeving wel bewa ken. De maximale hoogte is daarom nu vastgesteld op honderd me ter langs de randen van het Sloegebied. Dit vanwege de omliggende woningen. In het midden van het Sloe mag een windmolen hoger zijn, maxi maal 175 meter. Windmolens aan de rand van het Sloegebied mogen niet hoger dan honderd meter zijn. foto: dennis rusbergen In het nieuwe bestemmingsplan heeft Borsele nog meer voor waarden opgenomen. Zo wil de gemeente geen windturbines bij omliggende dorpen, besteedt de gemeente veel aandacht aan veiligheidsaspecten en worden bij een aanvraag alle betrokken belangen zorgvuldig afgewo gen. Het plan (voor beide gemeen ten) ligt ter visie van 8 maart tot en met 4 april. Op maandag 26 maart is om 19.30 uur een in spraakavond in -Landlust in Nieuwdorp. Het Walchers Mannenkoor viert dit jaar het dertigjarig jubileum en zingt psalmen, geestelijke lie deren en ook vaderlandse liede ren staan op het repertoire. Op 31 maart geeft het koor een ju bileumuitvoering in de Oostkerk in Middelburg. MIDDELBRUG - Afgelopen week startte Woongoed Middelburg de bouw van een speciaal maatwerkpro ject. Vrijdag werd het officië le startsein gegeven voor de bouw van een praktijkge bouw voor fysiotherapie. De praktijk komt aan de Dillen burglaan, op de hoek van de Nassaulaan in Middelburg. Na een voorbereidingstijd van bijna twee jaar gingen de heipa len in de grond voor een nieuw praktijkgebouw voor fysiothera pie. Dit nieuwe gebouw, bij de sporthal en de nieuwe wijk de Veersche Poort, dient als vervan ging voor de praktijken aan het Jan van Hoofkwartier (FYSIcO Klarenbeek en de Veersesingel (FYSIcO Veersesingel). Vanaf 1 januari 2008 gaan deze praktij ken samen verder in hun nieu we huisvesting onder de naam FYSIcO Nadorst. De fysiopraktijk aan de Dillen burglaan komt naast het hospi ce te staan en tegenover het nieuwe woonservicecentrum op de hoek van de Sportlaan en de Nassaulaan. Toekomstige be woners van de tweede woon- servicezone in Middelburg heb ben straks een fysiopraktijk op loopafstand in de buurt. Het pand krijgt een ruime wachtkamer met een invaliden toilet, acht behandelruimten, een lift en twee oefenzalen. De ze zalen kunnen samengevoegd worden tot één grote ruimte van 65 vierkante meter. Het ligt in de bedoeling om in de tuin een rollator-oefencircuit te reali seren. Het gebouw is speciaal voor de fysiopraktijk ontworpen door ar- chitektenburo Fierloos uit Goes en wordt gebouwd door aanne mersbedrijf Rijk uit Heinkens- zand. Als het bouwproces vol gens planning verloopt, is de nieuwe praktijk aan het eind van 2007 gereed. Woongoed Middelburg geeft invulling aan haar motto 'Woongoed voor en van men sen' door diensten te verlenen aan klanten, samen te werken met maatschappelijke partners en bewonersgroepen. MIDDELBURG - Waterschap Zeeuwse Eilanden, Regio naal Orgaan Verkeersveilig heid Zeeland (ROVZ) en Del ta nemen een proef met pos tercampagnes langs door gaande waterschapswegen op Walcheren. Posters langs de weg zijn niets nieuws. Het bijzondere is echter dat de posters komen op bestaande objecten van Delta. Zo komen er geen extra objec ten langs de weg en blijft het landschappelijke karakter zo veel mogelijk behouden. Tijdens de proef worden de posters van de verkeersveiligheidscampag- nes 2007 opgehangen. Met de proef wordt onderzocht hoe de aanpak in de praktijk bevalt, wat de weggebruikers ervan vinden en of de posters zichtbaar ge noeg zijn voor de weggebrui kers. Doordat de posters op elektriciteitshuisjes worden ge hangen, staan ze soms wel iets verder van de weg af dan ge bruikelijk. Delta wil graag mee werken aan de proef om uiting te geven aan haar maatschap pelijke betrokkenheid en vooral haar betrokkenheid bij de Zeeuwse gemeenschap. ROVZ en het water-schap zijn met name geïnteresseerd in het terugdringen van het aantal ob jecten langs de weg en het be houd van het landschappelijk karakter. Op deze manier kan het waterschap ook op een ver antwoorde en veilige manier bekendheid geven aan de ver- keersveiligheidscampagnes. Looptijd van de proef is een jaar. MIDDELBURG - In de maat schappij hoor je steeds vaker verhalen over ouderen die pas sief, en daardoor geïsoleerd, ra ken. Omdat mensen steeds lan ger thuis blijven wonen is dit een steeds groter wordend pro bleem. Zorgstroom heeft dit ge signaleerd en biedt sinds een aantal jaren Activiteitenbegelei ding aan huis. De Activiteitenbegeleiding helpt bij het komen tot een leuke zin volle dagbesteding. Doel hiervan is dat de deelnemers zowel li chamelijk, geestelijk als sociaal beter gaan functioneren. De Activiteiten begeleiding aan huis is bedoeld voor mensen die thuis wonen en kampen met een cognitieve beperking. Dit kan bijvoorbeeld gaan om een psychische aandoening, of een beginnende dementie. Daar naast is de dienst er ook voor mensen met somatische proble matiek. Een indicatie van het CIZ is vereist. Zorgstroom kan hel pen bij aanvraag van de indica tie. De begeleiding wordt afge stemd op de interesses en mo gelijkheden van de deelnemer. Aan de hand van die persoonlij ke voorkeuren wordt dan een activiteitenschema opgesteld. Voor meer informatie over Acti viteitenbegeleiding aan huis: Roelie van de Velde, 06- 13018400 en Carolien Cappon, 06-13072241. VEERE - De Stadsraad Veere houdt op de volgende avon den een openbare bestuurs vergadering: maandag 26 fe bruari, 23 april (algemene le denvergadering), 11 juni, 10 september en 19 november. Alle vergaderingen worden gehouden in de Korenmaat in Veere en beginnen om 20.00 uur. VLISSINGEN - Ton Croné, de nieuwe wethouder van Vlissin gen namens de Partij Souburg Ritthem, krijgt nagenoeg de zelfde portefeuille als de ver trokken wethouder Maaike Walraven - Van der Sloot. Dat betekent dat Ton Croné in zijn wethoudersportefeuille krijgt: ruimtelijke ordening, archeolo gie, openbare werken en ver keer, groenbeheer, afvalver werking, milieu en onderwijs. Hij wordt, net als zijn voorgan ger ook contactcollegelid voor Oost-Souburg en Ritthem. In de portefeuilleverdeling zijn twee kleine wijzigingen afge sproken. De bouw van scholen behoort tot de portefeuille van de wethouder Tineke Verha- ge. Croné krijgt in zijn porte feuille een project ter verbete ring van de positie van Antillia- nen.

de Faam | 2007 | | pagina 35