Walcheren Dromen over eigen kroeg? Steeds meer starters Magistraat beste super Topkwaliteit van Taurus A valt in Bergen op Z. Uit het Zakenhart van... Duitse ANWB eert drie Superplatzen Beste fietsenmaker van heel Nederland? TV tuinman geeft tips bij Intratuin Vooral virtueel ondernemen is erg populair Woensdag 21 februari 2007 - Pagina 26: lAV/jHÜHmiDe Faam Nu door ellen de vriend KAMPERLAND - De Duitse ADAC, de grootste en be langrijkste toeristenclub van Europa, heeft drie Zeeuwse campings onderscheiden met de titel Superplatz. Comfortcamping Schel- deoord in Baarland, Cam ping Napoleon Hoeve in Breskens en Camping Roompot Beach Resort in Kamperland mogen een jaar lang dit predikaat voeren. Een prestatie van formaat, vergelijkbaar met de Michel- insterren in de horeca. De campings zijn beoordeeld op toiletvoorzieningen en fa ciliteiten als standplaats, verzorging, zwembaden en speelvoorzieningen. Het predikaat Superplatz is voor de kampeerder een belang rijk en vertrouwd keurmerk. In totaal zijn elf Nederlandse campings onderscheiden door de ADAC. GOES - Spaken vervangen, een versnellingsnaaf repare ren of een band plakken. Het is allemaal een eitje voor Wouter Kooien. Op 12 maart doet de medewerker van Profile Rabout uit Goes mee aan de strijd om de beste tweewielertechnicus van het jaar. Tijdens de voorronde in Dordrecht moesten de vijf enzeventig deelnemers aller lei theorieopdrachten uit voeren. Koofen kwam vlot door alle proeven: "Ik ga er voor! We weten niet wat ons te wachten staat, ik kan er dus ook niet op trainen. Het zou leuk zijn als ik de finale win maar met een plek in de top vijf ben ik ook tevreden". VLISSINGEN - De zomervakantie begint pas over vier maanden, maar bedrijven zijn al druk op zoek naar vakantiemedewer kers. Het vakantiebaantje wordt onder jongeren steeds populairder. Vorig jaar ging 72 procent van de scholieren en studenten aan de slag. EM-TÉ Magistraatwijk. foto jmp wolterbeek MIDDELBURG - Het Mid delburgse EM-TÉ filiaal aan de Johan van Reigersberg straat is uitgeroepen tot de beste EM-TÉ supermarkt van 2006. Supermarktmanager Cees Bergmans ontving de prijs uit handen van directeur Hans Maijers, die vol lof was over het de prestaties van het filiaal in de Magi straatwijk. Hij vindt dat Bergmans en zijn team een prachtige omzetgroei heb ben gerealiseerd. De manager is blij en trots op de eerste prijs: "Het spreekt voor zich dat we dit jaar onze uiterste best doen om onze titel te verdedi gen!" Campings zoeken seizoensme dewerkers in de horeca en de schoonmaak. Restaurants en strandpaviljoens zoeken jonge ren om drankjes rond te bren gen. En hotels zoeken kamer meisjes en afwasmedewer- kers. De uitbaters beginnen dit jaar vroeg met het invullen van hun tijdelijke baantjes. Bij de Stichting Strandexploitatie Walcheren waren de vroege vacatures en oproepen in de kranten en op de websites ook opgevallen. Iets eerder dan in voorgaande jaren werd een vacature voor strandwachten in de krant gezet. Zij hebben tussen de 100 en 150 jongeren nodig om het werk op de stranden te be mannen. "Veel jongeren zien een baantje op het strand wel zitten, maar helaas is niet ieder een geschikt", zegt Erwin Rotin- sulu. Bij Randstad in Goës stro men de vragen naar vakantie medewerkers nog niet binnen. "Meestal begint dat pas in april. Dan hebben wij ook speciale in- schrijfmiddagen voor vakantie- Monique Poldervaart (1.) en Penny Nieuwenhuizen. jaren gekenmerkt als één van de regio's met relatief minder starters. Maar dat tij is nu ge keerd. Met ruim 85.000 starters laat ons land een stijging zien van een kleine dertien procent. Met bijna elf procent meer starters loopt Zeeland hiermee vrijwel gelijk. Walcheren telde 492 nieuwe ondernemers en de Bevelanden 494, In 2006 gingen in Zeeland zesenvijftig bedrijven failliet, voornamelijk in de bouw en de horeca. Bij de kamer van Koophandel in Middelburg is dinsdag 27 fe bruari een workshop Onder nemen op internet. Het duurt van 19.00 tot 22.00 uur en kost 30 euro. De KvK houdt 20 maart een startersdag horeca. 10.00 tot 16.45 uur en een initia- Koophandel. Deelname kost 85 tief van de Koninklijke Horeca euro. Meer informatie staat op Nederland en de Kamer van www.kvkzeeland.nl. werk", vertelt Danielle de Kort. "De horeca en detailhandel zijn favoriete sectoren in de zomer. Maar ook voor productie- en magazijnwerk, vakken vullen en zelfs appels plukken is de jeugd niet te beroerd. Alleen is de ani mo voor banen in de zorg wat minder". Ben van Belzen van de Stichting Werkt voor Ouderen in Vlissingen spreekt haar tegen. De stichting moet wel moeite doen om de zomerploeg com pleet te maken, maar het lukt uitstekend: "Wij hebben 100 mensen nodig, van mei tot sep tember. We werven in eigen ge lederen bij stagiaires en week endmedewerkers, maar ook bij het ROC Hoornbeek en Zeeland. Het overigp personeel komt op onze advertenties af." Wat zoeken de scholieren en stu denten nu zelf voor baantje? We vroegen het een aantal. Ciska 14) wil het liefst in een strandpa viljoen werken vanwege de ge zelligheid. Haar vriendin Tara (15) solliciteerde bij een verzor gingshuis omdat zij graag vaste werktijden heeft. En Tamara (16) gaat helemaal nergens werken, want daar heeft ze geen zin in. KOUDEKERKE - Rob Verlin den, de bekendste tuinman van Nederland, toert door Nederland. De RobsRöad- show-truck bezoekt vestigin gen van Intratuin en staat za terdag 24 februari van 14.00 tot 16.00 uur in Koudekerke. De VIP-tuinman voorziet be zoekers gratis van tuintips en oplossingen voor groenvra- gen. MIDDELBURG - Slagerij Taurus, in Korte Delft 1 in Middelburg staat voor vlees van topkwaliteit, ambach telijk bereid en tegen scher pe prijzen. Eigenaar Moni que Poldervaart nam de slagerij onlangs over. Sa men met bedrijfsleidster Penny Nieuwenhuizen be dient ze de klanten. "Wij maken zoveel mogelijk zelf. Vers en kwaliteit zijn de kracht van je bedrijf'. Er zijn weekreclames in voor vlees, vleespakketten voor in de diepvriezer, fondue of barbecue, slagerij Taurus heeft het. Verder is er een bezorgservice in de regio. Maandag en dinsdag geslo ten. Info: 0118-642409. door ellen de vriend MIDDELBURG - Vorig jaar begonnen 1772 onderne mers een bedrijf in Zee land. Daarmee kan het ou de record van 1600 starters in 2005 uit de boeken wor den geschrapt. Vooral het ondernemen via het inter net is erg in trek. De werkzaamheden van die internetbedrijven vallen bin nen de detailhandel. Daardoor is in die branche een forse stij ging te zien. "De nieuwe on dernemers bieden een breed scala aan producten en dien sten op het internet aan die niet echt onder één noemer te vangen zijn", zegt woordvoer der Mare Volleman van de Ka mer van Koophandel. Bijna één op de vijf mensen start een eigen zaak in de de tailhandel. Ook het starten in de persoonlijke dienstverle ning en de bouw is erg geliefd, zo blijkt uit het Handelsregis ter van de Kamer van Koop handel voor Zeeland. Onze provincie werd de laatste Een gloednieuwe auto voor P. Wilhelm, foto mikro electro BERGEN OP ZOOM - De hoofdprijs van de WineenA- actie van Mikro-Electro is gevallen in Bergen op Zoom. Winnares Petra Wil helm ontving zaterdag 3 fe bruari de sleutels van haar fonkelnieuwe Mercedes A (waarde 21.150 euro). De actie van Mikro-Electro liep in het najaar van 2006. In vier rondes werden 400 prijzen, van MP3 spelers tot stofzuigers, weggegeven met nog eens vier Room pot-vakanties en uiteinde lijk een Mercedes-A als hoofdprijs. "De traditionele najaarsactie wordt door on ze klanten zeer gewaar deerd", aldus J. Hoogstrate, directeur Mikro-Electro. MIDDELBURG - Welke ver gunningen heb ik nodig als horecaondernemer? Moet ik het personeel overnemen als ik een bestaand bedrijf overneem? Hoe krijg ik de financiering rond? Allemaal vragen waarop 20 maart, tijdens de Horeca Starters dag in Middelburg, een ant woord is te krijgen. Het wordt een praktische- en informatieve dag voor starters in de horeca. In het ochtend programma komen vragen aan de orde als het concept van het horecabedrijf en hoe trek je be zoekers en personeel. Later komt de financiële kant van het bedrijf aan bod. De dag is van In de horeca wordt al naarstig gezocht naar seizoensmedewerkers, foto archief whk

de Faam | 2007 | | pagina 26