0118-448 448 jÊn Stichting Werkt voor Ouderen stofzuigt ook het stukje achter mijn bank. Schattenexpo van Rooswijk en verzorging Ruitervereniging geeft cursus over aankoop dé Weekkrant De Faam Jubileum Leasen Zorg de baas met cursus mantelzorg Hein Verwer markt op met kunstexpo Midgard sluit feestend deuren www.werktvoorouderen.nl Kies ook VOOr hulp die werkt. Stichting Werkt voor Ouderen Woensdag 21 februari 2007 - Pagina 23 VLISSINGEN - Het VOC-schip De Rooswijk verging in 1740 met man en muis voor de Brit se zuidkust. Een aantal van de schatten, die 266 jaar op de zee bodem hebben gelegen, zijn nu in het Zeeuws Maritiem Mu- ZEEum in Vlissingen te zien. Naast gebruiksvoorwerpen van De Rooswijk liggen er ook zilve ren staven en munten. Die wa ren er veel aan boord, verpakt in kleine kisten. De vondsten hebben eeuwenlang onder een dikke laag zand gelegen, afge sloten van bacteriën en zuur stof. Hierdoor is het materiaal goed bewaard gebleven. De Rooswijk was op weg naar Azië en verging tijdens een vlie gende storm. Het wrak werd eind 2004 ontdekt. De schatten zijn overgedragen aan de Ne derlandse regering, omdat die als rechtsopvolger van de Ba taafse Republiek alles opeist dat uit geborgen VOC-schepen komt. Het gaat om een kwart van de inventaris van het schip. MIDDELBURG - Het Steun punt Mantelzorg van Vrijwil lige Thuiszorg Walcheren geeft een ondersteunings cursus voor de zogenaamde mantelzorgers: partners, ou ders, kinderen, buren en vrienden die zorgen voor zieke mensen, gehandicap ten of ouderen. Het motto is: Goed voor een ander zorgen, begint bij je zelf. Vaak rust er zo veel ver antwoordelijkheid op de schouders dat mantelzor gers overspannen raken. In zeven bijeenkomsten tussen 27 februari en 5 juni komen onderwerpen aan de orde als het stellen van grenzen, het vragen om steun, het herkennen van stress, het voorkomen van piekeren en het zorgen voor ontspan ningmomenten. Alle bijeen komsten zijn op dinsdag middag en duren van 13.30 uur tot 15.30 uur. De kosten bedragen tien euro. Voor meer informatie en opgave 0118-553530. MIDDELBURG - Galerie GHL in Middelburg opent op 24 februari de expositie 'De artisanale markt' met werken van Hein Verwer. De opening is van 13.00 tot 17.00 uur met aansluitend een proeverij. De expositie is tot eind maart en werken zijn te zien na telefonische afspraak via 06-54240314. MIDDELBURG - Jongerencentrum Midgard sluit haar deuren na ruim dertigjaar. Het nieuwe cen trum voor kunst en cultuur de Spot wordt de plek waar jongeren voortaan terecht kunnen. Midgard organi seert een feest voor de aller laatste keer op zaterdag 24 februari. Het wordt een avond met dj's die muziek draaien in genres als punk, rock, ska, drum'n bass en hiphop. De avond begint om 21.00 uur, toegang is gratis. nest puppies staan. Ze worden er verliefd op en ze schaffen hem Bel voor meer informatie over Stichting Werkt voor Ouderen naar: Of kijk op "Eén keer in de week komt er een mevrouw van Stichting Werkt voor Ouderen langs om me te helpen met het huishouden. Ze verschoont de bedden, poetst de douche en het toilet en stofzuigt het hele huis, ook dat ene stukje achter de bank. Netjes hoor. Nu ik het niet meer kan, is die hulp echt een verleng- stukje van mezelf. Afgelopen week was ik helemaal vergeten dat ze iets eerder zou komen. Ik was bij een vriendin op bezoek, dus er deed niemand open. Toen heeft ze gelijk Stichting Werkt voor Ouderen gebeld, en die hebben iemand langs gestuurd om te kijken of alles in orde was. Gelukkig was ik inmiddels alweer thuis en kon ik het uitleggen! Maar dat soort kleine dingen, dat vind ik nou zo fijn. Datje merkt dat ze écht aandacht aan je besteden." py' Ruitervereniging RV Sé-ros bestaat dit jaar vier decen nia. De vereniging heeft haar thuisbasis op Manege De Eendracht in Vrouwenpol der en dressuur is de specia liteit van de club. RV Sé-ros organiseert jaarlijks dres- suurwedstrijden. Verder zijn er recreatieve activiteiten zoals puzzelritten en buiten- ritten. Sé-ros werkt regelma tig mee aan shows en paar densportevenementen bij voorbeeld Indoor Zeeland en de Power Horse Compe tition. Dit jaar zijn er ver schillende activiteiten speci aal vanwege het jubileum. Zo is er in juli een dressuur- wedstrijd voor alle klassen tot ZZ zwaai-. Op 23 juni is er een zeskamp. Verder is er in september een gezamenlijk reisje naar de Horse Event. 'Paard is door ineke van wallenburg VROUWENPOLDER - Er lig gen heel wat valkuilen op de weg van de beginnende paar denhouder. Wie daarin tui melt, is veel geld kwijt en heeft vaak ook een emotione le kater als het paard weer weg moet Ruitervereniging RV Sé-ros uit Vrouwenpolder biedt daarom vanaf maart de cursus (Van) Paarden Hou den aan. Het is een cursus van zes bijeen komsten voor mensen die net een paard hebben of die er over den ken om een eigen paard te kopen. De paardensport is populair en de aanschaf van een eigen paard is na een paar jaar rijden een wens van veel miters, signaleert be stuurslid Derk Ridderbos van RV Sé-ros. Bij die aanschaf moet je vooraf echter goed nadenken wat je doet, waarschuwt hij. Ridder bos: "Sommige mensen kopen een paard alsof het een auto is. Anderen kiezen alsof ze voor een Er liggen heel wat valkuilen op de weg van de beginnende paardenhouder. Vooral bij de aankoop van een paard kan veel mis gaan, stelt Derk Ridderbos, foto: ineke van wallenburg aan. Dat kan later een hoop pro blemen geven voor eigenaar en paard." Ridderbos heeft een aantal goede tips voor wie voor het eerst een paard koopt. Nooit zomaar via in ternet een leuk beestje aanschaf fen, maar naar een vertrouwd adres gaan. Neem iemand mee die verstand van paarden heeft en vraag het dier eerst een maandje op proef. Laat het dier zelfkeuren en laat ook foto's maken door een dierenarts. Dat kan allemaal ach teraf veel narigheid voorkomen. In de cursus wordt niet alleen aandacht besteed aan het kopen van een paard en bijbehorende attributen, maar ook aan de ver zorging. Ook dat is een punt waar veel beginnende paardenhouders zich op verkijken, denkt Ridder bos. Een paard moet dagelijks niet alleen voer en verzorging, maar ook beweging hebben. Vooral in de winter als het paard de wei niet in kan, is dat voor het dier van zeer groot belang, bena drukt Ridderbos. Een paar uur per dag ben je zo al snel aan jé eigen paard kwijt. Ga je op vakantie dan moet je ook wat regelen. De cur sus (Van) Paarden Houden wordt gegeven door een bevoegd do cent. Er is nog plaats voor deelne mers, die overigens geen lid van de vereniging hoeven te zijn. Voor meer info en opgave: 06- 55970449. Derk Ridderbos stelt dat een ruiter niet meteen een paard hoeft te kopen. "Je kunt bij een manege ook een paard leasen." Zo kun je een tijdje uitprobe ren of het dier je ligt. "Mocht het je niet bevallen dan kun je er zo weer vanaf."

de Faam | 2007 | | pagina 23