VOORBEREIDINGEN N57 ZIJN BEGONNEN RAADSVERGADERING IN STADSKANTOOR HET WOORD AAN RAADSLID ADRIE VAN 'T WESTEINDE Stempassen zijn bezorgd Zeeuwse observatiegroep bij de Klimopschool Vergaderingen wijktafels TülvfM!i'<!feii>l De Faam Woensdag 21 februari 2007 - Pagina 12 U heeft het misschien al gezien: ter voorbereiding van de aanleg van de N57 is de firma Prop gestart met het kappen van bomen en struiken. Belangrijkste reden om deze werkzaamheden nu al uit te voeren is om versto ring van het broedseizoen van vogels en vleermuizen te voorko men. In totaal moeten er in Middelburg en Veere 800 bomen en 700 are bos en struiken gerooid worden om ruimte te maken voor de nieuwe weg. Ter com pensatie plant Rijkswater staat over het gehele tracé in totaal 2180 bomen en 953 are struiken en hagen terug. Dit zal hoofdzakelijk gebeuren als de nieuwe weg is klaar is. De firma Prop is gestart bij de Schroeweg en is nu druk bezig in de omgeving van de Nieuwlandseweg bij het industriegebied Arnestein en werkt dan in noordelijke richting langs het toekomstige tracé. De werkzaam heden in de gemeente Middelburg duren tot eind maart. Ruimte voor vleermuizen Voordat het kappen van de bomen is gestart, zijn bomen en bedrijfspanden gecontroleerd op de aanwezigheid van vleermuizen. Vanwege de sloop van een oude loods zijn er vleermuis- kasten geplaatst als vervangende ver blijfplaats. Ook is er bij de Prooijense- weg een hop-over aangeplant voor vleermuizen. Een hop-over is een rij met bomen die ervoor zorgt dat vleermuizen de weg kunnen overvliegen. Vleermuizen hebben veel ruimte nodig en een gesloten beplanting dwingt hen om de N57 op veilige hoogte te passeren. De gemeenteraad van Middelburg komt op maandag 26 februari bij elkaar voor haar maandelijkse vergadering. Die begint om 19.30 uur in het stadskantoor. De agenda is onder voorbehoud. 1. Opening en vaststèlling agenda 2. Vaststelling notuelen raadsverga dering 22 januari 2007 3. Mededelingen en ingekomen stukken 4. Beheersovereenkomsten gotisch deel stadhuis 5. Beschikbaarstellen kredieten on- derwijshuisvestingsprogramma 2007 6. Eerste begrotingswijziging 2007 Sociale Dienst Walcheren (SDW) 7. Project Wet Kenbaarheid Publiekrechtelijke Beperkingen (WKPD) 8. Kredietaanvraag nieuw content- beheersysteem (website) 9. Eerste begrotingswijziging 2006 GGD Zeeland 10. Wijziging verordening kwaliteits- regels peuterspeelzalen 11. Financiële eindafrekening Magistraatwijk 12. Aankoop grond Sint Laurens 13. Vervallen 14. Aankoop percelen grond met opstallen aan de Oranjepolderse- weg in Arnemuiden 15. Beleidsnota Misbruik en oneigen lijk gebruik 16. Voorstel tot het wijzigen van de begroting 2007 17. Nacalculatie projecten 18. Verzoek planschade vanwege bestemmingsplannen Mortiere 19. Evaluatie burgeradvies 20. Aanwijzen van raadsleden in interne stuurgroepen en de audit- commissie 21. Aanpassing financiële verorde ning gemeente Middelburg Klimaatbeleid in Middelburg De laatste tijd is er steeds meer belangstelling voor de veranderingen in het klimaat. Hier in Zeeland worden we nog eens extra hard met onze neus op de feiten gedrukt met de gevolgen die een stijgende zeespie gel zal hebben. De komende vijftig jaar zal er veel geïnvesteerd moeten worden om ook in Zeeland droge voeten te houden. De belangrijkste oorzaak van de klimaatveranderingen is de enorme hoeveelheid Co2 die we als bewoners uitstoten. Nu is de Co2 uitstoot een probleem dat op zich op wereldschaal afspeelt en alles wat we hier in Middelburg doen zal slechts een druppel op een gloeiende plaat zijn. Maar met veel druppels krijg je ook een emmer vol. Het is daarom goed dat we in Middelburg nu ook werk gaan maken van een klimaatbeleid. De in vorige raadsperiode vastgestelde Middel burgse Milieuvisie geeft een goede richting aan. Een zwaar accent ligt op energiebesparing. Met besparen op energie beperken we niet alleen de verbranding van fossiele brand stoffen maar we voelen dat op den duur ook in onze portemonnee, omdat investeringen zich veelal snel terug verdienen. Als gemeentelijke U bent van harte welkom om de ver gadering vanaf de publieke tribune bij te wonen. De stukken waar de raadsleden over praten zijn te bekijken in de informa- tiehoek van het stadskantoor en op www.middelburg.nl Raad op de radio Radiozender CoolFM is iedere raads vergadering aanwezig om verslag te doen. In het programma Politiek Lokaal kunt u luisteren naar het ver loop van de raadsvergadering van 26 februari en reacties van bestuurders en bezoekers. De uitzending staat op voor vrijdag 2 maart, herhaling op donderdag 8 maart. De uitzendingen beginnen om 20.00 uur. Informatiemarkt vervallen De informatiemarkt van woensdag 28 februari gaat niet door. overheid zullen we daarin het voor beeld moeten geven. We zouden bij voorbeeld eens kritisch moeten kij ken naar openbare gebouwen. Moeten die zolang aangelicht wor den en kan het aantal lampen niet minder of gebruik maken van ener giezuinige lampen. Ook in de straat verlichting is veel te besparen bij voorbeeld door gebruik te maken van Afgelopen week zijn de stempas sen voor de provinciale verkie zingen bezorgd in de gemeente Middelburg. Bewaar deze stem pas goed, want zonder pas kunt u op woensdag 7 maart geen stem uitbrengen. In Middelburg mag u met uw pas stemmen in een stembureau naar keuze zonder dat u daarvoor iets extra's hoeft te regelen. Mocht u geen stempas hebben ontvangen, dan kunt u contact opnemen met de afdeling Publiekszaken, telefoonnum mer 67 54 41 of 67 55 00. U krijgt alsnog een vervangende stempas. Kandidatenlijst Deze week worden de kandidaten lijsten huis aan huis bezorgd. Daarop staan onder andere alle stembureaus van Middelburg vermeld. De binnen kant van de lijst laat zien hoe het stemvel van de stemmachine er uit ziet. Het is ook mogelijk om blanco te stemmen. Zo'n blanco stem telt wel mee voor het opkomstpercenta ge, maar telt niet mee voor het aan tal geldig uitgebrachte stemmen. Verhinderd? Als u op woensdag 7 maart zelf niet kunt stemmen, dan kun u dat door iemand anders laten doen. U kunt iedere kiesgerechtigde inwoner van Middelburg machtigen. U en de gemachtigde moeten een handteke ning plaatsen op de achterkant van de stempas. Wanneer deze persoon zelf gaat stemmen, levert die tege lijk met de eigen stempas de uwe in. Zo wordt uw stem toch uitgebracht. Zelf stemmen buiten de gemeente Als u op de dag van de stemming in een andere gemeente binnen Zeeland wilt stemmen, dan moet u een kiezerpas hebben. Zo'n pas kunt u krijgen door met uw stempas naar de afdeling Publiekszaken te gaan. Daar wordt dan uw stempas omge zet in een kiezerspas. Het omzetten van een stempas in een kiezerspas kan tot en met vrijdag 2 maart. Zeeuwse stemwijzer Weet u nog niet op welke partij u gaat stemmen? De stemwijzer helpt. De wijzer test uw politieke voorkeur aan de hand van stellingen en uit spraken uit de verkiezingsprogram ma's van de politieke partijen. Door het beantwoorden van vierentwintig stellingen met 'eens', 'oneens' of 'weet niet' berekent de website welke partij het dichtst bij uw politieke voor keur staat. In de Zeeuwse stemwijzer zijn alle tien partijen' die aan de sta tenverkiezingen meedoen opgeno men. U vindt de stemwijzer op www.zeeland.nl/verkiezingen Led lampen, deze lampen gebruiken nog maar 10% van de stroom die een normale spaarlamp gebruikt. Ook zou het gemeentelijk wagenpark aan gepast kunnen worden, zodat deze auto's op bio-diesel kunnen rijden. Verder zouden we allerlei beperken de regeltjes eens tegen het licht moeten houden. Middelburg kent veel monumentenpanden waar het energiegebruik enorm is. Echter het aanbrengen van bijvoorbeeld dubbel glas is in deze woningen niet altijd mogelijk vanwege beperkende regels vanuit de monumentencommissie. Ook is voor het plaatsen van bijvoor beeld een zonnecollector in veel gevallen nog een welstandsadvies nodig. We zouden dit advieswerk eigenlijk om moeten draaien. Adviseer inwoners van Middelburg hoe zij in hun eigen huishouding ener gie kunnen besparen. Vaak is met kleine ingrepen al veel te bereiken. Als we in Middelburg onze verant woordelijkheid nemen, zullen we nog veel moeten investeren in een goed klimaatbeleid. Daar is moed, durf en de wil voor nodig. Adrie van 't Westeinde GroenLinks Middelburg Gemeente Middelburg verleent vanaf 2008 huisvesting aan een aantal Zeeuwse kinderen die dreigen vast te lopen in de onderwijs- of opvoedingssituatie. De voorzieningen voor deze groep kinderen worden bij de Klimopschool gebouwd. Binnen het onderwijs in Zeeland dreigt een aantal kinderen in de leef tijd van vier tot twintig jaar vast te lopen in de onderwijs- of opvoedings situatie. Bij deze kinderen is vaak sprake van een (licht) verstandelijke handicap, problemen in de sociaal- emotionele ontwikkeling en in de thuissituatie. Na plaatsing van de kin deren, voor maximaal één jaar binnen de observatiegroep, wordt gekeken wat voor onderwijs voor het kind geschikt is. Thans zijn deze kinderen aangewe zen op een plaatsing bij het Pedologisch Instituut 'de Hondsberg' in Oisterwijk, omdat er in Zeeland geen vergelijkbare opvangmogelijk- heid is. Met een dergelijke observatiegroep verbetert het voorzieningenniveau in het onderwijs. Het-sluit aan bij het beleid van de gemeente Middelburg. De gemeenteraad besluit op 26 maart of zij akkoord gaat met de huisvesting van de Zeeuwse observa tiegroep bij de Klimopschool. Wijktafel Klarenbeek-Veerse- poort komt donderdag 22 febru ari bij elkaar in de CSW aan de Generaal Eisenhowerlaan. Volgende week dinsdag 27 febru ari heeft wijktafel Binnenstad zijn bijeenkomst in het Zeeuws Archief. Op 1 maart vergadert wijktafel Zuid in het palet. Alle vergaderingen beginnen om 20.00 uur. Op alle drie de wijktafels staan de wijkplannen 2007 op de agenda. Gisteren werden deze plannen door wethouder Albert de Vries in het stadskantoor gepresenteerd. In de wijktafel Klarenbeek-Veersepoort geeft Toine van Pamelen een uiteen zetting over Buurtbemiddeling. Op de agenda van wijktafel Zuid staat een presentatie door directeur SBKM, Rutger Wolfson, over het kunstwerk van Ana Tavares bij het Palet. Wijktafel Arnemuiden stond op voor 28 februari. Deze gaat niet door, maar wordt verschoven naar 16 mei.

de Faam | 2007 | | pagina 12