Kip op z'n Marokkaans r r 4 9 00 5 00 4 2 7 4 3 1 00 1 00 3 5 4 3. 7 1 5 00 co 4 1 7 Waterman CM CD CD CD CM LO C\l CO Faam 10 3 5 9 8 1 4 2 6 7 123456789 10 Woensdag 14 februari 2007 - Pagina 50 Ram Verlaat het defensief. Personen in uw omgeving vinden u vele malen aantrekkelijker zonder dat masker. Ze kennen u namelijk als een ander persoon. Wellicht is het voor uw ge moedsrust verstandig om er eens even tussen uit te knijpen. Jg(È Stier ■-■ip Met uw enthousiasme weet u misschien hele gezelschappen te boeien. Profiteer van die kans en regel wat zaakjes die in uw voordeel kunnen werken. Laat u niet uit het veld slaan door een kleine tegenslag. Achter de te verzet ten bergen wacht hopelijk een fortuin. Tweelingen Er schijnen drukke tijden aan te komen. Een strakke planning lijkt nu meer dan eens vruchten af te kunnen werpen. Wanneer de stroom niet op lijkt te houden, denk dan a^n de voldoening die na gedane arbeid volgt. Kreeft Onwerkelijke situaties kunnen ontstaan als u uw naasten te veel vrijheid gunt. Ten eer ste maakt het hen onwennig en ten tweede is het maar de vraag of zij tegen hun taak zijn op gewassen. Spoedig zal blijken wie welke kwali teiten heeft. MÈ& Leeuw Uw routine lijkt een stevig houvast, maar kijk uit dat vastigheden geen belemmering vor men voor uw persoonlijkheid en uw ontwikke ling. Het zou toch zonde zijn wanneer mooie kansen aan u voorbijgaan. Maar of dat daad werkelijk gebeurt, bepaalt u alleeq en niemand anders. Maagd Er schuilt gevaar in mogelijke lichtzin nigheid. Altijd denken dat alles goed komt is een gevaarlijke levenshouding. Iets meer ratio naliteit is het overwegen waard. Het moment waarop u al lange tijd wacht, laat zich deze week waarschijnlijk niet aandienen. Weegschaal In het leven valt wel degelijk veel te kie zen. Garantie op uw keuzes krijgt u nooit en te nimmer. Overdenk alle mogelijke gevolgen voordat u beslist. Weerstand vanuit uw directe omgeving is denkbaar, maar lijkt deze week op het onbetamelijke af. Schorpioen De financiële vooruitgang die u in het vooruitzicht is gesteld, blijkt tegen te vallen. Nieuwe geldbronnen kunnen een welkome aanvulling zijn. Het nadeel van uw persoonlijk heid is misschien uw wisselvalligheid. Rust is wellicht goed voor iets meer balans. fPj Boogschutter Onbekend maakt onbemind, luidt het spreekwoord. In uw geval gaat dat vaak niet op. Wees daarom ook niet bang voor de onbeken de op uw pad. U mag het de komende periode best de bloemetjes eens buiten zetten. Geniet er lekker van! Steenbok Het heeft er alle schijn van dat u nu echt spijkers met koppen moet slaan. En de sterren beloven u een productieve tijd. Alle reden om de realiteit onder ogen te zien. Wellicht wordt uw inzet op korte termijn beloond met een spetterende uitbetaling. -w Vissen Relationeel hecht u te veel waarde aan nieuwe uitdagingen. Koester datgene wat u hebt. Desondanks is het af en toe goed om te weten wat voor u echt van belang is. Een open gesprek kan wonderen doen. Het gelukkige gevoei dat zich de laatste tijd meester van u heeft gemaakt houdt maar aan. Waak voor overmoedigheid. Een tegenslag ziet in een klein hoekje. U zult fantasie nodig heb ben om dat ene raadsel op te lossen. In de Marokkaanse keuken wordt veel ge bruik gemaakt van kip. En die wordt dan vaak gecombineerd met couscous (grof ge malen tarwe of spelt). Couscousgerechten worden met verschillende ingrediënten klaargemaakt, het verschil zit vooral in de hoeveelheid en de soorten groenten. Vaak wordt het gerecht pittiger gemaakt met ha- rissa, eén Noord-Afrikaanse variant op sambal. In de Arabische landen wordt couscous vaak met de handen gegeten, maar dat is, vooral als het gerecht nog warm is wel even wennen. Ingrediënten 350 gram kipfilets, een rode peper (van de zaadjes ontdaan en heel fijn gesneden), theelepel cayen nepeper, twee teentjes knoflook, fikse scheut olijfolie, een theelepel kaneel, twee eetlepels ro zijnen, citroensap, twee eetlepels pijnboompit; ten, een zakje couscous en wat blaadjes mint. Bereidingswijze Snijd de kip in grove blokjes. Maak een mengsel van de peper, de cayenne, de gehakte knoflook, het citroensap, een scheut olijfolie, de kaneel, de rozijnen en de pijnboompitten. Giet dat over de kip en laat het een paar uur intrekken. Haal ver volgens de kip uit het mengsel, verwijder alle aan hangende pijnboompitten en rozijnen en bak de kipdelen goudbruin in olijfolie. Kook intussen de couscous volgens de aanwijzingen op het pak. Temper het vuur en giet het marinademengsel bij de kip. Aan de kook brengen, even laten doorko ken en van het vuur halen. Afsmaken met peper en zout. De couscous afgieten, eventueel droog- stomen, een klontje boter er door en op de bor den brengen. Dan de kip verdelen en het geheel decoreren met blaadjes mint. Glas koele droge rosé er bij en smullen! Anneke Kaiser speel goed reisver gunning golf- term platzak plant ge vangenis Japans bordspel luizenei ver plaatsen sport hemd saaie vent brand stof uitge storven paard soort benzine dieren geluid insect disci pline scha duw beeld vaste regel T getand muur werk agave vezels insect gedwee vracht auto T deel van een fiets inkomen heug lijke viering gedorste halmen toe gangs weg levens lucht wiel rijder aan wijzend vnw. kleur deel van de hals een stemmig lidwoord tande loos zoogdier drukken familie lid wiskun dig getal persoon lijk vnw. genees middel T eerzucht verzot - Puzzeliand.com

de Faam | 2007 | | pagina 50