dé Weekkrant De Faam Voordeel Baskensburg met honderd kramen Leven in gortdroge zandwoestenij Wintertocht van WIK Volwassen discussies in verbale strijd onder Woensdag 14 februari 2007 - Pagina 47 Benoeming Croné zou primeur zijn door bo van scheyen VLISS1NGEN - Ton Croné (52) uit Scharendijke, voor malig wethouder van Schouwen-Duiveland, wordt als het aan de Partij Souburg Ritthem (PSR) ligt de opvolger van Maaike Walraven-Troost. Dit zou een primeur voor Vlissingen betekenen aangezien er nog niet eerder een wethouder van buitenaf zitting heeft genomen in het college. Croné heeft op eigen initiatief de PSR benaderd nadat bekend was geworden dat de partij het vertrouwen in Walraven had op gezegd. Nadat hij alles goed had overwogen en na zorgvuldige bestudering van het partijpro gramma concludeerde Croné dat niets van het PSR-gedachte- goed tegen zijn eigen politieke denken indruiste. De WD'er liet het partijbestuur weten in aan merking te willen komen voor het beoogd wethouderschap. Hij vertelt: "Ik ben twee jaar wet- Als ex-Rotterdammer spreekt de Vlissingse no nonsense- mentaüteit Ton Croné zeer aan. Hij blijft met zijn gezin wonen in de buurt van Scha rendijke op Schouwen-Dui veland. Het sociale leven van zijn gezin zou ontwricht wor den als hij naai- Vlissingen verhuist. Het verderaf wonen heeft ook zijn voordelen. "Van een afstand creëer je helikopterview, waardoor je een heldere kijk op de zaken ontwikkelt", aldus Croné. houder geweest in de gemeente Schouwen-Duiveland, ik ben daar toen ook ingevallen na de Nobelgate-affaire. Ik heb die pe riode met veel enthousiasme en gedrevenheid voor de WD vol bracht. Ik kwam toen ook van buitenaf, en dat is zeer succesvol gebleken. Na de verkiezingen had de plaatselijke WD wél een gegadigde uit eigen gelederen die in het college zitting kon ne Ton Croné was twee jaar wethouder in de gemeente Schouwen-Duiveland. foto: marieke mandemaker men. En heb ik plaats gemaakt. Een soortgelijke situatie doet zich nu in Vlissingen voor." Volgens Lou Waterman, voorzit ter van de PSR, is Croné una niem gekozen door het bestuur en de fractie. Waterman stelt: "Er waren tien sollicitanten en na diverse gesprekken waren we het er over eens dat we met de heer Croné een uitstekende wet houder in huis halen." Croné heeft zestien jaar voor de gemeente Rotterdam verschil lende ambtelijke functies uitge oefend, hij was onder meer wet houdersconsulent en secretaris van een deelgemeente. "Daar naast ben ik viereneenhalf jaar, tot 2003, directeur van het kabi net van de gouverneur op Aruba geweest. Een zeer leerrijke pe riode die ik voor geen goud had willen missen", vertelt hij. Het afgelopen half jaar hield de be oogd wethouder van Vlissingen zich voornamelijk bezig met ad vieswerkzaamheden. "Doordat mijn agenda geen lange-ter mijnafspraken kent en ik het be sturen toch eigenlijk heel erg ging missen, kan ik mij in de ko mende drie jaar met volledige inzet engageren." De gemeente raad neemt op 1 maart een be slissing over de voordracht. VLISSINGEN - In sporthal Baskensburg aan de Presi dent Rooseveltlaan in Vliss ingen is zaterdag 17 februari een grote snuffelmarkt. Er zijn zo'n honderd kramen waar gebruikte boeken, meubeltjes, apparaten en prullaria te koop zijn. De markt is open van 9.00 tot 16.00 uur. MIDDELBURG - Leden van de Alliance Frangaise Wal cheren kijken vandaag, woensdag 14 februari, naar de film l'Enfant endormi van Yasmine Kassari. Deze schetst het leven van vier ge neraties vrouwen in een ge hucht in het noordoosten van Marokko. Ze leven te midden van gortdroge zand woestijnen, zonder elektrici teit of drinkwater. Wanhopig wachten ze op de terugkeer van hun illegaal geïmmi greerde mannen, die in Eu ropa zoeken naar werk. De film is Nederlands onderti teld en begint om 20.00 uur in het Schuttershoftheater in Middelburg. VLISSINGEN - Wandelsport- vereniging Willen is Kunnen uit Vlissingen houdt zater dag (17 februari) een winter tocht. In deze derde editie kunnen deelnemers kiezen uit wandelingen van vijf, tien, vijftien en dertig kilo meter lang. Het startbureau aan de A. de Coortelaan 1 is open van 9.00 tot 17.00 uur. Meer info: 0118-418236. Scholieren niet op mondje gevallen door frank husslage MIDDELBURG - Met de uit spraak: "Pas je zelf dan wel bij die bank?" kreeg de elfja rige Kimberly de handen stevig op elkaar, afgelopen vrijdag tijdens het scholie rendebat in Het Palet in Middelburg. Ruim twee honderd basisschoolleer lingen en enkele tientallen volwassenen gingen daar verbaal de strijd aan met el kaar, over vier actuele the ma's. Het Middelburgse Scholieren debat is een van de activiteiten van de basisscholen De Leeu- wenburgh en de Cypressenhof en van Stichting Welzijn Mid delburg. Directeur Rinus Sinke van de Leeuwenburgh: "Door het jaar heen organiseren wij samen zo'n dertig buiten schoolse activiteiten. Hierbij kun je denken aan streetdance maar ook aan het kinderpers bureau. Het is nu voor het derde jaar dat we het Scholierendebat houden. Het past prima in de actuele politieke belangstelling voor actief burgerschap, dus het zal ook niet de laatste keer zijn." De leerlingen hebben de afgelo pen weken op school al uitge breid geoefend in debatteren. Respect Voordat de discussieleider, het gemeenteraadslid Monique Baltus, de eerste stelling po neerde, liep ze met de kinderen eerst de basisregels van het de bat na. Die bleken goed bekend te zijn. Je luistert naar ander mans argumenten. Je staat voor je eigen mening, maar hebt wel respect voor de mening van de ander. En als teken van dat re spect, schudt je elkaar de hand na afloop van het debat. "Of je drinkt een borrel met elkaar", zoals jurylid Huub van Klinken daaraan toevoegde. Huub van Klinke is wéthouder van Mid delburg en zodoende een des kundige debater. Hij werd terzij de gestaan door Marleen Ffan- ke van het Middelburgse die renasiel en door Roeland Vis van het opvoedbureau. De jury was zodoende niet alleen des kundig in debatteren, maar de leden hadden ook verstand van de onderwerpen die besproken werden. Gedurende de middag werden actuele onderwerpen als jeugd versus ouderen, re- Discussieleider Monique Baltus kreeg jonge maar gedreven debaters bij de microfoon, foto s: frank husslage speet voor huisdieren, digitaal pesten en jeugd in de mantel zorg bediscussieerd. Volwassen Voor de microfoon van Moniek Balthus en haar twee secondan ten moesten de kinderen eerst opstaan, dan hun naam noe men en daarna hun argumen ten naar voren brengen. In het heetst van de discussie werd nogal eens vergeten de naam te noemen. De gekozen onder werpen riepen dan ook de nodi ge emoties op. Want wie be denkt het nou om een huisdier weg te doen, als het niet past bij de kleur van je nieuwe bank? Uit de hartstochtelijke en soms zeer volwassen reacties bleek dat het onderwerp digitaal pesten nog het dichtste bij de scholieren stond. Een reactie als: „Een blauwe plek gaat vanzelf over, maar pijn van binnen blijft", kon rekenen op volmondige bij val van de mededebaters.

de Faam | 2007 | | pagina 47