Winters wandelplezier De Faam Open TNT schrapt minder brievenbussen Veere Cursus windgong maken bij ZVU Lezing innovatie kustverdediging Voor liefhebbers van frisse neuzen, rode wangen en warme erwtensoep organiseert Unox op zondag 25 februari in heel Nederland gratis Hartje Winter Wandelingen. Hartje Winter Wandeling in Zeeland Schrijf je in! Startplaats Verpleegtehuis Ter Reede Vredehoflaan 370 4382 CJ Vlissingen Starttijden 5 km: 09.00 - 14.00 uur 10 km: 09.00 - 14.00 uur 20 km: 09.00 - 12.00 uur Woensdag 14 februari 2007 - Pagina 45 Maritieme beurs vaart er wel bij *■"**511#^ door leon janssens GOES - Het is de grootste beurs van Zuidwest Neder land met verkoop, demon straties en workshops op het gebied van varen, vissen, duiken en maritieme zaken. Het is pas de tweede editie, maar de watersportbeurs tijdens het Paasweekend in de nieuwe Zeelandhallen in Goes pakt groots uit. Het Zeelandhallencomplex is volledig bezet met alles wat met watersport te maken heeft. Van surfer tot zeiler, van sloep tot motorjacht, van grote boot tot modelscheepje. Maar er is ook aandacht voor de vis- en duik sport en allerlei aanverwante ac tiviteiten. Jeanet Menheere van de organisatie: "De opzet van het evenement zal gelijk zijn aan de eerste presentatie want een onder de bezoekers gehouden enquête sprak duidelijk taal. De organisatie werd als uitstekend ervaren en de wijze waarop het evenement onder de aandacht Watersport Totaal Maritieme Dagen Zeeland is in het Paas weekend. De openingstijden zijn op zaterdag 7 april van 10.00 tot 18.00 uur en zon dag 8 en maandag 9 april van 11.00 tot 18.00 uur. Met de ingebruikname van een derde exposan tenhal, met een vrije overspanning van tien meter hoogte, komt vijfdui zend vierkante meter meer ten toonstellingsruimte beschik baar. Info: 0113-221020 of www.zeelandliallen.nl werd gebracht oogstte alle waar dering." Maar zoals gezegd de beurs wordt dit jaar grootser. Letter lijk. Want in de nieuwe hallen kunnen wel grotere schepen ge toond worden. "Er is ruimte voor staande masten." Veel aan dacht is er ook voor de duiksport want Zeeland is de duikprovin- cie bij uitstek. "Wij krijgen volop ondersteuning van de provincie Spectaculaire boten zijn er te zien tijdens de watersportbeurs in Goes, foto: pr Zeeland voor het hele gebeuren. En natuurlijk is er ook dit jaar weer een smakelijke presentatie van het culinaire wat Zeeland te bieden heeft, met een keur van typisch Zeeuwse gerechten." Honderden watersportliefheb bers trokken er tijden het Paas weekeinde 2006 op uit om in de Zeelandhallen de primeur mee te maken van de beurs Water sport totaal Maritieme Dagen Zeeland. In haar openingstoe spraak onderstreepte Zeeuws gedeputeerde Maria Le Roy het belang van Zeeland als maritie me- en watersportprovincie. Het Euregioproject Boegbeel den profileerde zich met de grootste stand op de beurs. Boegbeelden zet zich in voor be houd en restauratie van het ma ritieme erfgoed in de Schelde- mond. Voor de bezoekers was er van alles te beleven zoals een reddingsboot van de Koninklij ke Nederlandse Reddingsmaat schappij of, met een complete duikuitrusting aan een duik in een groot bassin nemen. "Ook deze editie staat bol van de acti viteiten", meldt Jeanet Menhee re. "Er zijn nog wat plaatsen vrij. Ondernemers die op dit gebied iets doen, kunnen zich nog aan melden." VEERE - TNT Post heeft toe gezegd dat er minder brie venbussen uit de gemeente Veere gaan verdwijnen dan aanvankelijk gepland was. Burgemeester Van der Zwaag pleitte eerder voor behoud van zoveel mogelijk breivenbussen in het belang van de leefbaarheid van de kernen. En met succes. Zou- telande, Serooskerke en Koudekerke houden elk een brievenbus meer. MIDDELBURG - In één dag een windgong-beeld van berkenbast en paverplast maken, dat buiten kan staan en een windklok heeft. Dat kan op dinsdag 6 maart van 9.30 tot 15.00 uur in het ge bouw van de Zeeuwse Volks universiteit. De workshop is aan de Spanjaardstraat 51 in Middelburg. Informatie en opgave: 0118-634800 of vu- zeell@csnet.nl. MIDDELBURG - Het Na tuurkundig Gezelschap heeft M. Hemminga, direc teur van het Zeeuws Land schap, uitgenodigd een le zing te houden over de noodgedwongen innovatie op het gebied van kustverde diging.. Ver voor de lance ring van het IPCC verslag over klimaatverandering is op vrijdag 16 februari om 20.00 uur Hemminga's visie al te beluisteren in de Zeeuwse Bibliotheek in Mid delburg. Ook jij kunt met je familie op die dag een gezellige wandeltocht maken. Gewoon in Zeeland. Lekker dichtbij en dat is wel zo makkelijk. Je ontdekt al het moois in je eigen provincie en na afloop wacht je een kom lekkere, warme Unox erwtensoep. En natuurlijk zorgt Hartje Winter ervoor dat de bekende Unox ijsmuts op geen enkel hoofd ontbreekt. De wandeling wordt georganiseerd in samenwerking met De Vrolijke Tippelaars. Je kunt kiezen uit diverse tochten: van gezellige gezinswandelingen van 5 km tot stevige doorstaproutes van 10 en 20 km. In Zeeland ontmoeten water en land elkaar overal en dus loopt de route van het bos naar het strand. De korte variant is geschikt voor kinderen. Honden zijn weikóm. En er wordt voor een gezellige pleisterplaats onderweg gezorgd. Wil je meedoen met de Regionale Hartje Winter Wandeling in Zeeland? Ga dan snel naar www.hartjewinter.nl. Je kunt je tot vrijdag 23 februari inschrijven. Deelname is gratis. Er is wel een maximum aantal wandelaars. Wees er dus snel bij, want vol is vol. Na inschrijving ontvang je een bevestiging en een routebeschrijving naar de startplaats.

de Faam | 2007 | | pagina 45