Ronnie Stam, speler én suppo van NAC Breda in Hamburg Harde hand Edgar Davids, piranha van Ajax WM Mario Been ergert zich aan zeurende fans cq COIN m MOUUJN Nu in de winkel! GA VOOR MEER VOETBALNIEUWS NAAR WWW.VI.NL Telex Transfermaximum op komst Aad de Mos ontevreden over doelpalen 1,SJI "w" op Club Brugge Woensdag 14 februari 2007 - Pagina 41 NAC Breda presteert dit seizoen boven verwachting en dat maakt nie mand trotser dan Ronnie Stam (22, foto). De vleugelverdediger is niet alleen onbetwist basisspeler, maai' ook supporter. 'Ik ben een keer mascotte geweest tijdens een thuiswedstrijd van NAC tegen ADO Den Haag', herinnert Stam zich. 'Nu speel ik zélf in het eerste en dat is een onbeschrijflijk gevoel, elke keer weer. Als ik naar de tribunes kijk, zie ik mijn vrienden zitten in Vale G. Daar zat ikzelf ook altijd, totdat ik naai de selectie ging.' Dankzij een bliksemtransfer van Roda JC naar Hamburger SV kreeg Huub Stevens (53, foto) zijn gehoopte terugkeer naar de Bun- desliga. De Nederlander moet voor een om mekeer zoigen in de Duitse havenstad. 'De komende maanden worden druk en zwaar', aldus Stevens. 'Maar ik geloof in de kansen van HSV. Deze ploeg heeft de kwaliteiten om voor Europees voetbal te spelen, wij hoeven absoluut niet onderin mee te draaien.' Mid denvelder Nigel de Jong is blij met de komst van de nieuwe trainer. 'Stevens is meer van de strakke hand', vertelt de oud-Ajacied. 'Dat kunnen we wel gebruiken. Zijn voorganger Thomas Doll was veel losser.' Sinds 27 januari wordt Foeke Booy (44, foto), de trainer van FC Utrecht, met enige regel maat genoemd bij Club Brug ge. Op die dag ontsloeg de Belgische subtopper oefen- meester Emilio Ferrera en diens assistent Franky Van Der Eist. Hoewel oud-speler en voormalig hulptrainer Cedomir Janevski is aange steld als hoofdcoach, wil de raad van bestuur tijdens de zomerstop een ervaren kracht contracteren. Aange zien Booy als centrumspits vier seizoenen uitkwam voor Blauw Zwart en er nog steeds erg populair is onder de sup porters, ziet Club Brugge in hem een geschikte kandidaat. Booy: 'Een overgang naar CluB Brugge zou een stap voorwaarts betekenen. Het is een echt topclub, ook al blijkt dat dit seizoen niet uit hun sportieve prestaties.' Vorig jaar was het alleen nog een wens, maar nu gaat de FIFA daadwerkelijk een werk groep formeren die een prak tische oplossing moet beden ken voor het hoge aantal spe lersmutaties tijdens de open stelling van de transfermarkt. 'Met de bestaande transfer- window wordt de integriteit van een competitie aange tast', zegt Theo van Seggelen, secretaris-generaal van de FIFPro, het overkoepelende orgaan voor spelersvakbon den. 'Dus moet je zoeken naar een oplossing. De FIFA gaat de komende maanden daaraan werken. Het is dus niet onvoorstelbaar dat vóór 1 juli, als de zonierivindow opengaat, er een transfer maximum wordt vastgesteld.' Ondanks herhaalde verzoeken de doelpalen van stadion Gel- redome opnieuw te schilde ren, zijn deze tot onvrede van Vitesse-trainer Aad de Mos nog altijd 'blauwachtig' van kleur. 'Daar baal ik van', aldus de coach. 'Een likje verf kan wonderen doen. Zoveel is dat toch niet gevraagd? In mijn ogen is hef voor de spelers hel derder het doel te vinden als de palen wit en dus duidelijk zichtbaar zijn.' Edgar Davids (33, foto) heeft al jaren de bijnaam Pitbull. David Endt, de teammanager van Ajax, vindt die benaming niet helemaal terecht. 'Bij een pitbull krijg ik het idee van een grauwe wijk in Glasgow, waar een mon sterlijke hond schuim bekkend op je af komt. Edgar had inderdaad een ongebreidelde inzet en verbetenheid, maar ook technische begaafdheid, fantasie en creativiteit. Als hij dan toch vergeleken moet worden, dan met een tropisch dier, met een piling (beter bekend als piranha, red.). Dat is een vleesetende vis van zo'n twintig centimeter lang, en meer bek dan lijf. De piling heeft een speciale sensor waarmee hij bloed waarneemt en die sensor volgend slaat hij toe. Stil en snel, meedogenloos. Of Davids nog steeds pi- ring is? Als het op het veld móét, kan hij dodelijk zijn, ja. Dat zijn persoon lijkheid.' Mario Been (43, foto) maakt in zijn eerste seizoen als hoofdtrainer een mooie tijd mee. Na een moeizame start heeft de Rotterdammer zijn club NEC op de rails gekre gen. Slechts aan één ding kan hij niet wennen: klagen de supporters. 'Hou op, nuilen is schijnbaar een soort dialect voor zeu ren, negatief zijn', legt Been uit. 'Nou, daar kunnen ze hier wat van. Ik begrijp niets van die instelling. Niets is goed. Dan is het weer te aanval lend, dan weer te ver dedigend. Vooral op in ternet gaat het maar door, terwijl heel Nijme- gen gek is van NEC. fl Toch slaat het niet om in een sfeer waarvan het team beter wordt. Zeker nieuwe spelers hebben echt even tijd nodig om te wennen aan de negatieve insteek van de fans. Mark Otten en Brett Holman zijn gewaardeerde basisspelers, maar toen ze net kwamen, moesten ze overal lezen dat ze maar eerstedivisiespeler- il- ^7;#;t/es waren.'

de Faam | 2007 | | pagina 41