Kraampakketten gez Betalen met Ruytertje uit de portemonnee Inspraak startnotitie/kennisgeving Internationaal MER Zwin 'bi Provincie Zeeland AFDELING KUST TEmma:i:iftiinDe Faam Woensdag 14 februari 2007 - Pagina 24 door bo van scheyen VLISSINGEN - Ryanne Hoolsema-van Loenen, apothekersassistente uit Vlissingen, roept alle moe ders op om niet zomaar klakkeloos ongebruikte medische materialen uit hun kraampakket weg te gooien. "Denk aan mij, denk aan de stichting Baby Hope", vraagt ze. Hoolsema-van Loenen vertelt: "De stichting is medio 2003 op gericht door Esther Leeuw. Na dat ze zelf moeder was gewor den viel het haar op dat veel kraampakketten die door de zorgverzekeraar worden vers trekt nauwelijks worden opge bruikt. In Derde Wereldlanden is er ontzettend veel behoefte aan ongebruikte medische ma terialen. Tijdens haar reizen heeft ze gezien dat vrouwen daar soms bevielen in erbarme lijke hygiënische omstandighe den." Het toen ontstane besef dat moeders andere moeders kun nen helpen, resulteerde in de oprichting van de stichting Ba by Hope. Ryanne, zelf moeder van twee zonen, zet zich nu ruim drie jaar vrijwillig in voor de stichting. Moeders, maar ook vaders kunnen de overgebleven kraamspullen bij haar inleve ren. Momenteel zet Baby Hope zich in voor een kraamproject in Boukombé in het noordelijk Atacora-gebied van Benin in West Afrika. "Gaaskompressen, navelklemmetjes, kraamver- band, celstof matjes, flesjes al cohol, stretch gaasbroekjes, we zijn blij met alles wat niet ge bruikt is", somt Ryanne op. "Moeders moeten het elkaar door vertellen dat we er zijn. Ik vind het verschrikkelijk als ik op het prikbord van Zeelandnet of Marktplaats advertenties tegen- Ryanne Hoolsema-van Loenen: "Ongebruikte kraampakketten kunnen ze in Derde Wereldlanden heel hard gebruiken." foto: bo van scheyen kom waarin deze spullen te Informatie op www.stichting- koop worden aangeboden, dat babyhope.org. Of bel 0118- begrijp je toch niet." 435322. door ellen de vriend VLISSINGEN - Het jaar 2007 is officieel uitgeroepen tot het De Ruyterjaar, naar aanleiding van de vierhon derdste geboortedag van de grote zeeheld. Rond 24 maart komen in Vlissingen de Ruyter-munten in de handel, waarmee betaald kan worden bij deelnemen de winkeliers en horecabe drijven. De munten kunnen bij een deelnemende winkelier vanaf deze datum ook als wisselgeld gekregen worden. Ze zijn gesla gen bij de Koninklijke Neder landse Munt in Utrecht. Er zijn drie varianten: de 2Ruyter (te genwaarde twee euro), de lRuy- ter (één euro) en de halve Ruy- ter (vijftig cent). Van de 2Ruyter komen er drie verschillende munten. Op de waardezijde van de Ruyter staat de skyline van Vlissingen met de markante ge bouwen en de waardeaandui- ding. De voorkant van de mun ten laat telkens een andere uit voering van de beroemde admi raal zien, samen met een mar kant Vlissings gebouw. Sets van de Ruyters zijn vanaf eind maart voor 14,95 euro te koop bij de deelnemende win keliers, musea en horecabedrij ven. Deelnemers zijn herken baar aan een sticker. De mun ten zijn tot 6 november in de handel. Knokke West-Vlaanderen zoekgebied Zwin en Leopoldpolder Kloosteraande Oostburg I Sluis Zeeuws-Vlaanderen Terneuzen De startnotitie/kennisgeving Internationaal MER Zwin ligt in Nederland en Vlaanderen vanaf 13 februari 2007 gedurende 6 weken ter inzage. Het doel van de startnotitie is: - starten mer-procedure; - betrokken personen en instanties informeren en gelegenheid geven tot inspraak; - alternatieven van het project verkennen en kansrijke varianten selecteren; - afbakenen van de inhoud van het milieueffectrapport. De startnotitie doorloopt in Nederland een inspraakprocedure overeenkomstig de Rijksprojectenprocedure, de Algemene wet bestuursrecht en de Wet milieubeheer. In Vlaanderen geldt het MER/VR-decreet van 18 december 2002. In het kader daar van wordt u van 13 februari tot en met 26 maart 2007 in de gelegenheid gesteld uw opmerkingen op de inhoud van de startnotitie/kennisgeving naar voren te brengen. Achtergrond De regeringen van Nederland en Vlaanderen stelden op 11 maart 2005 de Ontwikkelingsschets 2010 Schelde-estuarium vast. Deze Ontwikkelingsschets geeft aan welke projecten en maatregelen moeten worden gerealiseerd om de Schelde in 2010 veiliger, toegankelijker en natuurlijker te maken. Het duurzaam behoud en de uitbreiding van het intergetijden- gebied in 't Zwin is één van deze projecten. Waar kunt u de startnotitie/kennisgeving inzien? De startnotitie/kennisgeving kunt u van 13 februari tot en met 26 maart 2007 inzien gedurende de reguliere openingstijden op de volgende locaties: In Nederland - de gemeentehuizen van Sluis en Aardenburg; - de openbare bibliotheek in Sluis; - de Zeeuwse bibliotheek in Middelburg; - het informatiecentrum van de provincie Zeeland in Middelburg; - de bibliotheek van het Waterschap Zeeuws-Vlaanderen in Terneuzen; - de bibliotheek van Rijkswaterstaat Zeeland in Middelburg; - de bibliotheek van het Ministerie van Landbouw, Natuur en Voedselkwaliteit. In Vlaanderen - het gemeentehuis van Knokke-Heist; - de afdeling Kust in Oostende; - Dienst Mer in Brussel. U kunt de startnotitie/kennisgeving ook downloaden via www.zeeland.nl/natuurpakket of via www.mervlaanderen.be. Hoe kunt u inspreken op de startnotitie/ kennisgeving? Eenieder die dit wenst, kan schriftelijk reageren op de start notitie/kennisgeving. Inspraakreacties naar aanleiding van deze startnotitie/kennisgeving kunnen leiden tot wijzigingen van de inhoud. Met name als zij concrete voorstellen bevatten over de te onderzoeken alternatieven en effecten. Uw schriftelijke inspraakreactie kunt u tot en met 26 maart 2007 sturen naar: Voor Nederland: Inspraakpunt, Startnotitie/kennisgeving MER Zwin, Postbus 30316, NL-2500 GH Den Haag. Voor Vlaanderen: Dienst Mer, Vlaamse Overheid, Departement Leefmilieu, Natuur en Energie, Startnotitie/kennisgeving MER Zwin, Koning Albert ll-laan 20 bus 8, B-1000 Brussel. of Gemeen.te Knokke-Heist, Startnotitie/kennisgeving MER Zwin, Alfred Verweeplein 1, B-8300 Knokke-Heist. U kunt ook via internet inspreken: www.zeeland.nl/natuurpakket of www.mervlaanderen.be. In Nederland bestaat tevens de mogelijkheid om mondeling in te spreken. Als u tijdens de hoorzitting mondeling wilt Vlaamse overheid inspreken, wordt u, om organisatorische redenen, vriendelijk verzocht dit vóór dinsdag 6 maart 2007 aan het Inspraakpunt kenbaar te maken, telefoon +31 70 351 96 02. Informatiemarkt en hoorzitting Om u zo goed mogelijk te informeren, wordt een informatie markt georganiseerd. Hierbij zijn medewerkers van het project bureau aanwezig om uw vragen te beantwoorden en om het verdere verloop van de procedure toe te lichten. Aansluitend hierop vindt een hoorzitting plaats, waar u mondeling kunt inspreken. De bijeenkomst wordt gehouden op: dinsdag 13 maart 2007 Ledeltheater te Oostburg Informatiemarkt vanaf 19.00 uur Hoorzitting vanaf 20.00 uur Wat gebeurt er met uw reactie? De binnengekomen reacties worden gebundeld. Het Inspraak punt stuurt daarna alle reacties naar de Dienst Mer in Vlaanderen, naar de minister van Landbouw, Natuur en Voedselkwaliteit en naar de Commissie voor de milieueffect rapportage (m.e.r.) in Nederland. Een gemeenschappelijke commissie m.e.r. adviseert over de inhoud van het milieu effectrapport (MER). Op basis van de adviezen en de inspraak reacties geven de minister van Landbouw, Natuur en Voedsel kwaliteit en de afdeling Milieu-, Natuur- en Energiebeleid, Dienst Mer hun oordeel over de Kennisgeving/Startnotitie middels richtlijnen. Deze richtlijnen vormen - tezamen met de kennisgevingstartnotitie - het vertrekpunt voor het opstellen van het MER. Na afronding van het MER-onderzoek krijgt u nogmaals de kans om in te spreken. Zo spoedig mogelijk na afloop van de inspraaktermijn kunt u de ontvangen reacties inzien op'dezelfde locaties waar de startnotitie/kennisgeving ter inzage ligt. Na het verschijnen van de richtlijnen wordt een antwoordnota opgesteld-waarin alle inspraakreacties behandeld worden. Alle insprekers krijgen deze nota toegestuurd, zodat zij inzicht krijgen in de door werking van hun reactie. Nadere informatie Voor het verkrijgen van meer informatie over de inhoud van de startnotitie/kennisgeving kunt u contact opnemen met het projectbureau Natuurpakket Westerschelde (voor Nederland), telefoon +31 Tl8 62 17 51 of met het agentschap voor Maritieme Dienstverlening en Kust, afdeling Kust (voor Vlaanderen), telefoon +32 59 554 293. Voor inlichtingen over de inspraakprocedure kunt u zich wenden tot het Inspraakpunt (voor Nederland), telefoon +31 70 351 96 02 of de dienst Mer (voor Vlaanderen), telefoon +32 2 553 80 79. landbouw, natuur en voed&elkwaliteit

de Faam | 2007 | | pagina 24