mEE Zeeland deltamarina 30 jaar www.meezeeland.nl Zeeuws topsportgala is hard toe aan vernieuwing Lezing over Grieken op eiland Sicilië Mandala tekenen Spelen? Plezier Big Chief Sugar in de Concurrent 7 MAART maandag 26 februari in Middelburg „Minouche" „Minousja" Nel van der Linden Chris Mcevoy De Faam Eerbetoon moet Woensdag 14 februari 2007 - Pagina 16 Zeeuws sportman werd dit keer turner Anthony van Assche. Lindsay Wyatt, wereldkampioene jiu jitsu, verdiende de titel Zeeuwse sportvrouw van het jaar. foto: feuce buonadonna MIDDELBURG - L. Lockef- eer houdt op donderdag 1 maait om 19.30 uur bij de Zeeuwse Volksuniversiteit in Middelburg een lezing over de culturele en politieke in vloed van de Grieken op Sici lië. Vanaf de achtste eeuw voor Christus trokken door over bevolking de Grieken het Middellandse Zeegebied in om kolonies te stichten. Op Sicilië kwamen op den duur meer Grieken te wonen dan in Griekenland zelf. De Ro meinen noemden Zuid-Italië dan ook 'Magna Graecia', Groot Griekenland. De lezing is aan de Spanjaardstraat 51 in Middelburg. Kaarten zijn aan de zaal te koop. Informa tie en opgave 0118-634800 of vu-zeell@csnet.nl. MIDDELBURG - Joke Flo- resse geeft op zaterdag 10 maart van 10.30 tot 15.30 uur een workshop Mandala te kenen in het Kultureel Pak huis aan de Brakstraat 18 te Middelburg. Tekenervaring is niet nodig. Reserveren kan via 0118-466095 of jaflores- se@zeelandnet.nl door peter vrancken KAMPERLAND - Na acht tien edities gaat het jaarlijk se topsportgala op de schop. Een werkgroep gaat de komende maanden een nieuwe formule bedenken. "Dat jaarlijks de Zeeuwse topsporters en hun presta ties in de schijnwerpers moeten worden geplaatst, wellicht nog nadrukkelijker dan nu, blijft het patroon voor het nieuwe jasje", zegt directeur Ton Kienhuis van het organiserende Sport- Zeeland. Wordt het een renovatie of nieuwbouw? Die vraag zal als eerste beantwoord moeten wor den. Het evenement is in de loop der jaren steeds wat aange scherpt, wat verfijnd. Maar de ba sis bleef gelijk, inclusief presenta tor Louis de Pelsmaeker. Vreemd, een Belg. Alsof er in Zee land geen goede presentator te vinden is. Overigens, behoudens wat ongelukkige versprekingen, deed De Pelsmaeker zijn werk op de hem bekende sympathieke wijze. Het Topsportgala krijgt ook steeds meer het karakter van een show, met mooie beelden maar vrijdagavond een zwakke en rommelige technische onder steuning. De uitlichting liet te wensen over, het geluid was .vaak te hard en de handelingen op het Bij de genomineerden voor het jaarlijkse topsportgala zaten echte internationale toppers. Toppers die wel ge huldigd werden en toppers die de eer aan een ander moesten laten. Maar ambi ties waren er voldoende. En dus kon het niet uitblijven, dat ook Olympische aspira ties belicht werden. "Helaas", reageert Lindsay Wyatt. "Voor mij helaas niet." Jiujitsu is geen olympi sche sport. Maar Danny Roe- lofsen (Middelburg) en An thony van Assche (Sas van Gent) hopen nog op Beijing 2008 terwijl Laurens van Lie- re (Schore) er bijna op re kent. "Hopelijk met Anky van Grunsven in het team." Ook judoka Elisabeth Wille- boordse hoopt op deelname aan de Olympische Spelen. podium liepen niet synchroon met de beelden op de grote schermen. Daar valt in de toe komst ook nog wel wat aan te verbeteren. De Zeeuwse sporters, die zoveel energie in hun sport steken, verdienen het, vindt ook de organisatie. Nieuwbouw lijkt dus de voorkeur te hebben boven renovatie. Wan neer de sporters, hun verenigin gen en aanhang wat centraler worden geplaatst, is er ook al heel veel gewonnen. Ook het selectie beleid verdient wellicht aan dacht. Nu lijkt het er verdacht veel op, dat de kansen bijzonder groot zijn, wanneer je in het ver leden al vaker genomineerd bent. Atlete Marianne Verdonk uit Ter- neuzen (aangepaste sporten) haalde haar vierde titel op. Het is ook haar laatste, want ze verhuist binnenkort naar Eindhoven. Voor Zeeuws sportvrouw van het jaar Lindsay Wyatt uit Goes (we reldkampioene jiu jitsu) was het ook al de tweede huldiging en sportman Anthony van Assche (turnen) was eerder al drie keer als talent gehuldigd, dus het moest er een keer van komen. Nieuw bij het sportgala was de uitreiking van een aanmoedi gingsprijs. Zwemmer Stefan de Die, wielrenner Tim Dees en de naar de eredivisie gepromoveer de jeugdploeg van BC Vüssingen vielen die eer te beurt. Ambitie en plezier. Voorzit ter Jan Lonink van SportZee- land haalde beide elementen tijdens het jaarlijkse Sportga la in Kamperland aan als ba sis voor (top) prestaties. En een aantal Zeeuwse genomi neerden heeft serieuze Olympische aspiraties. VÜSSINGEN - De Vlissingse blues-rockband Big Chief Sugar treedt zaterdag 17 fe bruari om 22.00 uur op in café de Concurrent in Vliss- ingen. De band speelt voor namelijk covers van Jimi Hendrix, Stevie Ray Vaug- han, Willy Dixon en Gary Moore. De entree is gratis. VERKIEZINGEN PROVINCIALE STATEN ZEELAND Informatieavond voor mensen met een verstandelijke beperking Op 7 maart zijn de verkiezingen voor de leden van Provinciale Staten. Wilt u ook goed voorbereid zijn om uw stem uit te brengen? Kom dan naar de informatieavond op Plaats: Provinciehuis Zeeland, Abdij 10, 4331 BK Middelburg (Abdijplein, ingang Statenzaal). Tijd: 's avonds van 7 uur tot half 10 (19.00-21.30 uur). Wat is het programma? Ontvangst in de hal bij de Statenzaal Uitleg over het werk van de Provincie, over de verkiezingen en over de politieke partijen Debat met politici en gelegenheid om mee te praten en om een aantal keren uw stem uit te brengen Informatiemateriaal van de politieke partijen. Aanmelden? Deelnemen is gratis. U kunt zich vóór 23 februari aanmelden. •Telefonisch: 0113 - 22 50 00. Peremail: p.ruitenbeekldmeezeeland.nl Ondersteuning bij leven met een beperking KÓRTfifiNB De gastvrije jachthaven Delta Marina is ideaal voor watersporters. Dit komt vooral door de gunstige ligging aan het Veerse Meer, vlakbij de Oosterschelde en de vele in- en externe voorzieningen en faciliteiten. Wat dacht u bijvoorbeeld van een scheepsmaterialen- en kledingwinkel, een reparatie- en onderhoudsafdeling en een gezellig, van terras voorzien, restaurant? Het zijn slechts enkele voorbeelden van wat Delta Marina u te bieden heeft. Oproepkrachten/ vakantie medewerkers voor in de jachthaven Jachthavenmedewerker Zijn of haar taken bestaan uit: - bedienen tankstation - ontvangst passanten en toewijzing boxen - diverse dagwerkzaamheden Voor meer informatie kun je contact opnemen met Paul de Bruijn, telefoon 0113-307174 Poetser/schilder Zijn of haar taken bestaan uit: - schoonmaken en poetsen luxe jachten - schilderen van onderwaterschepen - verdere voorkomende werkzaamheden Kraanassistent Zijn of haar taken bestaan uit: - assisteren bij het klaarmaken en te water laten van jachten - algemene kraanwerkzaamheden Voor meer informatie kun je contact opnemen met Ad Geelhoed, telefoon 0113-307173 Wij bieden een afwisselende baan met beloning conform de HISWAcao. Interesse? Schrijf je sollicitatie brief, voorzien van cv, binnen 14 dagen aan de desbetref fende persoon naar: Delta Marina, postbus, 16 4484 ZG Kortgene, tel. 0113-307171, fax 0113-307172 of per email: homeport@deltamarina.nl. Kijk voor meer informatie op onze website! Op 1 maart 2007 zal ik na mijn kapsalon en kinderkapsalon overdragen aan dhr. Chris Mcevoy De namen van de kapsalons blijven hetzelfde, evenals het telefoonnummer. Ook mijn medewerksters blijven uw haarbehandelingen uitvoeren zoals u gewend bent. Ik dank u voor al die jaren dat u het vertrouwen in mij hebt gehad en wens u verder een haarfijn leven toe. en Paul Krugerstraat 61-63 Vlissingen Telefoon 0118 - 412867 X

de Faam | 2007 | | pagina 16