GEMEENTE VLISSINGEN BEKENDMAKINGEN VLISSINGEN WCT OF TOCH VCT? SPORTEN VOOR 55 VIP VERGADERING COMMISSIE AANVRAGEN MINIMA REGELINGEN PLUSSERS UIT PAAUWENBURG G E M E E N T E INFORMATIEPAGINA VOOR DE INWONERS VAN DE GEMEENTE VLISSINGEN Ingediende aanvragen (art. 41 Woningwet) De volgende aanvragen om te bou wen en/of te slopen zijn ingediend: A) Aanvraag lichte bouwvergunning: 1. verbouwen woning Ritthemse- straat 38 B) Aanvraag reguliere bouwvergun ning: 1. uitbreiden clubhuis, plaatsen tribune Bosweg 7 2. aanbouwen woning/bouwen schuur Zandweg 46 C) Aanvraag sloopvergunning: 1. slopen asbesthoudende materia len van Doomlaan 40 2. slopen bedrijfsgebouw (Imtech scheldeterrein) Glacisstraat 165 D) Aanvraag monumentenvergun ning: 1. plaatsen kozijn in achtergevel Stenenbeer 9 De publicatie van de ingediende aanvragen heeft een informatief karakter. Tegen deze aanvragen kun nen geen bezwaarschriften worden ingediend. Het is mogelijk dat de tekeningen, waarop de vergunning wordt verleend, afwijken van de ingediende aanvraag. Verleende bouw-, sloop- en ge bruiksvergunningen In de afgelopen periode zijn de vol gende vergunningen verleend: 1. geheel veranderen woonhuis Bel- lamypark 19, 01-02-2007 2. gedeeltelijk slopen t.b.v. restaura tiewerkzaamheden Bellamypark 19, 01-02-2007 3. uitbreiden cafetaria Kanaalstraat 105, 01-02-2007 4. bouwen opslag Alexander Gogel- weg 12, 05-02-2007 5. verbouwen bedrijfsgebouw tot 8 appartementen Glacisstraat 42a,b,c,d en e (le verdieping) Glacisstraat 44a, b en c (2e verdie ping), 05-02-2007 6. gedeeltelijk vernieuwen/vergro ten bestaande supermarkt, cafeta ria en Winkels Papegaaienburg 2 t/m 42, 06-02-2007 Tegen deze besluiten (vergunningen) kan door een rechtstreeks belang hebbende binnen de termijn van 6 weken na de dag van verzending van de vergunning (dus niet de datum van publicatie), schriftelijk bezwaar worden gemaakt bij ons college. De verleende vergunningen met bijbehorende tekeningen kunnen na een telefonische afspraak met de medewerker Publiekszaken (487339) worden ingezien. Welstandscommissie De welstandscommissie vergadert in het openbaar eens in de veertien dagen op een donderdag. De stukken ter behandeling moeten uiterlijk één week voor de vergadering (woens dagmiddag uiterlijk 17.00 uur) bij bouw- en woningtoezicht ingediend- zijn. U kunt de behandelde bouw plannen vanaf dinsdag voorafgaand aan de vergadering, raadplegen op www.vlissingen.nl/welstandscom- missie. De agenda is dan ook in te zien in het stadhuis, Paul Kruger- straat 1. De data van de volgende welstandsvergaderingen zijn 22 februari en 8 maart 2007. Onherroepelijk bestemmingsplan Souburg-Noord, le planuitwerking Ter voldoening aan het bepaalde in artikel 31 van de Wet op de Ruim telijke Ordening maken burgemees ter en wethouders van Vlissingen bekend, dat het op 19 december 2006 vastgestelde bestemmingsplan Souburg-Noord, le uitwerking, thans onherroepelijk is. Genoemd bestemmingsplan ligt met ingang van heden voor een ieder ter inzage in de publiekshal van het stadhuis, Paul Kmgerstraat 1, Vlis singen. Renovatieplan Schutterijstraat Wij wensen medewerking te ver lenen aan een renovatieplan in de Schutterijstraat. Het plan houdt o.a. in dat ten be hoeve van de bewoners een ruimte gecreëerd moet worden voor o.a de opslag van gehandicaptenvoertui- gen. De locatie wordt tevens toegan kelijk gemaakt voor bewoners die thans geen gebmik kunnen maken van een lift. Door het plan zal de onderdoorgang bij de Bussestraat en de Schut terijstraat aan het openbaar verkeer onttrokken moeten worden. De ge meenteraad zal gelet op het gestelde in artikel 9 lid 1 van de Wegenwet nader worden geïnformeerd. Het Onlangs is er in Vlissingen weer een nieuw Galmproject gestart. Het project is speciaal bedoeld voor senioren in de leeftijd van 55 tot 65 jaar, die niet voldoende sportief actief zijn. Dit jaar benadert Vlis singen in beweging alle inwoners van de wijk Paauwenburg in deze leeftij dscategorie. Het project biedt senioren de gelegenheid om kennis te maken met allerlei sporten, die worden aangepast aan hun niveau en mogelijkheden. Inmiddels hebben de inwoners van Paauwenburg een brief ontvangen met daarin een uit nodiging voor een testdag. Wanneer zij niet gereageerd hebben, gaan vrijwilligers langs de deur om hen alsnog te vragen of ze deel willen nemen. Iedereen die mee wil doen, wordt eerst uitgenodigd voor een fit test. Deze test zal plaatsvinden op dinsdag 13 maart 2007 in sporthal Baskensburg in Vlissingen. Hierbij is ook een arts aanwezig, die zonodig medisch advies kan geven. Vervolgens wordt een sportpro gramma van 12 weken aangeboden. Hierin worden in elke week gedu- Afsluitend vindt een tweede fittest plaats en kunnen de sportgroepen blijven doorgaan met hun sport- en spelactiviteiten binnen de Stichting Recreatiesport Vlissingen (SRV). www.vlissingeninbeweging.nl Heel veel Zeeuwen hebben een mening over de WCT: ondernemers (uit de haven) zijn voor, natuurliefhebbers zijn tegen. Afhankelijk van je eigen belangen heb je een mening of deze containerkade aangelegd moet worden. Aan de politiek de taak om al die eigen en persoonlijke belangen af te wegen en een keuze te maken in het al gemeen belang. En dat is voor politici, mensen van vlees en bloed, heel moeilijk. De Vlissingers, Souburgers en Ritthemers hoor je nauwelijks over de WCT. Ook in de Vlissingse politiek is het rond de WCT "oorverdovend stil". Vreemd, want de gemeente Vlissingen zal voor de aanleg van deze kade een vergunning moeten afgeven. Zonder Vlissingse vergunning geen kade! Wanneer ik dit stukje schrijf is net bekend geworden dat in de bestaande haven plannen zijn om een containerkade aan te leggen (de VCT) die kan concurreren met de WCT. De WCT was dé oplossing voor de zwakke Zeeuwse'economie, een instru ment om werkgelegenheid te maken en te behouden. Maar is dat instru ment, gegeven de nieuwe mogelijkheden, nog wel nodig? Persoonlijk vind ik dat wanneer blijkt dat in de bestaande haven een ge zonde economische containeroverslag ontwikkeling op gang gebracht kan worden we dat als eerste moeten doen. Wanneer Vlissingen goed bereik baar blijft (dus geen files vanaf Bergen op Zoom tot aan Heinkenszand) kan later afgewogen worden of het nodig is om ook buiten de haven te gaan investeren. Dat vind ik realistisch en verantwoord en in het algemeen belang. Als, na onderzoek, blijkt dat de VCT mogelijk is zeg ik: "WCT? Nu nog niet". De WCT is een middel om een doel mee te bereiken en mag geen doel op zich zijn. Wanneer je met betere middelen en minder (maatschappelijke) kosten, sneller je doelstelling kan bereiken vind ik dat je die middelen eerst moet gebruiken. Raadslid Marin de Zwarte, fractie CDA telefoon: 43 SI 84 mze@vlissingen.nl, www.cdavlissingen.nl gebied tussen de flats van de Schut terij straat is voor motorvoertuigen bereikbaar via de Bussestraat en de bestaande doorgang aan de achter zijde van de Walstraat. Het verzoek met situatie tekening ligt van 15 februari t/m 28 maart 2007 ter inzage in het stadhuis, Paul Kmgerstraat 1. Reacties kunnen worden gezonden aan het college van burgemeester en wethouders, t.a.v. afdeling Strategie, Beleid en Projecten, Postbus 3000, 4380 GV Vlissingen. Vastgestelde verordening Het college van burgemeester en wethouders maakt bekend dat de raad in zijn vergadering van 1 febru ari 2007 de volgende verordening heeft vastgesteld: de verordening tot wijziging van de Verordening op de heffing en invordering van onroerende-zaak- belastingen 2007. Bovengenoemde verordening bevat de belastingtarieven die gaan gelden met ingang van 1 januari 2007. De verordening ligt kosteloos ter inzage bij de gemeente. Tegen het betalen van een legesvergoeding kan een af schrift van de verordeningen worden verkregen. Mocht u nog vragen hebben over de gemeentelijke belastingen, dan kunt u contact opnemen met de belas tingsectie van de gemeente Vlissin gen, telefoon 0118-487200. Vlissingen, 14 februari 2007 B&W van Vlissingen Postbus 3000, 4380 GV VLISSINGEN Wilt u als VIP aanwezig zijn bij de raadsvergadering op donderdag 1 maart? Dan wordt u om 18.45 uur op het stadhuis gastvrij ontvangen door enkele raadsleden en de burgemeester. Zij vertellen hoe de gemeenteraad werkt. Aan sluitend kunt u de raadsvergadering bijwonen. Na afloop is er een drankje. U kunt zich aanmelden via: www.vlissingen.nl/vip WOENSDAG 14 FEBRUARI 2007 Redactie: afdeling Communicatie postbus 3000, 4380 GV Vlissingen telefoon: (0118) 487100 www.vlissingen.nl/gemeente Stadhuis Vlissingen Ingang: Stadhuisplein 2 Aanvang: 19.30 uur Commissie fesc (financiën, economische zaken, sport en cultuur) donderdag, 15 februari 2007 1. Opening 2. Actuele zaken 3. Inleiding NV Economische Impuls Zeeland door de heer P. Bleumink van de Provincie Zeeland 4. Raadsvoorstel onttrekking aan het openbaar verkeer ingevolge de Wegenwet 5. Rondvraag 6. Sluiting www.vlissingen.nl/ gemeenteraad Vlissingen geeft mensen met een minimuminkomen een financiële tegemoetkoming. Deze minima regelingen 2006 kunnen nog tot 1 maart 2007 aangevraagd worden. Er zijn verschillende regelingen: Bijdrage 65 plus Bent u 65 jaar of ouder? Dan kunt u ook een sociaal culturele bijdrage aanvragen. De hoogte van deze bijdrage is EUR 95,- per persoon in het gezin. Bijdrage zieken en gehandi capten Hoort u tot de doelgroep chro nisch zieken, gehandicapten of personen van 65 jaar en ouder en heeft u (naar verwachting) langer dan 1 jaar extra kosten in verband met uw handicap, chronische ziekte of uw leeftijd? Dan kunt u een bijdrage in de extra kosten aanvragen van EUR 250,-- per persoon. Bijdrage minderjarigen Heeft u kinderen die op 1 januari 200618 jaar of jonger waren? Dan kunt u een vergoeding krijgen voor sociaal-culturele acti viteiten van uw kinderen van EUR 140,- per kind op de basisschool. Voor kinderen op het voortgezet onderwijs is een bijdrage van EUR 200,- per kind mogelijk. Het moet gaan om bijvoorbeeld de kosten van internet (waaronder de kos ten van een abonnement bij een provider maar ook bijvoorbeeld de aanschaf of reparatie van een computer), bioscoopbezoek, mu ziekles, kosten van zwemlessen of lidmaatschap van een sportclub. Voor informatie en aanvraag formulieren Sociale Dienst Walcheren Kanaah/veg 3 Middelburg ma t/m vr 09.00 -16.00 uur telefoon 0118 - 432740 rende een uur verschillende sport en spelactiviteiten gegeven door een speciaal opgeleide lesgever. Wanneer men door lichamelijke beperkingen niet mee kan in deze beweeggroep, bestaat de mogelijkheid om aan te sluiten bij een beweeggroep voor mensen met een beperking of chronische aandoening. Waar nodig wordt gewerkt met aangepast mate riaal en spelregels. Het belangrijkste is dat de senioren plezier krijgen in het (samen) sporten en ontdekken wat allemaal mogelijk is. Het programma vindt plaats in een sporthal of gymzaal in de buurt. Na afloop van dit introductiepro gramma kan worden meegedaan aan een vervolgprogramma, waarin ook wekelijks wisselende activi teiten worden aangeboden. Dit programma duurt één sportseizoen (ongeveer 30-35 weken).

de Faam | 2007 | | pagina 10