f GEWOON 30 IN ARNEMUIDEN WET GBA EN DE RECHTEN VAN DE BURGER Bewoners Bastion mogen kiezen Vergaderen over straatnamen iill Deze informatiepagina van de Gemeente Middelburg wordt samengesteld door communicatie. Reacties zijn welkom! Per e-mail naar info@middelburg.nl of per telefoon op (0118) 67 50 00. Voor informatie, folders en inzage van stukken kunt u terecht in het stadskantoor aan de Kanaalweg 3. Meer info: www.middelburg.nl Maximaal Text: vanaf pagina 830 Fotografie: Mieke Wijnen Scholieren van 't Vierschip wijzen in de Arnemuidse Spoorstraat automobilisten op hun rijdrag. De verkeersveiiigheidscampagne 'Gewoon 30, daar kun je mee thuis komen' is in volle gang. Op verschillende plekken in de gemeente houden Middelburgse scholieren staandehoudacties. Vorige week dinsdag was Arnemuiden aan de beurt. De kinderen van Archipelschool 't Vierschip moesten vroeg op. Samen met Politie, Veilig Verkeer Nederland en de gemeente stonden ze opge steld in de Spoorstraat. Daar werd met laserapparatuur gemeten hoe hard er werd gereden. Alle auto's moesten naar de kant. Er werden negen groene kaarten, vijftien gele kaarten en vijf bekeuringen uitge deeld. Een groene kaart was voor automobilisten die zich keurig aan de snelheid hielden. Deze bestuurders kregen van de schoolkinderen Yousra, Gilliam, Eva, Rowan en Jurriaan een felgekleurde oranje Middelburgsjaal voor hun nette rijge drag. Een gele kaart was voor bestuurders die iets te hard reden. De gele kaart is bedoeld als waar schuwing. Deze bestuurders kregen wel een boetekaart mee, om thuis nog eens na te lezen hoe het moet. De categorie bestuurders die het echt te bont maakte, kreeg ter plek ke een bekeuring van de politie. De hoogste snelheid gemeten in de Spoorstraat was 56 km per uur, daar waar dus 30 km per uur is toege staan. De meeste automobilisten rea geerden positief op de staande- houdactie. De komende weken zijn er nog meer staandehoudacties. Met de campag ne hoopt de gemeente te bereiken dat bestuurders zich aan de snelheid houden in een 30km zone. Want bij 30km per uur is je remweg veel kor ter en kun je op tijd stoppen voor bij voorbeeld een kind dat ineens een straat oversteekt. Voor meer informatie over de staan dehoudacties kunt u contact opne men met Dirk Jan van der Vis of Anja Jonkman van de gemeente Middel burg, telefoonnummer 67 50 00. Elke gemeente in Nederland beheert de gemeentelijke basis administratie persoonsgegevens (GBA). Iedere burger heeft op grond van de wet GBA plichten, bijvoorbeeld het melden van een verhuizing. Maar daartegenover staan ook rechten. Deze rechten zijn geheimhouding, correctie recht, protocollering gegevens verstrekking en inzagerecht. Geheimhouding Het recht op geheimhouding is beperkt. De gemeente is verplicht om aan bepaalde instanties zoals politie, justitie en de belastingdienst uw gegevens te verstrekken. Aan sommige instanties, zoals pensioen fondsen en zorgverzekeraars, wor den niet zondermeer gegevens over u verstrekt. Als u om geheimhouding heeft verzocht wordt u in zo'n geval eerst in kennis gesteld van het ver zoek waarop u dan uw zienswijze kunt geven. De gemeente moet daarna de afwe ging maken of door verstrekking van gegevens uw persoonlijke levens sfeer onevenredig wordt geschaad. Voor commerciële doeleinden en par ticulieren zijn uw persoonsgegevens nooit beschikbaar. Een verzoek tot geheimhouding leidt niet automatisch tot geheimhouding van uw gegevens in eventuele voor gaande gemeenten waar u gewoond heeft. Als u ook geheimhouding van deze gegevens wilt moet u een ver zoek, vergezeld van een kopie identi teitsbewijs, naar de betrokken gemeente sturen. Correctierecht Als u van mening bent dat uw gege vens fout zijn geregistreerd in de GBA dan kunt u vragen deze laten corrigeren. U moet hiervoor bewijs stukken aanleveren die de fout(en) aantonen. Gegevensverstrekking De gemeente legt vast welke gege vens over burgers verstrekt worden en aan wie, tenzij de gegevensver strekking herleidbaar is, zoals bij voorbeeld aan de Belastingdienst en het Waterschap. U kunt schriftelijk verzoeken of in het jaar voorafgaande aan uw verzoek gegevens zijn verstrekt. Inzagerecht U kunt als burger de gemeente vra gen om u mee te delen welke per soonsgegevens van u zijn opgeno men in de GBA. U kunt gebruik maken van het inzagerecht door het bekijken van uw persoonsgegevens aan de balie. Ook kunt u vragen om hiervan schriftelijk een bewijs te krij gen. Dit kost 14 euro. Als u een schriftelijk verzoek indient voor één van bovengenoemde rech ten krijgt u binnen vier weken ant woord. U kunt uw verzoek richten aan: Burgemeester en wethouders van Middelburg, afdeling Publieksza- ken, Postbus 6000, 4330 LA Middelburg. Op vrijdag 9 februari is er voor belangstellenden een rondleiding over de Bolwerken. Er wordt uitleg gegeven over de werkzaamheden. De rondleiding begint om 15.00 uur bij de werkkeet. Die staat op het Bolwerk, ter hoogte van Klein Vlaanderen. De wandeling gaat over het Seisbolwerk en het Noordbol- werk. Medewerkers van de gemeen te geven u graag uitleg over de werk zaamheden en er is natuurlijk gele genheid om vragen te stellen. Eind vorig jaar is de opknapbeurt van de Bolwerken begonnen. Het werk is in de winter van 2009/2010 klaar. De bewoners van het Bastion hoeven niet te verhuizen. Zij mogen-zelf bepalen of ze er wil len blijven wonen. Het Bastion is een seniorencomplex dat niet voldoet aan de eisen van deze tijd. De huidige bewoners wonen er met plezier, maar bij het vrijkomen van woningen is voor dit soort complexen nauwelijks belang stelling meer van ouderen. De wonin gen zijn niet goed genoeg om zorg te ontvangen: te klein en ongeschikt sanitair. Bovendien ontbreekt er een lift. Middelburg bouwt in de hele gemeente wooncomplexen voor ouderen die wel aan deze eisen vol doen. In oude gebouwen, zoals het Bastion, kunnen geleidelijk nieuwe doelgroe pen gaan wonen. De woningen heb ben een huur die beneden de grens voor huurtoeslag voor jongeren ligt, waardoor het ook voor hen aantrek kelijk is op een ruimte te reageren. De bewoners van het Bastion mogen verhuizen naar een nieuw complex aan de Olmenlaan dat in 2008 klaar is. Hun wordt eind van dit jaar een aanbod gedaan door de huidige en de toekomstige eigenaar van het Bastion, respectievelijk Zorgstroom en Woongoed. Iedere bewoner kiest aan de hand van dat aanbod of hij naar de Olmenlaan wil verhuizen of liever in het Bastion wil blijven wonen. De commissie Straatnaamgeving vergadert op woensdag 14 februari. De vergadering begint om 9.00 uur in het stadskantoor. Op de agenda staat onder andere de benoeming van nieuwe straten in de Mortiere én de benoeming van de N57 en zijwe gen. De vergadering is openbaar.

de Faam | 2007 | | pagina 9