wijktafel sint laurens en arnemuiden provinciale verkiezingen commissievergaderingen in februari het woord aan raadslid peter van hekken www.middelburg.nl Burgemeester geeft voor Amnesty Verstuur een Middelburgse valentijnskaart Per abuis stond vorige week op deze pagina de aanvangstijd van de wijkta fel Sint Laurens niet goed vermeld. De vergadering begint om 20.30 uur en niet om 20.00 uur. De bijeen komst is donderdag 8 februari in het gebouw Van Cittershof. De wijktafel Arnemuiden van 28 februari gaat niet door. De vergade ring is verplaatst naar woensdag 16 mei en begint om 20.00 uur in De Arne. Voorafgaand aan de maandelijk se raadsvergaderingen komen de raadscommissies bij elkaar. Een belangrijk deel van het raadswerk wordt voorbereid in deze commissies. Er worden geen besluiten genomen. Daar is de gemeenteraadsvergadering voor bedoeld. Die staat op voor maandag 26 februari. Een raadscommissie is ook het orgaan dat gebruikt kan worden door burgers en belangengroepen om in een vroegtijdig stadium invloed uit te oefenen op de geagendeerde pun ten. Via de griffier van de commissie kunnen zij spreektijd aanvragen om hun wensen en meningen duidelijk te maken. De commissies beginnen om 19.30 uur in de raadzaal van het stadskan toor. U bent welkom om de vergade ringen vanaf de publieke tribune bij te wonen. De commissie Maatschappelijke Zaken vergadert op woensdag 7 februari. Wethouder Huub van Klinken geeft informatie over de onderwijs voorzieningen in de Mortiere. De commissie Ruimte komt op maandag 12 februari bij elkaar. In deze verga dering geeft een stedenbouwkundige een presentatie over Ramsburg/Punt Arnestein. De vergadering van de commissie Algemeen Bestuur is op dinsdag 13 februari. Op de agenda staat onder andere de beheersover eenkomst gotisch deel stadhuis. De agenda's met de bijbehorende stukken zijn te bekijken in de infor- matiehoek van het stadskantoor. Op woensdag 7 maart kunt u uw stem uitbrengen voor de verkiezing van de leden van de Provinciale staten wan Zeeland. Volgende week ontvangt u een stempas. Met deze pas mag u stemmen in elk stembu reau binnen de gemeente Middelburg. Op de pas staat het adres van een stembureau dicht bij u in de buurt, maar u bent niet verplicht om daar te stemmen. Zonder stempas kunt u geen stem uitbrengen. Onlangs is een definitief besluit geno men voor wat betreft de bouwput aan de Zuidsingel. Het perceel wordt ver kocht voor woningbouw en alle overi ge kosten worden gedekt uit de voor een A-theater bestemde pot. Deze pot is aangevuld door de verkoop van bebouwde erfpachtpercelen aan Woongoed. Wij vonden dit een slecht plan omdat niemand ons garandeert dat de betreffende woningen hier door niet binnen enkele jaren te koop worden aangeboden of vervangen door nieuwbouw. Een grote raads- meerderheid steunde echter de plan nen van het college. Hoe nu verder? De theaterpot is door voornoemde maatregel weer aange vuld tot bouwniveau dus binnenkort zullen nieuwe plannen u en ons wel weer bereiken. Wat kunnen we daar bij verwachten? Het ziet er naar uit dat de aankoop van het 'Miniatuur- perceel' hierin een belangrijke rol gaat spelen. Niet alleen was toevoe ging van Miniatuur Walcheren aan het ZEP (het evenementengebeuren op de Mortiere) van groot belang om de importantie hiervan te benadrukken, het college lijkt voor wat betreft een nieuw theater ook wel erg gechar meerd van dit perceel. Wij hebben eerder al geprobeerd om middels een motie het perceel te reserveren voor een Molenwaterpark maar hier voor kregen we, binnen de raad, de handen niet echt op elkaar. Een thea ter óp het Molenwater zou haaks staan op wat er in de wijktafel Binnenstad naar voren komt. Hier wordt namelijk juist gepleit voor een levendig stadspark! Zij krijgen onze volle steun. Er zitten gelukkig ook nog. positieve kanten aan de afwikkeling van de bouwputaffaire. Allereerst is toege zegd dat met spoed alle nog lopende geschillen met omwonenden afge werkt zullen worden. Ten tweede valt het op dat tegenwoordig gesproken wordt over een theater in plaats van een A-theater; een teken aan de wand? Ten derde betekent het op bouwniveau zijn van de theaterpot dat niet langer een derde van vrijko mende middelen in deze pot ver dwijnt zodat er meer geld vrijkomt om 'sociaal' te besteden. Dat is wat ons betreft winst! En er was nog een opsteker. Eind vorig jaar werd onder leiding van de heer Schnabel van het CPB de kwali teitsatlas tegen het licht gehouden. De voornaamste conclusie van de heer Schnabel was in onze ogen 'Middelburg, tel uw zegeningen'. Uiteraard niet in de zin van alles is in orde dus ga lekker achterover leu nen, maar meer in de zin van kijk wat deze gemeente allemaal te bieden heeft. Misschien is de wens de vader van de gedachte, maar ook uit de aansluitende groepsdiscussies meenden wij te mogen opmaken dat de nadruk bij de meesten meer lag op behoud en kwaliteitsverbetering dan op groei en prestige. En ook dat is wat ons betreft winst! Peter van Hekken SP Middelburg hoogehek@zeelandnet.nl Gemeente Middelburg nodigt Middelburgse sponsorcommis sies en verenigingsbestuurders uit voor een bijeenkomst over sportsponsoring op maandag 12 februari. Deze bijeenkomst begint om 19.30 uur in het club huis van voetbalvereniging MZVC aan de M.H. Boassonlaan. De meeste verenigingen moeten naast contributie aan extra inkom sten zien te komen. Sponsoring is een interessante manier om daar voor te zorgen. Het is niet eenvoudig om een spon sor te vinden, toch liggen er voor ver enigingen veel kansen. Tijdens deze themabijeenkomst en een vervolg cursus worden handvatten uitgereikt om met succes andere geldbronnen aan te boren. Na afloop van de bij eenkomst, kunnen belangstellenden beslissen voor deelname aan de ver volgcursus, waarbij een verdiepings slag wordt gemaakt. De cursus sportsponsoring wordt verzorgd door Jan Verhaert. Hij zette zijn eer ste stappen op dit terrein toen hij trai ner was van onder andere PEC Zwolle, SC Heracles en Sportclub Genemuiden. Hij is ook ontwikkelaar van.de cursus bij zijn vorige werkge ver de Stichting Spel en Sport. Iedere vereniging kan maximaal drie afgevaardigden aanmelden via Patrick de Guchteneire, telefoon 67 57 97. Mailen mag ook naar p.de.guchteneire@middelburg.nl. Aanmelden kan tot vrijdag 9 februari. r Burgemeester Koos Schouwe- naar geeft woensdag 7 februari het Zeeuwse startsein voor de landelijke collecte van Amnesty International. De burgemeester is om 14.20 uur in de Amnestylaan. Daar levert hij als eerste zijn financiële bijdrage. De col lectanten staan vervolgens klaar om deze in de collectebus te doen. De collecte is van 11 tot en met 17 februari. Vorig jaar gingen in Nederland 14.000 collectanten de straat op om geld in te zamelen en aandacht te vragen voor mensenrechten. De inzamelingsactie leverde ruim 1,1 miljoen euro op. Een stille liefde? Verras hem of haar met een Middelburgs valentijnskaar- tje. U vindt ze op middelburg.nl onder de knop e-cards. Daar staan nog meer mooie Middelburgse afbeeldin gen die u als kaart kunt versturen.

de Faam | 2007 | | pagina 8