ïiwmwm Maatjesproject helpt Walcherse jongeren uit isolement Btf IBMlPe Faam Uitstapjes Streetdance en visagie voor meiden Kuijpers bij Aglow Kinderen schrijven hun eigen boek Prijsvergelijking: Alleen bij Hans Anders zijn alle digitale hoortoestellen GRATIS. Bel voor meer informatie of een gehoortest 0800-0027 (gratis) SS HANS ANDERS Woensdag 7 februari 2ÓÖ7 - Pagina 7 Licht in duisternis door marcel van der voort MIDDELBURG - Een dame op leeftijd zit gezellig te klet sen met een meisje op een bankje in een Middelburgs park. Enkele uren later stapt een zakelijk type met een opgeschoten jochie bio scoop CineCity in Vlissingen binnen. Ze horen bij Hardop Doen!, het maatjesproject voor jeugd en jongeren in Middelburg en Vlissingen. "Het zijn jongeren die lichte on dersteuning en aandacht nodig hebben, zodat ze niet in een iso lement raken. Voor hen is het maatjesproject van Humanitas", vertelt Daniëlle Monté, de coör dinator van Hardop Doen! "Wij willen voorkomen dat ze de ver keerde kant op gaan. Vrijwilli gers doen leuke dingen met ze. Dat zorgt voor afleiding en maakt het leven luchtiger." Er zijn jongeren die een niet zo leuke thuissituatie hebben. Ook zwakker begaafden en'minder jarige asielzoekers komen voor het project in aanmerking. "En er zijn maatjes voor jongeren die extra aandacht verdienen, om dat de ouders werken. Ik wil be nadrukken dat we geen oppas- centrale zijn." Het gaat vooral om ontspannende activiteiten. Monté: "Wandelen, een fiets tocht en een terrasje pakken. En hulp bij het invullen van papie ren. Bij jongeren gaat het vraag Het gaat zo goed met het Maatjesproject dat er vrijwil ligers nodig zijn. "Wij zoeken vrijwilligers vanaf achttien jaar. Het is belangrijk dat ze stevig in hun schoenen staan en sta biel zijn. Jongeren gaan uit proberen en wagen om aan dacht. Luisteren is eveneens van belang. Wij geven een training van drie dagdelen. Daar leren de maatjes wat het effect is van goed en niet zo bést luisteren", zegt Da niëlle Monté. Wie maatje wil zijn, krijgt na aanmelding eerst bezoek thuis. "We kijken hoe ze wo nen. Eerst is er een intakege sprek. Tijdens de training merken we wat voor vlees we in de kuip hebben. Bijna nooit weigeren we iemand." gericht. Een maatje lost geen moeilijke problemen op. Het is belangrijk dat iemand zelfred zaamheid leert. Van alles uit handen nemen wuidl een Jon gere niet wijzer. Is een situatie te zwaai-, dan verwijzen wij door naar een hulpverleningsorgani satie." Een maatje is er wekelijks, soms een dagdeel, een andere keer voor een paar uur. "Voor de jon gere kinderen doen we vaste tij Lekker voetballen op het strand, het is niet voor iedere jongere vanzelfsprekend. Om jongeren af leiding te bieden is er het maatjesproject van Hardop Doen! foto: jaap wolterbeek den. Je ziet de jongeren opbloei en. Ze krijgen een stukje zelfver trouwen", aldus Monté. De kinderen gaan niet mee naar huis. "Dat mag niet. Bij het kind thuis kan wel, of ze gaan ergens naar toe. Met een beetje creativi teit kun je altijd iets leuks beden ken. Van de maatjes die er zijn weet ik dat het hartstikke mooi werk is." Monté is beroepskracht bij Hardop Doen! Ze krijgt temaken met jongeren die zich aanmel den via een docent op school of op aanraden van ouders. "Het is de bedooling dal de jongeren zelf aan ons vertellen dat ze het graag willen. En ze moeten er het nut van inzien." Voordelen zijn er volgens haai* volop. "Ik denk dat een maatje licht in de duis ternis kan geven. Extra aan dacht. Anders zou de situatie er saai uitzien. Dit is de vrolijke noot", zegt ze tot besluit. De vrijwilligers van Hardop Doen! maken onderling ook regelmatig leuke dingen mee, zoals tijdens uitstapjes en fees telijke bijeenkomsten. Er is een onkostenvergoeding en vrijwilligersverzekering. Infor matie en aanmelden: 0118- 639313, of hardopdoen@zee- landnet.nl. VLISSINGEN - Leren paal dansen, streetdancen of sie raden maken kan op woens dag 21 februari in sporthal Baskensburg in Vlissingen tijdens de Girls Only. Dit is een middag spegiaal voor meiden tussen de tien en zestien jaar. Er is van alles te doen zoals pole-fitness, een nieuwe sportieve vorm van paaldansen. Sieraden maken, nail-art, paint-art, vi sagie, streetdance, body combat, capoeira en turnen. Ook wordt de Chinese vecht sport Wushu gedemon streerd. Alle activiteiten zijn tussen 13.00 en 17.00 uur en de entree is gratis. OOST-SOUBURG - Minke Kuipers spreekt dinsdag 13 februari in gebouw de Ark, aan het Oranjeplein in Oost- Souburg. Ze doet dat vanaf 19.30 uur op uitnodiging van Aglow, een interkerkelijke organisatie voor vrouwen. Informatie: a.otto@12mo- ve.nl. MIDDELBURG - In boek handel De Drukkerij in Mid delburg krijgen kinderen za terdag 3 maart een schrijf cursus. Ze leren op ideeën te komen, een personage te doorgron den en het verhaal helemaal af te maken. De deelnemer- tjes schrijven zelf het verhaal en maken de illustratie voor de omslag. Aanmelden is no dig en kan via awiltink@zee- landnet.nl. Veel aanbieders van hoortoestellen roepen dat zij een toestel gratis aanbieden. Onderzoeksbureau ITC International B.V. heeft in opdracht van Hans Anders onderzocht wat daar in de praktijk van terecht komt En wat blijkt? Alleen Hans Anders biedt alle digitale hoortoestellen gratis aan. Zelfs de meest luxe in-het-oor uitvoeringen, waarvoor elders een eigen bijdrage wordt gevraagd die kan oplopen tot meer dan 1.000,- per hoortoestel. Bij Hans Anders is uw hooroplossing ook nog eens snel geregeld, Inclusief gratis proeftijd'en declaratie bij uw zorgverzekeraar. Uiteraard is de begeleiding van de hoortoestelspecialist hierbij ook gratis. Dus wilt u weten of u hoort zoals het hoon? Kom dan gewoon eens langs voor meer informatie of bel de Hans Anders hoonoestellenlijn: 0800-0027 (uiteraard gratis). Want een afspraak voor een gratis gehoortest is zo gemaakt. Diverse luxe hooroplosslngen Beter Horen Schoonenberg Lokale audicien Hans Anders Digitaal achter-het-oor toestel 9-kanaals, automatisch 419,- 1.124,- 124,- O Digitaal achter-het-oor toestel 32-kanaals, met Open Ear toepassing 1.124,- 1.124,- 1.124,- o,- Digitaal achter-het-oor toestel 3-kanaals, 14 ban den met volume regelaar en programmaschakelaar 419,- 424,- geen prijsopgave o,- Digitaal in-het-oor toestel 9-kanaals, automatisch 419,- 399,- 924,- i O Toelichting: Bovenstaande tabel is gebaseerd op een onderzoek naar de prijzen van diverse luxe digitale hoortoestellen, uitgevoerd door onafhankelijk onderzoeksbureau ITC International B.V. in week 35/36 2006. De genoemde bedragen betreft de eigen bijdrage per hoortoestel, na aftrek van de standaardvergoeding van de zorgverzekeraar (476). Voor meer informatie over het onderzoek. Zie ook www.hoortoestelprijzen.nl. Kijk ook op www.hoortoestelprijzen.nl

de Faam | 2007 | | pagina 7