Kwart van Zeeuwse Jongeren is crimineel BR@©DWEEK Polderbrood EUROKNALLER Tompouche LEKKERWEEKEND Ciabatta stokje Rozjjnenbollen Nu 39 Een heerlijk volkorenbrood! 800 gram De enige echte! 1 euro per stuk Lekkere licht volkoren broodjes 2 2 Gratis Een heerlijk broodje gevuld met kipkerry 2 2 Gratis Lekker zachte broodjes met verse rozijnen! 2 2 Gratis AGU-Libofio Normaal Provincie Zeeland dé Weekkrant De Faam Puppies iGeen fokker, wel verkoop BROODDAG MAANDAG DINSDAG WOENSDAG DONDERDAG (vrijdag zaterdag) if www.bliekmeesterbakkers.nl Trio in het café Kerk in het Engels Komiek alsnog op de planken met roksysteem (ook droge benen tijdens het fietsen) maten: 36 tlm 48 MIDDELBURG - BREEWEG Ui TELEFOON ON8-61 31 87 j Gouden dagen voor toneelvereniging Dokwerkers op het doek in expositie Bijma zingt het Winterlüd AbdijNieuws, de informatierubriek van het provinciaal'bestuur, vindt u op www.zeeland.nl/abdijnieuws Geen internet? Bel voor een afdruk van AbdijNieuws naar het informatiecentrum: 0118-631400 Nieuwe Burg 42, postbus 6001, 4330 LA Middelburg Voor officiële mededelingen zie ook elders in dit blad Woensdag 7 februari 20Ö7 - Pagina 3 Omdat de overheid hem als hondenfokker ziet, voelt Rudi Boers zich tekort gedaan. Hij benadrukt dat het welzijn van zijn dieren voorop staat. En praat vol lof over zijn honden. "De Duitse her der is van origine een werkhond. Hij is van nature graag buiten en daarom ideaal als huishond. De perfecte Duitse herder vol doet voor mij aan de volgende basiseigenschappen. Hij is een sociale metgezel en werklustig." Op de site van De Blitse Düne staat geen woord over de proble men met de huiseigenaar en gemeente Veere. Daar staan de herdershonden te koop en staan de prestaties vermeld. Boers doet niet moeilijk over zijn commerciële activiteiten. "Ik ver koop puppies. Jazeker. Als ik op deze plek officieel wil worden, is er een milieuvergunning nodig en een gewijzigd bestem mingsplan", laat de man uit Biggekerke weten. een juridische procedure. Die heeft hem een dwangsom van 200 euro opgelegd voor elke keer dat duidelijk is dat hij meer dan vijf honden heeft. Dat kan oplopen tot een halve ton. MIDDELBURG - Een kwart van de Zeeuwse jongeren van 21 jaar is slachtoffer van criminaliteit. Maar... een kwart van de jongeren is ook dader. Dit concludeert het Zeeuws Instituut voor sociale en culturele ontwik keling Scoop. Aan het onderzoek deden 1248 jongeren mee. Dat is eenderde van de Zeeuwse jongeren. Scoop legde hen een vragenlijst voor met lichte en zware wets overtredingen, variërend van ie mand uitschelden en te hard autorijden tot inbreken, bero ven en tot seks dwingen. Te hard autorijden staat met 49 procent bovenaan de lijst van strafbare gedragingen. Vooral op het plat teland. Eén op de vijf 21-jarigen pleegde een strafbaar feit. Lastig of strafbaar gedrag kwam vaker voor bij mannen, laagopgelei den, alleenwonenden, mensen met een ander geboorteland en mensen die aangeven geen ge loofsovertuiging te hebben. Een op de vier jongeren is slachtoffer geweest van crimina liteit. Dit zijn vaker alleenwo nenden en vrouwen in de ste den. Ruim de helft van de 21-ja rigen voelt zich soms onveilig. Het ergst is dat in Vlissingen (69 procent) en Goes (65 procent) en tijdens het uitgaan. wit/bruin/volkoren Arnemuiden Zoutelande Westkapelle (Eurospar) Veere, Souburg Vrouwenpolder Vlissingen Middelburg MIDDELBURG - Zangeres Greetje Bijma en organist Klaas Hoek brengen zondag 11 februari Winterlüd in Mid delburg. Vanaf 15.30 uur speelt het tweetal in de Doopsgezinde Kerk, aan de Lange Noordstraat 62 in Mid delburg. Kaarten kosten vijf tien euro. MIDDELBURG - In café Schuttershof in Middelburg speelt woensdag 14 februari het Podium Trio. Dit bestaat uit Jan Kuiper, "Paul van Ke- menade en Wolter Wierbos. De muzikanten beginnen om 21.30 uur. Kaarten kosten twaalf euro. MIDDELBURG - In de Gast- huiskerk aan de Lange Delft in Middelburg is zondag 11 februari een Engelstalige kerkdienst. Time4God, van de gezamenlijke Middelburg se kerken richt zich vooral op Engels sprekende bewoners van Zeeland. Voorganger is dominee Aarnout van den Deijl. De samenkomst begint om 19.00 uur. De kerk is aan de Lange Delft. VLISSINGEN - De storm was vorige maand spelbreker bij 'Komiek zonder meer' van Jim Speelmans in het Vlis- singse Arsenaaltheater. De voorstelling werd afgelast. Vrijdag 23 februari om 20.15 uur komt het stuk alsnog op de planken. www.pietvoskamp.nl -BB op straat SEROOSKERKE - Toneelver eniging Serooskerke brengt in maart vier keer de klucht 'Gouden dagen' op de plan ken. De groep bestaat uit vier heren en drie dames en spe len vrijdag 2 maart in vereni gingsgebouw Ons Huis, in Meliskerke. Aanvang 20.00 uur. Kaarten kosten 3,50 eu ro. Kinderen tot twaalf jaar mogen gratis kijken. Vrijdag 16 maart gaat de to neelvereniging naar Gapinge. De voorstelling is vanaf 20.00 uur in verenigingsgebouw Sociëteit Gapinge. Vrijdag 30 en zaterdag 31 maart komen de acteurs naar'verenigings gebouw De Zandput in Ser ooskerke. Deze 'thuiswed strijden' starten om 19.30 uur. Kaarten zijn vijf euro en voor kinderen tot twaalf jaar kost een kaartje twee euro. Informatie: 0118-593330. VLISSINGEN - Henk Glerum toont zijn schilderijen en beelden van dokwerkers in het Vlissingse Theo van Doesburgcentrum. Glerum is cursist en krijgt onderwijs van onder andere Jan Haas en Peter-Paul Adriaan- sens. Dat hij de wereld van de dok werkers goed kent zorgt voor inspiratie. "Het verdwijnen van de K.M.S. uit Vlissingen vraagt er om deze mannengemeen schap weer te geven", zegt Glerum. De expositie in het Theo van Doesburghcen- trum aan de Bonedijkestraat duurt tot begin maart. Infor- matip- 0118-416583.

de Faam | 2007 | | pagina 3