Walcheren Kindermode is ook trendy Lekkerste bouillabaisse Lazarova jubileert Wokrestaurant is jarig Hypo met bouwadvies Uit het Zakenhart van... Faam Fotograaf Henk Ketting wordt prof Gezond leven met Waistline Lifestyle Chef-kok Broekhuis wint eerste prijs Woensdag 7 februari 2007 - Pagina 35 Fonteyne is aanwinst VLISSINGEN - De eerste win kelpanden van De Fonteyne worden eind maart opgeleverd, het eerste appartement 16 april. Achter de wirwar aan steigers en plastic klaren de bouwvakkers van BAM Utiliteitsbouw een schitterende klus. MIDDELBURG - Fotografie Henk Ketting liet zich vorige maand inschrijven bij de Kamer van Koophandel. Henk Ketting werkt met op drachten zoals bruidsrepor- tages, familieportret, mo dellen-fotografie, bedrijfs- fotografie en opdrachten voor websites. "Ik kreeg best veel aanvragen van bedrij ven. Daarom heb ik het in deze vorm gegoten", laat de fotograaf weten. "Ik sta voor een persoonlijke benade ring, vertrouwen tussen klant en fotograaf. Dat is be langrijk." Ketting is voor stander van fotografie op lo catie. Op zijn website www.dekettingreactie.nl staat een aanbieding voor bruidsreportages. Info: 06 41984495. VLISSINGEN - Het ontwik kelen van een gezonde le vensstijl is een trend die steeds meer gezien wordt. Waistline Lifestyle richt zich met haar programma op drie kernpunten: Waarom ben ik moe; heb ik overge wicht; ben ik gestresst? Ge- K zonde voeding, het supple menteren van voeding, vol doende rust en beweging zijn hierin de sleutels die worden aangereikt en aan geleerd. Initiatiefneemster lannie Boer is tevens actief met www.winkelendoeje- zo.nl, een nieuwe online webshop met unieke, mi lieuvriendelijke producten, en ondermeer de service van Waistline Lifestyle. Meer informatie via tele- foonnummer0118 - 603741. MKB-Zeeland ontmoet strategische partners VLISSINGEN - Woensdag 14 februari is in Grand Hotel Arion in Vlissingen de eerste editie van 'MKB Ontmoet'. Dat is een forum voor be stuurders, overheden, part nerorganisatie en verant woordelijken uit het onder wijs om van gedachten te - wisselen over de economi sche kracht van Zeeland en de rol van het MKB hierin. Milica Lazarova. foto léon janssens MIDDELBURG - Instituut voor huidverbetering Mili ca Lazarova bestaat tien jaar en viert dit met een open dag op 10 februari. Tussen 10.00 en 17.00 uur is iedereen welkom op Grote Stemstraat 97. Lazarova in troduceert dan de Micro- dermabrasiebehandeling, van het Franse cosmetica- huis Guinot. Adviseuses van Guinot en Derm-appe- al -verzorgen demonstra ties. Elke nieuwe klant krijgt 20 procent korting en op de open dag wordt een Micro- dermabrasiebehandeling verloot. Afspraken voor zo wel dames als heren via het telefoonnummer 0118- 634479 Het werk aan De Fonteyne is door de storm iets vertraagd. Uitvoerder Bert de Kroo pakt een planning waarop alles nauwkeurig staat. "De parkeer garage leveren we eind februari op. De zeventien winkelunits worden in fases opgeleverd: de eerste in week twaalf en de rest in week veertien en zestien." De Kroo benadrukt dat er casco's worden opgeleverd, die nog af gebouwd moeten worden. Hij geeft trots een rondleiding op de bouwplaats. "Op de bega ne grond komt de Hema met daarnaast Miss Etam en juwelier Lucardi", verklapt De Kroo. Op de eerste verdieping komt Xe- nos. Vanuit de Lange Zelke kun nen bezoekers binnenkort naar boven en beneden rollen over de eerste roltrap van Vlissingen. Vanaf de Oude Markt kan de eerste verdieping bereikt wor den via een brede natuurstenen trap. Overal is met glazen bou welementen gezorgd voor vol doende lichtinval. Via tijdelijk met hout beklede trappen bereiken we de appar tementen, die op drie na zijn verkocht. De appartementen liggen rond een binnentuin. "Het schiet hard op", zegt De Kroo. Dat mag ook wel met da gelijks 120 tot 160 man op de bouwplaats. "Alle installaties zit ten er voor negentig procent in en in tien appartementen zijn we al met het tegelwerk begon nen." De tegels, keuken, badka mer en indeling van het appar tement hebben de kopers zelf bepaald. Dat betekent veel extra werk voor de maniien van de BAM, maar ook afwisseling. De Kroo laat zo'n acht verschillende appartementen zien. Allen ruim en mooi, maai- bij de negen pen thouses valt je mond spontaan open. Die zijn schitterend. De ramen hebben enorme afmetin gen en zien uit op de binnenstad of op de Westerschelde. De Kroo vertelt dat de BAM vori ge week van de gemeente ook de opdracht kreeg om het water bassin te bouwen. "Gisteren zijn de voorbereidingen daarvoor begonnen. Volgende week gaat naar verwachting de rijbaan naar het Bellamypark open. Traas Ovaa is bezig met de aanleg van het bomenplein voor de winkels aan de Spuistraat. De bomen worden in speciaal bo- menzand gezet, waardoor de wortels niet gaan woekeren." Voor de zomervakantie, in juli, moet De Fonteyne af zijn. Matthieu Witlox. foto l£onjanssens opmaak en het hoge niveau van de diverse gerechten. Raymond Broekhuis (30) is erg blij met zijn eerste prijs. "Ik heb veel verschillende berei dingswijzen in de soep ge bruikt zoals een flan van mos selen en zalm, een tartufi van kreeft en een groot aantal schelpdieren." Een tweede prijs ging naar Bert Schrier van het Arion Hotel in Vlissingen. Derde werd Marco Adriaanse van restaurant Peper en Zout. VZK-secretaris Broekhuis vindt het jammer dat van de veertig leden er maar acht Zeeuwse chef-koks meededen aan de kookwedstrijd. Het bouwplan De Fonteyne vordert snel. foto jaap wolterbeek MIDDELBURG - Chefkok Raymond Broekhuis van Brasserie Are en Bleu uit Renesse maakt de lekker ste klassieke bouillabaisse van Zeeland. Hij won 31 ja nuari de eerste prijs tijdens de twaalfde kookwedstrijd van de Vereniging van Zeeuwse koks (VZK). Deelnemers kregen de op dracht om zeven verschillende vis, schaal- en/of schelpdieren in hun bouillabaisse te verwer ken. Zij konden in hun eigen vertrouwde keuken experi menteren en moesten twee borden met hun brouwsel in leveren bij restaurant Peper en Zout in Middelburg. Eén voor de jury en één voor de showta fel. De juryleden Ben Willemse en Tonnie van de Ameele ke- ken naar de kleur, portionering en opmaak van de bouillabais se. En beoordeelden ook de smaak, originaliteit en de alge mene uitvoering van de be kende vissoep uit Marseille. De jury roemde behalve de smaak, ook de creativiteit en VROUWENPOLDER - Wok Restaurant Vietnam in de Schoolstraat bestaat twaalf- eneenhalf jaar. Eigenaar Long Lam, die samen met zijn broer Thang de zaak drijft, vernieuwde pas het interieur. De menukaart met Vietnamese hapjes bleef bestaan: "Veel gerech ten met vlees, vis, kip, en pekingeend", zegt Lam, "En grote variëteit in vege tarisch." Ook te reserveren voor feesten en bijeenkom sten. In februari en maart is er een jubileumbuffet voor 12.50 of een afhaalmenu voor 15 euro. Rolstoelvrien- delijk. Info: 0118-593507 of www.restaurant- vietnam.nl Ghossein: "We hebben kleding voor kinderen in de leeftijd van nul tot zestien jaar. Uiteraard al leen goede kwaliteit, bekende merken ondermeer Mexx Go On, Barbera Farber, Esprit, Bod- in, RYB, en ook schoenen". De kinderkleding bij Alencia for Kids is vooral prijs-technisch in teressant, vindt ze: "Prijzen lo pen van vijf- tot veertig euro, voor dat geld heb je een top merk." Long Lam. foto léon janssens VLISSINGEN - Trendy kin dermode voor betaalbare prijzen. Maja Ghossein opende afgelopen maandag op het adres Scheldestraat 50a in Vlissingen Alencia for Kids. i~ Maja Ghossein in haar winkel Alencia for Kids. De winkel is verdèr sfeervol ge- Kids is zes dagen per week open decoreerd, leuk en overzichte- en daarnaast ook op koop- lijk gerangschikt. Alencia for avond te bezoeken. ken met tien hypotheekver strekkers. Wij hebben een aktie: Wie iemand weet voor een hypotheek krijgt honderd euro." Richard Witlox beheert Lox bouwkundige adviesbu reau. Meer informatie via www.loxadvies.nl en www.witloxhypotheken.nl VLISSINGEN - Wiüox Hy potheek en Lox Bouwkun dig Adviesbureau, Aagje Dekenstraat 91, vullen el kaar aan. Matthieu Witlox: "Onze hypotheek-klanten krijgen gratis een 'bouw kundige meeloop' keuring voor het pand waar ze inte resse hebben. Wij werken onafhankelijk en doen za-

de Faam | 2007 | | pagina 35